15
new stories - click to show

Jihlavská Drbna

Description:

Zprávy z Jihlavy a Vysočiny

URL:

http://www.jihlavskadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

7.7 items/day

Vysočina byla prvoligovému Hradci Králové vyrovnaným soupeřem, po těsné porážce však v MOL Cupu končí

21:27
Hráči Vysočiny se výsledkově nezvedli ani v zápase MOL Cupu. Prvoligovému soupeři z Hradce Králové byli vyrovnaným soupeřem, doplatili ale na efektivitu a přesnost v útočné fázi. O vyřazení Jihlavy z letošního ročníku domácího poháru tak rozhodl jediný gól hostujícího Haise.

Motorkář vyjel bez helmy, kvůli tomu ho zastavila hlídka. Navíc měl pozitivní test na pervitin a marihuanu

19:17
Ze závažného přestupku je nyní podezřelý třiatřicetiletý motorkář, který na první pohled policisty zaujal tím, že neměl nasazenou přilbu. K tomu se ukázalo, že řídil pod vlivem drog.

Od pondělí bez omezení. Řidiči na obchvatu Jihlavy naplno otestují dva nové kruhové objezdy

17:08
V loňském roce 1. prosince byla zahájena stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy, konkrétně části JIH. Součástí budoucího obchvatu jsou i dvě nové okružní křižovatky. Těmi budou od pondělí 2. října řidiči projíždět už bez omezení.

ANKETA: Za okny babí léto, v regálech Vánoce. Obchody v Jihlavě už nabízí soby, řetězy i ozdoby na stromek

15:30
Přesně za tři měsíce už budeme mít rozbalené asi všechny vánoční dárky, snědenou asi i poslední porci kapra se salátem a během volna si budeme užívat vánoční pohádky v televizi. Vánoční náladu, ačkoliv právě prožíváme příjemně teplé babí léto, v nás chtějí probudit už nyní, tedy tři měsíce před Štědrým dnem, někteří prodejci. V regálech některých jihlavských obchodů už najdeme vánoční dekorace, ř…

VIDEO: U Škrdlovic a Stržanova už rostou protihlukové stěny. V místě je ale i nadále dopravní omezení

13:20
Stavební dělníci pokračují ve výstavbě protihlukových stěn u Škrdlovic a sousedního Stržanova podél silnice I/37. V místě je omezený provoz, s tím musí řidiči počítat i nadále. Dělníci aktuálně zasypávají spodní části stavby.

Ze zimního stadionu už mnoho nezbývá, suť bude pryč za dva týdny. Připravuje se pažení stavební jámy

12:48
Demolice Horáckého zimního stadionu zatím plynule směřuje ke svému dokončení, z původní stavby už skoro nic nezbývá. Poslední zbývající část starého stadionu, ledová plocha, nyní slouží k třídění odpadního materiálu, který by měl být do dvou týdnů odvezen. Na jiném místě staveniště se již připravuje retenční nádrž s pilotami pro pažení stavební jámy.

Policie z Vysočiny navrhla vazbu pro pět lidí vydaných do ČR z Ukrajiny

9:33
Policisté z Vysočiny podali návrh na vazbu pro pět lidí předaných v pondělí do Česka z Ukrajiny k trestnímu stíhání. Policie to oznámila dnes na síti X. Podrobnější informace ke kauze, v níž je pětice stíhána, zatím policisté neuvedli. Podle dřívějších informací ukrajinských médií se jedná o podezřelé z podvodů za více než 7,5 milionu eur (v přepočtu asi 183 milionů korun).

Světová rarita v jihlavské zoo, narodila se tu trojčata scinka šalamounského

7:25
Jihlavská zoologická zahrada se může pochlubit dalším výjimečným odchovem. Narodila se zde hned trojčata scinků šalamounských, což je celosvětová rarita.

Tři muži v Jihlavě ukradli dvě kola za 40 tisíc. Teď už jsou zpět u majitele

26.September
Jihlavští kriminalisté dopadli tři muže, kteří mají na svědomí krádež kol v Jihlavě. Došlo k ní na konci srpna. Obě kola už má zpět u sebe jejich majitel.

Jihlavský pokojíček má vyměněné dva jerlíny. Ty staré napadla houbová choroba, musely proto pryč

26.September
V horní části jihlavského Masarykova náměstí, v prostoru před radnicí v takzvaném pokojíčku, jsou nyní dva nové jerlíny. Ty staré napadla houbová choroba, takzvaná fusarióza. Musely být proto v rámci reklamačního řízení vyměněny, a to bez placení.

Jak se pozná kvalitní pizza a patří jihlavská PizzaPerTutti mezi ty nejkvalitnější na Vysočině?

26.September
V říjnu roku 2021 se objevila v Palackého ulici v Jihlavě, naproti Komerční bance, nová provozovna rychlého občerstvení – PizzaPerTutti. Po dvou letech její existence jsme si popovídali s jejím majitelem, Štěpánem Holubem.

Česko prosadilo u ostatních států EU svoji představu nové emisní normy na auta. Je zpátečnická, tvrdí kritici

26.September
Přísná emisní norma na auta se spalovacími motory nebude. Ministři z jednotlivých zemí EU odhlasovali mírnější podobu takzvaného Eura 7 na své pondělní schůzce. Teď jsou na řadě evropští poslanci. I kdyby nepodpořili mírnější variantu, kterou schválily členské země, původní návrh Evropské komise z loňska spadne pod stůl. Automobilky si mohou oddechnout a česká vláda gratulovat. Češi iniciovali sk…

Speciální auto s kamerami dohlížející na parkování v Jihlavě není potřeba, myslí si čtenáři Jihlavské Drbny

26.September
Ulicemi Jihlavy bude od října jezdit speciální auto s kamerami na střeše, které bude kontrolovat to, jak řidiči parkují v modrých zónách. Město si službu včetně řidiče pronajme na 17 měsíců. Auto, které bude městem projíždět 24 hodin denně, bude sbírat důležitá data, především obsazenost ulic a parkovišť. Redakce Jihlavské Drbny o tomto informovala 10. září, součástí článku byla i anketa, kde se …

Váš účet byl napadený. Přečtěte si příběhy důvěřivých lidí, kteří po telefonu naletěli podvodníkům

26.September
Policisté na Vysočině opět varují před podvodníky, kteří důvěřivé lidi straší napadením bankovního účtu. Podle mluvčí policistů Jany Kroutilové jsou pachatelé přesvědčiví a velmi rychle reagují, proto je nutné mít se na pozoru. Tito lidé se často vydávají za pracovníky peněžních ústavů či finanční experty.

ANKETA: Umělá inteligence patří podle 56 procent učitelů i do škol. Vedla by k podvádění, myslí si část kantorů

26.September
Více než polovina českých učitelů je přesvědčena o tom, že umělá inteligence patří i do školství. Opačného názoru je 19 procent pedagogů. Nicméně podle 60 procent nejsou lidé na masové zavádění umělé inteligence připraveni a 47 procent soudí, že ve školství by sloužila žákům k podvádění. Vyplynulo to z výsledků studie, kterou mezi téměř 2200 učiteli udělala olomoucká Univerzita Palackého spolu s …
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes