KrajskeListy.cz

Popis:

Regionální zpravodajství z krajů a okresů České republiky.

URL:

http://www.krajskelisty.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

6,3 položek/den

Nová zámecká střecha se moc líbí i rorýsům a netopýrům. A díky nim oprava střechy vranovského zámku dostala cenu

16:55
FOTO Ocenění Dobrý skutek pro Podyjí obdržela letos kromě dalších oceněných i oprava střechy vranovského zámku vstřícná k rorýsům a netopýrům. Toto ocenění se uděluje již tradičně. Vyhlašují ho představitelé Národního parku Podyjí. „Tentokrát jsme nominovali čtyři kandidáty. Tři z nich vybrala Správa parku," uvedl mluvčí parku David Grossmann.O jednom, jako každý rok, rozhodlo veřejné hlasování formou online ankety na webu parku.

Hosté i návštěvníci znovu mohou opět využívat oblíbený luhačovický pramen. Ottovka je od prosince v provozu

16:20
Jeden z nejznámějších luhačovických pramenů Ottovka je od začátku prosince opět zpřístupněn a slouží veřejnosti. Pramen byl až na výjimky uzavřen od července roku 2015. Důvodem byly výsledky mikrobiologických analýz, které neodpovídaly platné vyhlášce.

Stavbu nové moderní nemocnice chceme zahájit již příští rok, řekl vedení Moravské Třebové hejtman Netolický

15:10
Moravská Třebová byla v pátek dalším cílem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. S vedením, které se po podzimních volbách zcela obměnilo, řešil především projekt kraje na vybudování nové moderní nemocniční budovy, kterou by kraj chtěl začít stavět příští rok. Dalšími tématy byla doprava a školství.

Pohádkový kat zdědil temperament po předcích. Lásek měl víc, jednu ale zaplatil životem. Tajnosti slavných

4:51
Díky jižanskému charisma a mimořádnému smyslu pro humor dokázal zaplnit fotbalový stadion. Diváci zbožňovali jeho satiru, kolegové zase upřímnost a vstřícnost. Jenže když jednomu z nich poskytl azyl, svedl mu za to manželku.

I v období adventu je hlad a nouze. A o Vánocích nejvíce sebevražd. Komentář Štěpána Chába

4:51
Opulentní oslavy Vánoc, všude zdánlivá hojnost všeho, včetně štěstí a radosti. Organizace Sociální klinika, jež pracuje s lidmi, kteří se ocitli na psychickém i sociálním dně, informuje, že od konce listopadu do začátku ledna je nejvíce lidí zranitelných. „Osamělí lidé nebo ti, kteří mají nějaký konflikt se svými nejbližšími, právě prožívají nejnáročnější období roku plné melancholie, smutku a bilancování.“ A upozorňuje, že k prvnímu lednu je evidovaných každý rok nejvíc sebevražd. Osamělí li...

RECENZE Zásadní americký román vychází poprvé s úžasnými ilustracemi. Francis Scott Fitzgerald, Velký Gatsby

4:51
Není vůbec žádným překvapením, že Francis Scott Fitzgerald, člen takzvané ztracené generace, vychází v nakladatelství Leda, jenž se soustředí dlouhé roky na jazyk. A tím nemyslíme pouze Fronkovy báječné slovníky, ale vesměs jazykovědu všeho druhu. My se ovšem nacházíme na poli beletrie, navíc poválečné (míněna tak zvaná Velká válka, která o svůj přídomek přišla hned 20 let po jejím skončení; stala se z ní ´jen´ První světová válka) , která hýbala nejen spisovateli a umělci, ale především náro...

Obyčejná rodina Kokardových z plzeňské Škodovky prožije celé století, od roku 1918 po rok 1989. Unikátní hra Kde domov můj? v D

4:18
Divadlo Alfa připravilo divadelní hru ´Kde domov můj?´ V ní se ohlédne prostřednictvím obyčejné plzeňské rodiny za uplynulým stoletím. Od kuchyňského stolu bude spolu s nimi sledovat a komentovat běh dějin světových, československých i plzeňských. Kromě rekvizit, vyrobených v dílnách divadla, se na jevišti objeví skutečné dobové předměty, jako třeba potravinové lístky nebo ruská digitální hra Vlk a vajíčka. Autory hry jsou Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček, jejich námětem se stalo češství, česk...

Plánovat můžete donekonečna, osud si ale stejně prosadí svou. Zpravidla když to čekáte nejméně

0:53
Lidské osudy jsou nepředvídatelné a ve dvacátém století obzvlášť. To potvrzuje dramatický a emotivní příběh, který si klade otázky o smyslu odvahy a strachu, štěstí i utrpení, paměti a zapomínání, piety i lhostejnosti. Je více než osobní, všechny postavy i události jsou totiž autentické. Román nejznámějšího seniora na Facebooku Michaela Třeštíka Chceš-li rozesmát pánaboha vydalo nakladatelství Motto.

Na den modelkou či modelem, na věku nesejde. Náchodští senioři si užili vánoční focení a mají bezva dárky pro rodinu

12.prosince
FOTOGALERIE Vánoční focení si ve čtvrtek 6. prosince doslova užili klienti Domova pro seniory Marie v Náchodě. Ocitli se na pár minut v rukou profesionální kadeřnice a kosmetičky, aby se pak mohli v plné kráse vyfotit. Fotografie od profesionálního fotografa budou moci věnovat během nadcházejících vánočních svátků svým blízkým a udělat radost nejen sobě, ale i jim.

Bolek si vychoval konkurenci. Jeho syn je ale příliš krásný na to, aby hrál šaška. Vycházející české hvězdy

12.prosince
FOTOGALERIE Další tváří nastupující herecké generace, která čelí jízlivým narážkám, že jí k úspěchům pomáhá protekce, je Vladimír Polívka. Syn populárního mima Bolka Polívky a herečky Chantal Poullain se proto snažil, aby dělal něco jiného, než jeho slavní rodiče. Zaměřil se na výtvarné umění a na sport, především snowboarding. A pak odjel studovat angličtinu do Kanady. Jenže nakonec se přece jenom potatil a ze sněhových prken přeskočil na ta divadelní. Dnes už září v Národním.

Zabití, nebo vražda? Tragédie na Táborsku. Spor o zakousnuté slepice skončil záhadnou smrtí mladého muže

12.prosince
EXKLUZIVNĚ KRIMI FOTO Pojbuky na Táborsku jsou v šoku. Sousedský spor kvůli zakousnutým slepicím skončil smrtí mladého muže. Protivník ho nejspíš umlátil dřevěným polenem.

Feministky mě nesnášejí jak mor, muži mi zas nadávají do… feministek. Ester Kočičková z toho ale má legraci

12.prosince
FOTO VIDEO Ester Kočičková je žena, která u nás nemá obdoby. Najít totiž někoho, kdo by sám sebe dokázal s klidem shodit a udělat si ze sebe srandu a ještě aby byl žena, navíc nesmírně tvořivá, a též skvělá šansoniérka a výtečná textařka… to téměř nevidí. V Show Jana Krause působila její sebeironie, humor a sarkasmus jako pramen čisté vody.

Požadavky Žlutých vest ve Francii jsou prostě rozumné. Z větší části. Komentář Štěpána Chába

12.prosince
Emmanuel Macron před dvěma dny spáchal ve francouzské televizi monolog s ústupky. Pravil, že důvody pro nespokojenost protestujících jsou hluboké a odůvodněné. A slíbil, že sníží daně a navýší platy. A co na to Žluté vesty? Předložily své požadavky. A nejsou tak malicherné, jakými je označila média, když mluvila jen o řevu po levnějším palivu do aut.

Šťastná rodina se šťastnými dětmi není ani v dnešní uspěchané době utopií. Mrkněte, jak na to

11.prosince
Nejspíš neexistuje výchovný problém, na který by autorka, která ve své psychologické praxi pracovala se stovkami rodin, v průběhu své dlouholeté praxe nenarazila. Erica Reischer nabízí ve svém ‘rodinném manuálu‘ jednoduchý, stručný a přehledný návod, shrnující ty nejúčinnější výchovné strategie. Její knihu, nazvanou Jak to dělají skvělí rodiče, vydalo nakladatelství BizBooks.

Poznávali jsme péči o ohrožené děti v Nizozemí, řekl radní Šotola s tím, že nejvíce zaujala ´víkendová pěstounská péče´

11.prosince
Pardubický kraj se už několik let inspiruje v péči o ohrožené děti v zemích, kde s moderními metodami mají již víceleté zkušenosti – ve Velké Británii, Francii, ve Skandinávii nebo teď aktuálně v Nizozemsku, odkud se právě vrátila skupina složená z pracovníků odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví a hlavně z ředitelů jednotlivých zařízení péče o ohrožené děti.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes