iROZHLAS

Popis:

Zprávy ze světového poháru klasického i alpského lyžování. Snowboarding a další atraktivní zimní sporty.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Sport → Zimní sporty

Publikuje:

4,9 položek/týden

Hop na spoušť! Čeští biatlonisté poprvé stříleli pod dohledem Kateřiny Emmons

15.června
Přikrčila se, kolikrát skoro i lehla, koukla a viděla. Olympijská vítězka ve střelbě Kateřina Emmons se poprvé vypravila pomoct českým biatlonistům. Na soustředění v Jilemnici jim radila, jak upravit střelecké návyky i malorážky.

Gjellandův styl tréninku by mi mohl vyhovovat, myslí si česká biatlonová hvězda Vítková

14.června
Jiný styl přípravy, méně volna i angličtina. České biatlonistky si zvykají na nového kouče Egila Gjellanda, se kterým mají za sebou první tréninky. Největší hvězda současného týmu Veronika Vítková si je pochvaluje, i když jmenování úspěšného Nora ji na začátku trochu vylekalo.

Olympijský výbor zastavil finanční podporu biatlonu. ‚Může to prospět k očistě prostředí,‘ myslí si Hamza

13.června
Mezinárodní olympijský výbor pozastavil finanční podporu pro biatlon. Podle agentury AP budou sankce platit minimálně do září. MOV takto potrestal Mezinárodní biatlonovou unii (IBU) kvůli korupci jejích nejvyšších představitelů a taky za krytí ruského dopingu.

Jako Mourinho se necítím, říká nový trenér českých biatlonistek Egile Gjelland v exkluzivním rozhovoru

13.června
Něco se málem ztratilo v překladu. „The Czech team is really strange,“ rozuměl jsem Egilu Gjellandovi. Strange? Zvláštní? „Not strange, but strong.“ Aha, takže nikoliv zvláštní, ale silný. Bylo by to od 44letého Nora nečekané prohlášení na úvod jeho prvního zahraničního angažmá. Přestože je vlídný, trpělivě odpovídá na otázky skoro půl hodiny, je patrné, že svými slovy nechce vzbudit žádný rozr...

Nový trenér českých biatlonistek Gjelland chce trénovat podle norských metod. O Koukalové nemluví

12.června
Mohl se dál věnovat rodinné farmě se čtyřiceti krávami, místo toho ale přijal novou výzvu: Nor Egil Gjelland začal pracovat s českými biatlonistkami, i když původně tuhle nabídku odmítl, jak přiznal v exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál.

Česko by mohlo v roce 2023 pořádat biatlonové mistrovství světa. Jediným soupeřem je Oberhof

12.června
Nové Město na Moravě chce pořádat biatlonový světový šampionát v roce 2023. Stojí to v prohlášení Mezinárodní biatlonové unie s tím, že jediným protikandidátem je německý Oberhof. Šéf českého biatlonu Jiří Hamza se chce navíc ucházet o o místo ve vedení Světové biatlonové unie.

Nové Město se uchází o biatlonové mistrovství světa 2023, soupeřit bude s německým Oberhofem

11.června
Nové Město na Moravě se uchází o pořádání mistrovství světa v biatlonu v roce 2023, jediným protikandidátem je německý Oberhof. Prezident českého svazu Jiří Hamza bude kandidovat na prvního místopředsedu IBU. Rozhodnutí padne na kongresu mezinárodní unie od 5. do 9. září v chorvatské Poreči.

Konec nenápadné legendy. S týmem českých běžců na lyžích se loučí servisman Jan Pešina

10.června
Řada úspěšných závodníků končí a teď se k nim přidal také muž, který dokázal s voskem v ruce skoro zázraky. Loučí se servisman olympijských medailistů Jan Pešina, který pětadvacet let nanášel vosk na skluznice lyží Lukáše Bauera, Kateřiny Neumannové a dalších. Mezi běžci se stal za čtvrt století skoro legendou.

Světový pohár ve skocích na lyžích se do Liberce příští sezonu nevrátí, FIS lednové závody zrušila

7.června
Návrat Světového poháru a letní Grand Prix ve skocích na lyžích do Liberce se v nadcházející sezoně neuskuteční. Mezinárodní lyžařská federace (FIS) to oznámila ve zprávě na svých internetových stránkách a na twitteru uvedla, že důvodem zrušení jsou „technické a organizační důvody“.

Z nadějné rychlobruslařky Sáblíkové udělal olympijskou šampionku. Trenér Novák slaví 70. narozeniny

7.června
Když se řekne české rychlobruslení, většinu asi napadne jméno Martina Sáblíková. Pochopitelně. Nicméně nebýt trenéra Petra Nováka, mohla rychlobruslařská šampionka dneska běhat po basketbalových palubovkách. Svérázný kouč, který z nadějné závodnice udělal jednu z nejúspěšnějších zimních sportovkyň u nás, ve čtvrtek slaví 70. narozeniny.

Je třeba hodnotit ho podle faktů, zastal se Putin ústřední postavy dopingového skandálu Mutka

7.června
Ruský prezident Vladimir Putin se ve čtvrtek v televizní besedě s ruskými diváky energicky zastal vicepremiéra Vitalije Mutka, bývalého ministra sportu zapleteného do aféry s manipulací s dopingovými vzorky při zimní olympiádě v Soči v roce 2014. Mutko, který má doživotní zákaz činnosti v olympijském hnutí, v nové ruské vládě zůstal, odpovídá teď místo sportu za stavebnictví.

Rady od olympijské vítězky. Biatlonistům pomůže se střelbu Kateřina Emmons

6.června
Chtějí lépe střílet, a tak si nechají radit od olympijské vítězky ve střelbě. Českým biatlonistům bude jako konzultantka pomáhat bývalá sportovní střelkyně Kateřina Emmons.

Jindřich Šikola končí jako trenér u biatlonové reprezentace, s vedením se neshodl na vizi

5.června
Jindřich Šikola odchází z vrcholného biatlonu. Trenér, který vychoval olympijskou medailistku Veroniku Vítkovou i juniorskou mistryni světa Markétu Davidovou, chybí v realizačním týmu české reprezentace pro příští sezónu. Pravděpodobně se přesune k dětem do sportovního centra mládeže v Jilemnici.

České biatlonistky znají jméno trenéra, v nové sezoně je povede Nor Egil Gjelland

5.června
Novým trenérem ženské biatlonové reprezentace se stal Nor Egil Gjelland, který dříve trénoval norskou závodnici Tory Bergerovou. K mužské části se přesunul Zděnek Vítek. Informaci uvedl na svém webu Český svaz biatlonu.

V Novém Městě znají další termíny, Vysočina přivítá elitní biatlonisty v březnu 2020

3.června
Mezinárodní biatlonové unie zveřejnila program Světového poháru v sezoně 2019/2020. Čeští fanoušci se mohou těšit na březen 2020, kdy se nejlepší světoví biatlonisté sjedou znovu do Nového Města na Moravě.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes