Karlovarský deník

Description:

Moje Karlovarsko - Karlovarský deník (denik.cz)

URL:

http://karlovarsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Karlovarský

Publishes:

4.1 items/day

Premiér chce jednat o útlumu těžby

9:20
Hned dvě města Karlovarského kraje, Cheb a Karlovy Vary, se ocitla mezi desítkou českých měst, která nejvíce ekonomicky postihne koronavirová pandemie.

Kraj sází i na leteckou turistiku

3.June
Letištní balíček je dalšímz opatření, kterými se Karlovarský kraj snaží do regionu přilákat české hosty.

Návštěvnické centrum Thun 1794 i školička už frčí

2.June
Když před osmi lety manželé Jaroslav a Růženka Dolinovi vymysleli projekt Návštěvnického centra a Porcelánové školičky v porcelánce Thun 1794, nikdo nečekal, že se zařadí mezi vyhledávané zážitkové cíle v Karlovarském kraji.

Nové vlakové spoje vyjedou z Chebu do Aše města a zpět

2.June
Od neděle 14. června zajistí České dráhy dva nové vlaky na trati Cheb – Aš město a zpět. V Chebu tak vznikne výhodný přípoj od večerního Pendolina z Ostravy, Prahy a Plzně. O zavedení nových spojů rozhodla rada Karlovarského kraje, která tak reagovala na požadavky občanů města Aše.

Půlnoční ohňostroj rušil noční klid

2.June
Lázeňské město Karlovy Vary by za normálních okolností v této době žilo i ve večerních, někdy i nočních hodinách. Kvůli koronaviru jsou ale akce zrušeny a bary stále hledají své zákazníky. K rušení nočního klidu by tak nemělo docházet.

Začněte pečovat o své tělo, vzkazuje ostrovská primářka

1.June
Nutná omezení v rámci epidemie koronaviru tělesné schránce moc nepřidala, spíše naopak. V dnešní uspěchané době lidé navíc neřeší původ svých problémů, nejen pohybového aparátu, ale i potíže s nadváhou, vysokým krevním tlakem a řadu dalších.

Kraje slaví letos dvacáté narozeniny

1.June
V rámci oslav dvacet od fungování krajů hystá Český rozhlas Karlovy Vary speciální seriál. Ten bude během dvaceti týdnů až do poloviny října vysílat rubriku Dvacítka Karlovarského kraje.

S rouškou odhoďte i strach a přijeďte, říká ředitel lázní

1.June
Přijeďte se nadechnout do jáchymovských lázní. S rouškou odložte i strach. Lázně jsou bezpečné, účinné a jsou skvělým tipem pro trávení tuzemské dovolené na horách. Přesně to vzkázal lidem ředitel lázní Eduard Bláha při sobotním zahájení v pořadí již 114. lázeňské sezony.

/ANKETA/ Jak se města a obce v kraji potýkaly s koronavirem?

1.June
Koronavirová doba je pomalu za námi, postupně se rozvolňují další opatření a život se vrací do normálu. Byla to pro nás všechny nová zkušenost, proto Deník oslovil v průběhu pandemie v dubnu starosty měst a obcí napříč krajem a položil jim tři otázky. Zaměřili jsme se především na města a obce, o kterých se nepsalo příliš, nebo třeba vůbec. Neoslovili jsme ale všechny. Pokud by některý ze staro...

Karlovarská SOS dětská vesnička slaví půlstoletí, velké oslavy ale nebudou

31.May
1. června uplyne přesně padesát let od chvíle, kdy se první pěstounské maminky s dětmi nastěhovaly do čerstvě dokončených domků v nejstarší české SOS dětské vesničce v Doubí u Karlových Varů.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes