Časopis KONSTRUKCE

Description:

Časopis KONSTRUKCE - informace o uplatnění konstrukcí a návazných oborů při stavbách ve stavebnictví a strojírenství

URL:

https://www.konstrukce.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

2.5 items/day

Společnost Metrostav zahajuje rekonstrukci vodního díla Hněvkovice

0:59
Stavební firma Metrostav, a. s., přesněji Divize 6 a její oblastní zastoupení pro Jihočeský kraj, zahájila na jaře roku 2020 práce na dalším projektu,…

„Základové poměry pro nové Bazaly byly složité. Při realizaci byly dokonce objeveny volné podzemní prostory,“

0:59
uvedl v doplňujícím rozhovoru o novém sportovním centru ve Slezské Ostravě pro časopis KONSTRUKCE Petr Slezáček, projektový manažer HOCHTIEF CZ a. s.

Stavby čtvrtstoletí tentokrát na Čeladné

3.June
Celostátní putovní výstava Stavby čtvrtstoletí představuje to nejlepší z novodobého českého stavitelství. Ve spolupráci s obcí Čeladná a jejím starostou, Pavolem Lukšou se na náměstí obce v srdci Beskyd představí 21 příběhů nejlepších staveb oborů stavitelství.

Ředitelé společností očekávají pokles stavebního trhu o 10,1 %

2.June
Původní očekávání ředitelů stavebních společností v prvním čtvrtletí letošního roku počítala s růstem trhu o 1,6 % v letošním roce a dalším růstem o 0,8 % v roce následujícím. Vlivem současné situace se ale očekávání ředitelů změnila. V současné chvíli očekávají pokles trhu o 10,1 % v roce 2020 a další pokles trhu o 3,1 % v roce 2021.

Uzávěrka přihlášek Stavby roku Středočeského kraje je 10. června

1.June
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Středočeský kraj, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Český svaz stavebních inženýrů, Krajská hospodářská komora Střední Čechy, Obec architektů a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR vyhlašují již 7. ročník tradiční veřejné neanonymní soutěže STAVBA ROKU STŘEDOČESKÉHO KRAJE 2020.

Ve společnostech chybí specializovaní projektanti

1.June
Vzhledem k nedostatku kvalifikovaných pracovníků na trhu jsme se zajímali i o to, zdali mají projektové společnosti dostatek projektantů specialistů.

Stavba ocelové haly nové loupací linky začala

1.June
V Třineckých železárnách začala stavba nové loupací linky ocelových tyčí. Jde o jednu z největších letošních investic hutě. Celkové náklady mají přesáhnout 700 milionů korun. Linka bude podle předpokladů v provozu na konci příštího roku.

Moduly nejsou jen stavební buňky, výstavba může být i krásná

1.June
Rozhovor s Ing. Martinem Hartem, iniciátorem vzniku Československé asociace modulární výstavby – csModular.

Revitalizace chátrajících objektů vs. aktivisté a nezdolná byrokracie

29.May
Po celé České republice se nacházejí objekty, které již dávno neslouží svému účelu, postupně chátrají a stávají se palčivým problémem pro své okolí.

Ve druhém kvartále 2020 bude končit po třech letech osvědčení několika tisícům svářečů v Česku

29.May
Rozhovor s doc. Ing. Drahomírem Schwarzem, CSc., jednatelem společnosti Český svářečský ústav, s. r. o.

Co je dobré pro firmu, je dobré i pro stát

27.May
Společenská odpovědnost firem neboli Corporate Social Responsibility (CSR), která spočívá v dobrovolném zohlednění sociálních a ekologických ohledů ve firemní praxi, zakořenila i v tuzemských firmách. Českých společností vyznávajících princip společenské odpovědnosti přibývá. Patří mezi ně i firmy sdružené v Cihlářském svazu Čech a Moravy.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes