15
new stories - click to show

Kolínský deník

Description:

Informace a zprávy z Kolína a okolí

URL:

http://kolinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

11.2 items/week

Na testy přichází stovka lidí denně, očkovací centrum je připravené, ale...

7:36
/FOTOGALERIE/ Testování antigenními testy na covid-19 nadále pokračuje v Městském společenském domě v Kolíně. Od začátku testování do konce prosince se otestovalo cca 1500 lidí, z toho 71 bylo pozitivních. Během ledna bylo otestováno již přibližně 1200 lidí s pozitivitou u 39 pacientů.

V Českém Brodě chystají opravy chodníků. Práce budou stát miliony korun

23.January
Hned několik větších oprav komunikací chystá město Český Brod na letošní rok. Jak informoval místostarosta Tomáš Klinecký, první je odložená rekonstrukce přední části ulice K Vysílači v Liblicích včetně chodníků a odvodnění. Práce budou stát 2,4 milionu a budou kompletně hrazené z rozpočtu města.

Kolínská porodnice: loni dávali rodiče nejčastěji krásná klasická česká jména

22.January
Krásné tři jedničky, tedy číslo 111, označuje počet miminek, která přišla během uplynulého měsíce na svět v porodnici Oblastní nemocnice Kolín. Lehce převládali chlapečci, kterých bylo 58, holčiček pak 53. Mezi jejich jmény byla nejčastější Amálie, Karolína a Marie, u chlapečků vedli Dominik, Jan a Sebastian.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: S bruslemi na rybník Benešák v Pečkách raději ne

22.January
Poslední roky ne každá zima dávala příležitost vyrazit s bruslemi za vyžitím na zamrzlý rybník. Poslední dny se to dařilo, ale pozor. Ve středu Pečecké služby jako správce malé vodní nádrže provedly kontrolní měření výšky ledu na rybníku Benešák. Nejtenčí místo má tři centimetry, přičemž doporučená bezpečná výška ledu pro bruslení je 15 centimetrů.

OBRAZEM: Lidi se nechávají očkovat v nemocniční svobodárně v Kolíně

22.January
Očkování přednostních skupin obyvatel, jako jsou zdravotníci nebo pracovníci domovů pro seniory, vakcínou Pfizer-BioNTech se koná v objektu nemocniční svobodárny v Kolíně. Objekt jsme v pátek 22. ledna navštívili s redakčním objektivem.

Nemocnice zkouší laser pro pomoc covid pacientům, odstartovaly i odběry plazmy

22.January
Přístroj, který se v běžných situacích používá k pomoci pacientům rehabilitačního oddělení, začali v Oblastní nemocnici Kolín coby první v republice využívat jako podpůrnou léčbu následků onemocnění covidu-19. Jedná se o vysokovýkonný laser, který může zmírnit zánět na plicích. Jeho působení se používá jako jedna ze součástí léčby.

Třiďme, ať napříště neplatíme o moc víc, apeluje ředitel technických služeb

21.January
O 60 korun se pro letošek zvýšil poplatek za svoz odpadu v Českém Brodě. Aby i pro další rok nebylo zvýšení velké, je třeba na tom pracovat už nyní. Od tohoto měsíce platí nový zákon, který podstatně mění nakládání s komunálním odpadem.

Osmdesátníci a online objednávání? Pomoc na Kolínsku nabízí radnice

20.January
Říct seniorovi 80 plus, že se má online objednat na očkování proti covid-19, které mu možná zachrání život, je stejné, jako říct mně, že mám zítra přeplavat kanál La Manche. Tak charakterizoval obtíže systému elektronické registrace na podání očkovací látky starosta Cerhenic Marek Semerád.

Kanalizace se v Lošanech už buduje, stavba vodovodu je na spadnutí

19.January
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Ani vodovod, ani kanalizace. To si ještě vloni mohli říct obyvatelé Lošan. A jak to tak vypadá, příští rok by mohlo být oboje. Na kanalizaci už se pracuje, výstavba vodovodu je na spadnutí. Rýsuje se opravdu reálně, takže obec možná mezi budováním obou inženýrských sítí opraví povrchy jen provizorně, aby je nemusela hned po půl roce zase rozkopávat.

V Polepech se rozjíždí kastrace toulavých koček

16.January
Obec Polepy ve spolupráci s dobrovolníky připravuje kastraci koček. V obci totiž existují lokality, kde dochází k nekontrolovanému rozmnožování koček, které nemají domov, narůstají počty koťat, která trpí nedostatkem potravy, mohou se mezi nimi šířit zvířecí nemoci, paraziti a mnohdy ani nezvládnou přežít zimu.

V areálu ZZN v Českém Brodě bude re-use centrum, město na něj získalo dotaci

16.January
V areálu ZZN vznikne re-use centrum. Město už na jeho vybudování získalo dotaci. Místo pro opětovné použití věcí, například nábytku, elektrospotřebičů nebo domácích potřeb, se má nacházet v jedné z budov původního ZZN, v novém silu.

Očkování: čtyřiaosmdesátiletý senior pojede za vakcínou sto kilometrů

15.January
Přihlásit svého čtyřiaosmdesátiletého tatínka se pokoušela i Dana Zářecká ze Zásmuk u Kolína. A stalo se z toho devadesátiminutové martyrium. „Hned v osm ráno jsem spustila registraci. A první kámen úrazu byl PIN. Nevydržela jsem na něj čekat, protože nepřicházel. Dole byla hláška ‚Poslat znovu PIN‘. Klikla jsem na ni, což byla osudová chyba,“ říká.

Obce Cerhenice a Ratenice spojí stezka pro pěší, lemovat ji bude stromořadí

15.January
Městys Cerhenice společně se sousední obcí Ratenice plánují vybudovat v trase nového vodovodu pěší stezku. Ratenice čeká připojení na cerhenický vodovod, jehož kapacita je dostatečná. Jako protihodnotu obec slíbila, že v trase vodovodu, který je položen ve společné cestě, vybudují stezku.

Na vybudování pochodu pod nádražím v Kolíně se znovu hledá firma

15.January
Správa železnic vypsala soutěž na firmu, která postaví podchod pod kolínským nádražím. Už podruhé. Výběrové řízení s oficiálním názvem 'Zajištění bezbariérového přístupu na nástupiště v železniční stanici Kolín' bylo vyhlášeno na sklonku minulého roku, firmy se mohou o zakázku ucházet až do letošního 28. ledna. Záměr je stále stejný: vybudovat nový podchod pro cestující, o kterém se mluví už léta.

OBRAZEM: Kolínsko zasypal sníh, u Hatí byla silnice několik hodin neprůjezdná

14.January
Sněhová nadílka, do které se Kolínsko ve čtvrtek probudilo, nepřinesla během rána a dopoledne na silnicích větší problémy. Řidiči, kteří sem tam skončili ve škarpě, samozřejmě zcela jistě drsnými slovy na adresu počasí nešetřili, ale naštěstí nedošlo k nehodám s tragickými následky.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes