iROZHLAS

Popis:

iROZHLAS - zpravodajský server Českého rozhlasu přináší ověřené zprávy z Česka i ze světa od svých zpravodajů.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

3,1 položek/den

Počet svateb roste. Nevěsty si čím dál častěji šaty kupují, v módě je smetanová nebo lomená bílá

11:36
Sní o nich každá malá holka, do nejmenších detailů je dokáže popsat i ta nejstarší babička. Řeč je o svatebních šatech. Češky jako jedny z mála na světě ty své většinou nekupují, ale často si je půjčují v salónech. I to se ale pomalu začíná měnit. Nejen za koupi, ale za celou svatbu v posledních letech české páry utrácejí čím dál víc. Přípravy často startují celý rok dopředu. A stejně dlouho js...

Češi v roli dobrovolníků. Mladí lidé vyrážejí pomáhat obyvatelům Indie, Mexika, Keni nebo Peru

15.ledna
Pomáhat při stavbě hokejového hřiště v indickém Himálaji nebo přispívat znalostmi z ekonomiky v Kambodži, také o to mají zájem mladí Češi, kteří se rozhodli vyjet do světa jako dobrovolníci. Umožňují jim to hlavně projekty neziskových organizací. Studenti tak můžou třeba o prázdninách pomáhat i na druhém konci světa.

Stezka Valaška na Pustevnách se otevírá. Starostové se bojí davů lidí s auty

14.ledna
Součástí Stezky Valašska je zřejmě nejdelší skleněná vyhlídková plošina v Evropě nebo 150 metrů dlouhý zavěšený „himálajský“ chodník. Turisté na Pustevnách budou mít nyní možnost podívat se do okolí pěkně z výšky.

Islám je v duchovní krizi, muslimové se ale nemohou stavět do role obětí, tvrdí teolog Karimi

14.ledna
Odborník na islám z Münsterské univerzity Ahmad Milad Karimi se v rozhovoru pro rakouské novináře vyjádřil k tomu, jaká je současná situace islámu. Zúčastnil se přednášky, kteru uspořádal rakouský esejista a kulturní publicista Konrad Paul Liessmann. Ten působí na Vídeňské univerzitě a sérii přednášel uskutečnil spolu s deníkem Der Standard. Měly téma Kolik boha potřebuje škola? s podtitulem Vz...

Spor o mešní víno. Farnosti v Norsku se rozhodly používat nealkoholické, pastor Ribeth pohrozil odchodem

14.ledna
Pastor Lars Riberth z norského Narviku pohrozil, že se vzdá své práce, pokud nebude smět při obřadu přijímání používat alkoholické víno. Farnosti v Norsku včetně té v Narviku se rozhodly při přijímání používat víno nealkoholické.

Polární záře, brzda a náraz. Islandská policie žádá turisty, aby se věnovali řízení a nezpůsobovali nehody

14.ledna
Islandská policie požádala turisty, kteří do země přijíždějí pozorovat polární záři, aby se kvůli tomu nepřestali věnovat řízení. Cizinci podle policistů většinou nemají zkušenosti se silnicemi, s nimiž se setkají na Islandu, a pokud se nevěnují jízdě naplno, končí to tragicky. Loni na silnicích na Islandu zemřelo 18 lidí a polovina z nich byli návštěvníci z ciziny.

V Rusku se slaví letos podruhé Nový rok. I s českým kuchařem vařícím německá a rakouská jídla

13.ledna
Ruská pravoslavná církev oznámila, že nebude přecházet ze starého juliánského kalendáře na nový, gregoriánský, a tak budou Rusové i nadále slavit dva Nové roky. Ten druhý je čeká v pondělí a v neděli tedy mají druhého Silvestra. V Moskvě natáčel zpravodaj Radiožurnálu Martin Dorazín.

Prezident se rozhodl mstít všem, kteří mu kdy ublížili, říká někdejší politický vězeň Jiří Stránský

13.ledna
Optimista za všech okolností, který o sobě říká, že je vlastně hlavně vypravěč. Jiří Stránský je spisovatel, scenárista, překladatel, skaut, ale třeba i autor předlohy televizního seriálu Zdivočelá země. Ještě jako mladistvý byl v 50. letech zatčen a obviněn z velezrady, ve vězení pak prošel množstvím lágrů a pracoval i v uranových dolech.

VIDEO: Jak správně předjíždět a hlavně nepodjíždět? Projeďte se s šéfem dopravní policie

13.ledna
Za jízdu ve špatném jízdním pruhu hrozí řidičům i zákaz řízení na půl roku. Podle policejních statistik z loňského roku vyplývá, že Češi neznají základní pravidla při předjíždění. Na dálnicích nebo silnicích pak vznikají nebezpečné situace, kdy může dojít k tragické nehodě. A právě loni zemřelo na silnicích nejvíce lidí za poslední tři roky.

Že mě znají rodiče, znamená, že si povídají se svými dětmi, říká Karel Kovář alias Kovy

13.ledna
Karel Kovář je především mladším generacím známý jako Kovy. Pod pseudonymem vede také svůj úspěšný YouTube kanál a počet jeho odběratelů se stále rozšiřuje, zdaleka už ne jen o středoškoláky. „Jsem rád, že rodiče, když se řekne youtuber, dnes už vědí, o co jde. Protože to znamená, že mluví se svými dětmi,“ říká v pořadu Osobnost Plus.

Můžeme si za obezitu sami? Nové poznatky o mikrobiomu říkají opak, tvrdí Cajthamlová

13.ledna
Lidské tělo je složeno nejen z lidských buněk, ale také z obrovského množství bakterií, které zásadně ovlivňují naše psychické i fyzické zdraví. Co všechno víme o tzv. mikrobiomu? V rozhovoru pro Český rozhlas Plus odpovídala lékařka a psychoterapeutka Kateřina Cajthamlová.

Vítejte v kokpitu. ,Létání musíte milovat, nabíjí energií,‘ říká pilot, kterého proslavily snímky na twitteru

13.ledna
Pilota Vítka Nováka prý na létání „baví úplně všechno“. Svou vášeň v podobě dechberoucích scenérií, videí a pohledů servírovaných přímo z kokpitu navíc sdílí na twitteru, kde se z něj stala svého druhu celebrita. Pilota jsme zastihli během jednoho z jeho pražských mezipřistání. Jak vypadala cesta k vysněné práci i k úspěchu na sítích? A jak uniknout bouři? Prozradil v rozhovoru pro server iROZH...

V německém Rammelsbergu fárali horníci pro rudu tisíc let. Dnes je důl památkou UNESCO

12.ledna
Hornické řemeslo v Německu pomalu ale jistě mizí a z dolů se stávají muzea. Jako například v Rammelsbergu u města Goslar v pohoří Harc. Na místě natáčel zahraniční zpravodaj Radiožurnálu.

Na francouzském pobřeží se objevuje vrak německé ponorky z první světové války

12.ledna
Na francouzském pobřeží poblíž Calais se od prosince objevuje vrak německé ponorky, který byl desítky let pohřben v písku. Plavidlo se stává místní turistickou atrakcí, informoval zpravodajský server BBC.

Miliony fazolí denně. Angličané jsou největší konzumenti luštěnin na světě

12.ledna
Pokud je libo anglickou snídaní, tak bez fazolí se neobejdete. Chcete se zahřát a uvařit silnou polévku s anglickou slaninou? Bez fazolí se také neobejde a vězte, že toast s horkými fazolemi v rajčatové omáčce patří mezi ty nejbáječnější pochoutky. Buďte si jisti, že když je anglická spíž úplně prázdná, pár konzerv fazolí stejně z nějakého rohu vyhrabete. K Britům prostě fazole patří.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes