15
new stories - click to show

Katolický týdeník

URL:

http://www.katyd.cz/

Catalog:

Lifestyle → Náboženství

Publishes:

4.9 items/week

Obývák, nebo kancelář?

12.January
Koronavirová krize zcela proměnila význam některých slov. Rouška, pes či práce na dálku – tyto pojmy slýcháme nyní denně a ve zcela jiném významu než dřív. Někdy zlehčujícím, jindy vážnějším. Ale zvláště poslední jmenované sousloví znamená pro mnohé rodiče malých dětí velkou tíhu.

Svědectví o Bohu, který byl zakázaný

12.January
Na televizní obrazovky přichází seriál Zakázaný Bůh, který sleduje, jak naši společnost poznamenalo pronásledování církve za totality. Jak lze tyto dluhy pojmenovat a překročit – o tom jsme hovořili s jedním z autorů P. JANEM HANÁKEM.

Tři králové rozdávali radost

12.January
Tradiční hemžení koledníků v ulicích letos sice chybí, ovšem neznamená to, že charitní Tříkrálová sbírka spí.

Modlitby za jednotu podle komunity v Grandchamp

12.January
V ekumenickém řeholním společenství na břehu Neuchâtelského jezera ve Švýcarsku dnes žije také jedna Češka – sestra DANA KRUPOVÁ.

Trojice biskupů před soudem

12.January
Před 70 lety, začátkem ledna 1951, zorganizovali komunisté nejvýznamnější vykonstruovaný proces v dějinách Slovenska. Soud vyměřil dlouhé tresty hned třem biskupům – Vojtaššákovi, Buzalkovi a Gojdičovi. Komunistické soudy v sovětském bloku nikdy předtím ani potom nevynesly rozsudek nad tolika biskupy najednou.

Další krok k blahořečení P. Kajpra

5.January
Zapečetěné krabice s dokumenty k blahořečení P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959), oblíbeného kazatele, exercitátora, publicisty, vydavatele a vězně nacismu i komunismu, bude nyní moci přezkoumat vatikánská Kongregace pro svatořečení.

Hřeb jako kotva upevňující víru

5.January
V samém závěru uplynulého roku představili archeologové a strahovští premonstráti unikátní nález relikvií v Milevsku, které spadá pod strahovskou kanonii. O významu nálezu, jenž vzbudil nemalou pozornost, jsme hovořili se strahovským opatem DANIELEM JANÁČKEM.

Rozhoduji se být s tím druhým

5.January
Já … odevzdávám se tobě a přijímám tě za manžela/manželku… Někteří lidé se domnívají, že v momentě, kdy přestanou být „svobodní“, jsou logicky nesvobodní. Jenže k dobrému manželství je svoboda nutná. Jak má vypadat? A jak najít balanc, když každý z partnerů má o svobodě jinou představu?

Odvaha nazaretského tesaře

5.January
Papež zvláštním dekretem vyhlásil Rok sv. Josefa a odpustky, které jsou s ním spojeny. Zároveň adresuje církvi apoštolský list Patris corde (Otcovským srdcem), v němž představuje sv. Josefa jako vzor otce. Učinil tak u příležitosti 150. výročí prohlášení tohoto světce patronem univerzální církve.

Dvacet let od obnovy Kláštera Hejnice

5.January
V úterý 5. ledna uplynulo 20 let od obnovy hejnického kláštera, který slouží jako vzdělávací, konferenční a poutní dům.

Opírat se o pojmy, a ne dojmy

4.January
PETR PITHART je jméno, které českou společnost provází – a ovlivňuje – dlouhá desetiletí. Nepřehlédnutelný byl už v disentu. Po Sametové revoluci se stal vrcholným politickým činitelem, o politice a společnosti navíc do hloubky a kriticky přemýšlel i psal.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes