15
new stories - click to show

KDU-ČSL

Description:

Zprávy a aktuální informace KDU-ČSL

URL:

http://www.kdu.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

3 items/day

Petr Hladík (KDU-ČSL): Podporujeme obnovitelné zdroje a renovace domů z programu Nová zelená úsporám

12.April
V rámci programu Nová zelená úsporám existuje síť poradců, kteří mohou pomoci s instalací solárních panelů. Podle ministra životního prostředí Petra Hladíka je důležitá soběstačnost, a proto pomáháme s dotacemi na solární panely například i seniorům či sociálně slabým.

Tom Philipp (KDU-ČSL): Naším cílem je ochrana mladé populace před negativními účinky drog

12.April
Místopředseda výboru pro zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL) hovořil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima News o novelizaci zákona o omamných látkách, která zavede dva nové seznamy: jeden pro látky povolené za striktních podmínek a druhý pro látky zakázané, ale vědecky zkoumané. Cílem je ochrana mladé populace a zařazení méně nebezpečných látek do systému, který již funguje pod dohledem …

Ondřej Benešík (KDU-ČSL): V migračním balíčku je mnoho problémů

12.April
Ondřej Benešík (KDU-ČSL), předseda výboru pro evropské záležitosti, poukazuje v rozhovoru během pořadu Pro a proti na několik problémů v migračním balíčku, jako je možnost příliš draze se vykoupit z povinného přidělování žadatelů o azyl, dlouhé lhůty na vyřízení a minimální tresty za opakované lhaní v žádostech o azyl. Zdůrazňuje, že každá země EU má odlišnou azylovou politiku a v ČR nehrozí vzni…

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Migrační pakt tak, jak byl přijat, migraci úplně neřeší

11.April
Migrační pakt je malým, avšak nedostatečným krokem správným směrem k řešení nelegální migrace na území EU. To řekl 1. místopředseda KDU-ČSL a místopředseda sněmovny Jan Bartošek v poředu Interview ČT24.

Jan Bartošek (KDU-ČSL): Názorové veletoče hnutí ANO popírají logiku selského rozumu

11.April
Minulý rok hnutí ANO požadovalo navýšení příspěvku na péči o pět miliard. Lidovci v koalici prosadili navýšení o sedm miliard. Čekali byste, že nám kolegové z opozice poděkují za dobře odvedenou práci? Kdepak, najednou křičí, že je to málo, a chtějí ještě více. Že to nemá logiku? To hnutí ANO vůbec nevadí, prostě jen kritizuje a straší za každou cenu.

Senátorka Vítková zaštítila vernisáž na podporu onkologických pacientek

10.April
Senátorka Vítková zaštítila vernisáž spolku „Nebýt na to sama“, kterou byla zahájena výstava fotografií třinácti žen s třinácti různými osudy, které si samy prošly onkologickým onemocněním a rozhodly se svoji nepřenositelnou zkušenost sdílet. Vernisáž a výstava se konají v Městském kulturním středisku Adamov.

Petr Hladík (KDU-ČSL): Klimatická změna není jen o tání ledovců

10.April
Jižní Morava zažívá za poslední dobu problémy s větrnou erozí a vysycháním půdy, což by se dle ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) dalo vyřešit adaptováním tohoto regionu na klimatické změny. K problematice Klimatického akčního plánu řekli své i hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL) a jeho náměstek Jan Zámečník (KDU-ČSL).

Lukáš Curylo (KDU-ČSL): Vítězem olympiády v mediální gramotnosti se stal tým z pražského Arcibiskupského gymnázia

10.April
Tým z Arcibiskupského gymnázia v Praze zvítězil ve druhém ročníku Mediální olympiády pro středoškoláky. Mediální gramotnost podporuje i náměstek moravskoslezského hejtmana Lukáš Curylo. Soutěž, jejíž pořadatelem byla Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě a Akademie ČTK, završila olympiádu závěrečným kolem s účastí čtrnácti tříčlenných týmů.

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Důchody musíme řešit nyní, v budoucnu už bude pozdě

10.April
Občané České republiky mají právo být dostatečně informováni o tom, co by přineslo přijetí eura. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dále Michael Kohajda (nestr. za KDU-ČSL), člen sněmovního rozpočtového výboru, hovořil o nezbytnosti reformovat důchodový systém.

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Nepřipustím zavedení výpovědi bez udání důvodu

10.April
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) se vyjádřil k tomu, že nezavede výpověď bez udání důvodu. Ve včerejších Událostech, komentářích mluvil o úrovni nezaměstnanosti napříč EU, kde je na tom ČR nejlépe. Dále je dle Jurečky klíčové, aby rodiče chodili do práce a děti do školy, za to mají být rodiny oceňovány.

Marek Výborný (KDU-ČSL): Zákaz sběru klestí by byl nesmysl

9.April
Novela lesního zákona nebude bránit veřejnosti ve sběru odřezků a přirozeně opadaných větví v lesích. Ministr zemědělství Marek Výborný se rozhodl vypustit část návrhu, která by vyžadovala souhlas majitele lesa pro sběr dřeva. O této změně Výborný informoval na sociální síti X. Ministerstvo zemědělství na základě připomínkového řízení v současnosti novelu upravuje.

Marek Výborný (KDU-ČSL): Chceme posílit ochranu obilovin, zejména pšenice a ječmene

9.April
Ministr zemědělství Marek Výborný během setkání v Bruselu zmínil, že Praha sice souhlasí s návrhy Evropské komise, avšak zdůrazňuje, že to je pouze první krok a je třeba si nastavit vyšší cíle. Dále uvedl, že ČR podporuje prodloužení volného obchodu s Ukrajinou, o kterém se právě jedná. Navíc si přeje, aby byla ochrana rozšířena i na pšenici a ječmen, které považuje za citlivé produkty.

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Pokud máme prosperovat, tak se musíme činit ve společenství států, které nám je blízké

9.April
Europoslanec Tomáš Zdechovský prohlásil, že ve svém prvním volebním období se jako europoslanec snažil zachovávat diplomatický přístup, v druhém volebním období vyjadřoval své názory jasněji a ve třetím období si už vůbec nebude brát servítky a bude mluvit naprosto otevřeně.

Jan Tourek (KDU-ČSL): Kraj Vysočina navýší příspěvek pro potravinovou banku

9.April
V loňském roce podpořila Potravinová banka Vysočina více než deset tisíc lidí v tísni, z toho přibližně 450 rodinám pomáhala opakovaně. Potravinové balíčky distribuuje prostřednictvím odběratelské sítě dvaašedesáti neziskových a spolupracujících organizací, zejména obecních úřadů, které jsou s potřebnými v kontaktu. Bližší informace o tom podal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Jan Tourek …

MPSV: Na sociální služby s nadregionální působností dá MPSV letos více než 1,52 miliardy korun, dotace již byly vyplaceny

9.April
Dotace na poskytování nadregionálních a celostátních služeb (tzv. dotační titul B) budou v letošním roce činit přes 1,52 miliardy korun. Tento titul plně administruje MPSV. Dotace je určena poskytovatelům k financování běžných výdajů, které souvisejí s výkonem dané sociální služby. Částka, kterou MPSV mělo k dispozici pro letošní rok, odpovídá výši dotací poskytnutých v roce 2023.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes