15
new stories - click to show

Kladenský deník

Description:

Moje Kladensko - Kladenský deník (denik.cz)

URL:

http://kladensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

8.4 items/week

Foto, video: Srdcem pro Nelinku. Vinařická akce se rozjela ve velkém stylu

14:54
Dvoudenní maraton zábavy a dobré nálady odstartoval ráno ve Vinařicích. Druhý ročník charitativní akce nazvané tentokrát Srdcem pro Nelinku zahájil běh na Vinařickou horku a také show Honzy Ladry pro děti. Dnes akce pokračuje až do večera a je hlavně pro děti, zítra po celý den už také pro dospělé.

Řidiči v Kladně jezdí po novém kruháku. V provozu už je i podjezd

13:08
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Zcela novou silnici mají od poloviny týdne nově k užívání řidiči projíždějící Kladnem po výpadovce na Velkou Dobrou, kde vznikl v sousedství Sletiště v rámci modernizace železniční trati Kladno – Praha nový most, po kterém bude následně vedeno kolejiště.

Staň se hrdinou! V kladenském Centralu se v úterý koná nábor dárců kostní dřeně

7:50
Deset minut vašeho času může jednou někomu zachránit život. Přijďte se v úterý 21. května od 10 do 17 hodin zapsat do registru dárců kostní dřeně. Pro plnou registraci stačí na místě vyplnit zdravotní dotazník a provést si stěr z ústní dutiny.

Lidé dali poslední sbohem muzikantovi Karlu Hevessymu. Čest jeho památce

17.May
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Rodina, přátelé, kamarádi, kolegové muzikanti, divadelní ochotníci, ale i další osobnosti nejen kulturního života a stejně tak veřejnost ze Slaného a okolí. Ti všichni se přišli v pátek 17. května naposledy rozloučit do smuteční síně slánských hřbitovů s hudebníkem, skladatelem, sbormistrem Karlom Hevessym, který zemřel po krátké těžké nemoci 10. května v nedožitých 84 letech.

Kladenská gymnázia jsou plná. Druhé kolo přijímaček vypíše gymnázium ve Slaném

15.May
Deváťáci i jejich rodiče zažili ve středu 15. května velmi nervózní ráno. Zveřejnění výsledků přijímacího řízení na školy očekávali všichni s velkým napětím. Někdo se radoval, jiný zůstal pod čarou a nezbývá mu než počkat, zda budou školy vypisovat druhé kolo přijímaček.

V kladenské nemocnici oslavili Mezinárodní den sester a ocenili jejich práci

14.May
Oblastní nemocnice Kladno u příležitosti Mezinárodního dne sester ocenila práci zdravotních sester a dalšího nelékařského zdravotnického personálu. Předseda představenstva ON Kladno Jaromír Bureš se společně s hlavní sestrou Lucií Lidickou v pondělí 13. května setkali v nemocničním klubu s vrchními sestrami jednotlivých oddělení.

Tragédie při truck trialu: Žalobkyně žádá kvůli úmrtí hocha tři podmíněné tresty

14.May
/FOTOGALERIE/ Žalobkyně Klára Loudová žádá v kauze úmrtí malého dítěte při závodech trucků v Černuci na Kladensku tři podmíněné tresty za usmrcení z nedbalosti pro pořadatele, řidiče vozu a strýce, který chlapce ve chvíli tragédie hlídal. Teta, která byla též mezi obžalovanými, by měla být obžaloby zproštěna, uvedla Loudová v závěrečné řeči. Pořadateli navrhuje podmíněný trest 24 měsíců, řidiči 1…

V Buštěhradu losovali prvňáčky. Místní děti se do školy nedostaly, přespolní ano

13.May
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Buštěhradská losovačka o tom, jaké děti nastoupí od září do místní základní a školy, a na které se nedostane, rozvířila rozvášněné debaty na sociálních sítích, ale i v celém městě. Místní rodiče jsou nepříjemně zaskočeni, děti zklamané. Do školy se zkrátka všichni budoucí prvňáčci nevejdou a často ani sourozenci těch, kteří už ji navštěvují. A Buštěhradští nejsou jediní, kteř…

Slaný truchlí. Na věčnost odešel milovaný Karolko, nositel Řádu srdce

12.May
V pátek 10. května odešel na věčnost výborný kolega s obrovským srdcem, kamarád, manžel, otec a dědeček Karol Hevessy. Pedagog, sbormistr, kapelník, muzikant a hudební skladatel Karol Hevessy pocházel ze Slovenska a měl i maďarské kořeny, a stejně tak tamní školy. Byl jedním z mála, který díky tomu vládl hned třemi mateřskými jazyky- maďarštinou, slovenštinou i češtinou.

Podívejte se: Buřta z petřínské hvězdárny snesl do kopule ve Slaném obří jeřáb

11.May
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Slaný zažilo mimořádnou událost. Zrcadlový dalekohled, který sloužil k pozorování oblohy nad městem čtyřiadvacet let, nahradil v pátek 10. května dalekohled Buřt typu Maksutov-Cassegrain zapůjčený na deset let ze Štefánikovy hvězdárny v Praze na Petříně.

Už brzy! U sportovního gymnázia a ve Velké Dobré otevřou kruhové objezdy

10.May
/FOTO, VIDEO/ Kruhové objezdy u kladenského sportovního gymnázia a ve Velké Dobré budu brzy v plném provozu. Řidičům se uleví a doprava v největším středočeském městě bude plynulejší. Změny jsou součástí modernizace železniční trati, kdy úpravy pokračují nejen na kolejích a železničních přejezdech.

Rande naslepo trochu jinak: vědecká knihovna nabízí čtenářům překvapení

10.May
/FTOGALERIE/ K májovému lásky času připravila Středočeská vědecká knihovna v Kladně i letos akci nazvanou Rande naslepo s knihou. Čtenáři netuší, jaké tituly připravené balíčky s knihami skrývají. Doma je čeká překvapení. Akce pokračuje do soboty.

Stopou slánského Oriona: do cíle letos nedojely jen dva ze stovky veteránů

9.May
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Majitelé historických motocyklů a vozidel dorazili ve svátečním středečním dopoledni na velvarské náměstí, kde odstartoval sedmnáctý ročník závodu Stopou slánského Oriona. Letošní přehlídky a soutěže se zúčastnilo 80 automobilů a 20 motocyklů z okolí i ze vzdálených míst. Nechyběly prvorepublikové značky, sporťáky nebo zemědělské stroje. Dostaveníčko si ve Velvarech dala i pa…

Ve Slaném oslavili Den vítězství. Zahájili výstavu věnovanou Felixi A. Hellerovi

8.May
/VIDEO, FOTO/ Oslavy státního svátku a s ním i středeční Den vítězství si ve Slaném tradičně připomněli již 7. května. Vedení města uspořádalo pro členy spolků a veřejnost tradiční v 9.30 hodin na Masarykově náměstí, kde byly oslavy zahájeny koncertem dechové hudby Dvořačka. Průvod účastníků zamířil na pietní místa, kde byly položeny květiny a květinové věnce.

Vila Bellevue je na prodej za korunu, jediný zájemce byl ale ze soutěže vyřazen

8.May
/FOTOGALERIE/ Osud opuštěné vily Bellevue z roku 1875 v Ledcích-Štemberku, která sloužila původně jako hotel někdejších Lázní Šternberk a poté dlouhé roky jako ústav sociální péče, je stále nejistý. Poslední klienti budovu opustili před patnácti lety a od té doby nezájmem vlastníka objekt chátrá.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes