15
new stories - click to show

iReceptář.cz

URL:

https://www.ireceptar.cz/

Catalog:

Lifestyle → Hobby

Publishes:

3.7 items/day

V září je ideální zasadit kanadské borůvky. Nedělejte chyby, ať se dočkáte úrody

19.September
Plánujete pořídit borůvku? Tak neotálejte a vysaďte si sazenici nebo dvě právě teď. Září je totiž pro výsadbu borůvek ideální!

Houbový guláš z čerstvých hub: Poctivý recept mojí babičky nic nepřekoná

19.September
Konečně se zadařilo a nasbírali jste plný košík hub? Co teď s nimi? Uvařte si třeba houbový guláš. Receptů je celá řada. Vyzkoušejte třeba tyhle dva a vyberte si ten, který vám víc zachutná!

5 zázračných účinků obyčejných hrušek: Proč by ženy nad 50 měly jíst jednu denně

19.September
Babí léto je úžasné z několika důvodů. A jedním z nich je skutečnost, že dozrávají hrušky! Lahodné ovoce nabité vitaminy. Hrušky jsou často upozaďovány ve prospěch jablek, to je ovšem škoda.Kromě lahodné chuti jsou neskutečně zdravé a to nejen pro ženy po 50. Podívejte se hned na 5 fantastických účinků šťavnatého ovoce.

Naše babičky cibulové slupky nikdy nevyhazovaly. Dělaly z nich zázračné věci!

19.September
Buďte šetrní a praktičtí jako naše babičky. Než něco opravdu vyhodily, vždy přemýšlely o tom, jak by onu surovinu či věc mohly ještě dále zužitkovat či zpracovat. Víte, že i cibulové slupky mají svá další velmi užitečná využití?

Nejlepší přírodní antibiotikum teď roste všude. Stačí si natrhat do zásoby

19.September
To se ví, že i mezi bylinkami a potravinami se najdou takové, které jsou léty prověřené a osvědčené. Které z nich lze ale označit za přírodní antibiotika? Jaké jsou nesilnější? A co sbírat, abyste si doma udělali zásobu na dobu, až to bude potřeba?

Obří úroda kedlubnů i na podzim: Stačí na to staré PET lahve

19.September
Kedlubna stojí v obchodě kolem dvaceti korun. Vy si jí můžete vypěstovat ve velkém, stačí znát trik s PET lahví!

Tato znamení zvěrokruhu musí mít vždy pravdu: Jsou tvrdohlavá a otravná

19.September
Některá znamení zvěrokruhu jsou nesnesitelně tvrdohlavá. Tito lidé si myslí, že mají vždy a za všech okolností pravdu a nikdo je nepřesvědčí o opaku. Cizí názory je nezajímají a odmítají diskutovat, natož přistoupit na nějaký kompromis.

Co se stane, když dáte do rohu pokoje sklenici se solí a octem? Podívejte se

19.September
Sůl je nad zlato! Jak vám vylepší zdraví, krásu, úklid i pohodu v domácnosti? A proč naše babičky pravidelně dávaly do rohu místnostiu sklenici se solí a octem? Čtěte dál.

Nejlepší čistič těla od těžkých kovů: Stojí pár korun a je sladký

19.September
Životní prostředí je v našem moderním světě bohužel stále znečištěnější a to samozřejmě působí i na živé tvory, člověka nevyjímaje. Součástí ovzduší a posléze i lidského těla se tak stávají také těžké kovy, které zatěžují organismus a zhoršují tím zdravotní stav. Jak je dostat z těla ven? Třeba právě s pomocí datlí, které jsou navíc velmi chutným ovocem.

Co se stane s vaším tělem za 30 dní, když si denně dáte ginkgo? Podívejte se

19.September
Ginkgo biloba je exotický strom, který má ale v Čechách své příznivce. Není divu, jeho léčivé účinky překvapují veřejnost i odborníky. Co se stane, když budete tuto léčivku užívat celý jeden měsíc?

Nejvíce pokrytecká znamení: Tyto ženy se usmívají do očí a za zády vás pomluví

19.September
Možná jste se s takovými lidmi už setkali. Tváří se na vás jako nejlepší přátelé, usmívají se, ale za zády vás pomluví. Bohužel takoví pokrytci se mezi námi nacházejí a někdy není snadné je odhalit. Velkou roli v tom hraje astrologie a znamení zvěrokruhu. Která jsou ta nejvíce pokrytecká?

Bezinky: Babička mi prozradila tajný recept na sirup. Je to zdravotní zázrak

19.September
Teď je ten nejlepší čas začít sbírat plody černého bezu. Je to úžasná léčivka, která rozhodně stojí za zkoušku. Bezinkový sirup se dříve v tuto dobu připravoval snad v každé domácnosti. Naše babičky ho pak používaly celou zimu. Proč byste to letos rozhodně měli vyzkoušet i vy?

Nakrájejte cukety a obalte je ve famózním těstíčku. Mnohem lepší než maso!

18.September
Krásně křupavé, šťavnaté a dozlatova usmažené řízky miluje snad každý. Kvůli ceně masa si je však mnozí dopřávají spíše svátečně. Věděli jste ale, že můžete úžasně chutné řízky připravit i z cukety? A možná si na nich pochutnáte více než na těch z masa.

Čaj, který vyžene všechen hlen z těla. Číňané ho považují za zázrak

18.September
Na jeho jedinečné chuti si pochutnávali již předkové a jeho blahodárných účinků zase využívali nejrůznější léčitelé. Mursalský čaj je přírodní poklad s lahodnou chutí. I dnes je v některých zemích považován za zázrak. Z těla například vyplaví všechen hlen. Inspirujte se a ochutnejte jej také.

Jablka vydrží čerstvá a šťavnatá až do jara. Skvělý je trik s miskou a vodou

18.September
Čas sklizně jablek a hrušek se nezadržitelně blíží. Jak lahodné ovoce nejlépe skladovat, aby vydrželo nejlépe až do jara? Poradíme vám hned několik triků, které stojí za vyzkoušení. Třeba ten s miskou funguje skvěle.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes