KrajskeListy.cz

Popis:

Regionální zpravodajství z krajů a okresů České republiky.

URL:

http://www.krajskelisty.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

6,3 položek/den

Do politiky šel po hlavě, když ale nahlédl ‘pod pokličku‘, proměnil se radši ve Vendulu. A pak se málem oženil… Tajnosti slavný

4:47
Po herectví pokukoval odjakživa, nakonec se k němu dostal ‘objížďkou‘ přes vysokou politiku. A ještě si kvůli tomu musel pořídit sukně. Díky nim dostal roli, která ho proslavila. A také získal srdce jedné z největších českých komiček.

Něco si přej, padá ekonomika aneb Jak pořídit nový chytrý telefon za 500 korun. Komentář Štěpána Chába

4:47
Brácha je neskutečně šikovná osoba. Na něco se podívá a už vidí, jak to opravit, vylepšit, jak to bude fungovat, jak udělat svět lepším. Hraje si tak, s úspěchem, na architekta, truhláře, tesaře, zahrádkáře, duchovního vůdce i ajťáka. Jeho renesanční šikovnost mu vskrytu duše pekelně závidím. Jak totiž když vidím vyviklaný šroub, beru to jako útok na vlastní osobu, protože tuším, že po utažení šroubu odpadne přinejmenším komín na baráku, když už nespadne celý.

Bez peněz do ciziny nelez. A proč letos hrozí v Egyptě Faraónova pomsta… Dovolená IV

4:47
Svět se nám globalizuje. V lecčems je to výhoda, v lecčems nevýhoda. Pojďme na výhody. Výhodou rozhodně jsou platební karty. Vyrazit do zahraničí bez koruny v kapse jde, pokud ty koruny jsou na platební kartě. Samozřejmě že se hodí sem tam nějaká platba v bankovkách a mincích. Na metro v Lisabonu prostě drobné potřebujete. Ale jak s tím, proboha, souvisí Faraonova pomsta! No, k tomu se propracujeme.

Měla byste se rozvést, protože tradiční rodina už v této společnosti nemá smysl. Kauza Aktip pokračuje. Přečetli jsme

4:47
Kauza Aktip a podvodní šarlatáni postihli také herečku Petru Špalkovou. Svěřila se s tím v rozhovoru s Barborou Tachecí v pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlasu. Jak mohla inteligentní a zkušená žena nalítnout dnes už tak známým podvodníkům? Co Aktip dělá? Hraje si na alternativní medicínu, operuje se strachem pacientů a „léčením“ z nich tahá nechutné množství peněz. Přitom je tím vlastně často ohrožuje na životě.

Generace, co vyrostla na Sunaru, má skoro dva metry, tvrdí energická herečka Ha Thanh Špetlíková

15.července
Krásná a sympatická herečka Ha Thanh Špetlíková se několik let objevuje v seriálu Ordinace v růžové zahradě, což jí zaručilo nehynoucí slávu, jde však i o schopnou obchodnici. S manželem totiž provozuje dvě kavárny. S Janem Krausem ale v jeho Show hovořila o dvou filmech, ve kterých nedávno hrála, nebo jaké to je pro Vietnamku chodit po světě s příjmením Špetlíková.

Maraton žvástů o návratu komunistů k moci. Není směšné se teď bušit v prsa?

15.července
Jak domácí, tak zahraniční média, se zabývají smutným faktem, že v České republice se opět dostali k moci komunisté. Dokonce i server idnes.cz, patřící do svěřeneckého fondu premiéra Andreje Babiše, cituje světové tiskové agentury, informující o tom, že v Čechách obsazují politické pozice členové KSČM.

Putování krajem Rudolfa Těsnohlídka a lišky Bystroušky za opuštěnou Liduškou. Český poutník

15.července
FOTOGALERIE Honosné prvorepublikové vily, malebná údolí, vznik tradice vánočního stromu, místo, kde přišla na svět liška Bystrouška. To vše a ještě mnohem víc nabízí svým návštěvníkům Bílovice nad Svitavou, romantická obec v těsné blízkosti jihomoravské metropole Brna. Vítejte v zamilovaném kraji spisovatele Rudolfa Těsnohlídka.

Šminky a laky, emoce a typicky ukňouraný zpěv. The Cure a jejich temná genialita

15.července
VIDEO Naposled kapela The Cure zavítala do Prahy před dvěma roky. Recenzenti se míjeli v rozsudcích. Někteří nad téměř šedesátiletými „dědky“ lámali hůl. Psali, že jejich show byla ospalá a koncert byl očekávatelný. Jiní, asi ti, co své dospívání svěřili do rukou právě těmto bubákům z Británie, výskali nadšením, protože kapela vystřihla všechny své důležité lovesongy. A právě v temných vodách The Cure utopíme naše pokračování ze soboty, kde jsme The Cure nakousli.

Televize v létě aneb Na českých obrazovkách chcípl pes a v zahraničí jedou naplno

14.července
Máme tady léto, čas, kdy většina z nás čerpá zaslouženou dovolenou, nemusí chodit brzy spát, a tak nám zbývá i dostatek času sednout si k televizi a vychutnat si nějaký dobrý film či seriál. Ale ouha. Všechny české televizní stanice se jako každým rokem zřejmě domluvily, že své diváky utlučou „poklady“ ze svých archivů.

Cesta kolem trilobitů za předky, uloženými v žárovém pohřebišti. Vzhůru na Pičhoru! Český poutník

14.července
FOTOGALERIE Při dnešním putování na nás čeká malá cesta za trilobity, pohled na zámek zpoza plotu, žárové pohřebiště a řada dalších zajímavostí. Zvolená trasa měří pouhých šest kilometrů a bez jakékoliv úhony ji zvládnou i malé děti. Ale pozor, ženou-li se mraky, je dobré mít naplánovanou trasu úniku.

Češi jsou národ kutilů. Udělej urob si sám, sama to neznám, ale pořád o tom někde slyším, říká ředitelka úspěšného Maker Faire

14.července
ROZHOVOR, FOTOGALERIE V Praze se nedávno konala výstava pro všechny, co milují kutilství, které je českému národu tak vlastní. Jen doba pokročila a kutilům se teď říká po anglicku makeři... Výstava Maker Faire ale pochází až ze Spojených států a přináší velmi zajímavý pohled na kutilství třetího tisíciletí. A jak je vidět, jde o téma, které nás zajímá stále, na výstavu totiž dorazilo 10 000 návštěvníků. O tom, jak se první letošní ročník výstavy vyvedl, jsme se bavili s ředitelkou výstavy Den...

The Cure, bubáci z Velké Británie, kteří jitří emoce už čtyři desetiletí a pořád to jsou štramáci

14.července
Tohle tehdy nikdo nečekal. V 70. letech, když skupina The Cure začínala, té partě nikdo neprorokoval nijak zářnou budoucnost. Hojně citovaná dobová recenze pravila, že jsou to milí kluci, ale život nikomu nezmění.

Neskutečné drama. Babička se ztratila, hledali ji policisté i vrtulníkem s termovizí. A pak...

14.července
Rozsáhlé pátrání po starší seniorce, které rozjeli policisté a další vyzvané složky již v neděli ráno, skončilo happy endem. Ženu se snažili najít i za pomoci vrtulníku s termovizí a specializovaných týmů se psy. Právě pětiletý Chester z Petrova, čtyřnohý pomocník Sboru dobrovolných hasičů Hejnice, ji nalezl v pondělí před polednem jen zhruba kilometr od jejího domova.

Hvězdy českého filmu se nacpaly do ústeckého Hraničáře. Téma hovoru, premiéra a moře alkoholu

14.července
VIDEO Film Úsměvy smutných mužů se vrátil do Ústí nad Labem, tentokrát se zde herci nesešli na place při natáčení, ale při autogramiádě a poté na plátně při předpremiéře filmu v ústeckém Hraničáři. Ještě před začátkem mohli příchozí diskutovat jak s herci, tak s režisérem Danem Svátkem nebo autorem knižní předlohy a scénáře Josefem Formánkem.

Brno plánuje přestat používat do roku 2020 jedovatý glyfosát, je spojený s výraznými zdravotními riziky

14.července
VIDEO Rada města Brna dnes rozhodla o tom, že nařídí všem ředitelům příspěvkových organizací, zvláště pak škol či nemocnic, aby ve svých areálech nahradili používání jedovatého glyfosátu jinými technologiemi údržby veřejných prostranství. Podobný pokyn bude projednán i ve vztahu k akciovým společnostem města s cílem do dvou let snížit používání glyfosátu na nulu. Zároveň byl náměstek primátora Martin Ander pověřen projednáním stejného postupu také se starosty městských částí, které zajišťují ...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes