15
new stories - click to show

Kolínský deník

Description:

Informace a zprávy z Kolína a okolí

URL:

http://kolinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

11.2 items/week

Zimní stadion v Kolíně prokoukl. Podívejte se, na co se mohou fanoušci těšit

14:51
/FOTO/ Kolínský zimní stadion se připravuje na další sezonu. „Mezi největší změny patří nových 180 míst k sezení na západní tribuně - blíž k lávce,“ informoval starosta Michael Kašpar.

Foto: Víceúčelové sportovní hřiště v Zibohlavech začne brzy sloužit veřejnosti

13:24
Nové víceúčelové sportovní hřiště v Zibohlavech je takřka hotové. Je nalajnované, veškeré sítě na záchytném oplocení jsou napnuté, oplocení je vybavené vstupními brankami a obložené dřevěným hrazením. Probíhají ještě úpravy prostor kolem hřiště a montážní práce na části mobiliáře.

Obrazem: Chrtí krasavci si v Kolíně vyzkoušeli dostihovou školičku

9.August
Psí dostihová školička se na kolínském chrtím závodišti na Spálence konala v úterý 9. srpna. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

Před obchodním centrem v Kolíně se usadil roj včel. Zasahovat museli strážníci

9.August
/VIDEO/ Zajímavý výjezd v rámci zajištění bezpečnosti obyvatel měli kolínští městští strážníci v úterý kolem poledne. U obchodního centra Futurum se na chodníku usadilo větší množství včel, lidé místo obcházeli obloukem a báli se žihadla.

Foto: Historická točna začne opět fungovat, její stáří je obestřeno tajemstvím

9.August
Kolínská řepařská drážka je cílem mnoha návštěvníků nejen ze středních Čech a Prahy. Zdejší projížďky historickými vláčky z kolínských Sendražic do Býchor a zpět dělají radost dětem i dospělým. Parta nadšenců, která drážku provozuje, prakticky stále pracuje na nějakém zlepšování. Aktuálně ve stanici Býchory instaluje historickou točnu.

V Táboritské ulici v Kolíně se začne rekonstruovat plynovod

7.August
Rekonstrukce plynovodu uzavře od pondělí 8. srpna až do svatého Martina část Táboritské ulice. Jedná se o první etapu prací. Po celou dobu stavby bude průjezdná ulice Jeronýmova, radnice prosí všechny řidiče o maximální pozornost zejména v křížení s Táboritskou ulicí.

U kolínského psího útulku najdou svůj domov také malé kozy

7.August
Nejen o zaběhnuté a bezprizorní psy se bude do budoucna starat psí útulek Kolín. Výstavba chlívku pro zakrslé kozy, uskladnění potravy a podestýlky včetně řešení výběhu se chystá na jaro příštího roku. Vše se zbrzdilo kvůli covidu a poté kvůli válce na Ukrajině.

Foto: Po zásahu bleskem jim vyhořel dům. Rodina se snaží domov znovu vybudovat

6.August
Bouřky, před jejichž možnou intenzitou letos v létě meteorologové co chvíli varují, budou rodině Vaškových z Vinařic u Týnce nad Labem už asi navždycky připomínat kritické okamžiky, kdy jim v červnu po zásahu bleskem vyhořel dům. Mladí manželé se dvěma malými syny nyní stále bydlí v náhradním ubytování a postupně z trosek budují zase zpátky domov.

Foto: Po opravě chodníků přibude v Havlíčkově ulici ještě přístřešek na zastávce

5.August
V Českém Brodě pokračují opravy a budování chodníků. Hotový už je nový chodník na východní straně Havlíčkovy ulice. Práce ještě pokračují na opačné straně, kde bude přibližně do začátku září kromě nové zámkové dlažby vybudován také přístřešek na autobusové zastávce. Ta je po dobu stavby provizorně přemístěna o několik metrů severně.

Letní uzavírky a objížďky. Pracím na silnicích letos dominují opravy mostů

5.August
Letní měsíce jsou tradičně ve znamení oprav komunikací, ale třeba i inženýrských sítí. Oboje s sebou přináší uzavírky či omezení provozu. Nejinak je tomu i na Kolínsku, kde letos dominují rekonstrukce mostů.

Foto: Rybářská stráž při noční kontrole narazila na osobní rekord i hrubé urážky

4.August
Rybářská stráž na Kolínsku nespí. U vody ji lze potkat ve dne i v noci. Jedna z nočních kontrol se uskutečnila na dvou kolínských revírech na Labi, přítocích a pískovnách.

Podívejte se: Parter u kolínského gymnázia už má nové lavičky i alej katalp

3.August
Nově vznikající parčík před kolínským gymnáziem už má nové povrchy, lavičky, lampy, přibyly keře a květiny i celá alej katalp. Kolem památného stromu bude ještě kruhová lavička. Aktuálně ještě práce pokračují na plotu kolem areálu a na dvoře za gymnáziem.

Obrazem: Nedaleko Českého Brodu přibude další odpočinkové místo v přírodě

3.August
Údržba zeleně se od jara do podzimu evergreenem a teď, když v minulých dnech trochu zapršelo, bude s trávou zase plno práce. Technické služby Český Brod zajišťují i pomocí externích spolupracovníků sekání trávy také na polních cestách.

V Borkách se nadále pracuje na rozšíření cesty, průjezd je ale stále zachován

2.August
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Práce na rozšíření komunikace vedoucí ke sportovní hale a dalším sportovištím v kolínských Borkách přešly do druhé etapy. První obnášela výstavbu pravé části komunikace s kusem okružní křižovatky. Následně se začalo s pracemi na výstavbě pravé části ke sportovištím fotbalu a atletiky včetně kanalizační přípojky pro areál Jiskry.

Obrazem: Kvůli opravě povrchu vozovky je uzavřená Čelakovského ulice v Kolíně

2.August
Do pondělí 8. srpna se bude opravovat povrch vozovky v ulici Čelakovského v Kolíně. Menší uzavřený úsek je třeba objet ulicemi Okružní nebo Reisova.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes