iROZHLAS

Popis:

iROZHLAS - zpravodajský server Českého rozhlasu přináší ověřené zprávy z Česka i ze světa od svých zpravodajů.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

11,2 položek/týden

I drzosti a neomalenosti mají své meze

7:02
Moje plíce několik let krmené uranovým prachem díky rozsudku jedné strany a její vlády (jak se říkalo) si na to nějak vzpomněly nebo co, takže mi je rodina nechala vyčistit v motolské pneumologii.Ale teď to vypadá, že bych se na pár glos zmohl, takže tady je jedna z nich.

Komplikovaná cesta do ministerského křesla

21.července
Jan Hamáček neměl příliš šťastnou ruku při výběru nástupce Petra Krčála. Z toho co se kolem ministerstva děje, měl do vedení resortu práce a sociálních věcí nominovat člověka, který se dobře orientuje v práci vyšetřovatelů a státních zástupců.

Zmatená kritéria Babišovy vlády

20.července
Druhá vláda Andreje Babiše (ANO) se od svého vzniku potýká s problémy. Ještě před tím, než tato koaliční vláda hnutí ANO a sociální demokracie získala s pomocí komunistické strany důvěru Poslanecké sněmovny, byla kvůli podezření z plagiátorství při psaní diplomové práce donucena k rezignaci ministryně spravedlnosti Taťána Malá z ANO. Kvůli stejnému podezření nyní rezignoval sociálnědemokratický...

Ukažte mi demokraty

19.července
„KSČM je demokratická strana“ - hlásala nedávno titulní strana deníku, který jako jeden z mnoha patří do holdingu. Bylo to krátce po získání důvěry pro naši novou vládu, která se „poprvé od Listopadu“ opírá o hlasy komunistů.

Trump není doma prorokem, ale jinde také ne

18.července
Vladimir Putin se do Moskvy vrátil jako vítěz a Donald Trump do USA jako spráskaný pes. To není tvrzení autora těchto řádků, ale shodně ruských i amerických médií. Jak je možné, že se novináři obou velmocí tak vzácně shodli?

Okamura si vybral radikálně opoziční cestu

16.července
Menšinová vláda ANO a ČSSD se opírá o KSČM a dává s ní v Poslanecké sněmovně většinu. Komunisté neslíbili hlasovat pro všechno – drží se sedmi pro ně důležitých témat. Kabinet tak pro mnohé návrhy bude muset hledat podporu i u jiných stran.

Tenisový Wimbledon, konec jedné tradice?

16.července
Předně, obdivuji všechny, kteří se snaží prosadit ve velmi tvrdém konkurenčním prostředí. A ještě víc ty, kterým se to opravdu podaří. Mám rád velké příběhy, které ženy i muži s raketou v ruce svými zápasy vytvářejí. Takové, které člověk nezapomene hned, jak utkání skončí. A taky jsem konzervativní, takže ctím tradice a těší mě, že je tenis snad jediným sportem, který ještě od svého vzniku výra...

Francie zúročila zkušenosti a slaví zaslouženě

16.července
Víc než měsíc bojovalo dvaatřicet fotbalových týmů o titul mistra světa, který nakonec získala Francie. Zaslouženě. A to hned z několika důvodů.

Modrič bojuje o titul i Zlatý míč

15.července
Dlouhá nadvláda Cristiana Ronalda a Lionela Messiho v anketě Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa by letos mohla skončit. Jejich nástupcem by se mohl stát... Co třeba chorvatský záložník Luka Modrič?

Británie přežila návštěvu hlavního spojence

14.července
Zatnout zuby a myslet na Anglii. Tato rada se sice vztahuje k jiným situacím, ale premiérka Theresa Mayová si na ni možná před svým jednáním s Donaldem Trumpem také vzpomněla. Už dlouho nebyla schůzka nejvyšších politických představitelů Británie a Spojených států tak choulostivá, jako právě tentokrát.

Mistrovství světa do politiky zasahuje

14.července
Mistrovství světa je podle prezidenta Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianniho Infantina především o fotbale, nikoliv politice. Mýlí se - a určitě to sám ví. Velké sportovní akce jsou dávno součástí politiky.

Fotbalová a lidská Moskva

13.července
Pokud se projdete Moskvou, teď myslím hlavně centrum s Rudým náměstím a okolí, fotbalu neuniknete. Všude davy plné cizinců často s vlajkami nebo v dresech. Rozdíly se ale, nejméně během šampionátu, úplně smazaly.

Trump, NATO, procenta, Kongres a my

13.července
„Donald Trump říká: kupujte naše zbraně, budete tak plnit procenta a snížíme deficit. Ta logika z toho vyplývá, i když takto explicitně to neřekl,“ poznamenal premiér Babiš k tomu, jak Donald Trump během summitu NATO jednak vychvaloval nejmodernější americkou vojenskou technologii, a zároveň tvrdě tlačil alianční partnery k plnění finančních závazků.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes