KDU-ČSL

Popis:

Zprávy a aktuální informace KDU-ČSL

URL:

http://www.kdu.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

2,4 položek/den

Marian Jurečka k návrhu státního rozpočtu

20:37
Vláda dnes schválila v době rekordního hospodářského růstu rozpočet na příští rok s deficitem 40 miliard korun. Bohužel i přes varování Výboru pro rozpočtové prognózy, který považuje aktualizované srpnové odhady Ministerstva financí ohledně příjmů v návrhu státního rozpočtu na rok 2019 za optimistické, a tedy nadhodnocené.

Pavel Bělobrádek: K hodnotám KDU-ČSL patří lidskost, soucit a solidarita

18.září
Předsednictvo i poslanecký klub KDU-ČSL vyjádřily podporu iniciativě Michaely Šojdrové (europoslankyně za KDU-ČSL) přijmout 50 syrských sirotků. Pomoc mají podle lidovců získat hlavně nejmenší děti, které se o sebe nedokážou postarat a nemají se ke komu vrátit. "K hodnotám KDU-ČSL patří lidskost, soucit a solidarita," okomentoval předseda strany Pavel Bělobrádek.

Informace k podzimním volbám

17.září
Informace k senátním volbám najdete na našem webu Senát jim nedáme. Hlavní téma pro kampaň ke komunálním volbám je Dostupné bydlení. Přečtěte si o něm.

Pavel Bělobrádek: Politika je služba, založená na hodnotách

17.září
Politika je služba, založená na hodnotách to řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na programové a ideové konferenci v Praze. Strana by podle něj měla být alternativnou pro mladé lidi a zároveň pro seniory. Lidovci se baví s šéfem strany i s místopředsedy a komunálními politiky především o budoucnosti a dalším směřování. Připravují se tak na celostátní sněm, který je naplánovaný na konec března.

Jan Bartošek v Otázkách Václava Moravce ke zdanění církevních restitucí

17.září
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek při hlasování na ústavněprávním výboru podpořil zdanění církevních restitucí, Piráti však otočili a teď aktuálně chtějí přerušit jednání o návrhu KSČM na zdanění náhrad církvím. Podle názoru Pirátů je revize možná pouze v případě, že se prokáže, že došlo k zásadnímu pochybení nebo poskytnutí mylných informací. Vládu proto Piráti vyzývají, aby př...

aktulane.cz - Senát možná bude muset brzy šlápnout na brzdu, varoval lidovce Pithart

17.září
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek na sobotní konferenci řekl, že strana neustoupila ze svých podmínek pro vstup do vlády, když se ukázalo, že jsou neslučitelné s představami ANO a prezidenta Miloše Zemana.

Chceme mít nejsilnější klub v senátu, řekl brněnský lídr lidovců

15.září
Kandidát na brněnského primátora za KDU-ČSL Petr Hladík - lidovci podle něj míří ve volbách vysoko - chtějí mít ze všech parlamentních stran nejvíce zastupitelů a nejsilnější klub v senátu.

Bělobrádek: Lidovci musí nabídnout naději zklamaným z vývoje v ČR

15.září
KDU-ČSL by podle předsedy Pavla Bělobrádka měla kromě konkrétních témat nabídnout naději lidem, kterým se nelíbí vývoj v České republice, například to, že se vláda opírá o hlasy KSČM. Bělobrádek na dnešní ideové konferenci lidovců v Praze řekl, že se jeho strana nehodlá podbízet na základě výsledků marketingových průzkumů, ale bude trvat na svých hodnotách, ze kterých pak vychází program a nabí...

TV nova - podzimní volby: lidovci zahájili oficiální kampaň

14.září
Další stranou, která oficiálně zahájila hlavní kampaň před říjnovými komunálními a senátními volbami je KDU-ČSL. Strana se chce zaměřit především na dostupné bydlení a do komunálních voleb posílá nejvíce zástupců ze všech politických stran.

Lidovci jdou do voleb s aplikací pro dostupné bydlení, Česku prý chybí 50 tisíc bytů

14.září
KDU-ČSL se v kampani před říjnovými komunálními volbami zaměří na téma dostupného bydlení. Předseda poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek při zahájení kampaně novinářům v Praze řekl, že strana vytvořila aplikaci, kde mohou lidé navrhovat nemovitosti vhodné pro dostupné bydlení. Předseda KDU-ČSL a poslanec Pavel Bělobrádek, který kandiduje do Senátu na Náchodsku, odmítl, že by komunální volby byly volbami druhého řádu.

Europoslanci za KDU-ČSL hlasovali pro novou směrnici autorského práva

13.září
Po úterní rozpravě poslanci Evropského parlamentu ve středu hlasovali o nové směrnici autorského práva EU a jejích 186 pozměňovacích návrzích. Europoslanci za KDU-ČSL hlasovali pro přijetí této směrnice.

KDU-ČSL navrhuje, aby se rozšířil okruh zdravotně postižených s nárokem na příspěvek na nákladnější kompenzační pomůcky

12.září
Podle KDU-ČSL v současné době mnoho zdravotně postižených nedosáhne na příspěvek na nákladnější kompenzační pomůcky, který by jim mohl zásadně zlepšit životní situaci. Důvodem je nastavení zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením – podle něj totiž ve výčtu velmi těžkých postižení znemožňujících pohyb chybí některé závažné diagnózy. Jde například o těžká cévní onemocnění dolníc...

Senátoři klubu KDU-ČSL a nezávislí na návštěvě ve zlínském volebním obvodě

12.září
V dnech 6. a 7. září se senátorský klub KDU-ČSL zúčastnil výjezdního zasedání. Hostitelem byl senátor Patrik Kunčar, který letos v říjnu obhajuje ve volbách svůj senátorský mandát.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes