15
new stories - click to show

Krkonošský deník

Description:

Moje Krkonoše - Krkonošský deník (denik.cz)

URL:

http://krkonossky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

3.5 items/day

Pouť trutnovského draka skončila. Je těsně před Brnem. Předán bude v sobotu

23:31
Dvacet kilometrů před Brnem skončilo unikátní pěší putování členů ze spolku Trutnov - město draka. Za třináct dní přesunuli šestimetrovou plechovou saň z Podkrkonoší k jihomoravské metropoli. Po vzoru bájných pověstí k tomu využili povoz tažený koňmi. Jejich počínání vyvrcholí v sobotu při brněnských slavnostech.

VIDEO: Svatební cesta k ochranným sítím. Zlobivých turistů na Sněžce hodně ubylo

8:24
Návštěvnost Sněžky zůstává enormní, v některých dnech tam zavítá 10 až 12 tisíc turistů. Neukázněných návštěvníků podle Správy Krkonošského národního parku v posledních letech dramaticky ubylo díky nasazení ochranných sítí. Na letní sezonu nicméně ochránci přírody posílí strážní službu za výpomoci policistů.

Fontána, spanilá jízda, vyznamenání, útok, parní stříkačka. Hasiči slavili 125

19.June
FOTO/ Výjimečné jubileum slavili o víkendu hasiči v Kunčicích nad Labem, 125 let od založení sboru. Významný milník si připomněli v sobotu na fotbalovém hřišti.

VIDEO: Kalkulátor byl v Dolní Branné v obležení. S legendami pomohl Diakonii

18.June
Osm stovek diváků se přišlo podívat do Dolní Branné na legendární fotbalové mistry Evropy, olympijské vítěze a další známé tváře při akci Hvězdy na trávníku. Výtěžek pomůže Diakonii Vrchlabí. Akci organizovala vrchlabská agentura Bav se s námi.

Co to je? Mazlíci! V Trutnově znovu ožívá projekt Sochy ve městě

18.June
Přitahují pozornost, vyvolávají otázky, a spouštějí vášnivou diskusi. Sochy ve městě jsou zpátky. Projekt v těchto dnech vrací do ulic Trutnova soukromé Centrum současného umění EPO1. „Nyní v červnu instalujeme. Lidé už si určitě všimli prvních soch na Horní Promenádě vedle soudu,“ říká Jan Kunze, ředitel EPO1.

Open Air verze muzikálu Děti ráje na Bojišti, zpíval i Sagvan Tofi

18.June
VIDEO, FOTO/ Výpravnou koncertní verzí nejúspěšnějšího českého hit muzikálu Sagvana Tofiho Děti ráje začal v Trutnově na Bojišti třídenní open air festival Kultura pod hvězdami. Ze známých zpěváků v pátečním představení účinkovala rovněž zpěvačka Michaela Nosková.

Vrchlabí uzavře most a parkoviště u Kartonky, stavba bude stát přes 40 milionů

17.June
V pondělí 24. června začne ve Vrchlabí rekonstrukce mostu u kina Kartonka a dopravní uzavírka ve Vančurově ulici až po bývalý městský biograf. Parkoviště u kina nebude během stavebních prací veřejnosti k dispozici, parkovat bude možné u Kulturního domu Střelnice. Ulice Josefa Šíra zůstane v provozu a bude sloužit pouze pro místní obsluhu. Informovala o tom vrchlabská radnice.

Pracovník VAKu koupil starou vodárnu, za její opravu dostal krajskou cenu

17.June
Jaroslav Kopecký před dvěma lety koupil starou vodárnu ve Svobodě nad Úpou. Chátrající objekt zbavil dezolátního stavu, opravil ho a dal mu nový šmrnc. Za svůj počin si vysloužil od Královéhradeckého kraje Cenu památkové péče Hereditas obligat (dědictví zavazuje) za záchranu neprohlášené památky.

Dračí lodě v Dolcích? Potřetí za sebou triumfovala posádka 2 Broskve a Banáni

17.June
Adrenalin, emoce, ale především spousta zábavy a legrace. Tak se dá stručně popsat atmosféra sobotního závodu Dračí lodě na Dolcích. Ve známém rekreačním centru na okraji Trutnova se konal už počtrnácté. Soupeřilo 21 posádek.

ŘSD vybralo nového vítěze na stavbu D11 u Trutnova: MI Roads se Slováky a Maďary

15.June
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo jako nového vítěze tendru na stavbu dálnice D11 z Trutnova na hranici s Polskem česko-slovensko-maďarské sdružení stavebních firem MI Roads, Doprastav, Metrostav TBR, Subterra a Duna Aszfalt. Sdružení nabídlo ve výběrovém řízení cenu 11,71 miliardy korun bez DPH. Oznámil to generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Firmy MI Roads a Metrostav TBR patří do koncernu…

Muzejní noc s výstavou o spartakiádách přilákala davy

15.June
FOTO/ Mimořádnou pozornost přitáhla čtvrteční Trutnovská muzejní noc. Hlavním lákadlem byla vernisáž výstavy Spartakiády v Československu 1955 - 1990.

Ikonickou památku Špindlerova Mlýna čeká rekonstrukce, město opraví Bílý most

15.June
Špindlerův Mlýn opraví v příštím roce ikonický Bílý most, který je dominantou centra horského střediska. Rekonstrukci bude provádět město, zaplatí však jen 30 procent z předpokládaných nákladů ve výši 12 milionů korun. Sedmdesát procent totiž pokryje dotace z nového česko-polského projektu.

Kam o víkendu? Zajděte na kulturu pod hvězdami, skotské hry nebo cyklomaraton

14.June
Nevíte, co s načatým víkendem? Přinášíme vám pravidelnou várku tipů z trutnovského okresu. Podívejte se!

Češi vyhráli fotbalové Euro v Německu. Přispěl k tomu i starosta z Krkonoš

14.June
Pokud by se takhle dařilo fotbalové reprezentaci na Euru v Německu, to by bylo něco! Inspiraci jim dal národní tým starostů, složený ze zástupců obcí z celého Česka. V dějišti šampionátu v Lipsku se stali mistry Evropy. V konkurenci patnácti dalších evropských fotbalových výběrů u toho byl na hřišti i starosta krkonošského Strážného Tomáš Grégr, jako jediný z Královéhradeckého kraje.

Na Kateřině se konal sraz Maluchů, jak se říká malým městským fiatům

13.June
FOTO/Autokemp Svatá Kateřina v Chotěvicích u Trutnova patřil o víkendu 21. mezinárodnímu srazu Fiatů 126P. Automobil vyráběný v Polsku v letech 1973 až 2000 je známý rovněž pod přezdívkou Maluch. Svého času patřil mezi oblíbenou značku, prodalo se ho přes 4,5 milionů kusů.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes