15
new stories - click to show

Kladenský deník

Description:

Moje Kladensko - Kladenský deník (denik.cz)

URL:

http://kladensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

2 items/day

Kladenský dopravce uzavřel s městem novou smlouvu na dalších deset let

6:42
Kladenské cestující budou dalších deset let vozit městem autobusy dopravní společnosti ČSAD MHD Kladno. Vítěz tendru na provozování místní autobusové dopravy, o které se ucházela i firma ČSAD Jindřichův Hradec, už uzavřel smlouvu s městem.Cestující budou mít v autobusech k dispozici bezplatné připojení k internetové síti prostřednictvím wi-fi.

V Kladně vzniká nový saunový svět

16.January
Největší obchodní centrum ve Středočeském kraji v Kladně v ulici P. Bezruče se letos rozroste o novou pobočku saunového světa Saunia. Na téměř 600 metrech čtverečních zákazníci už na podzim najdou komplex pěti různých druhů saun, parní lázeň, soustavu ochlazovacích prvků a relaxační zónu.

Kladno pomůže seniorům s registrací k očkování proti covidu

16.January
Město Kladno nabízí pomoc seniorům starším 80 let, kteří by se rádi registrovali k očkování proti nemoci covid-19. Pomoc je cílena zejména těm lidem, kteří nemají přístup k internetu nebo se jim zkrátka nedaří objednat se na očkování přes linku 1221.

Očkování: První poznatky k registračnímu systému od seniorů na Kladensku

15.January
Dlouholetý vedoucí kroužku leteckých modelářů, osmdesátiletý František Tichý ze Slaného, se k očkování registroval hned první den v pátek 15. ledna, kdy byl spuštěn celostátní registrační systém. Jak řekl senior: „S počítačem nejsem kamarád, ale mám na to lidi,“ říká s nadsázkou.

Mrazivou noc chtěl bezdomovec přečkat v autě. Skončil v nemocnici

15.January
Ve čtvrtek 14. ledna ráno se na pracovnici čerpací stanice v Kročehlavech obrátila žena, že její přítel spí v zaparkovaném vraku vozidla a na veškeré výzvy nereaguje. Pracovnice čerpací stanice proto přivolala na pomoc strážníky.

Starosta Slaného obesílá seniory dopisem, očkovat se bude nejspíše v Grandu

15.January
Informační leták a dopis týkající se registrace a následného očkování proti nemoci Covid-19 budou od pátku 15. ledna dostávat senioři do poštovních schránek ve Slaném. Tento den byla také spuštěna registrace do Centrálního registračního systému pro osoby starší 80 let. Ostatní občané se mohou k očkování registrovat od února.

Knovíz se výhledově rozroste o desítky obyvatel. Lidem se tu dobře žije

15.January
Stačilo pár měsíců a čtrnáct stavebních parcel U Kostela bylo prodaných. Od loňského jara tam postupně vyrůstají rodinné domy. Dalších dvaadvacet nemovitostí se má stavět na někdejším poli na konci vesnice směrem na Slaný.

Renáta Štěpničková: Nevysnila jsem si práci v krematoriu. To přinesl život

14.January
/FOTOGALERIE/ Smrt patří k životu, ale málokdo si to chce v dobách dobrých a při plném zdraví připustit. Myšlenky na poslední věci člověka raději odsouváme na neurčito. V době covidové se však téma smrti objevuje mnohem častěji než kdy před tím. Existuje jen málo rodin, kterých by se nová nemoc nějakým způsobem nedotkla. Počet lidí, kteří zemřeli, kromě jiného, i na covid, ani v těchto dnech ne...

Na plánované operace si pacienti v Kladně a Slaném budou muset ještě počkat

13.January
Kladenská nemocnice v rámci aktuálního opatření ministerstva zdravotnictví odložila kvůli koronavirové krizi už stovky operací. Důvodem je uvolnění lůžek pro pacienty s covidem.

Vědci z Buštěhradu vyvinuli solární komín. Pročistí vzduch v domě

13.January
Vědci v Buštěhradu přišli s dalším zajímavým experimentem. V laboratořích Univerzitního centra energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického vyvinuli solární komín, který využívá akumulované teplo ze slunečního záření pro přirozené větrání budov. Zařízení, která se nachází na střeše buštěhradských laboratoří, už je v plném provozu. Autory vynálezu jsou Petra Tvrdá a Ondřej Ne...

Střechu kladenského zimáku začnou opravovat v dubnu

12.January
/FOTOGALERIE/ Sportovní areály města Kladna (SAMK) téměř zejí prázdnotou. Jedním z mála sportovišť, kde se ani v době covidu nezastavil život, je kladenský zimní stadion. Aktuálně se tam ale prohánějí po ledové ploše při trénincích nebo zápasech pouze profesionální hráči, hokejový tým Rytíři Kladno pod vedením Jaromíra Jágra. Právě zimní stadion přitom čeká v letošním roce jedna z největších kl...

Opravy kladenských vozovek pokračují i v lednu

11.January
Opravy výtluků na kladenských silnicích pokračují i v těchto lednových dnech. Teplou asfaltovou směs však kvůli aktuálním povětrnostním podmínkám nahradila takzvaná směs studená. Když počasí dovolí, na řadu přijdou i chodníkové dlažby nebo kanály. Za loňský rok zaplatilo město Kladno jen za opravy vydrolených silnic a chodníků na svém území 12 milionů korun.

PŘED 10 LETY: Zdrávka měla maturitní ples

10.January
/FOTOGALERIE/ Sérii maturitních plesů zahájili v roce 2011 tradičně žáci Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kladno z oborů Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum. Pojďte si s archivem Deníku tuto událost připomenout.

Tříkrálovou sbírku můžete letos podpořit i v on-line prostoru

9.January
Tři Králové letos nemohli kvůli covid omezením vyrazit do ulic. Biblické postavy se proto letos přesunuly poprvé do on-line prostoru, odkud chtějí i nadále pomáhat potřebným. Jejich kasičky najdete ale umístěné na vytipovaných místech i ve Slaném.

Kladno zakládá dobrovolný svazek obcí, společně budou řešit zejména odpady

9.January
Společně s dalšími 17 obcemi zakládá nyní město Kladno Dobrovolný svazek obcí Kladensko. Díky tomu získají subjekty ve svazku výhodnou vyjednávací pozici při řešení naléhavých otázek, které se týkají nakládání s opady, pitnou vodu či řešení problematiky v dopravě.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes