15
new stories - click to show

Jihomoravský Pionýr

Description:

Články z prostředí Jihomoravské krajské organizace Pionýra, o činnosti v oddílech, o našich akcích a soutěžích, o průběhu jednání orgánů krajské organizace Pionýra.

URL:

http://jihomoravsky.pionyr.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3 items/month

Fotosoutěž 2020 zná své vítěze

22.December
Stejně jako jiné roky proběhla Fotosoutěž Jihomoravského Pionýra. Letos se bojovalo v kategoriích Pionýr v přírodě, Buď ideální a Video.

Vedoucí Jihomoravského Pionýra se setkali ve Veverské Bítýšce

15.September
Na sedm desítek vedoucích a instruktorů napříč oddíly Jihomoravského Pionýra se o víkendu 11. – 13. září zúčastnilo tradiční vzdělávací akce Setkání pionýrských pracovníků.

Šifrovací soutěž Za psem

10.September
Už jste slyšeli o bombastické oslavě narozenin, kterou letos připravuje Piopes? Pokud ne, napište si do kalendářů datum 10. října. Kromě Vás jsou zvány všechny psí celebrity. Nebude chybět Maxipes Fík, Fifinka, Žeryk, Idefix ani 101 dalmatinů.

Setkání pionýrských pracovníků 2020

25.August
Pojeďte se o po dlouhé době potkat s ostatními pionýrskými vedoucími a instruktory z Jihomoravského kraje. Tradiční setkání pionýrských pracovníků proběhne o víkendu 11. – 13. září. Akce se koná na základně YMCA ve Veverské Bítýšce (49°17'40.541"N, 16°25'5.915"E), o stravu je postaráno a ubytovat se můžete ve stanu nebo chatce.

Fotosoutěž Jihomoravského Pionýra 2020

23.June
I v letošním roce vyhlašujeme krajskou Fotosoutěž. Dejte si čas, nespěchejte, klidně si sedněte nebo lehněte… zkrátka dívejte se kolem sebe. Nakonec i dobře vybírejte a upravujte drobné nedostatky. Těšíme se na vaše zážitky!

A jak jsme teda jiní?

3.June
Povídání o „trošku jiných Pionýrech z Jižní Moravy“ je téměř u konce a já tak trochu tajně doufala, že si budu moct v praxi na RESETu ověřit, zda už nás ostatní nepovažují za ty podivíny, co mají touhu pořád něco dělat jinak. J Situace mi ale průzkum nedovoluje, tak musím věřit, že těch devět krátkých textů dopadlo na úrodnou půdu a SPTO už minimálně pro většinu čtenářů není cizí slovo.

Tábornické tábory

29.May
Ačkoliv v současné době můžou děti pionýrských tábornických oddílů do přírody vyrážet maximálně s rodinou, stejně jako vedoucí všude po republice, ani my jsme se ještě zcela nevzdali vidiny letních táborů. Naopak, přinášejí nám naději, že nejdůležitější část pionýrského roku strávíme společně činností, která je nám nejbližší – tábornictvím.

Co na to náčelník SPTO II.

25.May
V druhé části rozhovoru s náčelníkem SPTO Vítězslavem Ondráčkem si budeme povídat hlavně o jeho vizích a představách do budoucna.

Připomínka výročí

24.April
Rok 2020 měl patřit hlavně oslavám 30. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, ale sluší se připomenout, že právě 24. 4. vznikla v roce 1949 Pionýrská organizace Junáka (později přejmenovaná na Pionýrskou organizaci Československého svazu mládeže).

Karanténa cup 2020

7.April
Pionýrská skupina Modelářské centrum Mladá Boleslav vyhlašuje otevřenou korespondenční modelářskou soutěž Karanténa cup 2020, zapojit se můžou všichni modeláři do 16 let.

Ahoj a Buďme Ideální!

24.March
Jak na to? Od pátku 20. 3. je spuštěna hra pro jednotlivce (a trochu i pro skupiny) – Buď Ideální! Je součástí oslav 30. výročí obnovení Pionýra a najdete ji na www.budidealni.cz.

Pionýrský ideál POMOC v praxi

23.March
V současné situaci je každá pomoc dobrá, to všichni víme. Ale jak pomáhat? Pionýrům je vlastní nejen ideál Pomoc, ale také hledání cest, takže způsob si vždycky najdou. A pomáhají, protože je to třeba, nikoli kvůli sebeprezentaci.

Pionýrské ohně hoří!

22.March
Na dnešní den byla připravena akce Zažehněme ohně, při které by pionýři po celé republice v jeden okamžik zapálili ohýnky i ohně všeho druhu. Pandemie akci překazila, ale ne tak úplně…

Co na to náčelník SPTO?

18.March
Každé dva roky si členové SPTO volí svého náčelníka. Od předminulého roku je jím Vítězslav Ondráček, kterého můžete znát i například z propagační sekce RESETU. V první části rozhovoru s ním se dozvíme, co jeho funkce obnáší a jak SPTO vnímá. V příštím díle si budeme povídat hlavně o představách do budoucna.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes