15
new stories - click to show

Kladenský deník

Description:

Moje Kladensko - Kladenský deník (denik.cz)

URL:

http://kladensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

11.9 items/week

Ve sporu Kladna o placení veřejné dopravy soud podpořil Středočeský kraj

19:50
V kladenském sporu o spolufinancování provozu veřejné dopravy se soud ve středu přiklonil na stranu Středočeského kraje. Kladno se ale nemíní vzdát, počítá opět s kasační stížností k Nejvyššímu správnímu soudu, kde už jednou uspělo.

Omezení v kladenské nemocnici: ze šesti operačních sálů pojede jen polovina

18:02
Akutní péče bude zajištěna ve všech krajských nemocnicích i po prvním prosinci. Tohle ujištění má pro veřejnost náměstek hejtmanky Středočeského kraje s kompetencí v oblasti zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) v souvislosti s protestem lékařů, z nichž část vypověděla dohody o přesčasové práci. Zdůraznil, že se nestane, aby nedostatek lékařského personálu vedl k ohrožení zdraví, či dokonce životů pac…

Provoz omezen, zrušení zastávky. Sníh omezuje hromadnou dopravu v kraji

29.November
Meteorologická situace ve Středočeském kraje komplikuje provoz hromadné dopravy. Pražská integrovaná doprava ráno informovala, že vlivem dopadů počasí musela některé linky omezit.

Obálky z vánočního stromu nesmí skončit v koši. Na dárky čekají děti z domovů

28.November
/FOTO, VIDEO/ Ke Kladenským Vánocům, které na náměstí Starosty Pavla začínají první adventní neděli, bude i tentokrát patřit pohádkový vánoční strom s obálkami skrývajícími přání dětí z dětských domovů. „Neberte si prosím obálku, pokud opravdu neplánujete dárek zajistit,“ připomíná primátor Milan Volf loňskou smutnou zkušenost, kdy sice zmizely veškeré obálky, třetina dárků však vůbec nedorazila.

Podívejte se: Do Slaného dorazil vánoční strom. Smrk pochází z lesů u Řevničova

28.November
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Město Slaný má od pondělí na Masarykově náměstí svůj letošní vánoční strom. Jeho slavnostní rozsvícení se uskuteční v sobotu v rámci tradiční Slavnosti světla.

Stávka zavřela polovinu škol na Kladensku. Další ji podpořily alespoň symbolicky

27.November
/FOTO, VIDEO/ Řada škol a školek na Kladensku zůstala ve dni stávky zavřená, další se k ní připojily omezením výuky nebo symbolickou podporou. Ani tak se děti většinou neučily, ve třídách se promítaly pohádky, někteří školáci šli do kina nebo sportovali na lezecké stěně.

Stávka ve školách. Podívejte se, kde stávkují učitelé na Kladensku

27.November
/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Na pondělí 27. listopadu školské odbory vyhlásily celostátní výstražnou stávku. Netýká se peněz pro učitele, ale jedná se o boj o poměry ve školství. Mimo jiné jde o asistenty pedagogů poskytující podporu dětem, které to potřebují, či o finanční ohodnocení provozních zaměstnanců: zvláště kuchařek, školníků či uklízeček. Jde ale třeba i o počty hodin nebo postavení školních psy…

Sobotní výlov v Královicích přivedl na hráz opět stovky návštěvníků

25.November
/VIDEO, FOTO/ Na hrázi rybníka v Královicích u Slaného se sešly v sobotu dopoledne stovky návštěvníků. Lidé si ani letos nenechali ujít tradiční podívanou při výlovu. Ten začal už v brzkých ranních hodinách.

Na plánované operace v Kladně čekají pacienti měsíce i roky. A bude ještě hůř

25.November
Přes sto lékařů kladenské nemocnice nebude sloužit od letošního prosince přesčasy. Nemocnice už v souvislosti s tím oznámila, že dojde k omezení plánované zdravotnické péče, akutní případy však budou řešeny jako dosud bez prodlení. Pacienti, kteří čekají na některé zákroky už od doby covidové, však mají strach, že na ně snad vůbec nedojde. Mnozí jsou už v pozdním věku.

První vánoční stromky na Kladně i ve Slaném. Ceny? Od tří stovek do tří tisíc

24.November
/FOTO, VIDEO/ Do Vánoc zbývá přesně měsíc a na Kladensku už začal prodej vánočních stromků. Jehličnany z plantáží prodávají už tradičně ještě před začátkem adventu před prodejnami Hecht a u Baumaxu.

Řidiči, pozor. Částí kladenské ulice Sportovců několik dnů neprojedete

24.November
/FOTO, VIDEO/ Část kladenské ulice Sportovců u Sletiště je až do neděle 27. listopadu neprůjezdná. Příčinou dopravního omezení je přeložka vodovodu.

Které školy na Kladensku stávkují? Doma zůstanou v pondělí tisíce dětí

24.November
Na Kladensku se do pondělní stávky, která se zřejmě stane nejmasovějším protestem v české historii, zapojí řada školských zařízení. Některá jen symbolicky, jiná zůstanou zavřená. Rodiče mladších dětí si tak musí zajistit hlídání nebo to řešit dovolenou.

Zima na Kladensku začíná. V noci na sobotu varují meteorologové před náledím

23.November
Poslední víkend před zahájením adventního času bude na Kladensku studený. Už v pátek se mají ve středních Čechách střídat dešťové přeháňky se sněhovými a v noci na sobotu varují meteorologové dokonce před možným náledím. Po přívětivém podzimu už skutečně přichází zima.

Lékaři v Kladně nebudou sloužit přesčasy. Nemocnice omezí péči

23.November
/FOTOGALERIE/ Nemocnice v Kladně omezí neakutní zákroky. Pokud nyní čekal pacient na plánovanou operaci týdny až měsíce, může to být nově ještě o poznání déle. Podle nemocnice se omezení nedotknou akutní péče. Vypovědět od 1. prosince přesčasy se rozhodlo 105 lékařů Oblastní nemocnice Kladno.

Podívejte se: Mezinárodní soutěž Kladenská veverka už má své letošní vítěze

22.November
V Kladenské střední a vyšší zdravotnické škole byli v pondělí odpoledne slavnostně oceněni vítězové 34. ročníku výtvarné a literární soutěže Kladenská veverka. Letošním tématem klání byla Ochrana přírody a životního prostředí.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes