jihočeskézprávy.cz

URL:

http://jihoceskezpravy.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publikuje:

3 položek/měsíc

Vodárenská věž zavoní dálkami a mořem

14.dubna
Atmosféra prázdninového cestování a vůně moře ovládne v letošní sezoně Vodárenskou věž v areálu společnosti Čevak v českobudějovické Mánesově ulici. Tradiční komentované prohlídky doprovodí fotografická výstava Na vodě a na kole. K vidění budou unikátní snímky, které při společných plavbách a cyklistických vyjížďkách po Středomoří pořídili organizátoři i účastníci výletů.

Po Velikonocích opět přijde na řadu velký jarní úklid

27.února
Dnem „D“, kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko bude uklízet v celé republice, je letos sobota 7. dubna. Uklízet nepořádek v přírodě, městech a obcích je však možné i v jiných termínech. Důležité je co nejdříve se přihlásit na www.UklidmeCesko.cz.

Kašperská 30 zavedla závodníky do pohádkově zasněženého Národního parku Šumava

29.ledna
Ještě týden před závodem nevěděli pořadatelé, zda budou muset trasy Kašperské 30 pro nedostatek sněhu zkracovat. V úterý se však spustilo husté sněžení a zajistilo druhému závodu letošní série v běhu na lyžích ČEZ SkiTour vysokou účast a pohádkové podmínky.

Kvůli vichřici řeší vodohospodáři na jihu Čech řadu poruch

29.ledna
Výpadky elektřiny komplikují od neděle práci vodohospodářům společnosti ČEVAK a.s. Aby odběratelům tekla pitná voda z kohoutků, na řadě míst museli nasadit elektrocentrály. Situaci se ale daří zvládnout.

VIDEO: Nový vodovod řeší problémy se suchem

29.ledna
Starost o stabilní dodávky kvalitní pitné vody už nebudou mít obyvatelé Lipolce, místní části Dačic. Letní potíže s nedostačujícím zdrojem vody vyřeší nový přívodní řad a věžový vodojem o objemu 30 metrů krychlových. Jeho jednotlivé kovové díly technici na místě sestavovali, vztyčovali a usazovali v pátek 20. října.

E.ON like-bike Tour 2017 propojí chytrá města Vysočiny

29.ledna
První ročník elektrocyklistické akce E.ON like-bike Tour 2017 určený milovníkům kol z řad široké veřejnosti odstartuje už 30. září ve třech chytrých městech Vysočiny. Trasa dlouhá 80 kilometrů propojí Nové Město na Moravě, Bystřici nad Pernštejnem a Žďár nad Sázavou. V chytrých městech si mohou zájemci o dvoudenní závod půjčit až 60 elektrokol, a to na třech stanovištích. Kromě toho si mohou li...

Čáp: Pokušení managementu Technických služeb bylo větší než loajalita k městu

29.ledna
Bývalý náměstek primátora Českých Budějovic Zdeněk Čáp v rozhovoru mluvil i o tom, jak čtyřikrát vyměnili ředitele technických služeb, až se nakonec rozhodli vypsat výběrové řízení na soukromého provozovatele. Prozradil také, jak tento krok s odstupem času hodnotí.

VIDEO: Jára Cimrman má v Českých Budějovicích svůj dvorek

29.ledna
Dvorek Járy Cimrmana, tak se od středy jmenuje zákoutí u Vodárenské věže v Českých Budějovicích. Jméno českého génia nenese dvorek mezi věží a vodojemem náhodou. Cimrmanologové nedávno právě na tomto místě našli nejednu stopu Járy Cimrmana.

Společnost FlixBus vstupuje na trh vnitrostátní autobusové přepravy

29.ledna
FlixBus , mladý poskytovatel evropské dálkové mobility a operátor největšího evropského autobusového systému, vstupuje na český trh a naplno propojuje vnitrostátní autobusovou síť do své zelené evropské sítě. Od 17. srpna spojí 17 měst, např. Brno, Plzeň, České Budějovice nebo Karlovy Vary vysoce frekventovanými spoji.

Nechejme soukromé a veřejné subjekty soutěžit a vyberme nejlepšího

29.ledna
Seminář Fakta o vodě v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, na kterém se sešli zástupci provozovatelů vodohospodářské infrastruktury, odborníci a akademici, se zaměřil na odbornou debatu o modelech provozování infrastruktury a přednostech či nevýhodách jednotlivých provozních modelů.

VIDEO: Na půlstoletí s Cimrmanem si lidé zavzpomínají ve Vodárenské věži

29.ledna
Odkaz učitele, vědce, vynálezce a světoběžníka představí výstava Půlstoletí s Cimrmanem. Veřejnost si ji bude moci prohlédnout v prostorách českobudějovické Vodárenské věže a poprvé také v nově zrekonstruovaném vodojemu, který je součástí areálu Stará vodárna v Mánesově ulici.

Slunečnice rozsvítí České Budějovice

29.ledna
Lidé v úterý vyrazí do budějovické ulice Lidická se sazenicemi slunečnic, aby je tam zasadili na záhon a dali tak najevo sounáležitost s pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). Touto nemocí trpí v Jihočeském kraji přes tisíc lidí. Každý rok přibude v České republice až tisícovka nově nemocných. Kvalita péče o pacienty s RS však mnohde zaostává. Osvětový projekt Rozsviťme Českou republiku proto ...

Budějovické kašny a pítka se chystají na léto

29.ledna
Ukradené volavky, Chlapec se žábou, Hirzova fontána a další vodní prvky i letos zpříjemní návštěvníkům a obyvatelům Českých Budějovic léto ve městě. Kašny a pítka na území statutárního města začali na novou sezonu chystat zaměstnanci vodohospodářské společnosti Čevak již tento týden.

VIDEO: Hejtman Zimola oznámil svou rezignaci

29.ledna
Jihočeský hejtman Jiří Zimola oznámil, že na nejbližším zastupitelstvu kraje rezignuje. Podívejte se na celou tiskovou konferenci, kde svou rezignaci vysvětluje.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes