Kolínský deník

Popis:

Informace a zprávy z Kolína a okolí

URL:

http://kolinsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

9,8 položek/týden

Na odbory dopravy se nahrnul několikanásobek žadatelů

7:00
Kolínsko - Třetí týden platnosti má za sebou novela zákona, podle níž si nově mohou lidé podat žádost o vydání řidičského průkazu u kteréhokoliv obecního úřadu s rozšířenou působností, tedy nikoliv nutně tam, kde mají trvalé bydliště. Pro tyto obce, tedy v případě našeho regionu Městské úřady v Kolíně a Českém Brodě, to přineslo několikanásobné navýšení počtu klientů, podobně jsou na tom i v Ří...

Největší věřitel stále Kolínu dohlíží na rozpočet

17.července
Kolín - Změna smlouvy s Českou spořitelnou na největší z úvěrů, které v současné době město Kolín má, je oficiálně podepsaná. Výsledky jsou takové, jaké město předpokládalo.

KRÁTCE: V Českém Brodě začali likvidovat plevel jinak

16.července
Český Brod – Technické služby Český Brod začaly používat novou metodu likvidace plevele. Jde o likvidaci horkou vodou, která je ekologicky šetrnější než jedovaté chemické prostředky, které jsou nebezpečné pro své okolí.

Oprava Zlaté uličky startuje, hotovo by mělo být v září

16.července
Kolín – Několikrát odkládaná kompletní rekonstrukce Zlaté uličky, po které obyvatelé volají už několik let, startuje v pondělí předáním staveniště vybrané firmě. Opravovat ji bude nakonec AVE Kolín.

Ve skanzenu se tkal len a barvily látky

15.července
Kouřim - Celý sobotní den v kouřimském skanzenu patřil především tkalcovskému řemeslu a barvířství. Návštěvníci, kterých na tento pořad v rámci cyklu Řemeslné pohádkové léto dorazilo asi 250, se mohli přiučit spoustě zajímavostí o lnu od jeho odsemenění, přes lámání stonků, vochlování až po vlastní tkaní lnu.

Třetí letošní Otevřená ulice se roztančila na zálabské straně lávky

14.července
Kolín – Po Kmochově ostrově v předvečer dechového festivalu a premiéry na vinické rekultivované skládce se druhou červencovou středu odehrála třetí letošní Otevřená ulice, a to na již téměř tradičním místě u lávky přes Labe na její zálabské straně.

Autobusy s průjezdem terminálu nemají problém

14.července
Kolín /FOTOGALERIE/ – Ostrý provoz nově vybudovaného zastřešeného terminálu na rekonstruovaném autobusovém nádraží jede první čtyři dny. Autobusy tam v pořádku fungují.

Místo zchátralého cukrovaru bude nový parkovací dům

13.července
Cerhenice /VIZUALIZACE/ – První parkovací dům v širokém regionu vznikne v Cerhenicích. Podle slov starosty Marka Semeráda by se měl začít stavět už příští rok. Měl by vyrůst v areálu bývalého cukrovaru, který dlouho patřil mezi tzv. brownfieldy.

OBRAZEM: Chotouň oslavila svatého Prokopa

12.července
Chotouň /FOTOGALERIE/- Tradičně jako každý rok se o víkendu po svátku svatého Prokopa v Chotouni na Českobrodsku uskutečnila Svatoprokopská pouť s velkým ohňostrojem.

Prostor před poliklinikou se razantně změní

12.července
Kolín – Polikliniku za čas možná příchozí nepoznají. Chystá se totiž velká přeměna její tváře, konkrétně čelního vstupu ve směru ze Smetanovy ulice.

Podchod se zřejmě začne stavět nejdříve v roce 2021

11.července
Kolín – Projekt Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na vybudování podchodu pod kolínským nádražím dostal zelenou. Nyní se začalo projektovat.

Zastřešený autobusový terminál najíždí na ostrý provoz

10.července
Kolín – Odjezdová stanoviště na aktuálně modernizovaném autobusovém terminálu se stěhují na novou plochu pod již kompletně dokončené zastřešení. Stavba je předána do předčasného užívání, na ostrý provoz se najíždí ve středu.

Úvěr se změnit nepovedlo, byty už ale nejsou zástava

9.července
Kolín – Město Kolín v současné době dluží 450 milionů. Ke konci letošního roku by to podle splátkového kalendáře mělo být 422 milionů z původní zhruba 1,1 miliardy.

OBRAZEM: Skanzen v Kouřimi navštívil kovář

8.července
Kouřim - V rámci cyklu Pohádkové řemeslné léto se konal v sobotu v kouřimském skanzenu kovářský den. Kovář Zdeněk Grausam předváděl různé kovářské výrobky, některé si návštěvníci mohli také vyzkoušet. Nechybělo zde ani čtení kovářských pohádek.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes