iROZHLAS

Popis:

Zprávy ze světového poháru klasického i alpského lyžování. Snowboarding a další atraktivní zimní sporty.

URL:

Katalog:

Sport → Zimní sporty

Publikuje:

3,5 položek/den

Z nejlepšího biatlonisty historie je televizní expert. ‚Nabídky trénovat zatím odmítám,‘ říká Björndalen

17:34
V aktuální sezoně sice závodil už jen při exhibici na stadionu Schalke, ale stále ho můžete potkat i na některých Světových pohárech. Nejlepší biatlonista historie Ole Einar Björndalen působí jako televizní expert stanice TV2.

Martina to převezme, věří rychlobruslařský kouč Novák. Sáblíková ale chce trénovat na domácí dráze

14.ledna
Petru Novákovi je 70 a zvažuje konec trénování rychlobruslařů. K závěru se blíží i kariéra jeho nejúspěšnější svěřenkyně Martiny Sáblíkové. Co bude potom s českým rychlobruslením?

České lyžařky vedly finále sprintu SP. ‚Byla to euforie,‘ září Hynčicová s Janatovou po osmém místě

14.ledna
Nestává se často, že by během závodů běžkyň na lyžích mluvil hlasatel o tom, že jsou české reprezentantky na průběžném prvním místě. V team sprintu Světového poháru v Drážďanech ale jely Češky jako vyměněné. Nakonec skončily osmé.

Úspěšný den pro český biatlon. Po bronzu žen, dojela mužská štafeta čtvrtá

13.ledna
Česká štafeta mužů ve složení Moravec, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík dojela v německém Oberhofu čtvrtá! Závod vyhráli s přehledem závodníci Ruska, kteří dojeli s minutovým náskokem na druhou Francii. Třetí skončili rakouští reprezentanti. Neděle tak byla úspěšným dnem pro český biatlon. Ženská štafeta totiž brala bronz.

Rakouský lyžař Hirscher ovládl slalom v Adelbodenu. V sezoně slaví už podeváté

13.ledna
Marcel Hirscher oslavil v Adelbodenu zlatý double a celkově 67. triumf ve Světovém poháru. Po sobotním obřím slalomu vyhrál rakouský lyžař i slalom a suverénně míří za dalšími glóby.

Nejlepší výsledek za poslední roky. České biatlonistky braly ve štafetě bronz

13.ledna
Česká štafeta ve složení Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková si v německém Oberhofu dojela pro třetí místo. Vyhrály Rusky následované Německem. Jedná se o největší úspěch české štafety za poslední roky.

Vzpomínka na Vánoce na biatlonových závodech. V Oberhofu táhne svařák

13.ledna
Ke Kontiolahti patří prudký kopec zvaný Zeď, Anterselvě se kvůli častému sluníčku přezdívá Sunterselva a také další biatlonové středisko Oberhof má své poznávací znamení. Vlastně hned několik. Jednak věčně nevlídné počasí a za druhé je to svařené víno, kterým to voní podél tratí i přímo na nich.

České rychlobruslení po Sáblíkové? ‚Budoucnost je vynikající,‘ říká trenér Novák

13.ledna
Díky úspěchům Martiny Sáblíkové a také, dnes už bývalé rychlobruslařky, Karolíny Erbanové patří Česká republika v tomto sportu mezi velmoci. V Česku přitom stále není jediná rychlobruslařská dráha a potenciálním nadějím tak chybí sportoviště pro adekvátní přípravu.

‚Nebudu stahovat kalhoty, chci se s tím poprat,‘ říká biatlonista Krčmář o posledních výsledcích

13.ledna
Zatímco úvod sezóny zahájil biatlonista Michal Krčmář solidně, poslední výsledky mu tolik radostí nedělají. Umístění na 35. a 50. místě, kterých dosáhl v Oberhofu, nejsou pro olympijského medailistu příliš lichotivá. Možnost ke zlepšení bude mít už v neděli, kdy se jedou štafety.

Skokan Koudelka potvrdil ve Val di Fiemme formu a skončil šestý, vyhrál suverénní Kobajaši

12.ledna
Český skokan na lyžích Roman Koudelka skončil šestý v dnešním závodě Světového poháru ve Val di Fiemme a popáté v sezoně se umístil v první desítce. Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek nepostoupili do druhého kola. Všechny soupeře v Itálii deklasoval lídr seriálu Rjoju Kobajaši, který zvítězil s náskokem 26,5 bodu a šestým triumfem za sebou vyrovnal rekord SP.

Stíhačku v Oberhofu vyhrál Johannes Bö, Moravce připravila o první desítku poslední střelba

12.ledna
Sobotní stíhací závod biatlonistů v německém Oberhofu ovládl norský závodník Johannes Thingnes Bö. Druhé místo vybojoval v závěrečném sprintu domácí Arnd Peiffer, třetí skončil Ital Lukas Hofer. Ondřej Moravec dlouho bojoval o umístění v nejlepší desítce, ale chyba na poslední střelbě ho nakonec odsunula na 17. místo. Druhý Čech, který do závodu odstartoval, Michal Krčmář se šesti chybami skonč...

Biatlonovou stíhačku ovládla Italka Vittozziová, Češky skončily mimo první dvacítku

12.ledna
Sobotní stíhací závod ovládla vítězka pátečního sprintu Italka Lisa Vittozziová. Druhá skončila reprezentantka Slovenska Anastazia Kuzminová se ztrátou téměř patnácti sekund. Češky se nevyvarovaly chyb ve střelbě. Eva Puskarčíková skončila jednadvacátá, Markéta Davidová až dvaačtyřicátá.

Rychlobruslařka Sáblíková získala na mistrovství Evropy stříbro, vyhrála Nizozemka de Jongová

12.ledna
Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na mistrovství Evropy ve víceboji v Collalbu stříbrnou medaili. Ze čtvrtého místa, které jí patřilo po dvou pátečních disciplínách, se po patnáctistovce posunula na třetí pozici a suverénně nejlepší čas v závěrečném závodu na 5000 metrů jí vynesl celkovou druhou příčku.

‚V jednom kole foukne, ve druhém ne.‘ Sáblíková útočí na vícebojařskou medaili i na otevřené dráze

11.ledna
Celkem deset medailí už vybojovala Martina Sáblíková na evropských šampionátech ve víceboji a letos je na cestě za jedenáctou. Po dvou disciplínách je průběžně čtvrtá a je ve hře o pódium.

Ondřej Moravec po 13. místě: Sprinty mi nejdou a nevím, čím to je

11.ledna
Není to špatné, ale zároveň ani výsledek, ze kterého by Ondřej Moravec skákal do vzduchu radostí. Ani bezchybná střelba mu ve sprintu Světového poháru v německém Oberhofu nepomohla k lepšímu než třináctému místu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes