Kroměřížský deník

URL:

http://kromerizsky.denik.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publikuje:

6,3 položek/týden

V Kroměřížské nemocnici začali pracovat na novém parkovišti

19.srpna
Nového parkoviště se konečně dočká Kroměřížská nemocnice. Stavební úpravy pozemku, na němž má vyrůst, už jsou v plném proudu. Tato volná plocha zde vznikla před dvěma lety po demolici vysloužilé mazutové kotelny.

Jablek je hodně. Mají se prodávat za 16 Kč

17.srpna
Abnormálně velkou úrodu jablek potvrzují pro letošek pěstitelé v kraji. Ve finále by tak díky tomu lidé za jejich nákup mohli ušetřit. A stejně tak i za výrobky z nich, jako jsou například mošty od regionálních výrobců.

Nadaní žáci míří do Kroměříže, uskuteční se zde první MenART

17.srpna
Přes sto nadaných žáků a jejich pedagogů hudebních i výtvarných oborů základních uměleckých škol z celé České republiky se sejde poslední srpnový víkend v Kroměříži.

Poprvé si fotbalisté z Lutopecen zakopou na novém trávníku

17.srpna
Žehnat novému hřišti a jeho zázemí se chystají tuto sobotu v Lutopecnách. Dokončen byl dlouhodobý projekt přebudování místního sportovního areálu, který byl rozdělen do několika etap.

Více než 100 leteckých modelů dorazilo na Čmelák model show

16.srpna
Jubilejní 20. setkání leteckých i jiných modelů a samozřejmě také jejich obdivovatelů Čmelák model show se o víkendu uskutečnilo ve velkém stylu. Předem byla avizovaná účast předních světových, ale i našich pilotů a absolutních špiček tohoto sportu.

Vedra nás ještě podusí. I podzim má být teplý

14.srpna
Horko a zase horko. Kýženého ochlazení se zřejmě ještě několik týdnů nedočkáme. Silné bouřky, které mají zasáhnout i Zlínsko, podle meteoroložky Dagmar Honsové teploty výrazně nesrazí. Pranic nepomohou ani vyprahlé přírodě.

Metalová smršť se žene na Hranice

13.srpna
Pořádnou nálož metalové muziky opět slibuje letos už 17. ročník revivalového festivalu Rock Drey Fest

Bílá pěna, láhev orosená. Pivní slavnosti se opět vydařily

12.srpna
Raději sklo než pet láhev, raději pivo než tvrdý alkohol. Milovníci pěnivého moku mají jasno: nejen v nynějších parných dnech dokáže vychlazený půllitr krásně osvěžit.

Radek Henner: Na padlé vojáky by měla být celá země hrdá

7.srpna
ROZHOVOR / „Mise v Afghánistánu patří k těm nejtěžším. Každý voják který tímto vojenským nasazením projde, je skutečným profesionálem a může být nasazen na jakoukoliv bojovou i nebojovou činnost,“ uvedl pro Deník v reakci na nadělní smrt tří čekých vojáků Radek Henner, plukovník Generálního štábu v záloze a bývalý ředitel zlínské krajské vojenské správy. Sám má zkušenost z mise například v Kosovu.

Obětí žraloka v Egyptě je muž ze Slovácka

5.srpna
Když 42letý muž z Bánova opouštěl na sklonku července své rodné Slovácko, aby spolu s manželkou a dvěma dětmi zamířil na exotickou dovolenou do vyhlášeného egyptského resortu Marsa Alam, netušil, že se domů už nevrátí.

Osobnosti regionů: Církevní restituce dodatečně nedaňte. Je to jen populismus

4.srpna
/INFOGRAFIKA/ Zatímco většina Čechů zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí podporuje, dvě třetiny osobností českých, moravských a slezských krajů oslovených v anketě Deníku to odmítají.

Požehnáním nově vyšlechtěné květiny zahájí svou spolupráci

4.srpna
Spoustu novinek přinese 5. ročník kroměřížského festivalu barokní kultury Hortus Magicus, který se bude konat od 9. do 12. srpna v malebném prostředí Květné zahrady. Největší z nich je prodloužení festivalu na čtyři dny.

Do letní pohody vnese návštěvníky zahrádkářská výstava ve Věžkách

2.srpna
Tradiční výstava Léto 2018 Zahrada Věžky opět otevřela své brány. Letošní ročník organizátoři pojali v duchu klidu a pohody, tedy pravé letní atmosféry.

Trénink v holešovské zámecké zahradě přilákal přes stovku dětí

1.srpna
Obrovský úspěch zaznamenala víkendová akce pro malé sportovce Spartan kids v Holešově, kterou už potřetí zorganizoval spolek Spartan Training Group Holešovský region ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes