Kladenský deník

Popis:

Moje Kladensko - Kladenský deník (denik.cz)

URL:

http://kladensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

2,5 položek/den

Studenti kladenské biomedicíny získali k výuce plastinovaná lidská těla

18:38
Kladno - Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze otevřela v pátek slavnostně v budově kladenské fakulty novou Laboratoř anatomických modelů, která je v rámci České republiky ojedinělým vysokoškolským pracovištěm.

Přípravy kandidátních listin pro podzimní volby vrcholí i v Kladně

25.května
Kladno – Dlouho vyhlížené komunální volby se uskuteční první říjnový víkend, tedy 5. a 6. října. Strany i nezávislí kandidáti mají sice na sestavení a odevzdání svých kandidátních listin čas až do 31. července, přesto už nyní se postupně začínají jednotlivé kandidátky objevovat. Jinak tomu není ani v Kladně.

Údržba a rozšiřování zeleně ve městech stojí většinou dost sil i financí

24.května
Kladensko – Zeleň byla, je a také bude v případě měst věčné téma. Zatímco jedni by místo parku nebo květinového záhonku raději uvítali například parkovací místa, druzí už teď lamentují kvůli nedostatku zeleně poblíž svého bydliště. Vedení měst tak musí hledat kompromis, což většinou nebývá snadné.

Kladenská nemocnice je bezpečná a moderní. Dostala na to potvrzení

23.května
Střední Čechy – Certifikát kvality a bezpečí již kladenská nemocnice vlastnila – a jeho hrdým držitelem zůstává. Poté, co v minulém týdnu úspěšně prošla externím hodnocením poskytovaných zdravotních služeb i nezdravotnických provozů, zajišťovaným Českou společností pro akreditaci ve zdravotnictví, obhájila toto ocenění na další tři roky. Ve středu o tom krajská oblastní nemocnice informovala na...

Od třetí pražské defenestrace uplynulo 400 let

23.května
Slaný - Právě dnes 23. května je tomu 400 let od takzvané třetí pražské defenestrace. Tato událost ovlivnila nejen historii Evropy, včetně Českého království, ale zásadně změnila život města Slaného.

Studenti kladenské stavební průmyslovky vytvořili model národní knihovny

23.května
Kladno - Kladenští studenti ze stavební průmyslovky (SPŠS) aspirují na vítězství v celostátní soutěži. Postavili totiž lepenkový model budoucí národní knihovny. Díky svému nápadu a zručnosti nyní bojují o postup do celostátního finále.

Kladeňáci se dočkají nového kinosálu, hotov by měl být na konci roku

23.května
Kladno - Není to tak dávno, co jediné denně promítající kino v Kladně, kino Hutník, prošlo velkou rekonstrukcí. Zhruba před rokem bylo navíc vybaveno novým promítacím zařízením a speciálním plátnem. Nyní se chystá další velké překvapení, které zvýší komfort jeho návštěvníků. Ti by se ještě na konci letošního roku měli dočkat dalšího promítacího sálu pro asi šedesát diváků.

U Velvar zahynul po srážce s vlakem motorkář

23.května
Velvarsko - V úterý 22. května v 18.00 hodin se u Kralup nad Vltavou střetl osobní vlak jedoucí z Velvar do Kralup nad Vltavou s motocyklem. Nehoda se udála na železničním přejezdu ve směru od Velvar na Kralupy. Motorkář srážku nepřežil.

Festival Ahoj Na Bucku rozezní hospodu a hrázi

22.května
Bucek - Jednou z oblíbených lokalit a místem pro rekreaci na pomezí kladenského a rakovnického okresu je dlouhé roky okolí rybníka Bucek se svým vyhlášeným kempem, hospůdkou i tábořišti.

Studenti kladenské biomedicíny dostanou k výuce plastinovaná lidská těla

22.května
Kladno - Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze otevře slavnostně v pátek 25. května v 11.00 hodin v budově fakulty novou Laboratoř anatomických modelů, která je v rámci České republiky ojedinělým vysokoškolským pracovištěm.

Kladenská Poldovka jde opakovaně do dražby, zájemci mají nově šanci

22.května
Kladno - Zmařená dubnová dražba kladenské poldovky za 261 milionů korun, kdy vydražitel neposlal ve stanoveném květnovém termínu na konto potřebné peníze, se bude opakovat. Rozhodli o tom věřitelé.

Ubytovna Mexiko má šanci na záchranu, času ale není mnoho

21.května
Slaný - Jak už Kladenský deník informoval počátkem března, nad městskou ubytovnou Mexiko ve Slaném se začala stahovat mračna, jelikož rada města rozhodla, že zchátralý objekt bude prodán soukromému investorovi za 8,4 milionu korun. Vzhledem k tomu, že v ubytovně žije dlouhé roky skupina sociálně slabých obyvatel s nízkými příjmy, dostali tito lidé strach, co s nimi bude.

Slánští chovatelé působí ve svazu již třiadevadesát roků

21.května
Slaný /FOTOGALERIE/ - Stálicí mezi slánskými spolky je bezesporu Český svaz chovatelů drobného zvířectva (ČSCH). Již roku 1925 byl založen a zapsán v registru slánského okresního úřadu Klub pro zvelebení racionálního chovu holubů, králíků a drůbeže. Od té doby se odvíjí desítky let úspěšné chovatelské i výstavní činnosti, mezi které se řadí i současné chovatelské výstavy pravidelně pořádané čle...

OBRAZEM: Družecká šlápota přilákala více než pět stovek účastníků

20.května
Družec - Již 26. ročník jarní Družecké šlápoty se konal v sobotu. Jedná se o oblíbený pochod, který pořádají Družečtí pro místní i další zájemce. Účast je vždy velmi hojná. Nejinak tomu bylo i tentokrát.

OBRAZEM: Dědkiádu ve Velvarech doprovázelo příjemné počasí

19.května
Velvary - Sbor dobrovolných Velvary uspořádal v sobotu 23. ročník memoriálu Karla Krohna – Dědkiáda 2018. Jedná se o soutěž v požárním útoku starších pánů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes