15
new stories - click to show

Kladenský deník

Description:

Moje Kladensko - Kladenský deník (denik.cz)

URL:

http://kladensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

2.4 items/day

Slaný v příštím roce plánuje investovat 300 milionů korun, je prý ideální doba

7:48
Více než pět hodin trvalo středeční zasedání slánského zastupitelstva, kde se jednalo o několika zásadních bodech. K těm nejdůležitějším patřilo schvalování plánu prioritních investičních akcí pro příští rok za více než 300 milionů korun. Roční rozpočet města Slaného se přitom pohybuje okolo 400 milionů korun.

Kladenská knihovna je pootevřena pro čtenáře

26.November
Knihovna v Kladně na Sítné je pro čtenáře pootevřena. Znamená to, že v době nouzového stavu sice nemůže poskytovat veškeré služby, ale například absenční výpůjčky ano. A to je dobrá zpráva.

Města jsou na zimu připravena. Techniky je dost a lidí zatím také

26.November
Zimní sezóna nastala a města musí být bezvadně připravena na případné přívaly sněhu či ledovku. Situaci, kdy sněhová kalamita překvapila loni na přelomu ledna a února Kladno, už by si nikdo zopakovat nechtěl. Města se snaží být proto co nejvíce nachystána, aby mohla i v případě sněžení rychle reagovat.

Opravy kladenské pěší zóny by radnice ráda zahájila už příští rok

25.November
Pěší zónu T. G. Masaryka čeká v příštích letech rozsáhlá obnova rozdělená na etapy. Radnice chce navrátit do historického centra život, který se odsud v posledních letech poněkud vytratil. Podle architekta Ondřeje Ryse (za Volbu pro Kladno) by mohly začít první úpravy už příští rok. „Záležet bude i na podobě rozpočtu,“ sdělil architekt.

Zdravotníci z první linie dostali od kladenské teplárny dárky

25.November
Zdravotníci kladenské nemocnice patří v těchto dnech stále k nejvytíženějším a jejich každodenní služba, zejména pak na covidových odděleních a ARO, je velmi náročná. Anesteziologicko-resuscitační oddělení kladenské nemocnice je místem, kde dostávají špičkovou péči pacienti s nejtěžším průběhem onemocnění Covid–19. Zdravotníci zde pracují v náročných podmínkách a musí zajistit péči o hospitaliz...

Náklady za svoz odpadů rostou, radnice ale poplatky zvyšovat nechtějí

25.November
Občané Kladna platí za svoz odpadu 780 korun za rok. Přestože musí radnice službu dotovat zhruba tisíci korunami za jediného poplatníka, od nového roku zdražení nechystá. Poplatek zvyšovalo již vloni bývalé vedení města o 180 korun. Cena proto zůstane stejná.

Počet pacientů s koronavirem v nemocnicích na Kladensku zatím neklesá

24.November
V Kladenské oblastní nemocnici ani v pondělí 23. listopadu neubylo pacientů s nemocí covid-19. Aktuálně je jich v největším středočeském městě hospitalizováno okolo šedesáti. Napříč odděleními je již nedostatek zdravotnického personálu. V Kladně proto vypomáhají jak studenti, tak armáda.

Zemřel starosta Zlonic Antonín Chochola

24.November
Starosta městyse Zlonice Antonín Chochola (ČSSD), který svoji funkci v čele radnice zastával od dubna 2012, zemřel v 71 letech v sobotu 21. listopadu po krátké nemoci. Kromě vedení obce, působil několik let před tím i ve funkci tajemníka úřadu.

O vánoční cukroví je velký zájem, ve výrobnách ale chybí učni

24.November
Cukráři a pekaři mají napilno. Přestože do Vánoc schází přesně měsíc, na objednávky vánočního cukroví a vánoček už je nejvyšší čas. Jak potvrzují shodně provozovatelé cukráren, učni jim nyní sice k ruce chybí, zato objednávek je někde mnohem více než v jiných letech.

Slánský vánoční strom vyrostl V Ráji

23.November
/FOTOGALERIE/ Vánoční strom, který zdobí od pondělí 23. listopadu slánské Masarykovo náměstí, je stoprocentním Slaňákem. Pro radost místních vyrostl V Ráji. Tedy ve slánské čtvrti, která nese tento název.

Covid seniory zatím neopouští, většina nemocných má ale slabší průběh

23.November
Než začalo plošné testování, v mnohých domovech seniorů na Kladensku netušili, že se u nich šíří koronavirová nákaza. U některých klientů i zaměstnanců ji sice testy potvrdily, z velké části však jde o mírný průběh nemoci nebo bezpříznakovou formu.

OBRAZEM: Farmářské trhy v Kladně voněly exotikou

22.November
Další farmářské trhy se uskutečnily v Kladně v sobotu na náměstí Starosty Pavla před radnicí. Tentokrát s exotickým nádechem. Tržnici dominovalo ovoce vonící dálkami. Nechyběly africké plody, koření, káva a další pochutiny.

PŘED 10 LETY: Poslední leč se konala v Řisutech

22.November
/FOTOGALERIE/ Poslední leč Mysliveckého sdružení Skalka - Řisuty, které působí na 1500 hektarech západně od Slaného, se v roce 2010 konala již tradičně v sále Staročeské hospody v Řisutech. Z poslední leče odešli mnozí spokojeni. Nejvíce úlovků si odnesla žena. Zavzpomínat si můžete díky archivu deníku.

Výlov rybníka v Hobšovicích provázely sluníčko i dobrá nálada

22.November
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Výlov rybníka je pokaždé velkou společenskou událostí, na kterou se dospělí i děti velmi těší. Nedělní výlov rybníka v Hobšovicích na Kladensku byl kvůli pandemii jednou jednou z mála akcí, kde se mohli lidé vůbec potkat.

Vedení Kladna nechá návrh na sítenský most přepracovat

22.November
Nové vedení města Kladna nechá přepracovat návrh na výstavbu nového mostu na Sítné. Projekt, který svěřilo předchozí vedení města renomovanému architektovi Josefu Pleskotovi, není špatný, ale neřeší podle radnice zásadní zásadní problém s teplovodem.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes