15
new stories - click to show

Katolický týdeník

URL:

http://www.katyd.cz/

Catalog:

Lifestyle → Náboženství

Publishes:

4.9 items/week

Za kulturou nově do Červeného kostela

23.May
Ve výrazné olomoucké dominantě, takzvaném Červeném kostele, otevřela minulou středu Vědecká knihovna kulturně-vzdělávací centrum a provoz zahájila týdenním festivalem.

Blíží se Noc kostelů

23.May
Více než 1 700 kostelů a modliteben se návštěvníkům otevře v pátek 2. června. Organizátoři jubilejního 15. ročníku Noci kostelů dokončují poslední přípravy.

Maraton „zušek“ propojí umění a pomoc

23.May
Po celé republice mohou v těchto dnech lidé zdarma navštívit některý z pěti set koncertů a dalších akcí festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open. Sedmý ročník původně jednodenní přehlídky se rozrostl na čtrnáctidenní umělecký maraton.

Práce dozorce je službou všem

23.May
Historicky první mši sv. za příslušníky a zaměstnance Vězeňské služby ČR hostil ke 30. výročí jejího vzniku minulý čtvrtek vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech. Slavnostní liturgii celebroval biskup Zdenek Wasserbauer.

Pouť proměněnou krajinou

23.May
S historicky druhým plzeňským biskupem TOMÁŠEM HOLUBEM jsme hovořili o nejmladší diecézi v Čechách, kterou jako pastýř už sedm roků vede.

Výstava představí život Čechů z Volyně

16.May
V podbořanském muzeu vznikla nová stálá expozice o historii, každodenním i náboženském životě volyňských Čechů. Právě tento region má totiž k české enklávě na území dnešní Ukrajiny silnou vazbu.

Prožít obrácení a vykročit dál

16.May
O tom, jak nové komunity obohacují církev, si povídáme s teoložkou KATEŘINOU LACHMANOVOU, která s komunitami každoročně spolupracuje při přípravě Katolické charismatické konference.

Velikonoce ještě neskončily

16.May
Slavení Paschy – Velkého přejití ještě není u konce. Skutečným finále velikonočních svátků je vylití Ducha Svatého. Právě proto Ježíš přišel na svět a vstoupil do našich bolestí, aby nás ponořil do Božího dechu. Ukazují nám to i dva příběhy z Janova evangelia – o setkání s Nikodémem a se Samařankou u Jákobovy studny.

Myslím na kamarády z Terezína

16.May
„Zachránil nás vlastně dřevěný pes Pluto,“ svěřuje se MICHAELA VIDLÁKOVÁ, rozená LAUSCHEROVÁ (86). Pochází z pražské židovské rodiny, proto musela s rodiči jako šestiletá koncem roku 1942 do transportu směr Terezín. Shodou šťastných náhod se tam rodina dočkala konce války. Nyní o svých zážitcích pamětnice vypráví dětem na školách a při besedách v pořadu Terezínské ghetto očima dítěte.

Věříme, že Bůh je milosrdný

16.May
Sebevražda... a jak dál?! Knihu s tímto titulem vydalo v minulých dnech nakladatelství při domácím hospicu Cesta domů. Ze svědectví pozůstalých i příspěvků odborníků ji sestavila redaktorka KT ALENA SCHEINOSTOVÁ.

Karel III. – korunován, aby sloužil

9.May
Sobotní korunovace Karla III. byla důležitou duchovní událostí. Slavnost se do historie zapíše jako modernější a otevřená pro neanglikánská vyznání a náboženství. Poprvé od reformace dostal úkol i římskokatolický hodnostář – kardinál Vincent Nichols.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes