KrajskeListy.cz

Popis:

Regionální zpravodajství z krajů a okresů České republiky.

URL:

http://www.krajskelisty.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

6,7 položek/den

Originální fotografie ze všech koutů Valašska… Fotosoutěž ´Valašsko 2018´má již vítěze, podívejte se

18:03
FOTOGALERIE V červenci tohoto roku vyhlásila Destinační společnost Valašsko fungující od začátku roku 2017 pod Sdružením obcí Mikroregionu Vsetínsko Fotosoutěž Valašsko 2018. Soutěžící mohli do 7. září zasílat do kategorií Valašská příroda, Aktivní dovolená na Valašsku a Živé tradice a kulturní akce na Valašsku svoje fotografie.

Osud č. A2026. Strašně mi schází rozhovory s ním, byl moudrý, řekl herec Norbert Lichý. Luděk Eliáš má ve „svém“ divadle bustu

18:03
Ve foyer Divadla Petra Bezruče v Ostravě minulý týden kolegové, příbuzní a známí Luďka Eliáše odhalili jeho bustu. Akce se zúčastnili také představitelé města Ostrava a Moravskoslezského kraje. Autorem busty je ostravský výtvarník Dalibor Nytra.

Sochy Jaro, Léto, Podzim, Zima a Hudba Jana Václava Prchala z konce 18. století jsou jako nové, Jihlava je zrestaurovala

18:03
Pět soch stojí na dvoře jihlavské radnice od roku 2006. Sochy Jaro, Léto, Podzim, Zima a Hudba, které stojí na dvoře jihlavské radnice, nesly ještě na začátku letošního léta stopy mikrovegetace a bylo na nich velké množství trhlin a prasklin. Město Jihlava se proto rozhodlo sochy zrestaurovat.

Malá fakulta, velký dopad na přírodu. UHK vsadila na čistou filtrovanou vodu a ušetřila za rok přes tunu plastu

18:02
Před rokem odstartovala spolupráce mezi společností Filtermac a Univerzitou Hradec Králové. Fakulta Informatiky a managementu (FIM UHK) se zapojila do projektu škol BEZ PET lahví a nabízí tak svým studentům alternativu k balené vodě. Studenti nosí jednu lahev a s tou si chodí do Filtermacu pro vodu, tím za jeden rok ušetřili 1.530 kg, což vychází přibližně na 1 kg na studenta ročně.

Roztomilí malí rysíci… Zajímavý projekt; v liberecké ZOO můžete online sledovat rysy, zebry a buvolce

18:02
Živě a 24 hodin denně mohou lidé díky společnému projektu firmy Jablotron a Zoo Liberec od 12. října sledovat na webových stránkách www.onlinezoo.cz výběh rysů karpatských, zeber Chapmanových a buvolců běločelých.

Jste netrpěliví, co bude dál? V pokračování Časodějů budou klíčníci čelit prvním ztrátám i absolutnímu zlu

15:07
Jste netrpěliví, co bude dál? V pokračování Časodějů budou klíčníci čelit prvním ztrátám i absolutnímu zlu

Krátké praxe nestačí. Novela zákona má zlepšit spolupráci středních škol a podnikatelů

5:49
Prohloubení spolupráce středních technických škol v Pardubickém kraji se zaměřením na Orlickoústecko bylo hlavním tématem odborné konference, která se za účasti hejtmana Martina Netolického a radního pro oblast školství Bohumila Bernáška uskutečnila v Letohradě. Ředitelé škol a zástupci soukromých firem debatovali především o aktuálních zkušenostech a možnostech navázání a zlepšení spolupráce. Jako host vystoupila také radní Královehradeckého kraje Martina Berdychová či představitelé Kraje Vy...

Obr-dobr kdeco zvojtil, přesto ho všichni milovali. Některé až moc… Tajnosti slavných

5:11
Díky mimořádnému ‘nadání‘ k vyprávění anekdot, jejichž pointu vždy spolehlivě popletl, obohatil češtinu o nové slovo, které se velmi rychle ujalo – prostě kdeco zvojtil. Jeho svérázný projev se stal bohatou studnicí inspirace řady imitátorů, všichni ho ale milovali.

Volby ukázaly, že Češi nejsou ani slepí, ani hluší a už vůbec ne hloupí. Politika v jiném stylu má šanci

4:39
Výsledky komunálních i senátních voleb dávají mnoha lidem naději, že u nás přece jenom není tak zle, jak by se leckdy mohlo zdát. A je opravdu příjemným překvapením, že ne každý se nechá koupit za koblihu nebo guláš a že boží mlýny přece jenom melou, byť opravdu pomalu, pomaličku. Stejně tak je potěšující, že nejméně polovina voličů sleduje situaci na naši politické scéně natolik, že se v ní dobře orientuje.

První letěl dýmák a začal tanec smrti, úplně jsem zapomněl, že mám zlomený prsteníček, popsal herec své včelaření

4:39
Václav Kopta musel nedávno spolknout hořkou pilulku. Kvůli zranění odstoupil z pořadu StarDance, v pořadu Show Jana Krause se ale rozpovídal hlavně o svém překvapivém koníčku, ba přímo koni. A je vidět, že o něm ví opravdu hodně.

Všichni budeme Marie Feryna, povinně. Komentář Štěpána Chába

4:38
VIDEO Tak Česká ženská lobby do toho praštila a podala na katolického kněze Petra Piťhu trestní oznámení za šíření poplašné zprávy. Petr Piťha totiž v září pronesl v katedrále svatého Víta kázání, kde apeloval na odmítnutí takzvané Istanbulské úmluvy, zavádějící do společnosti pravidla, která budou negativně křivit samotnou společnost. Stačí si úmluvu přečíst a zjistíte, že to tak prostě je. Úmluva zavede do pravidel společnosti to, co má potenciál vyvolat zlo. Tečka. Prostě zlo.

Hluboce se omlouvám Seznamu, dávají nás stále. Že jsme na pěkném čtyřstém místě až dole, to ten robot. Zápisníček A.V.

14.října
FOTOGALERIE S tou čtyřstovkou to vysvětlím dále v článku, respektive, pokusím se co nejlépe prodat, jak jsem koupila... No jo, dala jsem si tu práci a zjistila to (odrolovala jsem 57 obrazovek, až jsem dopočítala do 400, kde v pátek v poledne trůnily Krajské listy s Tajnostmi slavných o Haně Benešové). Popíši vám ale celou anabázi Otevřeného dopisu váženému panu Ivu Lukačovičovi podrobně, jak to šlo v čase, minimálně vaše dopisy plné podpory mne k tomu zavazují. A byl to pěkný fičák, to mi vě...

Volný den moderní ženy v Čechách. V zástěře a montérkách maká od rána do večera. Hrozný domácí video

14.října
FOTO Jako by na televizních obrazovkách nebylo nepřeberné množství různých kutilských magazínů, začala Česká televize vysílat další. Na rozdíl od prakticky pojatého pořadu Po lopatě, který věcně moderuje herec Filip Čapka, se v případě pořadu Všechno co mám ráda dočkáme různých sehraných scének a skryté reklamy. Mimochodem, feministky po jeho zhlédnutí musí nejspíše šílet.

Vážený profesor mi jednu vrazil a řekl, hraješ z pr... Vychodil libereckou lidušku a teď vyprodává stadiony

14.října
ROZHOVOR VIDEO Texty kapely System of a Down byly politické, protiválečné, často připomínaly arménskou genocidu, kterou doposud Turecko odmítá přiznat a její uznání některými státy vítá odvoláním svého velvyslance. Proč kapela připomíná zrovna arménskou genocidu? Všichni členové kapely jsou totiž původem Arméni. V roce 2006 si fenomenální kapela dala přestávku. Důvod? Všichni členové chtěli rozjet své sólo projekty. Kytarista System of a Down po ohlášení přestávky založil kapelu Scars on Broa...

Jako za starých dobrých časů. Z Prahy na vejminek do pyšelského zámku. Český poutník

14.října
FOTOGALERIE Na dnešní putování po středočeském kraji vás zvu do malebných Pyšel ležících nedaleko Benešova. Při cestě na nás čeká muzeum kočárů, zámek, Loretánská kaple a řada dalších zajímavostí. První písemná zmínka o Pyšelech pochází z roku 1295, kdy je jako jejich tehdejší majitel zmiňován Předbor z Pyšel. Historie města ale pravděpodobně sahá až do 11. století, což dokládají četné archeologické nálezy i románský původ kostela Povýšení svatého Kříže.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes