15
new stories - click to show

Kladenský deník

Description:

Moje Kladensko - Kladenský deník (denik.cz)

URL:

http://kladensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

10.5 items/week

Odklady ortopedických operací: Pacienti ve slánské nemocnici čekají i měsíce

19.January
/FOTOGALERIE/ Odklady ortopedických operací se projevily na fyzickém i psychickém stavu pacientů. Na plánované operace výměny kolenního a kyčelního kloubu se nyní čeká ve slánské nemocnici zhruba čtyři až šest měsíců, ale u některých pacientů byl zákrok i opakovaně odložen. Skluz, který vznikl kvůli pandemii koronaviru, je třeba dohnat, protože jinak by nastalo dlouhodobé snížení dostupnosti zd...

Kladenský domov pro seniory získal rekonstrukcí dvacet nových pokojů

18.January
/FOTOGALERIE/ V kladenském Domově pro seniory v ulici Františka Kloze (DSK) byla úspěšně dokončena rekonstrukce prvního patra. Díky tomu bylo zmodernizováno dalších sedm pokojů s vlastním sociálním zařízením. Přestavbu financovalo město Kladno a poslední etapa přišla na 4,9 milionu korun.

OBRAZEM: Na Kladensku a Rakovnicku probíhalo sčítání vodního ptactva

16.January
Rakovnický ornitologický spolek (ROS) Fénix se již podvacáté zapojil do celosvětové akce sčítání vodního ptactva také na pomezí Rakovnicka a Kladenska.

PODÍVEJTE SE: Zabili pašíka aneb domácí zabijačka u Perglerových v Brandýsku

16.January
Domácí zabijačka patřila odedávna zejména v zimních měsících ještě před pár desítkami let neodmyslitelně k venkovu také ve středních Čechách. Řezníci i šikovní samouci obcházeli zpravidla od prosince a v období masopustu týden co týden jednotlivá stavení, kde lidem pomáhali s porážkou vepřového, které si soukromníci poctivě podomácku vykrmili, aby si udělali zásoby na další měsíce roku.

VZPOMÍNKA: Navždy odešel kladenský fotograf a drahý kolega Josef Seifert

16.January
/FOTOGALERIE/ Po delší nemoci nás opustil dlouholetý kladenský fotograf, spolupracovník Kladenského deníku a především jedinečný kolega s ryzím srdcem Josef "Pepíček" Seifert (28. prosince 1940 - 15. ledna 2022). Vždy usměvavý, vlídný a všemi svými blízkými milovaný Josef Seifert oslavil na sklonku roku 2021 své 81. narozeniny. Málokdo ho ale oslovil jinak než jako Pepíčka.

FOTO: Studenti ze slánského gymnázia pracují na projektu pro kosmickou agenturu

15.January
Studenti z týmu Laborky.cz Gymnázia Václava Beneše Třebízského ve Slaném mají před sebou prestižní úkol, se kterým patrně zapíší do dějin vědy. Slánským gymnazistům se totiž podařilo projít užším výběrem a zařadit se tak mezi tvůrce projektu Evropské kosmické agentury (ESA) s názvem Mission Space Lab.

Leguánci, chameleoni i kůzlata. Zoopark Zájezd slaví letošní první mláďata

14.January
/FOTOGALERIE/ Zoopark Zájezd zažívá úspěšný vstup do nového roku. Během prvních dvou týdnů roku 2022 zde přivítali hned několik mláďat. V Teráriích přišli na svět leguánkové malachitové a chameleoni pardálí, v dětském koutku už týden skotačí dvě kůzlata.

Kladenští studenti ze střední odborné školy pomáhají útulkům

14.January
/FOTOGALERIE/ Studenti z kladenské SOŠ a SOU Kladno na náměstí Edvarda Beneše se zapojují pravidelně do prospěšných projektů. Tím nejnovějším a prvním v letošním kalendářním roce je vyhlášení sbírky na podporu opuštěných zvířat s názvem „Pomůžeme útulkům?“.

OBRAZEM: Je libo parohy nebo almaru? To vše seženete na buštěhradské burze

14.January
Prodejci z různých koutů středních a severních Čech, Prahy, Moravy i ze zahraničí se sjeli v pátek 14. ledna už brzy ráno na letošní první tradiční buštěhradskou burzu, jejíž počátky sahají do roku 1979.

Lidičtí a kladenští legionáři se poklonili památce výsadkářů operace Silver A

13.January
/FOTOGALERIE/ Třinácté slavnostní setkání s názvem „Silver A v paměti tří generací" se uskutečnilo ve středu 12. ledna v areálu Larischovy vily v Pardubicích. Věnováno bylo výsadku Silver A, pardubickému odboji - a také tragédii v Ležákách. Kromě dalších hostů se akce zúčastnil i ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík, dále starostka Lidic Veronika Kellerová, přeživší lidické dítě Jiří Pitín a...

V Kladně zůstává výše místních poplatků stejná, ceny vody a tepla ale stoupnou

13.January
Město v letošním roce nezmění výši sazeb místních poplatků za komunální odpad nebo psy. Platné zůstávají i veškeré úlevy. Nemění se ani výše daně z nemovitosti. Stoupnou ale ceny tepla a vody. U tepla jde o navýšení o 2,9 procenta, u vody, i přes nesouhlas Kladna, o 6,9 procenta.

U Kačice nedaleko nájezdu na D6 havarovalo osobní auto, dvě ženy se zranily

11.January
/FOTOGALERIE/ Na silnici 236 u Kačice vedle nájezdu na dálnici D6 havarovala v úterý večer Škoda Fabia, která sjela do příkopu a narazila do betonového odvodňovacího propustku. Řidička i její spolujezdkyně se po nárazu zranily a po ošetření záchrankou byly obě převezeny do nemocnice.

OBRAZEM: Po ledě se v rámci Školy hokejových talentů proháněli malí hráči

11.January
Na rakovnickém zimním stadionu se v úterý odstartovalo již třetí kolo hokejového kempu s názvem Kaufland Škola hokejových talentů. Ambasadory projektu jsou legendy kladenského hokeje Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec a celkem se jej účastní 112 malých hokejistů z ročníků 2008 - 2011. Jsou mezi nimi i dvě dívky, přičemž jedna brankářka je přímo z Rakovníka.

Kostel ve Švermově usiluje o památkovou ochranu, je v mnoha ohledech výjimečný

11.January
/FOTOGALERIE/ V Motyčíně o něj nestáli a proti jeho výstavbě se někdejší opozice tvořená sociálními demokraty ostře ohradila. Postaven byl proto v sousedních Hnidousích. Řeč je o kostelu svatého Mikuláše, který stojí v dnešním kladenském Švermově už bezmála 110 let. Ten má nyní šanci stát se nemovitou kulturní památkou.

OBRAZEM: Tříkrálová sbírka pokračuje i ve Slaném, letos již počtvrté

10.January
Tříkrálová sbírka, kterou již počtvrté organizuje Farní charita Slaný ve spolupráci se skauty, školami a školkami ze Slaného a přilehlých obcí, pokračuje i v těchto dnech. Dobrovolníci, kteří chtějí přispět potřebným v regionu, mají možnost vkládat finanční prostředky do zapečetěných kasiček až do neděle 16. ledna.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes