Kinobox.cz

Description:

Filmové recenze, novinky v kinech, české filmy - Kinobox.cz

URL:

http://www.kinobox.cz

Catalog:

Kultura → Film

Publishes:

8 items/day

Petra Nesvačilová: Zlatý župan, boty na podpatku a nadsázka? Úplná slast!

17:11
Ve čtvrtek 11. června 2020 bude mít v českých kinech premiéru nový film Ondřeje Trojana Bourák. Jednu z hlavních rolí si kromě Ivana Trojana a Jiřího Macháčka zahrála Petra Nesvačilová. Více v následujícím videu a článku.

Téma: Filmy, do kterých byste neřekli, že jde o komiksové adaptace

14:58
Že jsou komiksové knihy jen o superhrdinech, kteří zachraňují svět? Ale kdeže! Komiksové příběhy nabízí podstatně pestřejší paletu postav a žánrů a sem tam se některý z "jiných" přenese i na plátna kin. Na následujících řádkách vám představím desítku kousků, u kterých si nejspíš neuvědomujete...

Recenze: Raoul Taburin - musí opravář bicyklů umět jezdit na kole?

14:58
Raoul Taburin žije ve francouzském městečku, provozuje opravnu bicyklů a všichni ho mají za špičkového cyklistu akrobata / závodníka. Je to ovšem omyl / lež, neboť Taburin není schopen ujet na kole ani pár metrů. Snažil se celý život, ale prostě mu to nejde. A kdykoliv se snažil své tajemství...

Jak se původně měla jmenovat akční sci-fi klasika Den nezávislosti?

13:52
Katastrofické filmy si vždy potrpěly na výbušné tituly. Skleněné peklo, Armageddon, Drtivý dopad, Rozpoutané peklo. Slavný útok šmejdů z vesmíru na tom neměl být jinak.

Kovbojové, šílení vrazi a chladnokrevní nacisté aneb Připomínka skvělého filmového roku 1960

11:39
Přesně 60 let nás dělí od doby, kdy se filmový archiv během 12 měsíců rozšířil o početnou skupinku památných a často citovaných snímků. Které klenoty obohatily filmovou truhličku nejvýrazněji a které vedou dle hodnocení zdejších uživatelů?

Van Helsing: Fantasy film obohacený krásou tajemné Prahy

10:33
Van Helsing (2004), film, který byl čtenáři časopisu Empire ohodnocen jako 41. nejhorší film všech dob. Přesto je ale pro celosvětové diváctvo nezapomenutelný. V čem spočívá jeho kouzlo?

Matrix 4: Co dosud víme?

9:26
Když se poprvé objevila zpráva, že světlo světa spatří Matrix číslo 4, vybuchla mediální bomba, protože na světě rázem nebylo zprávy, která by se šířila rychleji. A není divu, Matrix 2 a 3 sice už nebyly tak dobré, ale jednička byla tak fenomenální, že je zaslouženě považována za jeden z...

Chystá se soumrak čínských kin?

2.June
Čínská kina se v posledních letech stala pro Hollywood významným příspěvkem do statistik. Sice zde studiím jde z cen lístků jen nějakých 25%, ale ta čísla!

Samozřejmě, že někdo natočil film o obřích vraždících sršních

2.June
Hororový žánr vždy filmaře přitahoval, přičemž některé nejlepší kousky vznikly doslova na koleni a za pár šupů. Ostatně, jde o jeden z těch mála žánrů, kde diváci autorům odpustí i ochotnické triky a laciný vizuál, hlavně když dojde na pořádné maso.

Clint Eastwood přišel o parťáka a hudebního skladatele. Zemřel Lennie Niehaus

2.June
Lennie Niehaus, autor mnoha filmových soundtracků, zemřel 28. května 2020 v domě své dcery v Redlands v Californii. Bylo mu nedožitých 91 let. O jeho smrti informovala skladatelova rodina.

Záhadné zmizení, dva vlci a zvonice zatopeného města. Nový mysteriózní seriál na obzoru

2.June
Netflix rozšiřuje portfolio o italskou minisérii Curon. Máte rádi mystiku, tajemno a nekompromisní styl jdoucí takzvaně až na kost? Těšte se na 10. červen, kdy bude Curon v rámci VOD prvně uveden.

Bude James Cameron prvním, kdo začne natáčet?

2.June
Vypadá to, že James Cameron to skutečně stihne. Nový Zéland se otevřel filmařům a slavný režisér spolu s producentem Jonem Landauem byli mezi prvními, kteří do země přiletěli, aby naplno spustili natáčení.

Komentáře týdne: Steven Spielberg a sázka o jeden milion dolarů. Kdo vyhrál?

2.June
V komentářích jste se tentokrát nebývale rozepsali. Došlo na mistra Ip, dámský vibrátor a jednu iniciativu Stevena Spielberga, která vybídla k opravdu netradičnímu "slohovému cvičení". Kinobox i tento týden vybírá z databáze vaše nové komentáře. Nové tipy i na starší filmy, seriály a pořady.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes