Kladenský deník

Description:

Moje Kladensko - Kladenský deník (denik.cz)

URL:

http://kladensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

2.6 items/day

Dobročinný bazárek pro Berušku je v Galerii V Troubě

16:09
Spolek zdravotně postižených Beruška pořádá od čtvrtka 17. října do pátku 18. října dobročinný bazárek obnošeného šatstva, obuvi, ale i keramiky a hraček v Galerii V Troubě v Městském centru Grand (přízemní prostor bývalého kina) v ulici Edv. Beneše ve Slaném.

Malí i velcí kufroběžci se vydali do Liptákova

14:18
/FOTOGALERIE/ V rámci osmadvacátého ročníku Běhu Járy Cimrmana, který je nejstarším kufroběžeckým závodem na Kladensku, se lidé opět proběhli do legendárního Liptákova. Ve skutečnosti běžci nakaženi smyslem pro nesmysl tak, jak tomu vždy bývá, startovali z kladenské ulice Na Cimrmanském. Cílem, tedy pomyslným Liptákovem spojovaným s fiktivním českým géniem Cimrmanem, pak bylo vlakové nádraží u ...

Někde výlovy nebudou, jinde začínají o víkendu

9:05
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vody je nedostatek a příliš veselá situace není ani na Kladensku. I to je důvod k tomu, že se někteří rybáři a majitelé rybníků rozhodli letos nepořádat výlovy.

Autobusák v Kladně bude fungovat co nevidět, některé linky teď mění směr

16.October
Na kladenské autobusové nádraží se po více než dvou měsících vrátí provoz příměstských linek, a to od úterý 29. října. Ke stejnému termínu bude vrácena i městská linka 610 do původní trasy ulicí Vrbenského přes náměstí Starosty Pavla do Zádušní ulice.

Veřejnost může hlasovat pro tři desítky návrhů do konce října

16.October
První ročník participativního rozpočtu s názvem Společně v Kladně, kdy občané vymýšlejí vlastní projekty, je v plném proudu. Radnice pro tuto aktivitu uvolnila tři miliony korun. Veřejnost může do konce října hlasovat pro 32 návrhů, které lze uskutečnit.

Stanislav Motl vyprávěl ve Slaném o zmizelém pokladu

16.October
/FOTOGALERIE/ Oblíbený badatel, novinář, reportér a spisovatel Stanislav Motl uspořádal v Městském centru Grand ve Slaném v úterý v podvečer besedu na téma Kam zmizel zlatý poklad republiky. Posluchačům vyprávěl a promítal film o dramatickém pátrání po osudech zlatého československého pokladu.

Slaňáci opraví tři velké objekty, bez dotací se to ale neobejde

16.October
Do rekonstrukce tří velkých městských objektů se chtějí pustit ve Slaném. Bez dotací to ale nepůjde.

Doktor Klaun uzdravuje nemocné děti také v Kladně

15.October
Smích léčí, a u nemocných to platí dvojnásob. V nemocnici v Kladně děti pravidelně navštěvují klauni z neziskové organizace Chance 4 Children a přináší jim terapii smíchem. V Kladně kromě pravidelných návštěv Dr. Klauna probíhá speciální arteterapeutický projekt „Pohádky k dočmárání“, kdy autorka osobně předčítá pohádky a děti kreslí.

OBRAZEM: Slunečné posvícení v Tuchlovicích

14.October
Druhá říjnová neděle byla zalitá sluncem a teploty také na Kladensku překročily dvacítku. Rodiny proto vyrazily do ulic jen nalehko a lidé si užili krásné babí léto. V Tuchlovicích se navíc konalo tradiční posvícení, o důvod více, aby si místní užili i s dětmi nejen posvícenské koláče, ale hlavně pouťové atrakce, které zaplnily a rozezněly náves.

Pohlednice z minulosti: Stavba obchodního domu Frank

13.October
Rohová budova bývalého obchodního domu se téměř nezměnila. Tento dům vypadal jako zmenšená replika slavné Bílé labutě, možná i proto, že ho měl na svědomí stejný architekt – Jan Gillar.

Kladenští chovatelé uspořádali prodejní výstavu

13.October
/FOTOGALERIE/ Kladenská základní organizace číslo 1 Českého svazu chovatelů uspořádala okresní soutěžní výstavu králíků, drůbeže a holubů. Kromě pohledu na výstavní kousky nechyběl ani doprovodný program.

Slaný zřídilo jako první v kraji Posez pod hlavičkou města

13.October
Kontaktní místo pro seniory a lidi se zdravotním postižením s názvem Posez bylo slavnostně otevřeno ve středu 9. října v penzionu ve Slaném.

V kladenském domě kultury je výstava obrazů Přemysla Povondry

12.October
/FOTOGALERIE/ V Kladenském domě kultury je od října k vidění výstava obrazů kladenského malíře Přemysla Povondry. Prodejní expozice zde bude na stěnách v předsálí instalována až do května příštího roku.

Kladno ocenilo další dobrovolné dárce krve Jánského plaketou

11.October
/FOTOGALERIE/ Červený kříž spolu s magistrátem města Kladna slavnostně předaly Jánského zlaté plakety kladenským dárcům krve. Zlatá plaketa profesora Jánského se uděluje dobrovolným dárcům za 40 bezplatných odběrů.

Děti z kladenského Korálku uklidily okolí své školy

11.October
/FOTOGALERIE/ Do třídenní celorepublikové akce 72 hodin, při které dobrovolníci napříč celou republikou pomáhají druhým, přírodě či jejich okolí, se opět zapojila také kladenská speciální základní škola Korálek.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes