15
new stories - click to show

Zlínský kraj

Description:

Internetový portál Zlínského kraje

URL:

http://www.kr-zlinsky.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

9.8 items/week

Zlínský kraj podporuje začínající podnikatele

10:20
ZLÍNSKÝ KRAJ – Zatraktivnit Zlínský kraj pro začínající podnikatele si jako svůj cíl vytyčil Tomáš Janča, nově jmenovaný předseda Výboru pro rozvoj podnikatelských aktivit, který se krátce po jmenování do funkce seznamuje s projekty podporujícími začínající podnikatele.

Rada kraje jednala s rektorem UTB o možnostech spolupráce

15:01
ZLÍN – O možnostech budoucí spolupráce v řadě oblastí, kterou chce rozhýbat nové vedení Zlínského kraje s Univerzitou Tomáše Bati, jednali členové Rady Zlínského kraje s rektorem UTB Vladimírem Sedlaříkem. „Jsme si vědomi potenciálu Univerzity Tomáše Bati, kdy tato vzdělávací instituce velmi operativně zareagovala na potřeby krizového řízení právě v době pandemie COVID-19 a chceme si vyjasnit a...

Zlínskou filharmonii kraj podpoří dotací ve výši téměř 29 milionů

2.December
ZLÍN – Krajští radní doporučili zastupitelům ke schválení poskytnutí dotace zlínské Filharmonii Bohuslava Martinů v celkové výši 28,61 milionu korun.

STRIDE: zlepšení energetického plánování skrze koncept chytrých sítí ve Zlínském kraji

2.December
Zástupci společnosti EGÚ Brno, a. s., se spolu s Energetickou agenturou Zlínského kraje, o.p.s., dohodli na spolupráci v rámci evropského projektu 289_STRIDE, zaměřeného na zlepšení energetického plánování skrze koncept chytrých sítí v Podunajském regionu. Za Českou republiku bude analyzovaným regionem z pohledu rozvoje chytrých sítí Zlínský kraj a díky nově navázané spolupráci budou lépe refle...

Kraj chce finančně odměnit studenty, kteří pomohli s chytrou karanténou

1.December
ZLÍN – Rada Zlínského kraje doporučuje Zastupitelstvu, aby schválilo dotaci z Fondu Zlínského kraje pro Univerzitu Tomáše Bati do výše 1 121 000 korun, současně však maximálně 70 procent celkových způsobilých výdajů, pro projekt Podpora dobrovolnických aktivit studentů a zaměstnanců UTB ve Zlíně při akcích zmírňujících dopady pandemie onemocnění COVID-19.

Kraj uvolní 9 milionů na zajištění regionálních funkcí knihoven

1.December
ZLÍN – Rada Zlínského kraje navrhuje Zastupitelstvu schválit poskytnutí dotací knihovnám na území Zlínského kraje, a to na zajištění výkonu regionálních funkcí v roce 2021. Těmi se rozumí např. poradenská a konzultační činnost pro základní knihovny, vzdělávání zaměstnanců, pořádání seminářů, metodická pomoc, nákup knih, obnova i revize knihovních fondů apod.

Prosincový Magazín 21 představuje novou samosprávu Zlínského kraje

1.December
ZLÍN – Rozhovor s novým hejtmanem Radimem Holišem, kompletní složení Zastupitelstva a Rady Zlínského kraje a také představení uvolněných předsedů výborů zastupitelstva přináší prosincové vydání Magazínu 21.

Kraj proplatí škody způsobené chráněnými živočichy

30.November
ZLÍN – Krajští radní na svém pondělním zasedání schválili proplacení škod, které v kraji napáchali vybraní zvláště chránění živočichové. Vlk obecný a vydra říční způsobili škody vyčíslené na 416 231 korun.

Kraj podpoří vybudování geologické expozice Hvězdárny Valašské Meziříčí

30.November
ZLÍN – Radní Zlínského kraje na svém pondělním zasedání schválili projektový rámec k projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí „Venkovní geologická expozice – jesenické krystalinikum“. Realizace expozice je vyčíslena na 976 100 korun.

Změny v Integrované dopravě Zlínského kraje od 1. 1. 2021

27.November
ZLÍN – Zlínský kraj dokončuje další etapu rozvoje veřejné dopravy, tentokrát zaměřenou na autobusy, která přinese vysoký komfort cestujícím. Po spuštění jednotného tarifu na železnici v prosinci minulého roku se jedná o druhý ucelený balíček služeb. Některé body původního plánu se však nepodařilo zcela naplnit. Komplikace způsobila zejména pandemie koronaviru, přípravný tým tak musel rozvolnit ...

O situaci v nemocnicích i sociálních službách jednal Krizový štáb Zlínského kraje

26.November
ZLÍN – Prostřednictvím videokonference dnes jednal Krizový štáb Zlínského kraje, který svolal hejtman Radim Holiš. Zúžený Krizový štáb, zřízený za účelem řešení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru, se zabýval především aktuální situací v nemocnicích a sociálních službách.

Vedení kraje se seznámilo s managementem nemocnic

25.November
ZLÍNSKÝ KRAJ – Všechny krajské nemocnice navštívil během včerejška a dneška hejtman Zlínského kraje Radim Holiš společně s náměstkyní pro zdravotnictví Olgou Sehnalovou a předsedkyní sociálního výboru Alenou Gajdůškovou. Do nemocnice ve Vsetíně a ve Valašském Meziříčí zavítal také radní Zbyněk Fojtíček s darem od občanů a dobrovolných hasičů Bystřičky. „Osobně jsme se seznámili s vedením krajsk...

Neziskovky mohou veřejnost informovat prostřednictvím krajského portálu

25.November
ZLÍN - Prostřednictvím portálu neziskovky.kr-zlinsky.cz mají neziskové organizace ve Zlínském kraji možnost informovat širokou veřejnost o své činnosti a připravovaných aktivitách. Portál administruje oddělení organizačních činností a neziskového sektoru Odboru Kancelář hejtmana Zlínského kraje.

Kraj zapojí do rozpočtu dotaci v sociální oblasti na náklady vynaložené v souvislosti s epidemií Covid-19

24.November
ZLÍN – Zlínský kraj schválil rozpočtové opatření, kterým zapojil do rozpočtu dotace určené příspěvkovým organizacím v oblasti sociálních služeb v celkové výši 28,27 milionu korun. Poskytovatelem dotace je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Nový dopravce příměstské autobusové dopravy pro města Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí

23.November
ZLÍNSKÝ KRAJ – Cestující, kteří jezdí linkovými autobusy ve Zlínském kraji, by měli od začátku roku 2021 počítat se změnami ve veřejné dopravě. Od 1. ledna 2021 budou zajišťovat příměstskou autobusovou dopravu pro města Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí moderní autobusy společnosti TQM – holding s.r.o., která se stala vítězem veřejného výběrového řízení Zlínského kraje na nového dopravce...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes