15
new stories - click to show

Jihočeské týdeníky

Description:

Jsme ve středu...

URL:

http://www.jcted.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

24.6 items/day

Názvy se mění, šmejdi zůstávají. Parazitologický ústav se distancuje od zneužívání v reklamě

10:50
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V roce 2016 byla e-mailová adresa Parazitologického ústavu Biologického centra Akademie věd ČR i adresa parazitologické poradny provozované výborem České parazitologické společnosti doslova zavalována dotazy lidí, vystrašených dezinformacemi o doplňcích stravy a jejich vlivu na parazity v lidském těle. Nejagresivnější reklamu měl tehdy přípravek pod názvem Detoxic, distribuov...

V pondělí otevírají všechny jihočeské pobočky E.ONu

9:44
JIŽNÍ ČECHY - Po téměř půl roce si mohou lidé v Písku, v Táboře i ve Strakonicích osobně vyřídit všechny záležitosti, které se týkají dodávek energií, instalace tepelné techniky nebo fotovoltaiky. Od pondělí 10. května totiž mohou díky dalšímu uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru otevřít všechny pobočky společnosti E.ON.

Ředitel DK Milevsko: Prokazování zdravotního stavu na kulturních akcích může narážet na GDPR

9:44
JIŽNÍ ČECHY - Dnešní avizo z Twitteru ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) vlilo krev do žil všem, kteří se těší na setkávání a kulturní akce. Ministr jde v pondělí do vlády s návrhem, na kterém se shodli zástupci kulturních organizací s hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou a ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergrem. První rozvolnění by mohlo přijít už 17. května.

Na Jindřichohradecku se bude v sobotu snídat férově

9:44
JINDŘICHOHRADECKO – Také letos mohou všichni zájemci posnídat férově a připojit se tak ke společné akci, která podporuje pěstitele po celém světě. „Tentokrát se kvůli koronaviru nebude snídat komunitně, ale s těmi nejbližšími na výletě v přírodě,“ uvedla referentka třeboňského odboru kultury Miroslava Jelonková.

V úterý začne v Jihočeském muzeu výstava archeologických nálezů z trasy dálnice

9:11
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích opět otevírá své brány návštěvníkům od úterý 11. května! „Nový výstavní projekt přibližuje výsledky mnohaletých archeologických výzkumů v trase dálnice D3 na Táborsku, Českobudějovicku a Českokrumlovsku a v trase navazující dálnice S10 v oblasti Mühlviertelu v Horním Rakousku," přibližuje archeolog Jihočeského muzea a jeden z autorů výstavy Ondřej Chvojka. Výstava potrvá do 7. listopadu.

V Českých Budějovicích si připomenou Den vítězství v sobotu

9:11
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na českobudějovickém hřbitově svaté Otýlie u pomníků obětem heydrichiády a padlých vojínů si v sobotu 8. května představitelé kraje, města, Československé obce legionářské, Sokola a Českého svazu bojovníků za svobodu připomenou Den vítězství.

Hejtman: Jak se očkuje v tomto týdnu v Jihočeském kraji

7:32
JIŽNÍ ČECHY - Hejtman Martin Kuba posílá své pravidelné hlášení Jihočechům, jak probíhá očkování. Tento týden se má naočkovat dalších téměř 30 tisíc Jihočechů.

Stavba IV. železničního koridoru pokračuje. Dvojkolejný provoz začne příští rok na konci listopadu

23:24
SOBĚSLAV – V rámci IV. železničního koridoru se v úseku Soběslav - Doubí u Tábora dlouhém 8,4 kilometru buduje traťová přeložka, která povede jinou trasou, převážně v souběhu s dálnicí D3. Část železniční tratě, kterou uvedla do provozu před 150 lety soukromá společnost Dráha císaře Františka Josefa, prochází velkou proměnou. Nová trasa nahradí stávající kapacitně nevyhovující starou jednokolej...

Táborsko neprohrálo počtvrté v řadě. Boula trefil v Brně bod

22:52
BRNO - Cesta do jihomoravské metropole nebyla ve středu marná. Druholigoví fotbalisté Táborska přivezli z brněnské Líšně bod za remízu 1:1. Obě branky padly už v prvním poločase. Nejprve se trefil po osmi minutách z penalty reprezentant druhého celku tabulky Jaroslav Málek, za Jihočechy srovnával v 29. minutě nenápadnou střelou k tyči Jiří Boula. Další více než hodina už ale gól nepřinesla a du...

Na jihu Čech přibylo 165 nových případů covidu. Dohlášeno je 43 úmrtí

21:14
JIŽNÍ ČECHY - Hygienici zaznamenali 165 nových případů SARS-CoV-2, to je o 56 méně než ve čtvrtek před týdnem. Počet vyléčených se zvýšil o 65 na 91 217 uzdravených, z minulých dnů bylo koronerem či zdravotnickými zařízeními dohlášeno 43 úmrtí. Dosud bylo v kraji verifikováno v souvislosti s covidem-19 celkem 1 728 úmrtí.

Prvotní trest dealera nenapravil. Nyní mu hrozí až deset let vězení

17:52
TÁBOR – Dealera drog středního věku obvinili tento týden táborští kriminalisté. Ten zejména na Veselsku, potažmo i jinde na Táborsku, distribuoval marihuanu a pervitin. „Za uvedené jednání byl muž v posledních třech letech již obviněn a potrestán. Prvotní trest jej však nenapravil a dealoval i nadále,“ řekl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Srnec uvízl v uzamčené zahradě, pomohli mu strážníci městské policie i hasiči

16:47
ČESKÉ BUDĚJOVICE – Srnec bezradně pobíhající v uzamčené zahradě vzbudil v úterý 4. května krátce po 15. hodině pozornost jednoho z obyvatel městské části Rožnov. Na pomoc vyjížděli strážníci městské policie i hasiči. Srnec se nakonec v pořádku dostal zpět do volné přírody.

Policisté šetří, co bylo příčinou smrtelné nehody u Dolního Dvořiště

16:47
DOLNÍ DVOŘIŠTĚ – Po druhé hodině odpoledne byl ve čtvrtek 6. května kompletně zprovozněn celý úsek silnici u Dolního Dvořiště, kde dopoledne vyhasl život mladého řidiče. K dopravní nehodě došlo poblíž křižovatky U tří veverek, a to kolem 11. hodiny. Provoz v úseku byl sveden do jednoho pruhu.

Jeskyně mají letos svůj mezinárodní rok. Jak je na tom aktuálně ta chýnovská?

16:15
CHÝNOV – V březnu 13 tisíc, v dubnu 55 tisíc a v květnu 90 tisíc zájemců o prohlídku. Taková byla v minulých letech obvyklá návštěvnost 14 zpřístupněných jeskyní v České republice. Letos ale stále zůstávají vlivem pandemie jejich vchody zavřené. Smutné je to i kvůli tomu, že právě letošní rok je vyhlášen Mezinárodním rokem jeskyní a krasu 2021. Správa jeskyní České republiky do něj vstupuje s mottem Pečujeme o jeskyně, abyste je mohli poznávat, porozumět jim a společně s námi chránit.

Krajský a budějovický zastupitel František Konečný vystupuje z ANO

16:15
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Krajský a budějovický zastupitel František Konečný oznámil své vystoupení z hnutí ANO. Sdělení dnes rozeslal médiím s konstatováním, že hnutí opouští po osmi letech. "Když jsem do hnutí vstupoval, věřil jsem, že zásady tenkrát preferované, tj. zejména boj proti korupci, proti papalášství a odborná práce ve prospěch občanů budou platit i v Českých Budějovicích," napsal.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes