Kinobox.cz

Popis:

Filmové recenze, novinky v kinech, české filmy - Kinobox.cz

URL:

http://www.kinobox.cz

Katalog:

Kultura → Film

Publikuje:

7,7 položek/den

Víte, kteří filmoví režiséři jsou největšími fanoušky komiksů?

16:54
Filmové adaptace komiksových děl v poslední době vládnou filmovému průmyslu. Uzrála na ně ta správná doba, fanoušci je milují (v mnoha případech již po celá desetiletí), počítačové triky dovolují téměř nemožné a příběhy nabízí zábavu pro všechny.

Like Father: Hvězdy sitcomů vyráží na komediální zaoceánskou plavbu

14:15
Zatímco seriálová tvorba jde Netflixu levou zadní a tvoří jednu peckou za druhou, filmová divize se zatím hledá. Bude komedie Like Father onou trefou do černého?

Znáte nejlepší české filmy za posledních 10 let?

10:18
Dva televizní filmy se vklínily mezi nejlepší české filmy za posledních 10 let a to podle vašeho hlasování. Ten nejlepší byl přitom uveden nedávno v televizi. Vypadá to, že jistotou bývá navíc fakt, že nás zajímá minulost s faktickým popisem doby. Kde jsou klasické české komedie? V první...

Jak by vypadali v reálném životě hrdinové z pohádek?

10:18
Po nějaké době vám opět přinášíme zajímavý animovaný projekt věnovaný Disneyho pohádkám. Jeho autor Fin Jirka Vinse Jonatan Väätäinen si vzal na mušku slavné pohádky a přepracoval jejich hrdiny do podoby reálných lidí.

Sólovka Black Widow konečně v přípravě. Kdo ji natočí?

22.června
Ve filmové divizi DC Comics to možná nevzali za správný konec, v jedné věci ale vypálili konkurenčnímu Marvelu rybník - natočili jako první ženskou sólovku. A co víc, Wonder Woman se opravdu povedla a v rámci amerických tržeb (412 milionů dolarů) jde o šestý nejúspěšnější komiksový film všech dob.

Film o Janu Palachovi na prvním videu. Mladý student se rozhodne udělat "něco", s čím nikdo nepočítá...

22.června
Jeho čin se v mediálně-společenském prostoru po roce 1989 čím dál častěji kritizuje. Jan Palach, 20 letý student historie a politické ekonomie, se 16. ledna roku 1969 zapálil na protest proti okupaci Československa ze srpna roku 1968. Zemřel o 3 dny později. Ať už si o jeho činu myslíme...

Recenze: Máš ji! - ujetý film popisuje, že na "babu" se dá hrát i na pohřbu vlastního otce

22.června
Film Máš ji! (2018) je především lehká zábava na jeden večer. A jako takový by se měl i ten snímek brát. Natočil ho všestranný tvůrce Jeff Tomsic jako svůj celovečerní debut. A podle mě tahle komedie o partě mužů ve středním věku, kteří si již po několik dekád zpříjemňují život a prohlubují své...

Jaké nejhorší filmy naše herecké idoly podle kritiky natočily?

22.června
Na Rottentomatoes již desítky let sbírají recenze kritiků z celých Spojených států. Protože nejde o malý trh, jde minimálně o desítky, někdy i stovky názorů na jeden film. Z toho už se dá dělat určitý obrázek. A současně je stále poměrně vzácné, aby byl hodnocený kousek natolik příšerný, že ho...

Jeden z nejděsivějších Kingových hororů dostane moderní filmové zpracování

22.června
Jedna z nejpopulárnějších a nejhrozivějších knih od oblíbeného autora Stephena Kinga je určitě Řbitov zvířátek. Pokud si to myslíte i vy, tak pro vás máme potenciálně dobrou zprávu – knižní předloha se dočká nové filmové adaptace.

Náročné filmové scény, které vznikly na "první dobrou"

22.června
Natočit filmovou scénu tak, jak si představují režisér a scénárista, není vždy úplně jednoduché. Většinou platí, že se musí natáčení opakovat. Pro nás fanoušky je to mnohdy dobře, protože nás baví nepovedené scény a zkažené záběry.

Nové Želvy Ninja v pohybu. Jaké změny nás čekají po propadu minulého dílu?

21.června
Želvy Ninja jsou fenoménem, který je tu s námi pěkně dlouho. I v našich končinách mají "želváci" neodmyslitelné místo v srdcích mnohých fanoušků.

„Jestli nám Slováci po tomhle nevyhlásí válku, tak už po ničem.“ Máte talent napsat poutavý komentář k filmu?

21.června
Internetové éře vládne zkratka, vtip, originalita a provokace. Poutavé komentáře, které v několika málo slovech dokáží vystihnout "jádro pudla" a zaujmout ostatní, se vyvažují zlatem. Nejinak je tomu ve světě filmů a seriálů.

Film o Janu Palachovi na prvních fotkách aneb Vzplála "pochodeň č. 1"

21.června
Pět let po úspěšné televizní sérii Hořící keř (2013) vstoupí do českých kin filmové drama věnující se Janu Palachovi, který se upálil na protest obsazení Československa v srpnu roku 1968. Jana Palacha (2018) režíroval Robert Sedláček a vy se můžete podívat na první snímky z filmu.

Božská Amy Schumer nakazí všechny, včetně dinosaurů z Jurského světa

21.června
Na tuzemské diváky má spadeno pouhá dvojice filmových novinek, které nicméně slibují celkem výživný zážitek. Vyrazit můžete na Jurský svět: Zánik říše (2018) a nejnovější komedii svérázné komičky Amy Schumer Jsem božská (2018). Ideální na to vypnout ve vedrech mozek a oddat se nekomplikované...

Slavné propadáky: Bojiště Země aneb film, který John Travolta označil za Pulp Fiction roku 3000

21.června
Chcete vidět dokonalý příklad filmu, kterým si můžete současně zničit pověst v branži i mezi diváky? Pak si určitě nenechte ujít Bojiště Země Johna Travolty.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes