15
new stories - click to show

Krkonošský deník

Description:

Moje Krkonoše - Krkonošský deník (denik.cz)

URL:

http://krkonossky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

2.7 items/day

Skiareály mají otevřít 18. prosince. Klíčovým opatřením bude systém front

18:14
Pozitivně a jako rozumný kompromis vnímá Asociace horských středisek páteční sdělení ministra zdravotnictví Jana Blatného, že navrhne na pondělním jednání vlády otevření lyžařských areálů od pátku 18. prosince.

VIDEO: Dvorský safari park získal vzácného zpívajícího krokodýla ze Španělska

14:28
Safari Park Dvůr Králové získal ze španělské Valencie osmnáctiletou samici krokodýla štítnatého. Jde o velmi vzácný, nejméně prozkoumaný druh krokodýla na světě. V Evropě se jich vyskytuje v zoologických zahradách pouze 29. Má nesmírně bohatý rejstřík hlasových projevů, proto se mu občas přezdívá zpívající krokodýl. Ve Dvoře Králové je od minulého čtvrtka.

V Rudníku se jezdí přes nový most, ŘSD vložilo do výstavby třicet milionů

0:31
/FOTO/ Od čtvrtka můžou jezdit řidiči v Rudníku přes nový most u pošty, který je křižovatkou pro směry na Trutnov, Vrchlabí a Hostinné. Původní most Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zbouralo kvůli jeho havarijnímu stavu. Rekonstrukce za 29,5 milionu korun bez DPH probíhala od března, stále však ještě nekončí.

Lyžařské areály zákaz do 24. prosince nechápou, čekají ztráty

19:26
Někteří provozovatelé zimních areálů nechápou, proč zatím nemohou otevřít. Lyžování považují z hlediska rizika šíření koronaviru za bezpečné. Zákaz provozu, který bude zřejmě platit nejméně do Vánoc, je podle nich neopodstatněný a způsobí jim statisícové až milionové ztráty. Třeba areály v Jeseníkách ale věří, že otevření na svátky sezonu zachrání, zjistila ČTK. Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ...

Trutnovský bazén otevře v pondělí, počet plavců bude mít limit 67

3.December
Od pondělí 7. prosince můžou lidé znovu chodit do krytého bazénu v Trutnově. S obnovením provozu se pojí několik podmínek. Celkový počet návštěvníků ve velkém i dětském bazénu je 68, včetně plavčíka, a to i v šatnách a sprchách. V dětském bazénu může být maximálně 14 návštěvníků.

Bazény dostaly výjimku a otevřou. Týmové sporty ale mají smůlu

2.December
Velké rozpaky budí u provozovatelů sportovišť podmínky, které pro jejich zítřejší otevření vláda stanovila. Ve vnitřcích prostorech může podle nových pravidel sportovat maximálně deset osob. Pokud nejste profesionál, musíte mít navíc po celou dobu nasazenou roušku. To se nelíbí například provozovatelům fitness center.

Rizikové skóre PES kleslo na Trutnovsku na 60, okres má nejméně případů v kraji

1.December
Podle úterních dat ministerstva zdravotnictví rapidně kleslo rizikové skóre protiepidemického systému PES na Trutnovsku na 60. Tato hodnota odpovídá třetímu stupni pohotovosti.

OBRAZEM: Sněhová děla jedou v Krkonoších naplno

30.November
/FOTOGALERIE/ Sněhová děla a tyče ve výše položených lyžařských areálech v Krkonoších jedou díky ochlazení v noci a brzy ráno naplno. Přestože jejich provozovatelé zatím kvůli vládním omezením nevědí, kdy a za jakých podmínek budou moci začít fungovat, přípravy na nadcházející sezonu finišují.

Na hřebenech Krkonoš napadlo asi 12 centimetrů sněhu

30.November
V Královéhradeckém kraji v neděli a v noci na dnešek v Krkonoších a v Orlických horách sněžilo. Na hřebenech Krkonoš napadlo asi 12 centimetrů sněhu a hory pokrývá asi patnácticentimetrová vrstva. Slabší vrstva sněhu napadla i v horských střediscích. Na horských silnicích dnes ráno ležel sníh. Chemicky ošetřované silnice byly dnes ráno mokré, uvedli silničáři.

Veterina zavedla virtuální návštěvy. Zachraňovala psa, který spořádal kilo těsta

30.November
Rys se zlomenou nohou. Sokol, jemuž tak úplně nevyšla první lekce létání. Fretka kardiak. Pes v ohrožení života poté, co spořádal kilo syrového těsta na kynuté knedlíky. I takové případy musí řešit vedle kastrace, mastektomie nebo operace předního zkříženého vazu u psa veterinární klinika. Ta v Trutnově zažívá kvůli svému zaměření na chirurgii a ortopedii a zajišťování pohotovosti a hospitaliza...

Rozsvícení stromu v Hostinném bylo netradiční: živý přenos a koledy na pozoun

29.November
/FOTOGALERIE/ Na náměstí v Hostinném se první adventní neděli rozsvěcel vánoční strom. Kvůli vládnímu opatření k tomu došlo netradičně.

PES nejvíce štěká na Trutnovsku. Index 85 je nežádaný republikový primát

29.November
V mezi týdenním srovnání vzrostl v systému PES index rizika v kraji z 62 na včerejších 67. Je to sice méně než čtvrtečních 72, ale stále o deset více než je republikový průměr.

Pohled do historie: Jak vypadal vánoční strom v Trutnově v roce 1940?

29.November
/FOTO/ Od první adventní neděle svítí v Trutnově na Krakonošově náměstí vánoční strom. Jak dlouhá je tato tradice? Pohled do historie přiblížil ředitel Muzea Podkrkonoší Vlastimil Málek.

VIDEO: V Trutnově září vánoční strom. Lesy a parky chystají prodej stromků

29.November
/VIDEO, FOTOGALERIE/ V Trutnově na Krakonošově náměstí už svítí vánoční strom. Rozzářil se první adventní neděli o půl páté.

Starosta Dvora Králové Jarolím převzal ocenění od předsedy Senátu Vystrčila

29.November
Město uspělo v celostátním kole soutěže Zlatý erb 2020 v kategorii Nejlepší elektronická služba a Smart City, když jeho Mapový portál GIS (mapy.mudk.cz) skončil třetí. Cenu převzal starosta Dvora Králové Jan Jarolím z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila při slavnostním vyhlášení v kongresovém centru O2 Universum v Praze.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes