Kladenský deník

Popis:

Moje Kladensko - Kladenský deník (denik.cz)

URL:

http://kladensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

12,6 položek/týden

Uzavírka mostu v ulici Olgy Scheinpflugové ve Slaném se o něco protáhne

15:10
Slaný - Město Slaný prodloužilo uzavírku mostu v ulici Olgy Scheinpflugové ve Slaném do 20. října. Důvodem přerušení stavebních prací na rekonstrukci mostu je přeložka elektrické energie společnosti ČEZ.

OBRAZEM: Horníci si užili svůj den na Mayrovce

13:24
Vinařice – Letošní Den horníků se konal v sobotu v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích. V jeho areálu na příchozí čekala tematická výstava, vystoupení několika kapel či netradiční prohlídky.

V kladenských věžácích vznikne muzeum nejdříve na jaře

18.září
Kladno - Šest kladenských věžáků, postavených v padesátých letech minulého století, patří k architektonickým unikátům. Domy, jež dodnes slouží k bydlení, mají neuvěřitelnou historickou cenu a od roku 1987 jsou kulturní památkou. Vznikaly v období socialistického realismu, ale díky architektovi Josefu Havlíčkovi se je podařilo udržet v neutrálním stylu. I proto se vedení kladenské radnice rozhod...

OBRAZEM: V srdci května 68 – Au coeur de mai 68

17.září
Slaný - /FOTO, VIDEO/ Francouzský klub Slaný uspořádal v pondělí v podvečer v Galerii Dobeška ve Slaném na Masarykově náměstí vernisáž fotografií s názvem V srdci května 68.

OBRAZEM: Na Čabárně byli k vidění netopýři

17.září
Brandýsek – Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna uspořádalo Netopýří noc. V rámci této akce se veřejnost mohla seznámit se životem těchhle obdivuhodných zvířat či si prohlédnout handicapované netopýry. Zájemci se zároveň mohli vydat na vycházku s detektorem netopýřích hlasů.

Děti se utkaly O putovní pohár ředitele Městské policie Kladno

17.září
Kladno /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník soutěže O putovní pohár ředitele Městské policie Kladno uspořádali kladenští strážníci pro děti ze sedmých tříd kladenských základních škol.

V Kladně pokračuje výstavba chodníků, po nových se lidé projdou už brzy

17.září
Kladno - Budování nových chodníků na náměstí Svobody pokračuje. Kladenská radnice tak navazuje na revitalizaci pergol a veřejného prostranství v ulici Čs. Armády, která byla provedeně na přelomu roku v roce 2017/2018.

Vědecká knihovna láká už děti od šesti let

17.září
Střední Čechy – Velká knihovna i pro malé čtenáře. Tak se školákům prezentuje Středočeská vědecká knihovna v Kladně, která jako své návštěvníky nově registruje i mladší školáky (ovšem pod podmínkou, že se přijdou zapsat v doprovodu rodičů). Dosud se nejmladší čtenáři mohli přihlašovat nejdříve ve 12 letech, nyní uspějí už od šesti.

V největších městech kraje volby tolik netáhnou

17.září
Střední Čechy – Kde si v době komunálních voleb občané pospíší k urnám – a kde naopak hodně lidí zůstane doma? Ovlivnit to může leccos – od ohlasů nějaké místní aféry až třebas po aktuální počasí. Dá se ale předpokládat, že mezi velkými středočeskými městy bude k těm s nejvyšší volební účastí patřit Benešov. V dlouhodobém srovnání okresních měst drží laťku nejvýš.

Skautské oddíly praskají ve švech, zájemci čekají v pořadnících

17.září
Kladensko – Spolu se školní rokem začal nový rok také pro skauty. V zapomnění rozhodně neupadli, naopak zájem o členství roste. Junák – český skaut sdružuje 50 tisíc dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice.

Domácí zdravotní péče nekolabuje, sestry za lepším neodcházejí

16.září
Kladensko - O domácí péči je nejen na Kladensku poměrně velký zájem. Budou ale lidé, kteří by ji pacientům poskytovali? Charita České republiky, která službu v mnoha okresech poskytuje, je ve stávkové pohotovosti. „Pokud stát neprodleně domácí zdravotní péči finančně nepodpoří, bude si muset připravit několik tisíc lůžek pro ležící a umírající pacienty, kteří jsou nyní ošetřování sestrami domác...

Přes 4000 výpůjček za měsíc! O elektrokola je zájem

14.září
Kladno – Systém sdílených růžových kol, který v Kladně fungoval v loňském roce, si Kladeňáci velmi oblíbili. I proto způsobilo letošní zavedení sdílených elektrokol právě místo takzvaných Rekol velký poprask. Přesto se zdá, že si veřejnost elektrokola za asi tři a půl měsíce provozu oblíbila.

Na výročí 100 let od založení Československa se na Kladensku nezapomíná

13.září
Kladensko – Celý letošní rok se nese ve znamení oslav výročí 100 let od založení Československa. Zatímco řada akcí se již uskutečnila, mnoho jich teprve přijde na řadu.

Nejen dlouholeté starosty trápí přílišná byrokracie

13.září
Kladensko – Říjnové volby do zastupitelstev obcí se kvapíkem blíží a na Kladensku jde znovu do voleb mnoho starostů, kteří jsou aktuálně ve funkci. Mezi nimi je také dvanáctka osobností, které byly minimálně do zastupitelstva či rovnou na pozici starosty obce zvoleny už v roce 1994.

Zebra se za tebe nerozhlédne ani na Kladensku!

11.září
Kladensko – Do dalšího ročníku preventivního projektu nazvaného Zebra se za tebe nerozhlédne se zapojili i kladenští policisté. „Oddělení tisku a prevence nejprve ve spolupráci s dopravním inspektorátem vytipovalo rizikové přechody u základních škol v okrese.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes