Publikuje:

3,3 položek/den

Krčmář v Hochfilzenu střílel bez chyby, ale byl 20., sprint ovládl Bö

15:56
Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö vyhrál sprint v Hochfilzenu a připsal si třetí vítězství v SP za sebou. Z Čechů bodoval jen Michal Krčmář, který dojel dvacátý, i když odstřílel bez chyby.

Svindal vyhrál popáté superobří slalom SP ve Val Gardeně

14:13
Norský lyžař Aksel Lund Svindal vyhrál popáté v kariéře superobří slalom ve Val Gardeně a připsal si první vítězství v sezoně. Pětatřicetiletý sjezdař se díky tomu dostal do čela Světového poháru před Rakušana Marcela Hirschera, jenž v Itálii nestartuje.

Z lyží na prkno, pak těsná porážka. Ledecká sledovala triumf lásky!

13.prosince
Ester Ledecká nemusela na úvod snowboardové sezony Světového poháru s hitem Síla lásky od Frankie Goes To Hollywood odhánět upíry, ale síle zamilovaného párečku podlehla. Italka Nadya Ochnerová zažila nezapomenutelné premiérové vítězství, krátce po ní triumfoval i její slovinský přítel Tim Mastnak. I Ledecká se po druhém místě v paralelním obřím slalomu usmívala: „Jasně, že ho beru!“

Italka Wiererová ovládla sprint v Hochfilzenu, Davidová čtyřikrát minula

13.prosince
Biatlonistka Veronika Vítková díky 25. místu ve sprintu v Hochfilzenu zaznamenala nejlepší výsledek v této sezoně Světového poháru. Z vítězství se radovala Italka Dorothea Wiererová, která o šest desetin porazila Finku Kaisu Mäkäräinenovou a udržela vedení v seriálu.

Ledecká už válí na prkně. Na úvod SP v Carezze skončila druhá

13.prosince
Olympijská vítězka Ester Ledecká skončila na úvod Světového poháru snowboardistek v italské Carezze druhá. Šampionku z únorových her v Pchjongčchangu připravila o šestnáctý seriálový triumf domácí Nadya Ochnerová, která Češku porazila ve finále a slavila první pohárové vítězství.

Bauer se poklonil Northugovi: Emoce, kontroverze, hodně lidí se tě bálo

13.prosince
Běžec na lyžích Lukáš Bauer se na Facebooku vyznal z obdivu k loučící se norské legendě Petteru Northugovi. „Petter Northug změnil špičkové běžecké lyžování v showbusiness a stal se vzorem jedné generace (minimálně), dokonce i jeho soupeřů, včetně mě… ;-)“ napsal Bauer.

Northugovo sbohem. Bývalý král běžecké stopy končí s lyžováním

12.prosince
Slavný norský běžec na lyžích Petter Northug ukončil v 32 letech kariéru. Během ní získal rekordních třináct titulů mistra světa a čtyři olympijské medaile včetně dvou zlatých. Dvakrát ovládl Světový pohár.

Na biatlon v Novém Městě zbývá pár lístků, budou jen na internetu

12.prosince
Okolo sto tisíc diváků očekávají organizátoři během čtyř dnů na biatlonovém Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Zájem fanoušků trvá, i když má třetí díl seriálu předvánoční termín - ve Vysočina Areně začne 20. prosince a skončí před Štědrým dnem.

Vítková se běžecky trápí, poslali ji spát níž. Horší to nebude, říká kouč

10.prosince
PŘÍMO Z POKLJUKY | Ve smíšené štafetě měla devátý běžecký čas na úseku a padla v cíli jak podťatá. Ve vytrvalostním závodě skončila osmatřicátá. A sprint? Střelecky bez chyby, ale kvůli 68. běžeckému času až 47. místo! Ani v neděli se moc nezměnilo – Veronika Vítková je na začátku sezony bez běžecké formy. Může za to nadmořská výška v Pokljuce? I proto ji tým zkoušel poslat spát do níže položen...

Hamzovi prý vyhrožovali. Provokace, ať řekne jména, zlobí se ruský šéf

10.prosince
Ruská biatlonová unie popřela tvrzení předsedy Českého svazu biatlonu Jiřího Hamzy o výhrůžkách ruských funkcionářů a označila je za nepodložená. Šéf ruského biatlonu Vladimir Dračev v prohlášení pro agenturu AFP Hamzu vyzval, aby zveřejnil konkrétní jména.

Stíhačka bez úspěchu, pohoršil si Krčmář, propadly i biatlonistky

9.prosince
Biatlonista Michal Krčmář ve stíhacím závodě Světového poháru v Pokljuce neudržel pozici v první desítce. S jednou chybou na střelnici se propadl na 17. příčku. Stíhací závod nevyšel ani českým ženám. Nejlepší byla stejně jako ve sprintu Eva Puskarčíková, která se vinou tří chyb propadla o třináct míst na 35. pozici. Stíhací závody vyhráli vítězové sprintu Nor Johannes Thingnes Boe a Finka Kais...

Lyžaři běželi po dvou letech štafetu v SP. Za nimi skončila jen Čína

9.prosince
Česká štafeta běžců na lyžích obsadila v závodě Světového poháru v Beitostölenu poslední 15. místo mezi klasifikovanými týmy. Zvítězilo kvarteto domácího Norska stejně jako v závodě žen, který byl bez české účasti.

Konec unikátu! Zvracející Sáblíková po 13 letech nedosáhla na pětce na bednu

9.prosince
Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila páté místo v závodu na 5 000 metrů na Světovém poháru v Polsku a přišla o vedení v průběžném pořadí seriálu dlouhých tratích. Trojnásobná olympijská šampionka chyběla na nejdelší ženské trati na stupních vítězů poprvé od prosince 2005 podle kouče Nováka kvůli náhlé zdravotní indispozici.

Naštvaný Krčmář po zdržení kvůli zbrani: Něco tam dělám blbě

9.prosince
PŘÍMO Z POKLJUKY | Byl nejlepším českým závodníkem ve stíhacím závodě v Pokljuce, ale v cíli netajil nespokojenost. Proč? Protože mohl být ještě výše než na sedmnáctém místě, kdyby neměl problémy s manipulací se zbraní na první položce. „Tohle musím změnit, jsem kvůli tomu na sebe neskutečně naštvaný,“ prozradil. I tak mu po prvním díle SP patří v průběžném bodování deváté místo.

Slalomáře ve Val d'Isere nepustil na svah příliš silný vítr

9.prosince
Kvůli příliš silnému větru zrušili francouzští pořadatelé těsně před startem dnešní slalom Světového poháru mužů ve Val d'Isere. Vedení Mezinárodní lyžařské federace FIS usoudilo, že podmínky na svahu byly neregulérní a nebezpečné. Ředitel závodů FIS Markus Waldner oznámil, že by závod mohl být ve Francii nahrazen v první polovině ledna.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes