15
new stories - click to show

Jihlavská Drbna

Description:

Zprávy z Jihlavy a Vysočiny

URL:

http://www.jihlavskadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

6.5 items/day

První zápas jihlavským fotbalistům nevyšel, Brnu opět podlehli

20:37
Pět zápasů v řadě FC Vysočina na Brno nestačil a nevedlo se mu ani na startu nového ročníku Chance Národní Ligy. Jihlava v první předvedla velmi dobrý ofenzivní výkon, ale na Sváčka nevyzrála. Naopak Janetzký už ve 4. minutě pálil nechytatelně. Po vyloučení stopera Štětky měli hosté v poslední čtvrthodině ulehčenou úlohu a svému vedení dali konečnou podobu 0:2 (0:1).

POLITICKÁ KORIDA: Jihlavský Vodní ráj čeká velká modernizace. Co aquaparku nyní nejvíce chybí?

20:05
Výrazná modernizace čeká největší aquapark na Vysočině, jihlavský Vodní ráj. Vznikne tam saunový svět, bazén se slanou vodou pro nejmenší a také bezbariérový přístup. Tato novinka v krajském městě Vysočiny byla tématem dalšího dílu naší pravidelné rubriky Politická korida, do níž se se svým názorem zapojují jihlavští zastupitelé.

FOTO: 400 let starý dub v Třebíči bojuje o titul Strom roku 2024. Stojí nedaleko Palečkova mlýna

17:23
Také Vysočina má v anketě Strom roku svého finalistu. S číslem pět soutěží dub letní, který je starý zhruba 400 let a najdeme jej u Palečkova mlýna v Třebíči - Sokolí. Strom může podpořit veřejnost, hlasování bylo spuštěno právě dnes.

U Třeštice se bouralo, zraněnému řidiči pomohla žena. Hledá ji teď policie, hlásit se mohou i další svědci

14:41
Jihlavští policisté šetří dopravní nehodu, která se stala na začátku července v katastru obce Třeštice. Policisté teď hledají důležité svědky včetně ženy, která pomáhala zraněnému řidiči.

Hospodaření krajských nemocnic na Vysočině se v posledních letech zlepšilo, roste ale tlak na vyšší mzdy

13:35
Hospodaření krajských nemocnic na Vysočině se v posledních letech zlepšilo, zároveň ale vzrostl tlak na zvyšování mezd a odměňování. Průměrná měsíční mzda lékařů za práci včetně přesčasů je sto pět až sto deset tisíc korun.

Česko v týdnu na čas opustí tropické teploty. Ty by se pak měly vrátit během víkendu

11:25
V nadcházejícím týdnu by si Česko mohlo na čas odpočinout od tropických teplot z minulých dní. Nejchladněji bude ve středu a čtvrtek, kdy denní maxima nepřekročí 25 stupňů, a ráno ve čtvrtek a v pátek bude na mnoha místech i méně než deset stupňů. Ojediněle se objeví i přeháňky. O víkendu se ale opět vrátí vedro. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a jeho i…

Dvacet milionů pro malého Vilíka z Brna se vybralo. Peníze poslalo přes 25 tisíc lidí z celé republiky

9:15
Roční Vilík z Brna trpí vzácným neurodegenerativním onemocnění, které trápí zhruba třicet lidí na celém světě. Onemocnění neustále zhoršuje Vilíkův zdravotní stav, naději však představuje speciální genová terapie. Léčba, která stojí 20 milionů korun, je podle lékařů Vilíkovou jedinou šancí. Lidé z celého Česka se na malého chlapečka začali skládat v probíhající sbírce. Její cíl se poměrně rychle …

Opilý muž napadl na ulici ženu, situaci museli zachraňovat policisté

7:39
Náročnou službu měli v noci ze čtvrtka na pátek třebíčští policisté, po jedenácté večerní řešili totiž oznámení, kdy opilý muž nejprve vulgárně urážel ženu a následně jí napadl.

Zastávka MHD u zoologické zahrady by usnadnila orientaci i dostupnost. Město jí vybuduje

21.July
Jihlavská zoologická zahrada je jednoznačně nejvíce navštěvovaný turistický cíl na Vysočině. O prázdninách je to jasně vidět na parkovišti, které je zkrátka plné. Vedení města i proto nechá vybudovat zastávku MHD, o které se mluví už roky.

Žďár nad Sázavou v srpnu oslaví 30 let od zapsání Zelené hory do seznamu UNESCO, zazpívá Vojtěch Dyk

21.July
Žďár nad Sázavou v srpnu připomene 30 let od zapsání poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Seniorka předjížděla ve špatnou chvíli. Havárie pěti aut vyjde na více než dvě stě tisíc

21.July
Policisté v Havlíčkově Brodě nadále šetří dopravní nehodu s účastí pěti aut, ke které došlo v pátek 19. července před půl desátou dopoledne.

Na Vysočině budou letos opravené krajské silnice poškozené při modernizaci D1

21.July
Na Vysočině bude letos opraveno přibližně 30 kilometrů krajských silnic, které byly poškozené při rekonstrukci dálnice D1. Po některých se převážel stavební materiál, jiné fungovaly jako objízdná trasa. Opravy budou stát zhruba 130 milionů, ze tří čtvrtin je zaplatí stát.

Drama na hřišti: Na policisty opět zaútočil stafordšírský teriér, ti ho v obraně zastřelili

21.July
O dramatickém případu informovali policisté, kteří v sobotu 20. července na Žďársku řešili nevhodné chování opilého muže. Proti psovi, který před týdnem pokousal jejich kolegu a zaútočil i na ně, museli použít zbraň.

Historické centrum Jihlavy bude mít regulační plán. Ten ochrání památky a pomůže rozvoji města

20.July
Vedení krajského města schválilo zhotovitele Regulačního plánu historického centra města Jihlavy. Unit architekti spolu s městem vytvoří pravidla, podle kterých se budou muset řídit investoři v centru Jihlavy a nejbližším okolí.

V Třebíči se letos narodilo už pět set miminek, jubilejní byla malá princezna Lada Králová

20.July
Pětisté miminko letošního roku ohlásila v pátek 19. července třebíčská nemocnice. Hodinu po půlnoci se narodila holčička s princeznovským jménem Lada Králová z Ocmanic.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes