Publishes:

3.5 items/day

Černého triumf bez peněz. Ředitel Gira se rozhodl prémii 300 tisíc poslat na boj s koronavirem

10:50
Josef Černý díky triumfu v páteční etapě Gira d'Italia vydělal svému týmu CCC zhruba 300 tisíc korun, ale prémii neobdrží. Ředitel závodu se ji totiž rozhodl poslat na boj s nemocí covid-19 v reakci na protest cyklistů, kteří si vymohli zkrácení etapy na polovinu.

2:18
Chabib Nurmagodenov nedlouho po smrti otce porazil ve druhém kole Američana Justina Gaethjeho a obhájil titul v UFC, o chvíli později pak šokoval oznámením konce kariéry.

Pro vítězství v páté etapě Vuelty si dojel Wellens, dál vede Roglič

21:17
Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Boj o triumf na Giru vrcholí. Hart vyhrál předposlední etapu a má stejný čas jako Hindley

18:46
Před závěrečnou etapou Gira d'Italia mají dva cyklisté v čele pořadí totožný čas. Do růžového trikotu se oblékl po poslední horské zkoušce s cílem v Sestriere Australan Jai Hindley, ale je na tom stejně jako sobotní vítěz Tao Geoghegan Hart. Třetí Wilco Kelderman už ztrácí minutu a půl. Rozhodne nedělní časovka v Miláně, v níž bude favoritem Geoghegan Hart.

Hamilton ovládl kvalifikaci v Portugalsku a zaútočí na Schumacherův rekord z pole position

18:46
Kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Portugalska v Portimau vyhrál Lewis Hamilton a získal pro Mercedes i dvanáctou pole position v sezoně. V první řadě na okruhu v Portimau, kde se závod formule 1 pojede poprvé, ho doplní týmový kolega Valtteri Bottas.

Pěkný den a hodně emocí, stále tomu nemohu uvěřit, raduje se po etapovém vítězství Černý

14:58
Český cyklistický fanoušek bude teď velké etapové závody sledovat s větším zájmem. Může za to Josef Černý, který vyhrál 19. etapu Gira d´Italia. Navázal na triumf Zdeňka Štybara na Tour de France z roku 2015 či vítězství Romana Kreuzigera na Giru 2012, a ukázal se tak cyklistickému světu.

Vedení NBA chce odstartovat sezonu před Vánocemi, porce zápasů by se měla i vzhledem k Tokiu snížit

24.October
Vedení NBA plánuje zahájit novou sezonu zámořské basketbalové ligy těsně před Vánocemi a v základní části by týmy měly odehrát 72 zápasů místo obvyklých 82. Takový návrh podle informací amerických médií obdrželi v pátek majitelé klubů.

Kubová s Apostalon se zapojí do Mezinárodní plavecké ligy. ‚Někdo je horší, někdo atakuje rekordy,‘ sledují

24.October
Pro další čtyři týmy v sobotu začne Mezinárodní plavecká liga. Ta se změnila z celosvětové Tour na měsíční turnaj, který se koná v Budapešti. Do tamního bazénu se dostanou i jediné české plavkyně v soutěži, kraulařka Anika Apostalon a znakařka Simona Kubová.

Rovinatou čtvrtou etapu Vuelty ovládl ve spurtu Bennett, Štybar dojel dvaadvacátý. Dál vede Roglič

23.October
Čtvrtou etapu cyklistické Vuelty vyhrál irský závodník Sam Bennett, jeho týmový kolega ze stáje Deceuninck-Quick Step Zdeněk Štybar dojel ve stejném čase dvaadvacátý. Druhý český zástupce Jan Hirt (CCC) obsadil 119. místo s mankem 42 sekund. Celkově dál vede Slovinec Primož Roglič.

První český triumf po osmi letech. Zkrácenou 19. etapu Gira vyhrál po úniku Josef Černý

23.October
Cyklista Josef Černý zvítězil ve zkrácené 19. etapě Gira d´Italia. Stal se tak prvním českým jezdcem po osmi letech, který etapu na třítýdenním italském závodě vyhrál – naposledy triumfoval v roce 2012 Roman Kreuziger.

Cyklisty na Giru zlobí počasí. Organizátoři po protestech zkrátili původně nejdelší etapu

23.October
Páteční nejdelší etapa Gira d'Italia byla po protestech cyklistů výrazně zkrácena z původních 258 kilometrů. Vedení závodu vyslyšelo jejich požadavky, že po předchozích náročných etapách a čtvrtečním výjezdu na Stelvio není logické absolvovat takovou porci, navíc v dešti.

Martin ujel na Vueltě všem, i Rogličovi. Červený dres pro lídra ale slovinský obhájce prvenství udržel

22.October
Třetí etapu cyklistické Vuelty těsně vyhrál irský závodník Daniel Martin ze stáje Israel Start-Up Nation před Slovincem Primožem Rogličem. Obhájce loňského prvenství Roglič, který hájí barvy týmu Jumbo-Visma, udržel červený dres pro vedoucího jezdce celkového pořadí. Devětačtyřicátý byl Jan Hirt, Zdeněk Štybar obsadil 123. místo.

Almeida v královské etapě Gira vybouchl a přišel o vedení, Stelvio nejrychleji vyšlápl Hindley

22.October
Královskou etapu letošního ročníku Gira ovládl Jai Hindley. Závodník ve službách stáje Sunweb se nejrychleji popasoval s legendárním stoupáním na Stelvio. V závěrečném spurtu na něj nestačil ani Tao Geoghegan Hart z Ineosu a mladý Australan se mohl radovat nejen z etapového vavřínu, ale také za stájového kolegu Wilca Keldermana, jenž z růžového trikotu vysvlékl Portugalce Joaa Almeidu.

22.October
Nizozemský cyklista Mathieu van der Poel, který v minulém týdnu slavil vítězství na závodě Okolo Flander, si ve středu vybral pořádnou porci smůly. Jezdec stáje Alpecin-Fenix při závodě WorldTour Bruggy-De Panne doplatil na silný vítr a skončil v příkopu. Podle vedení stáje utrpěl pětadvacetiletý supertalent otřes mozku.

Druhou etapu Vuelty ovládl Soler. Roglič na vítěze ztratil, přesto udržel průběžné vedení

21.October
Druhou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Španěl Marc Soler z týmu Movistar. Červený trikot vedoucího jezdce si udržel obhájce prvenství Primož Roglič, který na trase z Pamplony do Lekunberri dojel druhý. Zdeněk Štybar obsadil 77. místo, Jan Hirt skončil 152.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes