15
new stories - click to show

ITbiz.cz

Description:

Sledujeme IT byznys s důrazem na detail.

URL:

http://www.itbiz.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

6 items/day

Alibaba zahájila restrukturalizaci, na burzu v Hongkongu uvede divizi Cainiao

8:05
Čínská internetová společnost Alibaba zahájila avizovanou restrukturalizaci, která předpokládá, že firma vyčlení logistickou součást Cainiao Smart Logistics Network a její akcie uvede na burzu v Hongkongu. List South China Morning […] Článek Alibaba zahájila restrukturalizaci, na burzu v Hongkongu uvede divizi Cainiao se nejdříve objevil na ITBiz.cz .

Nový notebook Acer Nitro V 15 usnadňuje hraní her

27.September
Společnost Acer dnes představila herní notebook Acer Nitro V 15, který kombinuje procesory 13. generace Intel Core, grafické procesory NVIDIA GeForce RTX řady 40, až 32 GB paměti DDR5 RAM […] Článek Nový notebook Acer Nitro V 15 usnadňuje hraní her se nejdříve objevil na ITBiz.cz .

NÚKIB aktualizoval forenzní aplikaci Maldump

27.September
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) aktualizoval forenzní aplikaci Maldump. Jedná se o open source nástroj, který je schopný exportovat soubory přesunuté antivirem do karantény a usnadnit tak […] Článek NÚKIB aktualizoval forenzní aplikaci Maldump se nejdříve objevil na ITBiz.cz .

Univerzitu obrany napadli hackeři, údajně odcizili data z rektorátu

27.September
Univerzita obrany podle serveru iROZHLAS.cz čelí kybernetickému útoku, hackeři údajně odcizili data z rektorátu. Městské státní zastupitelství v Brně potvrdilo, že se o záležitost zajímá, uvedl dnes server. Mluvčí univerzity […] Článek Univerzitu obrany napadli hackeři, údajně odcizili data z rektorátu se nejdříve objevil na ITBiz.cz .

DDoS útoky na české firmy byly na konci prázdnin na vzestupu, výrazně roste i jejich kvalita

27.September
Počet i intenzita DDoS útoků na české firmy během srpna oproti klidné první polovině léta vzrostly. Již druhý měsíc po sobě mířilo nejvíce útoků z Ruska, stejná země navíc tentokrát […] Článek DDoS útoky na české firmy byly na konci prázdnin na vzestupu, výrazně roste i jejich kvalita se nejdříve objevil na ITBiz.cz .

Krajský úřad Středočeského kraje spustil zaměstnanecký portál

27.September
Společnost Gordic, přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů, oznámil úspěšné spuštění zaměstnaneckého portálu na Krajském úřadě Středočeského kraje. Zaměstnanci úřadu už nemusí řešit personální a mzdové záležitosti osobně, online […] Článek Krajský úřad Středočeského kraje spustil zaměstnanecký portál se nejdříve objevil na ITBiz.cz .

V IT ubývá nabízených pozic, firmy začínají více vyžadovat docházku na pracoviště

27.September
V oboru IT a telekomunikací došlo letos k mírnému úbytku nabízených pozic, a to zejména kvůli přehodnocování náplně jednotlivých rolí, centralizaci kompetencí a slučování pracovních pozic. Firmy také začaly vyžadovat častější docházku […] Článek V IT ubývá nabízených pozic, firmy začínají více vyžadovat docházku na pracoviště se nejdříve objevil na ITBiz.cz .

Ekonomika Salesforce poháněná umělou inteligencí přispěje v letech 2022 až 2028 k vytvoření 11,6 milionu pracovních míst a výno

27.September
Podle nejnovějších výsledků z připravované studie IDC vyplývá, že společnost Salesforce a její partnerský ekosystém, poháněný novou vlnou generativní umělé inteligence (AI), vytvoří v letech 2022 až 2028 čistý zisk […] Článek Ekonomika Salesforce poháněná umělou inteligencí přispěje v letech 2022 až 2028 k vytvoření 11,6 milionu pracovních míst a výnosu 2,02 bilionu dolarů se nejdříve objevil na ITBiz.cz .

Eaton nasadil čtyři autonomní mobilní roboty MiR k optimalizaci intralogistických procesů

27.September
Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), největší dodavatel autonomních mobilních robotů (AMR), oznámila, že továrna společnosti Eaton v rumunském Aradu nasadila čtyři autonomní mobilní roboty (AMR) od MiR, a to modely MiR500 […] Článek Eaton nasadil čtyři autonomní mobilní roboty MiR k optimalizaci intralogistických procesů se nejdříve objevil na ITBiz.cz .

GPU NVIDIA RTX akcelerují AI ve více než stovce aplikací pro tvorbu obsahu napříč odvětvími

27.September
NVIDIA AI, přední světová platforma pro vývoj umělé inteligence, je podporována 100 miliony počítačů a pracovních stanic se systémem Windows 11 a GPU NVIDIA RTX, které jsou za tímto účelem […] Článek GPU NVIDIA RTX akcelerují AI ve více než stovce aplikací pro tvorbu obsahu napříč odvětvími se nejdříve objevil na ITBiz.cz .
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes