15
new stories - click to show

iUHLI.cz

Description:

Váš průvodce světem uhlí

URL:

http://iuhli.cz/

Catalog:

Ekonomika → Specializované

Publishes:

3.6 items/day

EU ukázala, jak málo toho ví o CO2

0:26
Dřevo je uhlíkově neutrální obnovitelný zdroj. Jeho pálení tak zaslouží zelenou podporu. Názor vědců, kteří tvrdili něco jiného, dosud v Bruselu ignorovali.

Švýcaři v referendu odmítli zákon o emisích CO2

0:25
Švýcaři v referendu odmítli přijetí nového zákona o emisích oxidu uhličitého, který obsahoval opatření jako zvýšení přípatku na pohonné hmoty pro auta nebo zavedení poplatku na letenky.

ERÚ podal trestní oznámení na teplárnu i starostu

10:29
Energetický regulační úřad (ERÚ) podá kvůli přerušeným dodávkám tepla ve Strakonicích trestní oznámení na starostu, vedení teplárny i advokáta této firmy. Teplárna se podle ERÚ chová k lidem, kteří jsou teď opakovaně bez tepla a teplé vody, bezohledně.

„Most do klimatického pekla“ pojišťovnám nesmrdí

9:13
V rámci Akčních dnů proti špinavému pojišťování vyvěsili aktivisté u pražského sídla pojišťovny Allianz transparent s nápisem „Plyn je most do klimatického pekla“.

Švihlíková: Zajištění energetických potřeb mi dělá starost

24.June
Členka Národní ekonomické rady vlády Ilona Švihlíková považuje za kuriózní, že EU se v energetice chce spoléhat i na zdroje, které ještě neexistují.

Místo lomu ČSA budou byty, skleníky i soláry

24.June
Na místě současného lomu ČSA nedaleko Mostu se po skončení těžby počítá s plochou pro bydlení, skleníky, solárním parkem, průmyslovými zónami a velkým jezerem, v němž se budou chovat ryby.

Španělsko sníží DPH na elektřinu

23.June
Španělská vláda se chystá snížit sazbu daně z přidané hodnoty (DPH) u elektřiny na deset z 21 procent, aby zmírnila negativní dopady rostoucích cen elektřiny na spotřebitele.

Na lomu Medard je definitivně dotěženo

23.June
Na lomu Medard u Sokolova definitivně skončila těžba uhlí. V posledních letech se zde uhlí těžilo jen v menším rozsahu bez velkostrojů, hlavně v rámci sanačních prací souvisejících s napouštěním sousedního jezera Medard.

Knotek: Europoslanec Niedermayer nemá s OZE pravdu

23.June
Europoslanec Ondřej Knotek v rozhovoru vysvětluje, proč jsou představy o tom, že Česko má dost místa na obnovitelné zdroje pro pokrytí vlastní spotřeby mylné.

Cyklisté si mohou projet cyklotrasu 7eko track

23.June
Energetická společnost Sev.en Energy připravila pro cyklisty naučnou cyklotrasu, která vede po rekultivacích lomu ČSA. Sedm symbolických zastavení přiblíží místa, kde se těžilo uhlí. Interaktivní mapu si může každý stáhnout do svého chytrého telefonu.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes