KDU-ČSL

Popis:

Zprávy a aktuální informace KDU-ČSL

URL:

http://www.kdu.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

10,5 položek/týden

Projev Pavla Bělobrádka na sjezdu Evropské lidové strany

9.listopadu
Vážení delegáti, dámy a pánové, dovolte mi, abych jménem českých křesťanských demokratů pozdravil náš důležitý sjezd. Vliv v Evropském parlamentu znamená vliv v EK a to má přímý dopad na naše národní státy. Máme-li být ve volbách do EP úspěšní, pak náš dům musí být postaven na skále a naše království nesmí být vnitřně rozděleno. Nestačí jen zvolit spitzenkandidáta.

Evropští lidovci vyšlou do boje o šéfa Evropské komise Webera

9.listopadu
Helsinky - Evropská lidová strana (EPP), která má největší frakci v Evropském parlamentu, dnes na svém kongresu v Helsinkách rozhodla, že ji do europarlamentních voleb v příštím roce povede Němec Manfred Weber. EPP tak bavorského politika vyšle do souboje o post příštího předsedy Evropské komise.

Manfred Weber vyhrál volby EPP v Helsinkách naprosto zaslouženě

9.listopadu
Novým lídrem, tzv. „Spitzenkandidatem“, evropských lidovců se stal zcela oprávněně Manfred Weber z bavorské CSU. Vyhrál nikoliv proto, že je Němec, ale protože byl prostě lepší. A to v hodně směrech.

Václav Hampl: Prioritou je ochrana ústavních principů a pevné evropské zakotvení

9.listopadu
Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí nominoval na post předsedy Senátu svého člena, předsedu Výboru pro evropské záležitosti a bývalého rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla. Ten má podporu také od klubu SENÁTOR 21 a dalších senátorů. Pokud by stanul v čele horní komory, chtěl by se soustředit především na ochranu ústavních principů, posílení evropského zakotvení ČR a upevnění euroatlantický...

Syrských sirotků je v Řecku dost, viděla jsem je. Stačí si jen vybrat, říká Šojdrová

9.listopadu
Europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová je přesvědčená, že v Řecku je dostatek syrských sirotků, které Česká republika může přijmout. Vše tak závisí jenom na schůzce s premiérem Andrejem Babišem a ministrem vnitrem Janem Hamáčkem, kde se obě strany domluví na dalším postupu.

Kandidaturu na předsedu KDU-ČSL oznámil Jan Bartošek a Marek Výborný

9.listopadu
Jan Bartošek a Marek Výborný se budou příští rok v březnu ucházet o post předsedy KDU-ČSL. Současný šéf Pavel Bělobrádek nebude funkci obhajovat, a strana tak hledá jeho nástupce. Prvními dvěma kandidáty jsou současný místopředseda lidovců a předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek a poslanec Marek Výborný.

Jdu do toho, potřebujeme novou dynamiku, oznámil Výborný kandidaturu na šéfa KDU-ČSL

7.listopadu
Lidovecký poslanec Marek Výborný bude na březnovém sjezdu strany kandidovat na předsedu strany. Je už tak druhým kandidátem po šéfovi poslaneckého klubu Janu Bartoškovi. Nynější předseda Pavel Bělobrádek už funkci obhajovat nechce.

Pavla Golasowská v 90´ na ČT24

7.listopadu
Takzvaná Istanbulská dohoda má zabránit násilí na ženách a domácímu násilí. Česko úmluvu podepsalo už v květnu dva tisíce šestnáct. Ratifikovat by ji mohlo z kraje příštího roku. Podle zastánců dává úmluva impuls k lepší prevenci a taky péči o oběti. Odpůrci jí mimo jiné vytýkají, že je namířena proti mužům.

Jan Bartošek: Zeman státními vyznamenáními jen označuje vyvolené a zavržené

6.listopadu
Když předseda KDU-ČSL oznámil, že ve své funkci již nehodlá dále působit, první se ozval Jan Bartošek, který oznámil, že by Pavla Bělobrádka rád nahradil. Výrazný místopředseda lidovců, který je hlasitým kritikem vlády Andreje Babiše a chování Miloše Zemana, věří, že strana má potenciál, který jí pomůže k dalšímu růstu. V rozhovoru pro FORUM 24 se Bartošek vrátil k udílení státních vyznamenání,...

Bartošek: Jsme v bitvě o podobu rodiny

6.listopadu
Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek věří, že má dost energie na to, aby jako šéf strany zdvojnásobil preference lidovců. V rozhovoru pro Právo řekl, že by si lidovci měli osvojit víc témat a také by měli zapracovat na svém mediálním obrazu.

Michaela Šojdrová v Událostech, komentářích - Přijme Česko pár desítek dětí ze Sýrie?

5.listopadu
Nové jednání o dětských uprchlících bez doprovodu. Podle europoslankyně Michaely Šojdrové jsou řecké úřady a mezinárodní organizace připravené s Českem spolupracovat. Politička kvůli tomu požádala o schůzku ministra vnitra i premiéra. Andrej Babiš ale už dřív řekl, že nepočítá s tím, že by sem tyto děti přicestovaly.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes