15
new stories - click to show

Krkonošský deník

Description:

Moje Krkonoše - Krkonošský deník (denik.cz)

URL:

http://krkonossky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

2.9 items/day

Navštěvovanější než Pražský hrad. Lídrem turistických cílů v kraji zůstává zoo

7:56
Safari Park Dvůr Králové, Adršpašské skály, Lanová dráha Sněžka a Stezka korunami stromů Krkonoše figurují mezi padesátkou nejvyhledávanějších turistických cílů Česka za rok 2021. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila organizace CzechTourism.

Kompostéry zdarma. V Semilech rozdají dalších 400 nádob

27.June
Město Semily poskytne svým občanům bezplatně 400 kompostérů. Přednostně chce semilská radnice uspokojit zájemce z řad občanů, na které se v předchozím rozdělování kompostérů nedostalo.

Komunální volby: U čtenářů převládá spokojenost, spousta se toho ale dá zlepšit

27.June
/ANKETA/ Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. Témata, která vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dali jste nám vědět.

FOTO: Srdcařky z Dolců a 2 Broskve a Banáni. To jsou vítězové na dračích lodích

26.June
/FOTOGALERIE/ Trutnovský kemp Dolce patřil v sobotu 12. ročníku závodů dračích lodí. Vstříc úporné bitvě na vodě se vydalo osmnáct posádek, z toho pět ženských.

VIDEO: Sláva v Havlovicích. Fotbalisté vyhráli po devatenácti letech HAPO

26.June
/FOTOGALERIE/ Fotbalisté domácího mužstva vyhráli v sobotu 45. ročník legendárního turnaje Havlovický pohár (HAPO). Ikonickou trofej s výrazným písmenem H, vyrobenou v roce 1978 v mechanické dílně tehdejší úpické Transporty, získali po dlouhých devatenácti letech. Jako první v historii ji vybojovali celkově pošesté. Letos s jedním výjimečným výkonem.

Problémy s Kačákem pokračují, děti mají vyrážku. Vrchlabí zatím nenašlo řešení

25.June
Zatímco atypické aquacentrum ve Vrchlabí rychle roste a lidé už spekulují o tom, jaké bude vstupné, koupání ve vedlejším přírodním koupališti Kačák zůstává nadále problematické. Opět se množí případy výskytu vyrážky. Krajská hygienická stanice v Hradci Králové přitom označila 13. června kvalitu vody v rybníku jako vhodnou ke koupání.

Místo cyklověže radši halu na nádraží a parkovací dům, řekli v anketě Trutnováci

24.June
Zlepšit situaci na Zelené Louce a v Poříčí, systémově řešit dopravní infrastrukturu, reagovat na kritický stav parkování, zabývat se nedostatkem praktických lékařů. Takové názory vyplynuly z předvolební ankety Deníku. Lidé se v ní vyjadřovali k tomu, jak se jim žije v Trutnově, co chtějí vylepšit ve svém městě a co považují za důležité téma před letošními komunálními volbami.

FOTO: Mladé Buky otevřely nový obecní park za úřadem, je plný zeleně

23.June
Za úřadem městyse v Mladých Bukách byl slavnostně otevřen pěkně vyzdobený obecní park. Přišli se na něj podívat místní obyvatelé.

Ve Dvoře Králové se narodila první smrtelně jedovatá kobra v historii zoo

23.June
Vůbec poprvé v historii se narodila v královédvorské zoo kobra kapská, jeden z nejnebezpečnějších hadů Afriky. Její jed je nesmírně silný. Osm let se herpetologové Safari Parku Dvůr Králové snažili vytvořit optimální podmínky, které by smrtelně jedovatého hada stimulovali k rozmnožování.

Rekonstrukce trutnovského kina Vesmír se protáhne do jara, vyžádá si 115 milionů

23.June
/FOTOGALERIE/ O deset měsíců, do jara příštího roku, se oproti původnímu harmonogramu protáhne rekonstrukce kina Vesmír v Trutnově. Největší investiční akce města letošního roku si vyžádá navýšení z 98 na 115 milionů korun. Hotová měla být letos o prázdninách.

Kachny všude, kam se podíváš. Sraz citroënů si nenechala ujít ani Eva Samková

23.June
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vyznavači aut Citroën 2CV, lidově zvaných kachen, se sjeli na národní sraz do kempu Svatá Kateřina v Chotěvicích. Během něj se vydali při spanilé jízdě na Přehradu Les Království a na náměstí T. G. Masaryka do Dvora Králové nad Labem.

"Dědím ve Švýcarsku." Podvodník vylákal z důvěřivců 13 milionů a vše prosázel

23.June
Nejméně o 13 milionů korun připravil šest lidí podvodník. Hradečtí kriminalisté podali návrh na obžalobu. Někteří poškození jsou z Královéhradeckého kraje. Proti podvodníkovi je však přesto vedeno 34 exekucí ve výši necelých tří miliónů korun. Neplatil totiž povinné platby státním institucím, telefony ani půjčky, protože všechny peníze prosázel. Nemá ani korunu.

FOTO: O oslavy šedesátého výročí základní školy v Rudníku byl velký zájem

22.June
/FOTOGALERIE/ Základní škola a Mateřská škola v Rudníku oslavila 60 let od otevření. Událost si nenechala ujít řada bývalých žáků a učitelů, kteří zavzpomínali na školní léta.

Hradecký kraj pošle do nemocnic dalších 116 milionů

22.June
Už druhé letošní navýšení vyrovnávacích plateb pro nemocnice schválili zastupitelé Královéhradeckého kraje. Do zdravotnických zařízení kraje tak půjde dalších 115,7 milionu korun. Peníze mají pokrýt ztráty vzniklé inflací. Dohromady tak krajský rozpočet letos počítá s vyplacením 292 milionu korun na vyrovnávacích platbách.

Ženy žádají alternativu k běžným porodům, říká primář trutnovské porodnice

22.June
/ROZHOVOR/ Porodnice v Trutnově byla 14 měsíců zavřená. Nyní podle primáře Jana Kestřánka funguje a rodičky jsou spokojené.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes