15
new stories - click to show

iUHLI.cz

Description:

Váš průvodce světem uhlí

URL:

http://iuhli.cz/

Catalog:

Ekonomika → Specializované

Publishes:

3.5 items/day

Hlasování o taxonomii bude zřejmě velmi těsné

0:22
Velmi napínavou podívanou slibuje hlasování Evropského parlamentu (EP) o zařazení jádra a zemního plynu mezi takzvané zelené investice.

Čínské firmy jednají s Katarem o obřím plynovém projektu

0:22
Čínské národní ropné společnosti CNPC a Sinopec vedou s Katarem pokročilá jednání o investicích do rozšíření největšího světového projektu zkapalněného zemního plynu (LNG) North Field East a o nákupu paliva na základě dlouhodobých smluv.

ČEZ letos do Dlouhých strání investuje přes 60 milionů

5.July
Do modernizace přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně letos ČEZ investuje více než 60 milionů korun. Peníze půjdou hlavně do zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti provozu elektrárny.

Chevron sází na vodík. Investuje 2,5 miliardy dolarů

5.July
Společnost Chevron je nejnovějším energetickým gigantem, který se rozhodl vstoupit do tohoto potenciálně masivně se rozvíjejícího odvětví.

SUAS GROUP zakládá firmu SUAS BESS, která vybuduje bateriové úložiště

4.July
Společnost SUAS GROUP, sesterská společnost Sokolovské uhelné, zakládá firmu SUAS BESS, která vybuduje bateriové úložiště.

ERÚ zahájil povinnou registraci energetických zprostředkovatelů

4.July
Energetický regulační úřad (ERÚ) zahájil od 1.7.2022 povinnou registraci energetických zprostředkovatelů. Jejich podnikání se tak dostává pod dozor úřadu. Změnu přinesla novela energetického zákona, která začala platit s příchodem letošního roku.

Jaké údaje příznivci OZE tají? (2)

4.July
V žádné vládní, bruselské či aktivistické prezentaci na téma obnovitelné zdroje nenajdete informace o tom, kolik by skutečně bylo potřeba těchto zdrojů postavit. Proto tyto pozoruhodné informace přináší iUHLI.cz. Dnes na téma vodík.

Z části Nord Stream 2 bude asi přípojka pro LNG

4.July
Německo zvažuje přeměnu části plynovodu Nord Stream 2 na přípojku na zkapalněný zemní plyn (LNG) na pobřeží Baltského moře. Uvedl to časopis Der Spiegel. Ministerstvo hospodářství posuzuje podle časopisu možnost vyvlastnění části plynovodní soustavy na německém území a její odříznutí od zbytku plynovodu.

E.ON dá do distribuční sítě přes 5 miliard

3.July
Energetická firma EG.D ze skupiny E.ON letos investuje do distribuční sítě přes pět miliard korun. Opraví linky vedení velmi vysokého napětí, bude instalovat 26 000 takzvaných chytrých elektroměrů, kvůli stavbě jihočeské části dálnice D3 udělá přeložky plynovodů.

Sokolovská uhelná už má naspořeno na rekultivace

3.July
Sokolovská uhelná má nashromážděné finance na budoucí rekultivace a sanace důlních území. Podle zákona musí těžební firmy ukládat část peněz podle vytěženého množství materiálu na takzvané vázané a analytické účty.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes