Kladenský deník

Popis:

Moje Kladensko - Kladenský deník (denik.cz)

URL:

http://kladensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

10,5 položek/týden

Vedení Kladna se sešlo s investorem, řešili opět stavbu Globusu

8:43
Kladno - Jak to bude s Růžovým polem? Oblast pro relaxaci a sport nebo Globus? Otázky, které řeší kladenská radnice.

Poldovka byla vydražena za 140 milionů

18.ledna
Kladno - Elektronická insolvenční dražba bývalé kladenské huti Poldi, která odstartovala dnes v 10 hodin, skončila. Vážný zájemce složil včas povinnou finanční jistinu ve výši 90 milionů korun a na portále OK dražby přihazoval do výše 140 milionů korun. Ty musí zaplatit do 15 dnů.

Den řemesel je pro školáky velkou inspirací

17.ledna
Kladno /FOTOGALERIE/ - Střední odborné učiliště a Praktická škola Kladno - Vrapice uspořádala ve čtvrtek pro žáky základní škol Den řemesel. Školáci z prvního i druhého stupně z různých míst okresu tak mohli na vlastní oči poznat, jak se učni připravují na své budoucí povolání a případně zde i pro sebe najít inspiraci.

Informace o tom, co lidé dýchají, zajistí tři čtvrtě milionu korun

17.ledna
Kladensko - Pro začátek roku už jde o tradici: středočeští radní počátkem ledna schvalují peníze na podporu monitoringu kvality ovzduší na Kladensku a v Mladé Boleslavi. Letošní rok není výjimkou: v pondělí rada kraje odsouhlasila smlouvy o krytí provozních nákladů měřicích stanic pro letošní rok s dosavadními partnery: Zdravotním ústavem se sídlem v Ústí nad Labem a Českým hydrometeorologickým...

Kladenskou nemocnici čeká další modernizace, bez podpory kraje se však neobejde

17.ledna
Kladno - Jak je na tom Oblastní nemocnice Kladno, která se v minulosti potýkala s dluhy, dnes s hospodařením? Pro odpověď na tuto otázku si ve středu do Kladna přijela osobně hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Nádraží ve Slaném bylo po rekonstrukci ve středu slavnostně otevřeno

16.ledna
Slaný /FOTOGALERIE/ - Nádražní budova ve Slaném ve Wilsonově ulici, jejíž historie sahá až do 19. století, byla ve středu 16. ledna dopoledne slavnostně otevřena po měsících nákladné rekonstrukce. Cena oprav dosáhla bezmála čtyř milionů korun. Výpravní budova, která byla pro svůj omšelý vzhled, roky spíše na okraji zájmu veřejnosti, se nyní může směle opět řadit mezi hezké dominanty města.

Vedení města Kladna řeší, jak využít zdevastované kino Oko

16.ledna
Kladno /FOTOGALERIE/ - Společně s představiteli kladenské radnice nahlédl v pondělí Kladenský deník do prostor někdejšího kina Oko na pěší zóně v ulici T.G.M. v centru Kladna. Kdysi kulturní stánek, který získalo do svého majetku předchozí vedení města za více než pětatřicet milionů korun, je v současné době z velké části v žalostném stavu. Radnice proto hledá nejschůdnější řečení, jak stavbu v...

OBRAZEM: Novoroční turnaj v Lóře ovládl Jiří Valter

15.ledna
Kladno – Restaurace SK Kladno byla dějištěm novoročního turnaje v karetní hře Lóra, který zde pořádal Petasites Club. O prvenství se utkalo celkem šestapadesát hráčů, přičemž nejlépe si z nich vedl Jiří Valter, který si tak odnesl putovní pohár. Letos se dále potvrdila vzrůstající kvalita startujících žen. Dvě místa na pomyslné bedně totiž obsadily – stříbrná Ilona Pácalová a bronzová Eva Fleis...

Elektronická dražba Poldovky se uskuteční v pátek

14.ledna
Kladno - Elektronická dražba kladenské Hutě Poldi se uskuteční už tento týden v pátek od deseti hodin. Poldovka, kterou se nedaří dlouhodobě prodat, bude nabízena zájemcům už popáté. Podruhé prostřednictvím počítače.

Slaný pramen se dočká obnovy už letos

14.ledna
Slaný - Slaný pramen v Nezamyslově ulici ve Slaném, který dal podle dávné legendy městu jméno, je dlouhodobě v neutěšeném stavu. Vedení města se proto už řadu let snaží o jeho obnovu.

Změna trasy linky 605 MHD Kladno

13.ledna
Kladno - Z důvodu zahájení další etapy rekonstrukce ulice Milady Horákové dojde od pondělí 14.ledna ke změně trasy linky městské dopravy číslo 605. Linka bude mezi ulicemi Milady Horákové a Dlouhá obousměrně vedena ulicí Dr. Foustky.

Také obce na Kladensku se už vážně zamýšlejí nad tím, co s oleji

12.ledna
Kladensko – Kam s jedlým olejem? To je problematika, kterou se zabývají obce také na Kladensku. Od roku 2020 budou mít totiž všechny povinnost třídit kromě plastu, papíru a skla také jedlý olej. Speciální kontejnery a popelnice, aniž by jim to dosud ukládal zákon, už si některé obce pořídily, jinde jejich nákup zvažují. V každém případě už nyní mohou mnozí občané využívat služeb přinejmenším sb...

OBRAZEM: Stromky, které nebudou na správném místě, možná neodvezou

11.ledna
Slaný - Povalující se vánoční stromky v ulicích měst, to je v těchto dnech zcela běžný jev, který mohou lidé spatřit v mnoha obcích na Kladensku a Slánsku. Z toho důvodu plánují každoročeně města odvoz vánočních dřevin tak, aby byly co nejdříve ekologicky zlikvidovány.

Nový sociální automobil pomůže ve Slaném desítkám seniorů

10.ledna
Slaný /FOTOGALERIE/ - Pečovatelská služba ve Slaném se dočkala po šesti letech nového sociálního automobilu. Slavnostní předání vozu Dacie Dokker, který se podařilo pro potřeby desítek místních seniorů zakoupit díky více než čtyřicítce štědrých sponzorů, se uskutečnilo ve čtvrtek dopoledne v areálu Penzionu Na Sadech ve Slaném.

Kladenský autodopravce posiluje a omlazuje vozový park, řidičů je prý také dost

10.ledna
Kladensko, Rakovnicko - Dopravce ČSAD MHD Kladno, který zajišťuje městskou i meziměstskou dopravu na Kladensku, Rakovnicku, v okrese Praha-západ, ale i na Berounsku a Mělnicku, přepraví ročně 20 milionů cestujících, přičemž vozy najezdí v regionu 12 milionů kilometrů. Vzhledem k tomu, že počet cestujících je vysoký a neustále narůstá, narůstají i požadavky na komfort a bezpečnost v dopravě.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes