KDU-ČSL

Popis:

Zprávy a aktuální informace KDU-ČSL

URL:

http://www.kdu.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

6,3 položek/týden

Pavel Bělobrádek: Jsou limity, přes které se přejít nedá. Komunisté se dělí o moc, jen když musejí

11.července
Vážený pane předsedající, vážení členové vlády, kolegyně, kolegové, dámy a pánové, vážení občané. KDU-ČSL nevysloví důvěru této vládě z několika důvodů.

Marian Jurečka hostem Interview na ČT24

11.července
Kůrovec bude ničit české lesy ještě víc než teď, varují před akcelerací kůrovcové kalamity někteří čeští odborníci. Alespoň tedy v několika nejbližších měsících či letech. Přitom stromy, které teď musí kvůli broukovi z lesa pryč, vysadili už před 100 lety.

“Vládu národní hanby” nelze tolerovat. Komentář Pavla Bělobrádka

11.července
Zítra bude žádat o důvěru vláda, která drží dva smutné primáty. Poprvé od listopadu 1989 se k moci v republice vracejí komunisté a poprvé povede kabinet trestně stíhaný člověk. Už toto jsou pro KDU-ČSL nepřekonatelné překážky, aby tuto vládu jakkoli podpořila. Kabinet má navíc řadu dalších vážných problémů.

Pavel Svoboda: My své sliby plníme. Evropská komise spustila veřejnou konzultaci ke střídání zimního a letního času.

10.července
Úsilí skupiny europoslanců pod vedením předsedy právního výboru Pavla Svobody přineslo další úspěch: Evropská komise zahájila veřejnou konzultaci, do níž se může zapojit v podstatě každý. Jde o další krok, který by mohl vést ke změně současného střídání zimního a letního času.

KDU-ČSL: Nová vláda je nemravná

10.července
Za nemravnou označil nově vznikající vládu předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, podle kterého se jedná o Babišovo manažerské selhání, když ani den před hlasováním o důvěře nejsou jasná jména všech ministrů.

Pavel Bělobrádek: Uvažuji, že skončím v čele lidovců

10.července
V říjnu kandiduje do Senátu a po volbách se rozhodne, zda bude dál šéfem KDU-ČSL. "Hlavně jde o rodinu a impuls pro stranu, vždyť jsem předseda už osmý rok," říká Pavel Bělobrádek. Právě horní komora parlamentu podle něho může zabránit případné snaze nové vlády změnit ústavu.

Opoziční smlouvou si ČSSD a ODS chtěly navždy rozdělit moc v Česku. Právě proto byla tak nemravná, říká tehdejší místopředseda

9.července
Dnes uplynulo 20 let od vzniku takzvané opoziční smlouvy. Její podporovatelé o ní mluvili jako o jediném řešení bezvýchodného povolebního patu. Odpůrci ji ale označili za nepřijatelný postup, který se vymyká nastaveným demokratickým principům. Výsledek? Čtyři roky relativně stabilního vládnutí – premiérem se stal Miloš Zeman /ČSSD/, Sněmovnu řídil Václav Klaus /ODS/. Dvě toho času největší poli...

Michaela Šojdrová /KDU-ČSL/: Lidé by měli mít možnost hlasovat v evropských volbách korespondenčně. Budu tuto změnu prosazovat

9.července
Takzvané korespondenční hlasování je jedním z nástrojů, který by mohl pomoci zvýšit účast voličů ve volbách do Evropského parlamentu. Česká legislativa jej momentálně neumožňuje u žádného typu voleb. Rada EU ale tento typ hlasování členským státům doporučuje.

Evropský parlament bude o reformě autorského práva hlasovat v září

6.července
Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku Poslanci ve čtvrtek zamítli návrh mandátu EP na jednání s Radou (ministrů) EU o konečném znění legislativního návrhu, jehož cílem je přizpůsobit autorské právo digitálnímu věku. Návrh jednacího mandátu, který 20. června schválil Výbor EP pro právní záležitosti (JURI), poslanci zamítli poměrem hlasů 278 (pro): 318 (proti): 31 (zdrž...

Dny lidí dobré vůle na Velehradě za účasti KDU-ČSL

5.července
Zástupci KDU-ČSL zavítali na Dny lidí dobré vůle, které se už tradičně konaly 4. a 5. července na Velehradě. Oslav se zúčasnil například místopředseda strany a poslanec Ondřej Benešík, senátorky Jaromíra Vítková, Anna Hubáčková a Šárka Jelínková, dále pak senátor Patrik Kunčar.

Berounská Charita chystá rozšíření nabídky služeb

5.července
Berounská Charita ročně pomáhá čtrnácti stům klientů, a je tak nejvýznamnějším poskytovatelem sociálních služeb v regionu. Poptávka po jejích službách je ale dvojnásobná. Její ředitel Petr Horák se proto sešel s europoslancem Tomášem Zdechovským /KDU-ČSL/. Domluvili se, že se Zdechovský stane tváří sbírky Dobrá vůle, pomocí které chce Charita sehnat nové sponzory a rozšířit tak svou nabídku slu...

Ondřej Benešík v Událostech, komentářích na ČT 24

3.července
Bratrovražedný boj vypukl mezi dvěma sesterskými konzervativnímu uniemi, v poválečných desetiletích byly CDU a CSU neotřesitelným monolitem německé politiky. Teď se bavorská Křesťanskosociální unie pustila do kancléřky a šéfky CDU Angely Merkelové. Předsedovi CSU a ministrovi vnitra Horstu Seehoferovi se nelíbí unijní dohoda o migraci a nabídl svou rezignaci. Teď jedná s Angelou Merkelovou.

Sněmovna schválila zrychlení dopravních staveb. KDU-ČSL prosadila výhodu pro zemědělce

29.června
Sněmovna schválila návrh poslanců, jehož cílem je zrychlit přípravu dopravní, energetické i komunikační infrastruktury. Návrh byl podpořen napříč poslaneckými kluby. Pro byla i KDU-ČSL. Té se navíc podařilo prosadit výhodu pro zemědělce – pokud při výstavbě dojde na jejich území ke zničení úrody, mají nárok na dvojnásobek škody.

Broumovské kostely se v létě opět otevřou veřejnosti

29.června
Už počtvrté dostanou lidé možnost prohlédnout si během léta unikátní sérii barokních kostelů skrytých v broumovských lesích. Loni je navštívilo několik stovek lidí, letos by si pořadatelé přáli alespoň tisícovou návštěvnost.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes