iROZHLAS

Popis:

iROZHLAS - zpravodajský server Českého rozhlasu přináší ověřené zprávy z Česka i ze světa od svých zpravodajů.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

2,2 položek/den

Strašná ostuda, jak se dnes stříhají mládenci. Taky stříhám tyhle blbosti, říká 90letý český holič

13:01
Jmenuje se Zdeněk Šubrt a v červnu mu bylo 90 let. Holičství a kadeřnictví provozuje přes 70 let a řada zákazníků se k němu po dlouhá léta stále vrací.

Prague Pride je oslavou. Každý ať se raduje, jak chce, říká herec Hromada o festivalu, který spoluzakládal

21.července
„Lidi se každý nějak radují, někdo exhibicionisticky, někdo skromnou radostí. Ale je to liberální a každý se může projevit, jak chce. Myslím, že to je na tom to nejpěknější. Jestli byly průvody stovkové a poslední měl 45 000 účastníků, už to nejsou jen gayové a lesby,“ říká host Osobnosti Plus, herec, dabér, politik a gayaktivista Jiří Hromada o festivalu Prague Pride. V roce 2011 ho v Česku po...

V jihovýchodní Asii roste hustá síť metra. V Pekingu denně přepraví celé Česko, v Singapuru navádí k radosti

21.července
Nikde jinde na světě se nestaví metro takovým tempem jako v zemích východní a jihovýchodní Asie. Všech pět měst, kde metro přepraví nejvíc pasažérů na světě, hledejte právě tam. Stále přibývají další cestující, intervaly mezi vlaky se zkracují, ale bezpečnost musí být stále na prvním místě. I proto hledají konstruktéři nové způsoby, jak vyhovět všem těmto podmínkám.

Mezi Čechy roste oblíbenost obytných aut a karavanů. Loni se jich prodalo nejvíce za posledních 10 let

21.července
Vzal s sebou jen nezbytnosti: vodu, jídlo a oblečení. Sedl do obytného auta jménem Rosinanta a vydal se v roce 1960 napříč Spojenými státy. Na spisovatele Johna Steinbecka dnes moderní automobiloví nomádi nedají dopustit. Kouzlo cestování ve vlastním pojízdném domově čím dál častěji láká i Čechy. Každým rokem si půjčují nebo rovnou kupují stále víc obytných aut i karavanů.

Čtyřdenní pracovní týden? Absolutní úspěch, hlásí po experimentu novozélandská firma

21.července
Méně času = méně odvedené práce? Právě naopak. Lepší pracovní morálka, lepší výkonnost a jako bonus méně stresu, oznámila firma po dvouměsíčním experimentu, kdy její zaměstnanci pracovali čtyři dny v týdnu místo pěti. Slibných výsledků si už všimla i novozélandská vláda, napsal ve čtvrtek britský Guardian.

Pokoj, ve kterém se jen tak neubytujete. Světové hotely ukrývají komnaty jen pro vyvolené

21.července
Hotel Blue Lagoon leží napůl schovaný v drsné krajině u Reykjavíku. Otevřen byl sice teprve před třemi měsíci, ale už nyní se svým geotermálně vyhřívaným bazénem a okny od stropu až k podlaze s výhledem na kusy lávy patří k vyhledávaným luxusním místům v Evropě. Za hotelem se přitom nachází exkluzivní prostor, o němž jen málo návštěvníků ví, že existuje.

Dům, který vás vede k přírodě. Americká vila Fallingwater inspiruje i české architekty

20.července
Když vám obývacím pokojem protéká řeka, obvykle to nevěstí nic dobrého. Existuje ale minimálně jedno stavení, které si i díky takovémuto prvku získalo mezinárodní obdiv. Fallingwater, neboli Padající voda, patří mezi ikonické domy světa podobně jako brněnská Vila Tugendhat. A protože architekt Frank Lloyd Wright vyprojektoval tento dům v lesích u Pittsburghu přímo nad vodopádem, stojí velké pen...

Australské město chce vybudovat hřbitov pod hladinou oceánu

20.července
Radní ve východoaustralském pobřežním městě Gold Coast, které leží ve státě Queensland, se zabývají kuriózním návrhem pohřbívat mrtvé na hřbitově v oceánu. Podle listu The Guardian za iniciativou stojí zejména nedostatek místa na hřbitovech. Zatímco někteří nápad uvítali, jiní ho označují za šílený. O návrhu se bude hlasovat později v tomto roce.

Zákazy na děti nefungují a ukazují to i výzkumy, říká autorka knihy Mediální mámy a digitální tátové

19.července
Jak sociální sítě ovlivňují děti, kolik času by na nich měly trávit a co pro teenagery znamenají selfie a sexting? Na to ve své knize Mediální mámy a digitální tátové odpovídá matka a dětská psycholožka ze Spojených států Yalda T. Uhlsová. „Mít doma teenagera bylo vždy těžké, v digitální éře je to ale ještě těžší. Rodiče by děti měli učit, že ne vše na sítích je pravda,“ řekla v rozhovoru pro i...

Michelinské hvězdy pro pouliční vývařovny. Ocenění získalo padesát singapurských restaurací

19.července
Už padesát restaurací získalo za prvních šest měsíců letošního roku v Singapuru prestižní michelinskou hvězdu. Ta je většinou spojená s luxusními a drahými restauracemi. V Singapuru však v posledních letech bodují spíš pouliční vývařovny.

Uměle vypěstované maso by mohlo být v restauracích za tři roky, plánuje nizozemská společnost

18.července
Nizozemská společnost Mosa Meat, která před pěti lety představila jako první na světě laboratorně vypěstovaný hovězí burger, získala finance na splnění svého dalšího plánu. Tím je vyrábět a od roku 2021 prodávat do restaurací uměle vypěstované maso. Firmě se podařilo od investorů získat 7,5 milionu eur, v přepočtu asi 194 milionů korun, uvedla agentura AP.

Asi, pravděpodobně, možná. Co tato slova znamenají pro politiky a co pro vás?

18.července
„Asi bude pršet.“ „Večer přijdu, ale nejspíš jen na jedno.“ K vyjádření pravděpodobnosti používáme slova, jejichž význam je jen pocitový. Zkuste si k nim přiřadit přesnou pravděpodobnost v procentech.

Aurus versus Cadillac. Délka Putinovy limuzíny překonala i Trumpovu americkou ‚Bestii‘

18.července
Ruský prezident Vladimir Putin zastínil Donalda Trumpa na summitu v Helsinkách i novou limuzínou, která je o více než metr delší než americký opancéřovaný cadillac přezdívaný ‚The Beast‘. Na nový reprezentační vůz Aurus Senat, který má být výkladní skříní luxusní a stoprocentně ruské automobilové značky, upozornila v úterý na svém webu francouzská stanice BFMTV.

Tlačenice na Mont Blancu. Francie kvůli turistům omezila přístup na jednu z oblíbených tras na horu

17.července
Výstup na nejvyšší horu Evropy bude v následujících dnech nejspíš o dost obtížnější. Francie totiž omezila přístup na jednu z oblíbených cest, která vede na Mont Blanc. Reaguje tak na velký počet turistů a horolezců, kteří v těchto dnech chtějí na horu vylézt.

Mezislovanštinu ovládá 300 lidí, rozumět by mělo 300 milionů, tvrdí její tvůrce Vojtěch Merunka

16.července
Co kdybyste při cestě do Chorvatska, Polska nebo Ruska nepotřebovali slovník? Právě nad tím se zamyslel informatik Vojtěch Merunka – a vytvořil zbrusu nový jazyk. Jmenuje se mezislovanština a měl by spojit Slovany napříč jednotlivými státy a národy. „Všechno to začalo jako koníček,“ vysvětluje v rozhovoru s Lucií Výbornou.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes