iUHLI.cz

Description:

Váš průvodce světem uhlí

URL:

http://iuhli.cz/

Catalog:

Ekonomika → Specializované

Publishes:

3.2 items/day

Sledování porna na internetu ničí klima

1:13
Přenos a prohlížení videí na internetu vygeneruje na celém světě 300 milionů tun oxidu uhličitého ročně, tedy téměř 1 procento celosvětových emisí skleníkových plynů.

Ekologové v roce 1977 strašili zimou a hladem

1:13
Přesnost klimatických předpovědí je podobná, jako církevní předpovědi konce světa. Jestli je něco cesta do pekla, tak ustavení oxidu uhličitého jako viníka všeho zlého.

Chceme u vás úložiště, tady máte milion

21.July
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) poskytne obcím dotčeným výběrem hlubinného úložiště jaderného odpadu kompenzaci 53 milionů korun. Každá obec by měla dostat jeden milion.

Bytovkám s plynovým kotlem se zdraží teplo

21.July
Vláda ruší domovním kotelnám daňovou výjimku. Opatření může podle odhadů zdražit teplo desítkám tisíc domácností.

K těžbě lithia chybí klíčový souhlas

20.July
Ministerstvo životního prostředí neodalo souhlas australské firmě European Metals Holdings (EMH), která plánuje těžbu lithia u Cínovce v Krušných horách, ke stanovení dobývacího prostoru.

Jednání je lepší než fackování

20.July
Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák se opřel do studentů, kteří po světě stávkují za ochranu klimatu. Měli by podle něj dostat „přes držku“ a nemíchat se do věcí, kterým nerozumí.

Uhelné Karvinsko se změní k nepoznání

19.July
Moravskoslezský kraj chce do roku 2030 výrazně proměnit území mezi Karvinou, Havířovem a Orlovou na Karvinsku ovlivněné těžbou uhlí. Vzniknout by tam mohly turistické atrakce, ale i zázemí pro podnikatelské aktivity.

Číňané s uhelnou elektrárnou v Keni narazili

19.July
Čtyři čínské firmy společně s keňskými partnery plánují výstavbu uhelné elektrárny na ostrově Lamu v blízkosti severního pobřeží Keni. Místo je však na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Liberecký kraj má připomínky k rozšíření Turówa

19.July
Prodloužená lhůta pro podávání připomínek k plánovanému rozšíření těžby v polském hnědouhelném dolu Turów u česko-polské hranice skončila v pondělí. Liberecký kraj na poslední chvíli poslal ještě tři připomínky.

Debata o emisích bude v EU stálé méně racionální

19.July
V Unii jsou nyní tři hlavní oblasti, kde se střetávají názory politiků z bruselského centra a těch v členských zemích. Porozumění je v nedohlednu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes