Kladenský deník

Description:

Moje Kladensko - Kladenský deník (denik.cz)

URL:

http://kladensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

12.6 items/week

OBRAZEM: Ohlédnutí za X. Slánským okruhem

14:00
/VIDEO/ Desátý ročník Slánského okruhu O pohár starosty se konal o víkendu. Na plochu Masarykova náměstí ve Slaném dorazili majitelé aut a motocyklů s datem výroby do roku 1983. Pořadatelé jubileum věnovali vzpomínce na slavnou českou závodnici Elišku Junkovou, která do Slaného nezřídka zajížděla a v sousední Knovízi se účastnila legendárních závodů Knovíz - Olšany.

Ani víkendové deště nemusí úrodu zachránit

8:45
Ani víkendové deště by nemusely zachránit letošní úrodu, kterou negativně ovlivnilo tropické počasí beze srážek v červnu a počátkem července. Na předběžné odhady je ale podle zemědělců ještě brzy, se svými stroji se chystají pokračovat ve sklizni zhruba od poloviny týdne.

Do projektu Společně v Kladně poslali lidé desítky návrhů

15.July
Celkem 46 návrhů na vylepšení veřejného prostranství ve městě zaslali občané Kladna do historicky prvního ročníku programu kladenského participativního rozpočtu (PaRo). Radnice ho vyhlásila pod názvem Společně v Kladně a z rozpočtu na uskutečnění občanských vizí vyčlenila letos 3 miliony korun.

Samolepka 'Děti v autě' vaši záchranu neurychlí

13.July
Mýty za volantem. Alespoň jednou je slyšel snad každý řidič. Jsou to takové ty poučky, které kolují mezi lidmi a svým způsobem dávají i smysl, avšak ruku do ohně by za ně nikdo nedal. A dělal by dobře, většinou totiž neplatí. Naopak - spoléhat se na ně může být dost nebezpečné.

Kvůli vyhořelé kladenské ubytovně už padlo trestní oznámení

13.July
/VIDEO, FOTOGALERIE/ V souvislosti s ubytovnou v Rozdělově, která v dubnu vyhořela a musela být uzavřena, podalo vedení města trestní oznámení. Rozhodla o tom městská rada. Zároveň projednala i stížnost obyvatel ulic v okolí ubytovny.

Dvě kačická čápata už mají vlastní kroužek

12.July
/FOTOGALERIE/ Komín u bývalého Koulova mlýna v Kačici je každoročně čápy vyhledávaným místem pro hnízdění. To se potvrdilo i letos, kdy zde čapí pár opět vyvedl mláďata. K nim, na vrchol asi pětadvacetimetrového komína, se i za účasti Kladenského deníku vydal koncem týdne ornitolog, aby malé čápy opatřil identifikačním kroužkem.

Nevzhledný prostor u kladenského gymnázia mění podobu

12.July
Parkový prostor vedle kladenského gymnázia mezi ulicemi Cyrila Boudy a Purkyňovou bude během letních prázdnin podroben rozsáhlé rekonstrukci. Z nevzhledného a nepřehledného místa vznikne příjemný, provzdušněný parčík se zelení a lavičkami. Přestavba začala v minulém týdnu a potrvá zhruba do konce srpna.

K opilci vyjeli záchranáři za rok pětadvacetkrát

12.July
Není sporu o tom, že je alkohol droga, ale historicky mu v naší společnosti přísluší poměrně významné místo. Pokud to konzument nepřehání, za nějakou tu sklenku nebude ostrakizován. A však nadměrná konzumace alkoholu s sebou přináší mnoho problémů, které dopadají i na bedra záchranářů. Jen v rámci středních Čech vyjedou záchranáři za směnu k desítkám opilců.

Tip Deníku: Jubilejní desátý Slánský okruh

11.July
Oblíbená jízda historických vozidel s názvem Slánský okruh aneb O pohár starosty královského města Slaný se uskuteční už v sobotu. K vidění v rámci jejího jubilejního desátého ročníku od obnovení tradice v roce 2010 bude mnoho nablýskaných veteránů včetně bugatky, ve které přijede i sama legendární česká automobilová závodnice Eliška Junková.

V Kladně byl o víkendu nalezen mrtvý muž, násilím ale nezemřel

11.July
V Kladně Rozdělově Sever v lokalitě U Studánky byl o víkendu odpoledne náhodným kolemjdoucím nalezen v lesním porostu muž, který nejevil známky života. Podle informací Kladenského deníku byl oblečený.

Helena Duchoňová oslavila koncem června sto let

11.July
Hádali byste dámě na fotografii sto let? Ne? Určitě nejste jediní, ale skutečně tomu tak je. Neuvěřitelně vitální Helena Duchoňová z kladenského Rozdělova, která pochází z Libušína, oslavila sté narozeniny 27. června.

Kladno apeluje na stát, nechce tresty jen pro slušné lidi

11.July
Kladno chce docílit větší vymahatelnosti sankcí za přestupky. Obrátilo se proto na stát a zákonodárce v otevřeném dopise.

Oprava silnice u kladenských hřbitovů jde podle plánu

10.July
/FOTOGALERIE/ Od počátku července je v Kladně uzavřena další důležitá páteřní komunikace propojující město. Probíhá zde oprava mostu v ulici Dukelských hrdinů (u kladenských hřbitovů). Uzavírka potrvá celé letní prázdniny a její ukončení je plánováno na 1. září.

Projekt Kniha do vlaku se těší velké oblibě i na Kladensku

10.July
/FOTOGALERIE/ Projekt Kniha do vlaku je stále oblíbenější a Kladensko nezůstává pozadu. Nápad vznikl před několika lety v knihovně v moravském Mikulově a od té doby se koutky s knihami objevují na nádražích po celé republice i v zahraničí.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes