Kinobox.cz

Popis:

Filmové recenze, novinky v kinech, české filmy - Kinobox.cz

URL:

http://www.kinobox.cz

Katalog:

Kultura → Film

Publikuje:

8,5 položek/den

Netflix si připravuje další trumf, seriál podle "nezfilmovatelné" knihy slavného nobelisty

18:31
Stroj na původní filmovou a seriálovou tvorbu jménem Netflix jede na plné obrátky. Po oscarovém triumfu se snímkem Roma (3 sošky) studio oznámilo, že převede do podoby seriálu jeden z nejvýznamnějších románů 20. století, "Sto roků samoty" spisovatele Gabriela Garcíi Márqueze.

TOP kina USA: Sexuální obtěžování, cystická fibróza a lidstvo pokorně ustupující nepříteli

17:10
Captain Marvel má před sebou hodně světlé zítřky. Nejenže bylo oznámeno, že po skončení Endgame bude hlavní tváří následující fáze marvelovského universa a povede Avengery do dalších bitev, její první sólovka si navíc vede přímo fantasticky.

Top kina ČR: Slyšeli diváci na milostná vzplanutí a životní zrady "Skleněného pokoje"?

15:50
Ve čtvrtek se do kin nově podívala trojice slabším titulů, přesto se hned dvě ze tří premiér probojovaly mezi pětici divácky nejnavštěvovanějších filmů víkendu. Přinášíme další komentovaný žebříček tržeb a návštěvnosti českých kin (statistiky od Unie filmových distributorů).

Recenze: Leaving Neverland - smutná výpověď o lidské lhostejnosti a odkazu, ze který si Jackson může sám

15:50
Málokdy se objeví dokument, který již dopředu budí takové vášně. Reakce na Leaving Neverland jsou o to složitější, že (abych to zjednodušil) "jedni objevují Ameriku" a "druzí to vidět nemusí, protože je to celé lež". Všechny vášnivé diskuze se pak točí okolo jména Michaela Jacksona. Jen o něm...

Brzy v kinech: Japonský animovaný zázrak pro diváky od 5 do 105 let

14:39
Ve čtvrtek 11. dubna bude mít v českých kinech premiéru animovaný film "Mirai, dívka z budoucnosti". Snímek režiséra Mamoru Hosody sklízí skvělé ohlasy po celém světě (nominace na Oscara a Zlatý glóbus), ale především pojednává citlivou formou o tom nejdůležitějším, o lásce k bližním.

Godzilla II: Hrůzostrašná monstra se představují

12:15
Warnerům se v roce 2014 podařil úspěšně resuscitovat jeden z největších popkulturních fenoménů 20. století, "Godzilla". Letos koncem května se dočkáme druhého filmu s názvem "Godzilla II Král monster", v němž japonská legenda změří síly hned se třemi neméně kultovními nepřáteli. Pojďme si je...

Kdy se fanoušci DC Comics konečně dočkají sólovek Flashe a Batmana?

11:04
Problematický vývoj DCEU vedl k tomu, že muselo studio přehodnotit své původní plány. Pokračování Ligy spravedlnosti rovnou padlo, Sebevražedný oddíl jde v podstatě do restartu a po dlouhém mlžení se Ben Affleck vzdal role Batmana.

Deadpool se vetřel i do druhého traileru na Avengers: Endgame!

7:16
Avengers jsou fajn skupinka supehrdinů, ale co si budeme povídal, Deadpool je úplně jiná liga. A jakkoli to zatím nevypadá, že by v nejbližší době do oblíbené týmovky zamířil, díky lidové tvořivosti může i on smočit svůj prstík.

Utíkej, Forreste, oni ti chtějí natočit remake!

17.března
Kdyby se dělal seznam filmů, které bychom na remake netipovali, Forrest Gump aka nejmilovanější film všech dob by byl pravděpodobně na vrcholu seznamu.

Retro recenze: Thor - proměna buranského hrdiny v opravdového sympaťáka

17.března
Bude to osm let, co se do kin podíval marvelácký "Thor" v podání Chrise Hemswortha. Dnes večer si první film s tímhle superhrdinou můžete dát v televizi a při té příležitosti otevíráme původní recenzi z roku 2011. PŮVODNÍ TEXT: Thor má horkou hlavu, která ho srazí z nebes mezi obyčejné...

Trailer: Válečník sbírá skalpy v temné fantasy The Head Hunter

17.března
Fanoušci temných fantasy obvykle nemají moc důvodů k radosti. Podobných filmů vzniká minimum a když už konečně na nějaký dojde, obvykle za moc nestojí (osobně si vybavím z těch lepších jen Solomona Kanea a ten vyšel už před deseti lety).

Z plakátů na nový Řbitov domácích zvířátek mrazí

17.března
Fenomenální úspěch dva roky starého hororu To podle knihy klasika Stephena Kinga rozvířila optimismus producentů, že lze z mistra strachu přeci jen v kinech dostat opravdu velké peníze - To si celosvětově z kin (navzdory ratingu R) odneslo neskutečných 700 milionů dolarů, přičemž rozpočet byl...

Recenze: Arctic: Ledové peklo - hvězdný Dán, přírodní živel, téměř mrtvá žena a medvěd

16.března
Mads Mikkelsen versus ledové peklo za polárním kruhem. Do toho občas jedna téměř mrtvá žena a jeden lední medvěd. Ale jinak především superdán versus zima...

Český umělec ukazuje apokalypsu popkultury

16.března
Na Kinoboxu už jsme se věnovali grafickým výtvorům nejrůznějších umělců a vždy jsme "museli" do zahraničí. Tentokrát ale zůstaneme díky pražskému umělci Filipu Hodasovi doma a představíme vám jeho působivou sérii apokalyptických obrázků.

U svatého Groota, Strážci Galaxie se vrátí ve velkém stylu

16.března
Několik měsíců po šokujících zprávách ohledně vyhazovu Jamese Gunna ze studií Disney, a tím pádem z režírování galaktických hrdinů, se stalo něco nečekaného.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes