iROZHLAS

Popis:

iROZHLAS - zpravodajský server Českého rozhlasu přináší ověřené zprávy z Česka i ze světa od svých zpravodajů.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

11,9 položek/týden

Pokoj, ve kterém se jen tak neubytujete. Světové hotely ukrývají komnaty jen pro vyvolené

0:42
Hotel Blue Lagoon leží napůl schovaný v drsné krajině u Reykjavíku. Otevřen byl sice teprve před třemi měsíci, ale už nyní se svým geotermálně vyhřívaným bazénem a okny od stropu až k podlaze s výhledem na kusy lávy patří k vyhledávaným luxusním místům v Evropě. Za hotelem se přitom nachází exkluzivní prostor, o němž jen málo návštěvníků ví, že existuje.

Dům, který vás vede k přírodě. Americká vila Fallingwater inspiruje i české architekty

11:48
Když vám obývacím pokojem protéká řeka, obvykle to nevěstí nic dobrého. Existuje ale minimálně jedno stavení, které si i díky takovémuto prvku získalo mezinárodní obdiv. Fallingwater, neboli Padající voda, patří mezi ikonické domy světa podobně jako brněnská Vila Tugendhat. A protože architekt Frank Lloyd Wright vyprojektoval tento dům v lesích u Pittsburghu přímo nad vodopádem, stojí velké pen...

Australské město chce vybudovat hřbitov pod hladinou oceánu

8:44
Radní ve východoaustralském pobřežním městě Gold Coast, které leží ve státě Queensland, se zabývají kuriózním návrhem pohřbívat mrtvé na hřbitově v oceánu. Podle listu The Guardian za iniciativou stojí zejména nedostatek místa na hřbitovech. Zatímco někteří nápad uvítali, jiní ho označují za šílený. O návrhu se bude hlasovat později v tomto roce.

Zákazy na děti nefungují a ukazují to i výzkumy, říká autorka knihy Mediální mámy a digitální tátové

19.července
Jak sociální sítě ovlivňují děti, kolik času by na nich měly trávit a co pro teenagery znamenají selfie a sexting? Na to ve své knize Mediální mámy a digitální tátové odpovídá matka a dětská psycholožka ze Spojených států Yalda T. Uhlsová. „Mít doma teenagera bylo vždy těžké, v digitální éře je to ale ještě těžší. Rodiče by děti měli učit, že ne vše na sítích je pravda,“ řekla v rozhovoru pro i...

Michelinské hvězdy pro pouliční vývařovny. Ocenění získalo padesát singapurských restaurací

19.července
Už padesát restaurací získalo za prvních šest měsíců letošního roku v Singapuru prestižní michelinskou hvězdu. Ta je většinou spojená s luxusními a drahými restauracemi. V Singapuru však v posledních letech bodují spíš pouliční vývařovny.

Uměle vypěstované maso by mohlo být v restauracích za tři roky, plánuje nizozemská společnost

18.července
Nizozemská společnost Mosa Meat, která před pěti lety představila jako první na světě laboratorně vypěstovaný hovězí burger, získala finance na splnění svého dalšího plánu. Tím je vyrábět a od roku 2021 prodávat do restaurací uměle vypěstované maso. Firmě se podařilo od investorů získat 7,5 milionu eur, v přepočtu asi 194 milionů korun, uvedla agentura AP.

Asi, pravděpodobně, možná. Co tato slova znamenají pro politiky a co pro vás?

18.července
„Asi bude pršet.“ „Večer přijdu, ale nejspíš jen na jedno.“ K vyjádření pravděpodobnosti používáme slova, jejichž význam je jen pocitový. Zkuste si k nim přiřadit přesnou pravděpodobnost v procentech.

Aurus versus Cadillac. Délka Putinovy limuzíny překonala i Trumpovu americkou ‚Bestii‘

18.července
Ruský prezident Vladimir Putin zastínil Donalda Trumpa na summitu v Helsinkách i novou limuzínou, která je o více než metr delší než americký opancéřovaný cadillac přezdívaný ‚The Beast‘. Na nový reprezentační vůz Aurus Senat, který má být výkladní skříní luxusní a stoprocentně ruské automobilové značky, upozornila v úterý na svém webu francouzská stanice BFMTV.

Tlačenice na Mont Blancu. Francie kvůli turistům omezila přístup na jednu z oblíbených tras na horu

17.července
Výstup na nejvyšší horu Evropy bude v následujících dnech nejspíš o dost obtížnější. Francie totiž omezila přístup na jednu z oblíbených cest, která vede na Mont Blanc. Reaguje tak na velký počet turistů a horolezců, kteří v těchto dnech chtějí na horu vylézt.

Mezislovanštinu ovládá 300 lidí, rozumět by mělo 300 milionů, tvrdí její tvůrce Vojtěch Merunka

16.července
Co kdybyste při cestě do Chorvatska, Polska nebo Ruska nepotřebovali slovník? Právě nad tím se zamyslel informatik Vojtěch Merunka – a vytvořil zbrusu nový jazyk. Jmenuje se mezislovanština a měl by spojit Slovany napříč jednotlivými státy a národy. „Všechno to začalo jako koníček,“ vysvětluje v rozhovoru s Lucií Výbornou.

Mazlíčci o dovolené? Hotel pro ně zamluvte včas, vyprodáno bývá už od Vánoc

16.července
Psi, kočky, králíci nebo třeba leguáni, všechna tato zvířata lidé chovají doma. Když ale přijde období dovolených, potřebují majitelé sehnat hlídání. Své mazlíčky buď dají k příbuzným a známým nebo je svěří profesionálům. Zájem je veliký a třeba v Praze mívají zvířecí hotely na léto vyprodáno už od Vánoc.

Česko je geocachingová velmoc, říká muž, který už ulovil tisíce kešek

15.července
„Jediné, co správný geokačer potřebuje, jsou oči a hlava,“ říká v rozhovoru s Lucií Výbornou Slávek Hoblík. Že nevíte, co si pod slovem „geokačer“ představit? Zkuste začít se slovem „geocaching“.

Jízda jako ve vysavači. ‚Kachnu rozeberete za půl hodiny,‘ říká jeden z majitelů Citroënu 2CV

15.července
Legendární Citroëny 2CV – lidově řečeno kachny – prezidentské limuzíny i vlajkové lodě automobilky Citroën ze šedesátých let minulého století můžete tento víkend k vidět v autokempu v Bílině na Teplicku. Majitelé a příznivci francouzských vozů si dali sraz v tamním autokempu. V sobotu vyrazili na spanilou jízdu po Teplicku. Její součástí byla zastávka na zámku v Duchcově, kam dojelo přibližně 8...

50 let poté. Cestovatelé putují po stopách fotografií slavných předchůdců Hanzelky a Zikmunda

14.července
Cestovatelé Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka přivezli ze svých výprav řadu deníkových záznamů a také fotografií. A právě po stopách stovky jejich snímků z cest po Evropě a Asii se vydala dvojice cestovatelů Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek. V projektu Zikmund 100 chtějí dokumentovat stejná místa padesát let poté.

Žena to ještě nikdy nevzdala, chlap ano, říká zkušený instruktor kurzů přežití

14.července
„Co nemáš, nepotřebuješ. A co potřebuješ, to má někdo jiný.“ I to v rozhovoru s Lucií Výbornou na Radiožurnálu říká Amar Ibrahim, zkušený instruktor kurzů přežití. „Když dorazíte, sebereme vám mobilní telefon i cigarety. Moraváci někdy přijedou dokonce i s lahvinkou.“
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes