15
new stories - click to show

Jihlavská Drbna

Description:

Zprávy z Jihlavy a Vysočiny

URL:

http://www.jihlavskadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

9 items/day

Zápisy do škol probíhají letos online. Prvňáčci mají čas do pátku, do školek až v květnu

11:28
Rodiče mohou zapsat do základní školy své prvňáčky až do pátku 23. dubna. Do mateřských škol od 5. do 11. května. Kvůli epidemiologické situaci se letos zapisuje hlavně online prostřednictvím programu Zápisy online, který je dostupný z webových stránek každé školy.

Policie kvůli sedm let starému výbuchu ve Vrběticích pátrá po útočnících ze Salisbury

8:04
Národní centrála proti organizovanému zločinu, žádá v souvislosti s prověřováním okolností sedm let starého výbuchu muničních skladů ve Vrběticích o pomoc při pátrání po dvou osobách, které se měly nejméně v období od 11. října 2014 do 16. října 2014 pohybovat na území České republiky, nejprve v Praze, následně v Moravskoslezském kraji a Zlínském kraji.

Dukla vstoupila do finálové série vítězně, první zápas na Kladně ovládla v prodloužení

22:33
První krok má Dukla úspěšně za sebou. Přestože v úvodním prvoligovém finále nebyla na kladenském střelecky aktivnější, byla o něco efektivnější. Stav 3:3 vydržel až do prodloužení, ve kterém rozhodl jihlavský Peter Lichanec. Druhý zápas série se hraje již zítra, opět na Kladně.

Česko vyhostí 18 pracovníků ruské ambasády. Důvodem je výbuch muničních skladů ve Vrběticích

20:21
Premiér Andrej Babiš (ANO) na sobotní mimořádné tiskové konferenci informoval, že existuje důvodné podezření o zapojení důstojníků ruské vojenské rozvědky GRU do výbuchu muničních skladů areálu Vrbětice v roce 2014. Česko proto vyhostí všechny pracovníky ruské ambasády v Praze, kteří byli českými tajnými službami identifikováni jako důstojníci tajných služeb. Dohromady půjde podle ministra vnit...

Dálniční úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem je dokončen. Trvalo to tři roky a stálo dvě miliardy

18:09
Stavbaři odstraňují omezení z dálnice D1 od Humpolce na Pelhřimovsku dál ve směru na Brno. Práce jsou součástí modernizace úseku mezi 90. kilometrem dálnice u Humpolce a 104. kilometrem u Větrného Jeníkova, který je již dokončený.

Velké finále začíná, Dukla vyzve Kladno. Pokud vyhrajeme, extraligu hrát budeme, zní z klubu

14:18
Otevírají se brány velkého prvoligového finále. Hokejistům Dukly "stačí" vyhrát čtyři zápasy k tomu, aby byli opět extraligoví. Série proti Kladnu začíná dneska podvečer na ledě soupeře. Pokud by jihlavský tým byl ve finále úspěšný, je vedení klubu připraveno do extraligy postoupit.

Desetitisíce testů, jen 13 pozitivních. Kraj by rád pro školy nakoupil spolehlivější PCR testy

17.April
Výsledky testování na školách v Kraji Vysočina odhalily během prvních pěti dnů třináct pozitivních osob – osm dětí a pěti zaměstnanců škol. Celkem bylo přitom provedeno téměř 52 tisíc testů.

Úpravy v MHD: Vrátily se školní spoje, od pondělí posílí linka 5 nebo autobusy do očkovacího centra

17.April
Dopravní podnik promptně zareagoval na podněty cestujících a aktuální situaci a zavedl změny a úpravy hned na několika spojích. Mimo jiné byla posílena linka číslo 5 nebo víkendové autobusy do očkovacího centra.

POČASÍ NA SOBOTU: Přeháňky na celé Vysočině, teploměr ukáže až 7 stupňů

17.April
Ani víkend, zdá se, nepřinese výrazně teplejší počasí. Opět bude zataženo a postupně na celé Vysočině počítejme s občasným deštěm nebo deštěm se sněhem.

Na Vysočinu se dodá více vakcín, otevřou se proto čtyři nová očkovací centra

16.April
Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek tento týden informoval, že k současným osmi fungujícím očkovacím centrům na území Kraje Vysočina na přelomu dubna a května přibudou další čtyři místa, kde se začne očkovat proti COVID-19. Nově si budou moci občané vybírat i z očkovacích center v Přibyslavi, Počátkách, Chotěboři a Velkém Meziříčí.

U lidí roste násilí. Jihlavská nemocnice čelí agresivním řidičům kamionů, co se dožadují okamžitého testování

16.April
Už více než rok jsme omezeni kvůli koronavirové pandemii. To má samozřejmě vliv na lidskou psychiku. Málokdo se dokáže obavám z dlouhodobého vývoje ubránit a zachovat si zdravou mysl. Jak se ukazuje, Češi jsou stále víc agresivní, a to nejen na veřejnosti, ale i v izolaci ve svém domácím prostředí.

Dopravní výchova online, naučí i zabaví děti i dospělé

16.April
​Tým silniční bezpečnosti přišel v loňském roce s partnery s webovou aplikací, díky níž si žáci základních škol mohou z pohodlí domova procvičovat znalosti z dopravní výchovy. Na výběr mají z osmi okruhů, které dohromady zahrnují více než 900 testových otázek.

Od pondělí se bude opravovat silnice 23 u Mrákotína. Řidiče čeká omezení

16.April
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v pondělí opravovat asi kilometrový úsek silnice 23 u Mrákotína na Jihlavsku. Silnice je hlavním tahem mezi Vysočinou a jižními Čechami. Pokládku nového povrchu za asi 3,4 milionu korun bude společnost Strabag a. s. dělat za částečného omezení provozu. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí ŘSD Martin Buček.

Štěpán z Křelovic je na vozíčku, v první třídě přestal chodit. Rodina se mu snaží zajistit plnohodnotný život

16.April
Se svalovou dystrofií typu Duchenne, která je bohužel neléčitelná, se musí dennodenně potýkat rodina malého Štěpánka, která bydlí v Křelovicích na Pelhřimovsku. Tuto krutou diagnózu si rodina musela vyslechnout, když byly Štěpánkovi tři roky. Podle vyjádření maminky trvalo dlouho, než se s diagnózou smířili.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes