15
new stories - click to show

KrajskeListy.cz

Description:

Regionální zpravodajství z krajů a okresů České republiky.

URL:

http://www.krajskelisty.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

4.1 items/day

Plachý gentleman žil jen pro svou životní lásku. Pro žádnou jinou nebyl k mání. Tajnosti slavných

5:07
VIDEO Postavou v legendární Nemocnici podpořil představu, že lékař, sloužící v nemocnici, nenechá žádnou pěknou sestřičku na pokoji. Příležitost přece dělá zloděje. Charismatický manžel legendární Popelky ale zhřešil jenom jednou. (Pokračování ze středy 18. května)

Kde jste, chlupatí? A co Romea? Mlčí? Komentář Štěpána Chába

4:34
V ústeckém obchodním centru Forum řádí dětské gangy Romů. Chovají se jako utržení ze řetězu, pouští si nahlas hudbu, slovně i fyzicky napadají nakupující, kradou, vyhrožují a smějí se prodavačkám, že musí pracovat. Městská policie oznámila, že ano, podobné incidenty se v obchodním centru děly, teď už se nedějí. Prodavačka, která v centru pracuje, tvrdí, že incidenty jsou stále na denním programu.…

Opravdu je cestou ke zkvalitnění škol diskriminace dětí? Pojďme hovořit o školství s učitelem

4:34
Se zájmem jsem si poslechl na serveru Seznam Zprávy rozhovor redaktorky Lenky Kabrhelové s redaktorem Seznam Zpráv Josefem Mačím, který se dlouhodobě věnuje školství. Rozhovor se jmenuje „Jak zajistit kvalitní školy? Rovný přístup nefunguje“.

RECENZE Finská literární senzace Popel a sníh

4:34
Je to o válce, o té druhé světové, ale ne v duchu, jaký naše část Evropy zná. Tedy žádné autentické či mírně zabarvené svědectví Arnošta Lustiga (Dita Saxová) nebo Ladislava Fukse (Spalovač mrtvol). Ačkoli k Fuksovi má blíž. Sblížení fikce a reality pro lidi, kteří nejsou přímými účastníky vyhlazování, je poměrně trefné spojení. Literaturu faktu (zejména Academia) vynechme protentokrát docela.

Ennio Morricone vždy usiloval ve filmové hudbě o nové a netypické využití zvuku. Rozhovor s Janem Švábenickým

19.May
Před časem poskytl Krajským listům rozhovor Jan Švábenický. S odstupem si nebylo možné neuvědomit, že má tento filmový badatel a historik daleko více témat k vyprávění.

Tokyo Vice. Japonsko ve světle neonů a stíny Yakuzy. TV reflexe Viktora Horáka

19.May
Kriminální minisérie Tokyo Vice od režiséra Michaela Manna dorazila jako jedna z prvních vlaštovek na HBO Max. Je to detektivka “jako víno”: mladý a ambiciózní novinář, američan mezi východním mikrosvětem, se dostane do zlověstných tenat japonského podsvětí. Pomalý, temně atmosférický a rozvážný krimithriller plný neonů nám servíruje novinářskou práci z přelomu milénia a zavádí nás do prostředí v…

Babička by chtěla vajíčko. Místo něho dostala deštník. Komentář Štěpána Chába

19.May
Český rozhlas v reportáži z Frýdku-Místku dal prostor hladové seniorce, která pravila, že od Vánoc neměla vajíčko. Dvakrát týdně stojí ve frontě u potravinové banky a už se jí v tomhle nechce žít. Přičemž prozradila, že celý produktivní život pracovala od nevidím do nevidím. Do problémů se dostala vinou zvyšování cen energií na konci roku (asi vinou bankrotu Bohemia Energy). V jiné reportáži, pro…

Třikrát krimi, jedenkrát sex. Ale jinak, než myslíte

19.May
KrajskéListy.cz po čase nabízí čerstvé knižní okénko. S pečlivostí sobě vlastní jsme vybrali čtyři tituly, které zaujmou nejen v horkých květnových dnech. Budete se bát, budete vyčkávat, budete se bavit.

Karel Mařík: Jiří Žáček je mistrem silných témat, živé nahrávky dodávají jeho poezii autenticitu a energii

18.May
ROZHOVOR Dvojalbum „Zpověď“ přináší milovníkům poezie Jiřího Žáčka jeho dvaadvacet písní, kterým vtiskl hudební podobu skladatel a producent Karel Mařík. Součástí dvojalba je i kniha uměleckých koláží k jednotlivým básním, které vytvořil fotograf Vratislav Noha. KRajské listyjsou partnerem desky a celých 123 minut hudby je k dispozici na Supraphonline nebo na Spotify, iTunes atd.

Hercem z nouze. Spořádaný elegán se chtěl stát evangelickým farářem, doba ale rozhodla za něj. Tajnosti slavných

18.May
VIDEO Uzavřený introvert se na veřejnosti vyjadřoval jen velmi nerad a vlastní mu nebyla ani přelétavost v partnerských vztazích. Jeho devízou byly elegance, gentlemanské chování a určitá odtažitost, provokující fantazii a zájem, které nebylo možno odolat.

Republika něžných kovbojů. Porážka přímo na pastvě. Komentář Štěpána Chába

18.May
Tak jsem se dočetl, že Asociace soukromého zemědělství ČR považuje za svou prioritu walfare porážku hospodářských zvířat přímo na pastvě. A já si představil, jaké by bylo naše potravinářství, kdyby to do rukou dostali jen zemědělci z Asociace soukromého zemědělství.

Clark: Hvězdný zločinec, do kterého se zamilovali i jeho rukojmí. TV recenze Andrey Musilové

18.May
Když byla v roce 1973 v švédské metropoli přepadena pobočka Kreditbank, nikdo ještě netušil, že se kromě jedné zpackané loupeže do dějin kriminalistiky zapíše úplně nový pojem: Stockholmský syndrom.

Vilém Famm: Pojďme štěstí naproti. Vaše dopisy

18.May
Doba nabrala obrátky a má v úmyslu mnohé vykoupat v trochu obtížnější situaci. Málo peněz, málo jídla, málo energií, málo 21. století, ale spíš toho 19. století. A tak jsou tu metody, jak ušetřit. Jak píše Vilém Famm, každý milion začíná jednou korunou.

Bílý plášť je jeho osud. V ‚Ordinaci‘ sympaťák, v Chlapovi zamilovaný intrikán. Jak to má tenhle zelenooký fešák s láskou? VIP

17.May
Hrát doktory se mu po třicítce stalo tak trochu osudem. Navíc jsou to doktoři zamilovaní do krásných žen. Možná proto se Ivan Lupták trochu bál vyjít na veřejnost s tím, že on to má s láskou jinak. Věrné divačky mu to ale rády odpustily.

Mladý Ukrajinec, náš vzor. Teď už ano. Komentář Štěpána Chába

17.May
Univerzita Palackého v Olomouci, to je ta, co z ideologických důvodů odmítla poskytnout prostor pro koncert Jarka Nohavici, udělala za peníze daňových poplatníků průzkum toho, jak je to s ukrajinskou omladinou a s jejich vztahem ke vzdělávání a zdravému životnímu stylu. Kouří? Jedí zdravě? Těší se do školy? Pijí alkohol? Podle zjištění univerzity můžeme Ukrajině jejich uvědomělou mládež jen a jen…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes