Kroměřížský deník

URL:

http://kromerizsky.denik.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publikuje:

5,6 položek/týden

Předvánoční pohoda panuje na radničním nádvoří v Kroměříži

15.prosince
FOTOGALERIE / Předvánoční pohodu si vychutnávali návštěvníci na radničním nádvoří i tento víkend. Na své si zde přišli dospělí i děti, prostor se totiž přeměnil v oázu klidu s kouzelnou atmosférou blížících se svátků.

Studenti přiznávají zkušenost s alkoholem

14.prosince
Jak státní, tak městská policie provádí cílené i namátkové kontroly, které mají za cíl odhalit nepovolené užívání alkoholických nápojů mladistvých osob. Ze zkušeností již policisté ví, že existují místa, která jsou problémovější více než jiná.

Kroměřížští radní se setkali se starosty okolních obcí

13.prosince
Vedení kroměřížské radnice se ve středu 12. prosince setkalo se starosty měst a obcí, které spadají pod Kroměříž jako obec s rozšířenou působností.

Hebnarová a Holík vyklidili svá místa

10.prosince
Vedoucí funkci v příspěvkové organizaci města Domu Kultury opustila po čtyř letech Daniela Hebnarová. Podobně je na tom Karel Holík, který stál v čele Sportovních zařízení města Kroměříže – další příspěvkové organizace.

Koalice odkryla karty

10.prosince
Na tiskové konferenci představila koalice v Kroměříži složená z Nezávislých, tří zastupitelů zvolených za Zdravé Kroměřížsko, ODS, České pirátské strany a ČSSD programové prohlášení na současné volební období.

Setkání s hejtmanem nabídne diskuzi nad regionálními problémy

10.prosince
Debatu nad tématy, která tíží regionální města a obce nabídne třetí ročník akce s názvem Setkání s hejtmanem, jejímž pořadatelem je Deník. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek bude ve středu dopoledne v hotelu Baltaci ve Zlíně odpovídat na přímé dotazy hostů. S pozvanými osobnostmi se zapojí do diskuze o problémech regionu, jež obyvatelé zvolili ve čtenářské anketě jako nejpalčivější.

Nejen děti se povozily s Mikulášskou družinou

9.prosince
Svézt se unikátním vláčkem mohli nejen děti na mimořádném Mikulášském poježdění v Rajnochovicích. Společnost jim zde dělala celá Mikulášská družina, kdy strojvedoucími byli samotní pánové z pekel.

Kroměřížská nemocnice má už svoji kapli

8.prosince
Novou kapli má Kroměřížská nemocnice. Vznikla díky přestavbě jedné z místnosti na oddělení ošetřovatelské péče.

Hostýn možná přijde o „vrtuli“

7.prosince
Větrná elektrárna, které se důvěrně přezdívá pouze „vrtule“, se stala téměř neodmyslitelnou součástí sv. Hostýnu. Takřka vedle ní se nachází rozhledna, hřbitov či Křížová cesta. Elektrárna je viditelná pouhým okem už z dálky. Její životnost se pomalu blíží ke konci a nad výstavbou nové visí několik otazníků.

Pogrom v Holešově: Drancování, požáry, vraždy

6.prosince
Vojáci si na Židech hojili rány, které schytali během čtyřleté válečné vřavy. K řádění se přidali stovky obyvatel města.

Nechceme způsobit psychický šok, řekl čert

6.prosince
Čertí průvody, čertí vystoupení, dokonce i představení na diskotékách a firemních večírcích. To vše je náplní českých „krampusáků“ - tedy hrůzostrašných čertů, které od těch klasických, jež chodili s Mikulášem a andělem včera, rozezná každý na několik metrů daleko.

Vzpomínky, ze kterých se rodí pomoc. Den pro Zuzanku přinesl 409 tisíc

5.prosince
„Je to úplně úžasné. Moc nás to naplňuje, už od prvního ročníku, který byl pro nás nejhorší, protože to bylo asi tři měsíce od toho, co Zuzanka odešla. Ale hned po něm jsme věděli, že to je ta správná cesta. Vždyť se do pomoci nemocným dětem zapojují děti ze zlínských školek a Zuzanka takto může pomoci,“ svěřila se v úterý Daniela Oškerová, maminka Zuzanky Oškerové, která ve čtyřech letech podl...

Vyberte otázky, na které hejtman odpoví

4.prosince
HLASUJTE V ANKETĚ / Několik posledních dnů zbývá do tradiční akce nazvané Setkání s hejtmanem, kterou každoročně pořádá Deník.

Rodačka z Hulína za svůj výkon v sólovém zpěvu převzala tři prestižní ocenění

3.prosince
Zlato v hrdle nosí žákyně sólového zpěvu Základní umělecké školy v Hulíně Zuzka Hradilová. Potvrdila to i svým úspěchem na celostátní Písňové soutěži Bohuslava Martinů v Praze.

Východu země hrozí extrémní ledovka, lidé by neměli vycházet

2.prosince
Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před ledovkou ve východní části země na extrémní. Týká se to části krajů Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého a Vysočiny. Varování tam platí od dnešních 18:00 do pondělního poledne. Lidé by neměli vycházet ani vyjíždět autem. Ledovka se může tvořit i jiných částech ČR, stupeň nebezpečí je tam ale nižší. Informoval o tom dnes Český hydrometeor...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes