iROZHLAS

Popis:

Zprávy ze světového poháru klasického i alpského lyžování. Snowboarding a další atraktivní zimní sporty.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Sport → Zimní sporty

Publikuje:

3 položek/měsíc

Chci pryč, prohlásil po sezoně Vítek. Biatlonový trenér se nakonec přesunul k mužům

11.srpna
Biatlonový kouč Zdeněk Vítek už netrénuje ženy, ale sžívá se s mužským týmem kolem Ondřeje Moravce a Michala Krčmáře.

Českým biatlonistům pomáhá v přípravě na novou sezonu i speciální běžecký pás

22.července
Kolo, běh nebo kolečkové lyže patří neodmyslitelně l letnímu drilu českých biatlonistů. Trička ale propotí nejen v terénu. Na dno sil si musí také sáhnout třeba na běžeckém pásu přímo v jabloneckém centru Olymp.

Juniorská mistryně světa ve skeletonu bude závodit za Česko. Trénuje s bobisty

20.července
Úřadující juniorská mistryně světa ve skeletonu Anna Fernstädtová bude závodit za Českou republiku. V příští sezoně by jednadvacetiletá rodačka z Prahy ráda zajistila českým barvám účastnické místo ve Světovém poháru.

‚Chceme genderově vyrovnané hry.‘ Olympijský výbor přidal do programu pro Peking 2022 sedm disciplín

19.července
Mezinárodní olympijský výbor (MOV) dnes schválil rozšíření programu zimních her v Pekingu v roce 2022 o sedm disciplín včetně smíšené soutěže ve skocích na lyžích nebo jednomístného bobu žen. Na zasedání v Lausanne také potvrdil program letních her v roce 2020 v Tokiu, kde se bude rozdělovat rekordních 339 sad medailí.

Mladí snowboardcrossaři shánějí peníze na juniorské mistrovství světa, pomáhá jim i Eva Samková

3.července
Celkem deset českých snowboardcrossařů může letos závodit na juniorském mistrovství světa, ale má to jeden háček. Chybějí peníze. Šampionát totiž hostí na přelomu srpna a září Nový Zéland, a tak tým, ze kterého vzešla i olympijská vítězka Eva Samková, shání finance i přes internetovou sbírku.

Běloruska Domračevová napodobila manžela Björndalena a ukončila biatlonovou kariéru

25.června
Čtyřnásobná olympijská vítězka v biatlonu Darja Domračevová ukončila kariéru. Jednatřicetiletá běloruská reprezentantka tak po třech měsících následovala manžela Oleho Einara Björndalena, s nímž vychovává dceru. Své rozhodnutí oznámila na tiskové konferenci v Minsku.

Dva švagři v biatlonové reprezentaci. ‚Bude to v pohodě,‘ věří Vítek s Václavíkem

24.června
Českou biatlonovou reprezentaci mužů má teď nově na starosti bývalý kouč žen Zdeněk Vítek, a tak se jeho svěřencem stal i jeho švagr Adam Václavík.

Hop na spoušť! Čeští biatlonisté poprvé stříleli pod dohledem Kateřiny Emmons

15.června
Přikrčila se, kolikrát skoro i lehla, koukla a viděla. Olympijská vítězka ve střelbě Kateřina Emmons se poprvé vypravila pomoct českým biatlonistům. Na soustředění v Jilemnici jim radila, jak upravit střelecké návyky i malorážky.

Gjellandův styl tréninku by mi mohl vyhovovat, myslí si česká biatlonová hvězda Vítková

14.června
Jiný styl přípravy, méně volna i angličtina. České biatlonistky si zvykají na nového kouče Egila Gjellanda, se kterým mají za sebou první tréninky. Největší hvězda současného týmu Veronika Vítková si je pochvaluje, i když jmenování úspěšného Nora ji na začátku trochu vylekalo.

Olympijský výbor zastavil finanční podporu biatlonu. ‚Může to prospět k očistě prostředí,‘ myslí si Hamza

13.června
Mezinárodní olympijský výbor pozastavil finanční podporu pro biatlon. Podle agentury AP budou sankce platit minimálně do září. MOV takto potrestal Mezinárodní biatlonovou unii (IBU) kvůli korupci jejích nejvyšších představitelů a taky za krytí ruského dopingu.

Jako Mourinho se necítím, říká nový trenér českých biatlonistek Egile Gjelland v exkluzivním rozhovoru

13.června
Něco se málem ztratilo v překladu. „The Czech team is really strange,“ rozuměl jsem Egilu Gjellandovi. Strange? Zvláštní? „Not strange, but strong.“ Aha, takže nikoliv zvláštní, ale silný. Bylo by to od 44letého Nora nečekané prohlášení na úvod jeho prvního zahraničního angažmá. Přestože je vlídný, trpělivě odpovídá na otázky skoro půl hodiny, je patrné, že svými slovy nechce vzbudit žádný rozr...

Nový trenér českých biatlonistek Gjelland chce trénovat podle norských metod. O Koukalové nemluví

12.června
Mohl se dál věnovat rodinné farmě se čtyřiceti krávami, místo toho ale přijal novou výzvu: Nor Egil Gjelland začal pracovat s českými biatlonistkami, i když původně tuhle nabídku odmítl, jak přiznal v exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál.

Česko by mohlo v roce 2023 pořádat biatlonové mistrovství světa. Jediným soupeřem je Oberhof

12.června
Nové Město na Moravě chce pořádat biatlonový světový šampionát v roce 2023. Stojí to v prohlášení Mezinárodní biatlonové unie s tím, že jediným protikandidátem je německý Oberhof. Šéf českého biatlonu Jiří Hamza se chce navíc ucházet o o místo ve vedení Světové biatlonové unie.

Nové Město se uchází o biatlonové mistrovství světa 2023, soupeřit bude s německým Oberhofem

11.června
Nové Město na Moravě se uchází o pořádání mistrovství světa v biatlonu v roce 2023, jediným protikandidátem je německý Oberhof. Prezident českého svazu Jiří Hamza bude kandidovat na prvního místopředsedu IBU. Rozhodnutí padne na kongresu mezinárodní unie od 5. do 9. září v chorvatské Poreči.

Konec nenápadné legendy. S týmem českých běžců na lyžích se loučí servisman Jan Pešina

10.června
Řada úspěšných závodníků končí a teď se k nim přidal také muž, který dokázal s voskem v ruce skoro zázraky. Loučí se servisman olympijských medailistů Jan Pešina, který pětadvacet let nanášel vosk na skluznice lyží Lukáše Bauera, Kateřiny Neumannové a dalších. Mezi běžci se stal za čtvrt století skoro legendou.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes