Kolínský deník

Description:

Informace a zprávy z Kolína a okolí

URL:

http://kolinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

2.1 items/day

OBRAZEM: Kolínské děti v sobotu řádily s halloweenskými strašidly.

12.October
"Halloweenské tvoření a zábava k tomu" se na Centrálním dětském hřišti u aquaparku Vodní svět konalo v sobotu 12. října. Nechyběla strašidelná stezka, výtvarné dílničky ani animační program. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

Opravené vlakové nádraží otevře ve čtvrtek 17. října

12.October
/FOTOGALERIE/ Slavnostní otevření zrekonstruované nádražní budovy v Kolíně se plánuje na čtvrtek 17. října od 10 hodin. Mělo by přijet mnoho hostů. A to včetně ministra dopravy. Vždyť jde o druhé nejfrekventovanější nádraží v Praze a celém kraji. První je Praha - hlavní nádraží, po něm hned Kolín.

Opravili domov pro seniory, práce vyšly na 16 milionů korun

11.October
Domov pro seniory ve Slovenské ulici s kapacitou dvě desítky klientů má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Začala už vloni a vyšla na více než 16 milionů korun. Rekonstrukce objektu z roku 1992 probíhala na etapy, třetí, poslední etapa se plánovala až na příští rok, ale podařilo se ji dokončit už letos.

Uzavřela se výpadovka, na obchvatu je nával

11.October
/FOTOGALERIE/ Rekonstrukce silnice podemleté vodou při havárii vodovodu a s tím související opětovné kompletní uzavření výpadovky z Kolína směrem na Prahu zkomplikovala dopravu na obchvatu, kam je nyní svedená veškerá doprava.

Ceny za hrobové místo v Kolíně lehce vzrostly

10.October
Od tohoto měsíce platí v Kolíně nový ceník nájemného za hrobová místa. Došlo k lehkému navýšení ceny. „Pro nájemné za hrobová místa nám stát určuje maximální cenu,“ předeslal místostarosta Michal Najbrt s tím, že od října v Kolíně cena činí 33 korun za metr čtvereční a rok. Doteď bylo v průměru 30 korun (na každém ze hřbitovů trochu jinak).

Šéf policistů Jiří Fejfar byl na tři měsíce převelen do Pardubic

9.October
Mezi obyvateli města se poslední dobou začaly šířit zprávy o tom, že vedoucí územního odboru Policie ČR Kolín Jiří Fejfar ve své funkci končí. Policejní mluvčí Martina Fejfarová informaci zatím nepotvrdila. „V této chvíli byl na tři měsíce převelen do Pardubic, kde byl pověřen vedením útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy,“ uvedla.

Vjezd do Kolína od Prahy se opět uzavírá

9.October
/FOTOGALERIE/ Výpadovka z Kolína směr Praha se opět uzavírá. A to kompletně, nikoli částečně, jak se původně předpokládalo. Důvodem je oprava komunikace, kterou podemlela voda, když vytékala z vodovodního řadu při havárii koncem srpna. Jednalo se o silné výtlačné potrubí přímo z úpravny vody. Vodovod praskl kousek od silnice, vodohospodáři ho opravil, natlakovali a trubka praskla ještě o dva me...

Do městského portálu přibudou další dva tisíce stromů

9.October
Město Kolín se pustilo do dokončení inventarizace své zeleně. Zadalo firmě, která se stará o portál Stromy pod kontrolou, aby dokončila inventarizaci stromů na všech městských pozemcích. Na portálu, který je veřejně přístupný na webových stránkách města, ale má i svou interní část, kterou používají arboristé a odbor životního prostředí, je v současné době celkem 12953 stromů a 220 stromových sk...

Spirála pomoci získala automobil, který ulehčí život zaměstnancům i klientům

9.October
/FOTOGALERIE/ Malý předávací akt se uskutečnil v pondělí po obědě před sídlem společnosti Spirála pomoci v kolínské ulici Antonína Kaliny. Společnost Spirála pomoci se zabývá osobní asistencí a terénní odlehčovací službou především pro nemohoucí seniory a doposud vlastnila jen jeden automobil získaný z dědického prodeje.

Město reklamuje kuličkovou dráhu, hledá se řešení

8.October
/FOTOGALERIE/ Velká kolínská atrakce, nové kuličkové hřiště, je v reklamaci. Hned krátce po slavnostním otevření, kdy dráhy zažily a nadále zažívají opravdu velký nával dětí, se objevily stížnosti rodičů, že dráhy už jsou poškozené. Na posledním kontrolním dnu, kde se sešli zástupci města, zhotovitele a technický dozor, se domluvilo, že žlutá a modrá dráha se budou předělávat. „Celý povrch se s...

Sportovní halu bude možné začít stavět i před zimou

7.October
Městu Kolín se již sešly nabídky firem, které se ucházejí o to, aby stavěly novou sportovní a tréninkovou halu v Borkách. Zájemců je poměrně hodně. Starosta Michael Kašpar potvrdil, že jich bylo víc než pět. Projektanti a architekti v této chvíli prověřují všechny nabídky včetně jejich položkových rozpočtů, 14. října by mělo proběhnout zasedání hodnotící komise a vlastní výběr zhotovitele.

Gymnázium v Českém Brodě oslavilo 100 let od svého založení

6.October
/FOTOGALERIE/ V českobrodském gymnáziu se v sobotu 5. října uskutečnily oslavy 100 let od jeho založení.

KRÁTCE: Vavřinecký potok se letos nepojede, je málo vody

5.October
/FOTOGALERIE/ Se smutnou zprávou pro vodáky přišel oddíl pečeckých vodáků. Letos se nebude konat oblíbený sjezd Vavřineckého potoka. „Překvapivou zprávu jsme se dozvěděli na základě jednání se správci a majiteli rybníku ve Vavřinci, kdy bohužel současná legislativa a o něco nižší stav vody v rybníce neumožňují vypouštět tolik vody, kolik je pro splutí potřeba,“ informovali vodáci.

Pavla Forest: Karel Gott měl džentlmenství jako životní program

4.October
/VIDEO/ Smrt Karla Gotta zaskočila také jeho bývalou kolegyni, zpěvačku a v současnosti ještě libretistku a výkonnou ředitelku divadla RockOpera Praha Pavlu Forest, žijící na Kolínsku v Břežanech II. Ta dříve vystupovala jako Pavla Forstová a se zesnulým interpretem nazpívala duet Svátek lásky, který vyšel jak na singlu, tak na dlouhohrajícím albu Písmo lásky z roku 1990.

Práce na průtahu Pečkami pokračují u kostela

3.October
/FOTOGALERIE/ Práce na rekonstrukci průtahu Pečkami pokračují aktuálně v úseku od římskokatolického kostela sv. Václava až po vzdělávací centrum a prodejnu potravin Coop. Pro parkování jsou stále k dispozici provizorní plochy v proluce u lékárny a vedle Tesca. Autobusová zastávka naproti základní škole je dočasně zrušená. Práce by měly být dokončeny v polovině prosince.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes