15
nových článků - klikněte pro zobrazení

iROZHLAS

Popis:

Zprávy z českého i evropského fotbalu. Přestupy, změny v klubech i na nejvyšších místech ftobalových asociací.

URL:

Katalog:

Sport → Fotbal

Publikuje:

2,4 položek/den

Odečet a jistota sestupu. Vitesse za neplnění licenčních podmínek přišlo o 18 bodů

20:43
Vitesse Arnhem obdrželo od licenční komise nizozemského fotbalového svazu (KNVB) trest v podobě odečtu 18 bodů. Klub podle ní dlouhodobě nesplňoval licenční požadavky. Tým, ve kterém v minulosti hostoval z londýnské Chelsea například český obránce Tomáš Kalas, tak má jistotu sestupu z Eredivisie.

Smlouvu s ďáblem jsme podepsali jen na 90 minut, ne na 120, litoval Šulc vyřazení s italskou Fiorentinou

10:41
Fotbalisté Plzně si semifinále Evropské konferenční ligy nezahrají. Po domácí bezbrankové remíze prohráli ve Florencii s Fiorentinou 0:2 až po prodloužení. Italský klub přitom od prvního poločasu diktoval tempo hry. Jenže neproměňoval velké šance a naděje Západočechů dlouho žila.

ONLINE: Plzeň hraje ve Florencii o postup do semifinále Konferenční ligy

18.dubna
Fotbalisté Plzně hrají v Itálii proti Fiorentině, kde hraje Antonín Barák, o postup do semifinále Konferenční ligy. První utkání skončilo 0:0. Zápas můžete sledovat na ONLINE reportáži.

Etická komise vyšetřuje Nezmara kvůli možnému ovlivnění ligy. Řízení zahájila i se Slavií

18.dubna
Etická komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zahájila disciplinární řízení s pražskou Slavií a jejím tehdejším sportovním ředitelem Janem Nezmarem kvůli možnému ovlivnění regulérnosti první ligy v sezoně 2018/19 a zápasu s Olomoucí v dubnu 2019. Předseda komise Jan Eisenreich o tom informoval v nahrávce pro média. Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík pro iSport.cz řekl, že oznámení komise klub bere na vědomí a počká na její další kroky.

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v odvetě Asenal a slaví postup do semifinále Ligy mistrů

17.dubna
Fotbalisté Bayernu Mnichov v domácí odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů porazili Arsenal 1:0 a v součtu s úvodní remízou 2:2 postoupili do semifinále. Jediný gól vstřelil v 63. minutě obránce Joshua Kimmich. Druhý středeční zápas Manchester City - Real Madrid dospěl za stavu 1:1 do prodloužení.

Liga mistrů: Fotbalisté PSG zvítězili na půdě Barcelony a jsou v semifinále, postup slaví i Dortmund

16.dubna
Fotbalisté Paris St. Germain a Dortmundu jsou prvními semifinalisty Ligy mistrů, v další fázi soutěže narazí na sebe. Francouzský tým zvítězil v odvetě čtvrtfinále 4:1 v Barceloně a dohnal jednogólovou ztrátu z prvního utkání. Domácí hráli většinu zápasu v deseti, dva góly jim dal Kylian Mbappé. Španělskému semifinále zabránil Dortmund, který v duelu plném zvratů zdolal Atlético Madrid 4:2.

Chci udělat schůdek, aby jednou někdo mohl postavit střechu, říká Vozábal o své práci v Táborsku

16.dubna
Dříve zářil na fotbalových trávnících, teď působí v roli výkonného ředitele u fotbalového Táborska. O podmínkách a ambicích druholigového celku mluvil ve studiu Radiožurnálu Sport v pořadu Na place Martin Vozábal. „Teplice jsou pro mě vzorem, jak dělat v roce 2024 marketing. V Táboře chceme spolupracovat i s hokejisty,“ přiznává. Jak je náročné být konkurenceschopným týmem ve druhé nejvyšší domác…

Největší sportovní tragédie v britské historii. Před 35 lety zemřelo na stadionu Hillsborough 97 lidí

15.dubna
Přesně před 35 lety se odehrála jedna z největších tragédií v historii nejen fotbalu, ale celého sportu - v sobotu 15. dubna 1989 nepřežilo 94 lidí tlačenici na fotbalovém stadionu Hillsborough v anglickém Sheffieldu a další tři lidé zemřeli později na následky zranění.

Svědík po sezoně skončí na lavičce fotbalového Slovácka, požádal o předčasné rozvázání smlouvy

15.dubna
Trenér Martin Svědík po sezoně po pěti a půl letech skončí na lavičce fotbalistů Slovácka. Vedení klubu vyhovělo jeho žádosti o ukončení smlouvy, kterou měl platnou do června 2025.

Na oslavy titulu bude čas po sezoně. Leverkusen cítí šanci na úspěch i v Evropské lize, myslí si Kadlec

15.dubna
Bayer Leverkusen v neděli porazil 5:0 Brémy a získal první německý titul ve stodvacetileté historii klubu, navíc ukončil jedenáctiletou nadvládu Bayernu Mnichov. Přímo na stadionu úvodní oslavy tradičního celku sledoval i jeho bývalý hráč Michal Kadlec. V exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál Sport přiznává, že oslavy prožívá více jako hráč než divák. Zdůrazňuje také výjimečnost trenéra Xabiho Al…

I přes náročný program jsme měli na hřišti skvělý pohyb, těší Koubka po triumfu nad Slavií

15.dubna
Fotbalisté Plzně ovládli ligový šlágr se Slavií poměrem 1:0 a znemožnili tak Pražanům návrat do čela tabulky před Spartu. Zápas rozhodl jedinou trefou v 87. minutě domácí záložník Pavel Šulc. V souboji trenérů tak měl opět navrch zkušenější Miroslav Koubek, který si připsal nad Jindřichem Trpišovským šestou výhru z osmi zápasů.

Slavia se na čelo fotbalové ligy nevrátí, v Plzni prohrála 1:0. Patnáctým gólem v sezoně rozhodl Šulc

14.dubna
Fotbalisté Slavie ve šlágru 28. kola první ligy nečekaně prohráli v Plzni 0:1 a přišli o vedení v tabulce. Červenobílí dva duely před koncem základní části ztrácejí z druhého místa dva body na obhájce titulu pražského rivala Spartu. Šlágr ve vyprodané Doosan Areně rozhodl ve prospěch aktivnějších domácích v 87. minutě Pavel Šulc, který se 15. brankou v ligové sezoně dotáhl na lídra tabulky kanonýrů slávistu Václava Jurečku.

Konec jedenáctileté nadvlády Bayernu Mnichov. Leverkusen je poprvé v historii mistrem Bundesligy

14.dubna
Čeští fotbalisté Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář se s Leverkusenem stali mistry německé ligy. Bayer porazil v nedělním utkání 29. kola doma Brémy 5:0, získal první titul ve stodvacetileté historii a ukončil jedenáctiletou nadvládu Bayernu Mnichov. Hattrickem se blýskl střídající Florian Wirtz.

14.dubna
Fotbalisté Ostravy remizovali ve 28. kole první ligy ve slezském derby s Karvinou 2:2. Domácí po gólech svého nejlepšího střelce v sezoně nejvyšší soutěže Ewertona dvakrát vedli, ale soupeř vždy odpověděl brankami Martina Regáliho a Andrije Ražnatoviče. Především první gól brazilského křídelníka byl unikátní, trefil se totiž z vlastní poloviny hřiště.

Slezské derby mezi Baníkem a Karvinou skončilo remízou, Olomouc porazila trápící se Jablonec

14.dubna
Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 28. ligovém kole nad Jabloncem 1:0 a doma vyhráli poprvé od začátku října a po sedmi zápasech. V 73. minutě o tom rozhodl slovenský obránce Juraj Chvátal. Severočeši měli déle než hodinu početní převahu po vyloučení Jiřího Spáčila, přesto prohráli čtvrtý ligový zápas v řadě.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes