Kolínský deník

Popis:

Informace a zprávy z Kolína a okolí

URL:

http://kolinsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

12,6 položek/týden

Rostoklatský kostel sv. Martina zažívá nový zrod

19:03
Rostoklaty - Slavnostní svěcení kostela svatého Martina v Rostoklatech se uskutečnilo v neděli 11. listopadu a může se pyšnit hojnou účastí. Na jeho znovuzrození se dostavilo přes 200 návštěvníků.

Blíží se mimořádný svoz žlutých popelnic

14:58
Kolín - Rozdávání žlutých popelnic na plastový odpad v Kolíně stále pokračuje; současně se chystá mimořádný svoz žlutých nádob. Ten se v Kolíně odehraje hned v několika termínech, upozorňuje vedení Kolína. Dne 27. listopadu svezou pracovníci úklidové společnosti plasty v lokalitách Kolín I, II a v Sendražicích.

Pečky budou volit vedení města už ve středu. Budou mít starostku?

12.listopadu
Pečky - Blíží se finále, ale hlavně také začátek. Koaliční dohodu v Pečkách vítěz voleb oznámil před časem; teď se ale blíží ustavující zastupitelstvo, kde zvolení zastupitelé budou volit členy rady, místostarostu a starostu. To se odehraje tuto středu 14. listopadu od 18 hodin v pečeckém kulturním středisku.

Domácnosti v Českém Brodě získají nádoby na papír a plast zdarma

11.listopadu
Český Brod - Třídit odpad budete moci v Českém Brodě díky nádobám na plast a papír. Ty získají domácnosti zdarma. Jak informuje vedení města, od 26. listopadu budou pracovníci v areálu TS Český Brod od 6 do 14.20 hodin vydávat nádoby na tříděný odpad. Žluté budou na plast, modré na papír, jde o nádoby o objemu 240 litrů.

Lidé darovali zhruba 500 kilogramů potravin do sbírky

11.listopadu
Kolín - Národní potravinová sbírka se odehrála také v Kolíně; lidé darovali zhruba 500 kilogramů potravin do sbírky, uvedla Lucie Růžková Rybárová, ředitelka Farní charity Kolín. Na sbírce pracovalo dvanáct dobrovolníků, lidé mohli darovat potraviny v obchodě Billa v kolínském nákupním centru Futurum.

Blíží se zima. Památky na Kolínsku spát ale nebudou

11.listopadu
Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Přichází zima a mohlo by se zdát, že se k zimnímu spánku uloží i všechny památky na Kolínsku; že zůstanou turistům zavřeny a pozvou je až opět na jaře. Opak je ale pravdou - třebaže může být v některých památkách vstup omezen, stále nabízejí různé prohlídky a zajímavosti. To ale neznamená, že by některé nevyužily „úspornějšího“ provozu k některým potřebným opravám.

Skautský institut zve na další Máj.Fórum. Tentokrát o občanských iniciativách

10.listopadu
Kolín - O pořádání akcí, tentokrát s přesahem, budou hovořit organizátoři Máj.Fóra v rámci Skautského institutu již tuto sobotu od 19 hodin. Zatímco na prvním Máj.Fóru hovořili organizátoři o tom, jaké je pořádání studentských akcí, teď se chtějí zaměřit k tomu, jak se dostat k organizování občanských iniciativ.

V Kolíně odstartovala stavba cyklověže

10.listopadu
Kolín - Cestujete někam vlakem a na nádraží se chystáte dojet na kole? A vzít ho s sebou nemůžete. Kam ho zaparkovat? Na tuto otázku by mohla být odpovědí právě budovaná cyklověž u kolínského nádraží. Vyrůstá na místě bývalého stánku s novinami.

Tématem vernisáže letošního ročníku výtvarné soutěže Radost se stali draci

9.listopadu
Kolín /FOTOGALERIE/ – Již dvacátý čtvrtý ročník celostátní přehlídky výtvarných prací osob s mentálním postižením pojmenované Radost otevřela ve čtvrtek před polednem vernisáž ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Ta už několik posledních let probíhá stylem setkání zúčastněných škol s výtvarným programem.

Na Kolínsku zemřelo za rok 232 lidí na rakovinu

8.listopadu
Kolínsko - Nejsou to rozhodně veselá čísla, a při srovnání s evropským či světovým průměrem to je ještě smutnější pohled. Řeč je o aktuální dostupné statistice, co se týká zemřelých na zhoubné novotvary.

Skatepark by měl být hotový do konce listopadu

8.listopadu
Kolín /FOTOGALERIE/ - Zhruba dvoumilionová rekonstrukce kolínského skateparku pod Novým mostem se blíží ke svému konci. Hotovo by mělo být do konce listopadu, řekla Radka Váňová, referentka Odboru regionálního rozvoje a územního plánování.

Město rozdalo už přes tisíc nádob na plasty

7.listopadu
Kolín - Více jak tisícovka popelnic na plasty už je mezi obyvateli Kolína. Distribuce 240 litrových nádob na plastový odpad je podle kolínského prvního místostarosty Michaela Kašpara bez problémů a stejně tak i pokračuje. Pokud lidé ještě nemají svoji žlutou popelnici, mohou o ni stále požádat. Čas na to obyvatelé Kolína, kteří chtějí třídit plasty, mají až do konce února 2019.

V prosinci bude Kolín schvalovat rozpočet na rok 2019

7.listopadu
Kolín - Nechceme se vydávat cestou rozpočtového provizoria, schvalovat rozpočet na rok 2019 budeme ještě na prosincovém zasedání zastupitelstva. To oznámil kolínský místostarosta Michael Kašpar. Důvodem jsou i chystané rekonstrukce.

Města se stávají chytřejšími. S mobilem brzy možná i "dojdete" na úřad

6.listopadu
Střední Čechy – Známe ta opatření všichni: ještě před deseti lety jsme o nich slyšeli tak maximálně ze sci-fi filmů a literatury; dnes se ale stávají součástí každodenního života. Chytrá města, tedy koncepty Smart Cities, jsou ale více než jenom placení za parkování pomocí mobilu. Města se k nim přiklání v současné době jen pozvolna, každé svým tempem, případně své úřady teprve připravují a kon...

Vít Rakušan je potřetí starostou Kolína

5.listopadu
Kolín – Vít Rakušan na ustavujícím zastupitelstvu města Kolína obhájil potřetí starostenský mandát. Získal 26 hlasů, jeden hlas byl v tajné volbě neplatný. Prvním místostarostou se stal Michael Kašpar, který v tajné volbě získal 24 platných hlasů, tři hlasy byly neplatné.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes