KrajskeListy.cz

Description:

Regionální zpravodajství z krajů a okresů České republiky.

URL:

http://www.krajskelisty.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

5.8 items/day

Nekonečná válka s mocí, StB to zkoušela i přes Havla. Tichota začal mít pocit, že je to na hlavu. Tajnosti slavných

4:55
AUDIO / VIDEO První kapelu mu rozprášil osud, to byl ale teprve začátek. Našel boží talent, skvělého parťáka a zpěváka i velkou lásku. Také ale vypuklo peklo a nekonečný souboj s hloupostí mocných. Naštěstí se vždycky našel někdo, kdo byl ochotný pomoci. (Pokračování z pondělí 1. června)

Půjdeme vlast bránit hrdinně s písní na rtech, nebo se srdcem v kalhotách? A půjdeme vůbec? Co zaujalo Jiřího Macků

4:55
Parlamentní listy.cz si libují v anketách na nejrůznější témata, a protože pokládají aktuální provokativní otázky, těší se značné odezvě čtenářů. Dokonce tak velké, že běžně až dvacetinásobkem překračuje tradiční zhruba tisícovku respondentů oslovovaných agenturami sondujícími předvolební náladu občanstva. A i ten vzorek je bezesporu pestřejší, pokrývající nejrůznější oblasti republiky i politické názory.

Cajta na obojek, aby se příliš necukal. Na lidi bič a do frcu nějaké ty hry. Komentář Štěpána Chába

4:55
Nepokoje v USA, v tradiční výhní frustrace, kterou naše doba nabízí. Jako spouštěcí katalyzátor, ona pověstná poslední kapka, se v centru všeho dění usídlil symbol celých nepokojů, černoch George Floyd, kterého americký policista zaklekl na ulici při zatýkání tak, až se Floyd udusil. V tomto případě je zcela mimo mísu poukazovat na to, že Floyd nebyl bezúhonný a spořádaný občan USA, ale recidivista. Zásadní je jediné, policista zabil. Protesty jsou tedy zcela na místě.

Nedopalek cigarety, úmysl, technická závada nebo lesní požár? Na popel shořely dvě historicky cenné chaty Na Tokáni

4:23
FOTOGALERIE V pátek, 22. května, brzy ráno, vyrazil revírník v Národním parku České Švýcarsko do zaměstnání. V tom si všiml kouře, který se linul nad vrcholy smrků. Vyrazil hledat příčinu. Hoří Na Tokáni! Hned začala palba telefonátů. Na místo se sjelo 16 jednotek hasičů, byl povolán dokonce i hasičský vrtulník. Přesto za oběť ohni padly dva historické sruby, které byly středobodem zdejších výprav do přírody. Škoda za 23 milionů a hrůza – Na Tokáni byli snad všichni místní, kteří mají nohy. B...

Treblinku nebylo možné přežít. Naděje ale přežívá i na nejtemnějším místě

3:51
O tomhle téměř neuvěřitelném povstání jste možná ještě nikdy neslyšeli. Skutečný příběh z druhého nejvražednějšího nacistického vyhlazovacího tábora vydalo nakladatelství cPress.

Trénujete se svým školáčkem čtení? Čtyřlístek vám pomůže

2.June
Pracovní sešit navazuje na Slabikář se Čtyřlístkem a pomáhá rozvoji čtenářských dovedností dětí. Ke každému písmenu abecedy zde najdete různé aktivity a texty, které se dají využít i v dalších předmětech, například v etické výchově či prvouce. Pracovní sešit stejně jako Slabikář se Čtyřlístkem vydalo nakladatelství Edika.

Co je zač ta drsná ´Popelka´ z populární telenovely, která se s princem pořád schází a rozchází? Nejvyšší čas to zjistit. VIP s

2.June
FOTO Tahle holka prostě frčí. Herečka a zpěvačka Eva Burešová, která v nadmíru populárním seriálu Slunečná hraje tu ´hodnou´ sestru Týnu, vystartovala díky TV Prima jako raketa. O své roli Týny Popelkové říká: „Říkám jí krokodýl Týna Dundee. Je rázná, odvážná, dokáže každého chlapa v hospodě přepít, jezdí traktorem, kácí stromy motorovou pilou, jezdí tryskem na koni a je hodně chlapská.“ Se srdcem ze zlata, dodejme, konec konců, tak to v telenovelách bývá.

Trump jako idiot? Jasně, teď tu o červené karkuly. Kdy proběhne atentát? Komentář Štěpána Chába

2.June
Miluju, když Donalda Trumpa označují za idiota, kterému poradci musí den co den a znovu a znovu radit i cestu na tentýž záchod, na kterém byl za minulý rok každý den. V posledních dnech mě Trump dohnal k úsměvu hned dvěma svými kroky. Oznámil, že Antifu zahrne mezi teroristické organizace. A podepsal spis, jímž se chystá přistřihnout křídla Facebooku a Twitteru v jejich cenzurním řádění. Obě to jsou výborné zprávy. Jo a jen tak mimo jiné – doposud Trump nevyvolal ve světě žádnou horkou válku....

Báječní muži za promítačkou aneb vzpomínka na dávno zavřená kina a pozapomenuté filmy. Glosa Iva Fencla

2.June
Nový člen redakce, jehož (nejen) vzpomínkovým glosám je vyhrazeno úterý, přichází tentokráte s tématem kin a starých slavných filmů – což byl za našich mladých let fenomén; do kina jsme chodili klidně dvakrát třikrát týdně. Text vznikl ještě za korony, proto jeho původní název byl ´Pro případ, že by už neotevřeli promítací sály aneb Vzpomínka na kino - roky 1969-1989´. Ivo Fencl píše: V raném dětství u mě hrály roli dva plzeňské biografy: kino Cestujících a kino Eden. První byl mrňavý, druhý ...

Pohřešovaná. 13. 7. 1997 vyrazila Ivana na kole, na silnici ji zahlédla kamarádka. To bylo naposledy, čtrnáctiletá dívka zmizel

2.June
Čtrnáctiletá Ivana Košková zmizela beze stopy v červenci 1997 na krátké trase mezi dvěma vesnicemi. Po dvaceti letech se dokumentarista Petr Hátle pokouší zjistit, jak tato náhlá ztráta ovlivnila životy Ivaniných blízkých. V osmidílném krimi podcastu rekonstruuje okolnosti jednoho z nejzáhadnějších případů novodobé kriminalistiky.

Ztrátu důstojnosti otec neunesl. Syn ale našel způsob, jak pokryteckému režimu nafackovat. Tajnosti slavných

1.June
AUDIO / VIDEO Jako politicky nespolehlivý mohl na vysněnou školu zapomenout, konečně se dočkal až po vojně. Když pak přišel kamarád s nápadem založit skupinu, která bude zpívat v Čechách černošské spirituály, klepal si na čelo. Brzy ale změnil názor. (Pokračování z pátku 29. května)

Já tě udám, ty mě udáš. Piráti už zase donášejí do Bruselu. Trapnost. Komentář Štěpána Chába

1.June
Ledva člověk Piráty trochu pochválí za jejich čistě mediální péči o chudé a potřebné, už se na ně musí rozkatit pro jejich už zavedenou značku udavačů. Marcel Kolaja, lídr pirátské kandidátky do Evropského parlamentu, na svém Twitteru oznámil, že se mu volba tří členů do Rady ČT hrubě nelíbí a že se jde ostře zeptat do Bruselu, jestli to míní tolerovat.

Týna a Janek ze Slunečné řešili kvůli koronaviru velký problém. Společného mají ale mnohem víc

1.June
Divadla pomalu otvírají a rozjela se konečně i Show Jana Krause. V prvním dílu po karanténě přivítal herce Evu Burešovou a Marka Lamboru, kteří tvoří ústřední dvojici mimořádně populárního seriálu Slunečná.

Šokovaná lékařka nechápe. Stát zakázal nemocným lidem, aby se léčili

1.June
Karlovarská lékařka Milada Sárová patří k nejvýznamnějším balneologům nejen u nás, ale také v celosvětovém měřítku. Přednášela na nejprestižnějších světových kongresech a je členkou několika mezinárodních organizací. Přesto je již téměř padesát let věrná svým pacientům, a dokonce pro ně nechala postavit vlastní hotel. Léčila jich tisíce, a to ze všech koutů světa včetně slavných celebrit. Mnozí z nich se k ní stále vrací.

Pověsti jsou klíčem k životu našich předků. Poznávejte tajemství čarokrásné Šumavy

1.June
Odrážejí historický vývoj, prolínání mytologie s náboženstvím, pověry i jakousi etickou nauku, jak se mají lidé k sobě navzájem chovat. Tajemné starobylé příběhy ze šumavských hvozdů vydalo nakladatelství cPress.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes