15
new stories - click to show

iReceptář.cz

URL:

https://www.ireceptar.cz/

Catalog:

Lifestyle → Hobby

Publishes:

13.5 items/day

S Jahodová marmeláda: klasický postup našich babiček byl nejlepší

17:20
Jahodová marmeláda bez chemie. Jde to? Určitě ano, když se budete inspirovat chutnými recepty našich babiček. Oblíbenou pochoutku na palačinky nebo do jogurtu posunete na další úroveň.

Šest nejnebezpečnějších škůdců na zahradě: Jak je poznáte a jak se jich zbavit?

12:55
Jistě jste se se škůdci už někdy v životě setkali. Zničená úroda dokáže naštvat snad i toho nejpohodovějšího „salámistu“. Dneska o škůdcích něco málo napíši, třeba v článku najdete dobrý tip, o kterém jste ještě neslyšeli.

Co udělat se švestkou právě nyní, aby vás brzy zahltila obrovskými plody

12:55
Máte na zahradě švestky a už teď se těšíte na bohatou sklizeň? Jarní péči o tuto plodinu už máte za sebou a teď po odkvětu už nezbývá, než vše dotáhnou do konce, abyste si mohli koncem léta pochutnat nejen na oblíbeném švestkovém koláči s drobenkou, ale část úrody třeba zavařili a ze zbytku vyrobili lahodnou slivovici.

Přehled nejkrásnějších a nejméně náročných rostlin pro vaši skalku

12:55
Skalka na zahradě je slast pro oči a přehlídkou krásy. A když už ji jednou založíte, nebudete toužit po ničem jiném, než ji mít stále půvabnější a plnou rozmanitých skalniček. Na trhu je jich dnes ke koupi nepřeberné množství. Některé mají specifické nároky na podmínky a péči a mnohé další nepotřebují ke svému růstu nic moc zvláštního a kolikrát se řadí svým vzhledem mezi ty nejatraktivnější.

Chytré triky, jak prakticky a vtipně nařezat špekáček na opékání

12:55
Léto a opékání špekáčků prostě patří k sobě. Jak je nařezat, aby vašeho „buřta" každý u táboráku obdivoval?

S Pět věcí, co se stanou s tělem, když sníte granátové jablko.

11:26
Granátové jablko je ovoce spojované s láskou a zdravím. Toto, pro nás, stále exotické ovoce, je opravdu nabité antioxidanty a dalšími látkami, které pomáhají při prevenci proti různým chorobám.

Jak nebezpečné je kousnutí zmije. Koho může zabít?

11:26
Zmije obecná je jediným jedovatým hadem České republiky, ale na výletech ji můžeme potkat celkem často. Kdo by si měl na turistických toulkách dávat největší pozor?

Jak správně ořezávat keře? Které prořezat nyní a které rozhodně ne

9:59
Většina zahrádkářů se na svých pozemcích nepyšní jen květinovými, případně zeleninovými záhony, skalkou, pěstěným trávníkem nebo košatými stromy. Častým prvkem našich zahrad jsou i keře, ať už jako solitéry, nebo třeba ve formě živého plotu. A ač by se to nemuselo zdát, i keře potřebují pravidelnou údržbu, a k té neodmyslitelně patří prořezávání. Jak tuto činnost zvládnout s co nejlepším výsled...

Pivoňky: Jak je správně pěstovat, abyste prodloužili dobu jejich květu?

9:58
Jsou krásné, voňavé a úchvatné. Mluvíme o pivoňkách, které vás upoutají svým vzhledem a vrátí vás ve vzpomínkách do dětství, protože zdobily zahrady většiny našich babiček. Nyní se však zpět vrací do obliby a není divu. Jsou prostě dokonalé!

Zahradní expert prozradil recepty na smrtící postřiky na plevel

9:58
Trávíte většinu času na vašich záhoncích či chodníčcích tím, že likvidujete nepříjemný plevel? Teď už to není nutné! Přinášíme vám totiž skvělé postřiky složené jen z několika ingrediencí, které plevel zlikvidují a vy na tom nebudete muset nechat ruce.

Pýr není jen plevel, ale zázračná léčivka. Nelikvidujte ho, udělejte s ním toto

9:58
Kdo vlastně přišel s tím, že některé rostliny jsou plevel, a proto je potřeba se jich zbavit? Jistě. Plevel je často nezajímavý, rychle se šířící i tam, kde pěstujeme něco docela jiného. I přes to není neužitečný. Mnohé plevele jsou léčivkami, jiné zase nahradí salát a obohatí naši dietu o vitamíny a minerály. Co je pýr plazivý zač?

Jak moc je jedovatý oleandr. Dospělého člověka dokáže zabít i malé množství

8:31
Oleandry – stejně, jak jsou krásné, jsou i smrtelně jedovaté. Bohužel se ale nevyskytují v našich končinách tak přirozeně, jako v zemích s teplejším klimatem, kde lemují zcela běžně zahradní cesty a zajišťují v letních dnech tolik žádaný stín. Takto my, kdo je pěstujeme, je musím na zimu i v květináčích stěhovat do teplejších prostor. Nikdy bychom je ale neměly umístit třeba do dětského pokoje.

Voda z břízy: Navrtejte kmen a získáte litry zázračné tekutiny. Proč ji pít?

7:03
Máte na zahradě břízu? Zkuste ji šetrným způsobem navrtat a získat z ní čirou tekutinu. Březová voda je ryze čistým produktem a pomáhá proti různým zdravotním neduhům.

Kde po vlně sucha a veder najdete aktuálně v České republice houby?

19:36
Tak dlouho čekali houbaři na oteplení, až přišla rovnou úmorná vedra a s nimi i sucho. Přesto si z procházky lesem můžete odnést hrstku hříbků a v některých oblastech i celý košík. Mnoho hub je bohužel červivých.

7 zajímavých faktů o chutném perníku

22.June
Milujete sladké perníkové koláče, připravujete každoročně ty nejlepší vánoční perníčky a uvědomili jste si, že o perníku vlastně moc nevíte?
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes