iROZHLAS

Popis:

iROZHLAS - zpravodajský server Českého rozhlasu přináší ověřené zprávy z Česka i ze světa od svých zpravodajů.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

10,5 položek/týden

Pippa Middletonová porodila chlapce, dítě i matka jsou v pořádku

19:52
Sestra vévodkyně Kate, manželky britského prince Williama, v pondělí porodila chlapce. Oznámila to mluvčí rodiny. Dítě i matka jsou podle ní v pořádku.

Systém zdravotního pojištění není připraven na krizi, vyplývá z analýzy

15:37
Český systém zdravotního pojištění není připraven na zhoršení ekonomické situace a případnou další hospodářskou krizi. Nemá dostatečné rezervy. I když bude letos zřejmě v mírném přebytku, výdaje rostou výrazně rychleji než příjmy. Vyplývá to z analýzy zdravotních pojišťoven, jejíž výsledky v úterý představili její autoři Štěpán Křeček a Karina Kubelková. V Česku funguje sedm zdravotních pojišťo...

Aféra Dieselgate: Audi musí zaplatit přes 20 miliard korun za porušení emisních standardů

12:50
Automobilka Audi z koncernu Volkswagen dostala pokutu 800 miliónů euro, v přepočtu více jak 20,6 miliard korun, za podvody s emisemi. Automobilka pokutu přijala. Její výše negativně ovlivní finanční zisky celého koncernu Volkswagen.

Alice nebo Philip? V Británii se spekuluje o jménech potomka vévodkyně Meghan a prince Harryho

11:28
Když Kensingtonský palác v pondělí oznámil, že vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová, manželka prince Harryho, čeká dítě, ihned se vyrojily spekulace na téma, jak se potomek bude jmenovat. Nejčastěji se zmiňují jména Alice či Philip, napsal britský deník The Daily Telegraph.

Královský pár Harry a Meghan čeká potomka. Narodit by se měl na jaře

15.října
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová, manželka prince Harryho, je těhotná. Královský potomek by se měl narodit na jaře. Meghan a Harry jsou nyní na návštěvě Austrálie. Informovala o tom BBC.

Novinářky o české mediální scéně: Setkáváme se s nadávkami a zastrašováním, zhrubl i slovník politiků

14.října
Novinářky Nora Fridrichová, Markéta Chaloupská a Petra Procházková pro Český rozhlas Radio Wave mluvily o kyberšikaně namířené proti ženám, které působí v žurnalistice, i situaci na české mediální scéně. S jakými výhrůžkami a překážkami se ženy ve své práci setkávají? A jak jim čelí?

‚Křečkujete‘ nebo hledáte příznaky zdravotních potíží? Můžete trpět novými internetovými chorobami

14.října
Internet přinesl lidstvu okamžitý přístup k informacím z celého světa. V mnoha ohledech zjednodušil náš život, ale občas ho také trochu komplikuje. Vědci přišli na to, že surfování po síti u některých lidí způsobuje úplně nové psychické poruchy. Jak se projevuje tzv. kyberchondrie a nebo kyber-kompulzivní hromadění?

Stírá se rozdíl mezi dnem a nocí. Sviťme účelně a šetrně, vyzývá astronom

14.října
Světelné znečištění se dnes týká většiny obyvatel zemí vyspělého světa. Má dopady na naše zdraví, bezpečnost, životní prostředí a stojí mnoho peněz i energie. „Ještě stále existují místa se tmou blízkou té přirozené, ale místo s úplnou tmou bez světelného znečištění už v Evropě nenajdeme,“ uvedl ve Studiu Leonardo astronom Michal Bareš.

Těžká práce v mobilním hospici: ‚90 procent mých pacientů během jedenácti dnů zemře,‘ říká primářka

14.října
Pomáhají dětem i dospělým, kteří umírají, strávit poslední dny života doma. Mobilní hospice v Česku nemají příliš dlouhou tradici. Díky nim ale nemusí nevyléčitelně nemocní pacienti končit v nemocnicích. Řada z nich ale řeší problémy s financováním. Ne všechny hospice totiž dosáhnou na úhrady od pojišťoven. Neděle je posledním dnem kampaně Doma, která měla lidem tato zařízení příblížit.

Austrálie chce do 20 let vymýtit rakovinu děložního hrdla. Pomáhá očkování i preventivní programy

13.října
Austrálie by se mohla stát první zemí, které se podaří vymýtit rakovinu děložního hrdla. Podle vědců to ale potrvá ještě 20 let. Do čtyř let by se měl tento typ rakoviny u protinožců vyskytovat jen vzácně.

Kolečko, čtverec, kosočtverec. V celé Evropské unii začalo platit jednotné značení pohonných hmot

12.října
Tři jednoduché piktogramy mají od pátku zpřehlednit označování paliv na všech čerpacích stanicích v Evropské unii – tedy i v Česku. Každý druh pohonných hmot dostane jeden symbol. Kolečko, čtverec, nebo kosočtverec. Nové značky mají motoristům pomoci rozeznat jednotlivé druhy paliv, jejich názvy si ale budou i nadále určovat samotní prodejci.

Blízký východ trápí dětská obezita, stále více pacientů si váhu nechává snižovat chirurgicky

11.října
V Saúdské Arábii a na Blízkém východě obecně přibývá obézních dětí či dospívajících a stále více jich podstupuje bariatrický zákrok. Informoval o tom ve čtvrtek server Arab News. Podle něj chirurgové chtějí zesílit kampaň prevence obezity v domácnostech i ve školách. Příčinou tloustnutí dětí je podle nich sedavý způsob života a konzumace nevhodného jídla.

K výhrůžkám lidem z neziskovek přímo podněcují politici. Včetně prezidenta, varuje Šimon Pánek

10.října
Nenávistných komentářů namířených vůči neziskovým organizacím přibývá, říká v rozhovoru pro Český rozhlas Plus ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek. „V posledním roce a půl pozorujeme i posun v tvrdosti těch výroků. To, co se dřív naznačovalo, se teď říká úplně natvrdo,“ popisuje.

Školní uniformy z nás dělají cíl sexuálního obtěžování, stěžují si britské školačky

10.října
Nový průzkum globální organizace Plan International upozorňuje na problém, který se stal běžnou součástí života dívek ve Velké Británii. Je jím sexuální obtěžování, kterému čelí při nošení svých školních uniforem – právě ty z nich podle jejich slov dělají cíle ofenzivního chování se sexuálním podtextem. Rozsáhlý průzkum je založen na odpovědích více než tisíce respondentek.

Země EU se dohodly na snížení emisí. Auta jich mají od roku 2030 vypouštět o 35 procent méně

10.října
Osobní automobily vyráběné v Evropské unii od roku 2030 by měly vypouštět o 35 procent méně oxidu uhličitého než v roce 2021, dodávky pak o 30 procent méně. V úterý večer to na twitteru uvedlo rakouské předsednictví EU. Po 13 hodinách jednání se na tom v Lucemburku pozdě večer dohodli ministři životního prostředí členských zemí, potvrdila následně na tiskové konferenci rakouská ministryně pro u...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes