15
new stories - click to show

Kroměřížský deník

URL:

http://kromerizsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

5.6 items/week

Nic podobného jsem neviděl, říká archeolog o unikátním nálezu v Meziříčí

23:33
Nesmírně cenný archeologický přinesl v uplynulém týdnu archeologický výzkum prováděný při rekonstrukci náměstí ve Valašském Meziříčí. Tým vedený archeologem Muzea regionu Valašsko Samuelem Španihelem odhalil perfektně zachované části domu a části vybavení z konce 13. až poloviny 14. století. Podle odborníků jde o unikátní objev, který svým významem přesahuje hranice regionu.

Policisté na Kloboucku pochytali další desítky migrantů, vzlétl i vrtulník

25.May
Šestatřicet migrantů z Blízkého východu zajistili v úterý policisté na Valašskokloboucku. Všichni byli bez jakýchkoliv dokladů totožnosti. Policisté je během večera a noci rozvezli na útvary cizinecké policie po celé republice. „Dle prvotních zjištění všichni na území České republiky vstoupili a pobývali neoprávněně,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Prostějov přišel o státní úřad. Lidé musí do Kroměříže

23.May
Honosná vila v Rejskově ulici v Prostějově se nedávno rozloučila se zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Agenda byla přesunuta do Kroměříže a až tam proto musí nyní jezdit vyřizovat majetkové záležitosti klienti z Prostějovska.

Národní pouť včelařů na Hostýně. Věřící se loučili s arcibiskupem Graubnerem

22.May
Národní pouť včelařů přilákala v neděli 22. května na Svatý Hostýn více než tisícovku věřících ze všech koutů naší země. Hlavní včelařskou bohoslužbu (možná jednu ze svých posledních na tomto vyhlášeném mariánském poutním místě v pozici metropolity moravského a arcibiskupa olomouckého) sloužil končící a do vedení pražské arcidiecéze se přesouvající Jan Graubner.

Ve Stupavě ukazují Stupavská falza, falešné náhrobky Metoděje

21.May
Historkami opředenou dvojici pískovcových kamenů, vydávanou za údajné náhrobky věrozvěsta Metoděje, si mohou až do neděle 22. května prohlédnout návštěvníci kulturního domu ve Stupavě.

Černá zmrzlina je hit, láká i švestková se slivovicí. A jak chutná ta s červíky?

21.May
Jedna je černá jako bota, další má na sobě sušené červy a v poslední ucítíte slivovici. Řeč je o netradičních kozích zmrzlinách, které na farmě ve Vizovicích už dlouhá léta vyrábějí manželé Vlčkovi.

Plavání, skluzavky i wellness v Kroměříži. Radnice chystá studii na nový bazén

19.May
Kroměřížští radní vybrali zpracovatele investičního záměru a architektonické studie na výstavbu nového plaveckého bazénu. Postará se o to zlínská společnost CENTROPROJEKT GROUP, která nabídla cenu zhruba 480 tisíc korun.

Podpora rodin a dobrá poloha. Důvody proč v obcích přibývá dětí

19.May
Kunkovice na Kroměřížsku, Police na Valašsku, Vyškovec na Slovácku a Hostišová na Zlínsku. To jsou čtyři obce, které se mohou pochlubit nejvyšším podílem dětí do čtrnácti let na celkovém počtu v nich žijících obyvatel ze všech obcí a měst ve Zlínském kraji. Ve všech případech tento podíl přesáhl třiadvacet procent, v případě Kunkovic dokonce dvacet šest procent.

Sparta na kolenou. Slovácko ovládlo MOL Cup a má vytouženou trofej!

18.May
Dokázali to! Fotbalisté Slovácka završili mimořádnou sezonu ziskem vytoužené trofeje. Celek z Uherského Hradiště poprvé v klubové historii ovládl domácí pohár. Svěřenci trenéra Svědíka ve finále MOL Cupu na vlastním stadionu přejeli bezradnou Spartu 3:1 a v nejmenším městě, kde sídlí ligový klub, rozpoutali obrovskou euforii, nekonečné veselí.

Láska ke kabelkám opět pomáhá. Podívejte se

16.May
Málokterá instituce ve Zlíně by toho mohla vyprávět o dámské i mužské eleganci více než Městské divadlo Zlín (MDZ). Vždyť před každým představením je tato budova tichým pozorovatelem toho, jak lidé vytahují ze svých skříní krásné obleky, kostýmky či šaty.

Státní zástupce podal stížnost na rozhodnutí soudu v kauze otravy Bečvy

16.May
Státní zástupce Jiří Sachr podal stížnost na rozhodnutí vsetínského okresního soudu v kauze otravy Bečvy. Sachr to řekl ČTK. Vsetínský soud mu před týdnem vrátil kauzu předloňské otravy řeky k došetření.

Na hladký průběh Slavností piva dohlédnou policisté

16.May
Kvůli třídenním Slavnostem piva pod komínem v Záhlinicích chystá policie několik bezpečnostních opatření. Na hladký průběh akce, která se uskuteční od 19. do 22. května, budou dohlížet dopravní a pořádkoví policisté i kriminalisté.

Mňam! Gastrofestival přiveze do Kroměříže chutě z celého světa i česko

16.May
Ochutnat pokrmy z celého světa, a přitom zůstat na Výstavišti v Kroměříži. To nabízí svým návštěvníkům Mňam! Gastrofestival, který se uskuteční už v neděli 22. května.

Dany a Yuna se představují. Zlínská zoo otevřela dlouho očekávaný Jaguar Trek

15.May
Fanoušci zlínské zoo se konečně dočkali. V neděli 15. května se slavnostně otevřel dlouho očekávaný Jaguar Trek. Po dvaceti letech se tak do Zlína znovu vrátily největší jihoamerické kočkovité šelmy.

Papoušci, králíci i slepice. Výstaviště opět patřilo chovatelů

15.May
Oblíbeným chovatelským trhům patřil v neděli 15. května areál Výstaviště Kroměříž. Burza exotického i domácího ptactva, drůbeže, králíků a také nezbytných chovatelských potřeb tradičně přilákala tisíce zájemců z celého kraje.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes