15
new stories - click to show

Kroměřížský deník

URL:

http://kromerizsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

3.4 items/day

V Kroměříži vzniknou další nové úseky pro cyklisty

18:30
Dopravní značení, které má zvýšit komfort a bezpečnost cyklistů letos přibude v ulicích Na Lindovce a Lutopecká, „S tím bude souviset i změna dopravního značení v obou zmíněných ulicích. Vše řešíme ve spolupráci s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Pandemie „vyžene“ výstavu do ulic, druhá bude v arkádách na zámku

18:29
Od pondělí bude možné zhlédnout hned dvě nové výstavy. I tentokrát Městské kulturní středisko Holešov improvizovalo a přizpůsobilo výstavu současným pandemickým podmínkám. Výstavní plochou pro jednu z nich budou ulice města. Druhá bude umístěna v prosklených arkádách zámku.

Očkování začalo zabírat, registrovat se mohou i pedagogové

11:05
Epidemická situace ve Zlínském kraji je v současné době nejlepší z celé republiky. Index rizika je 62, což odpovídá 3. stupni protiepidemického systému PES. Šíření nákazy úspěšně brání testování, které odhalí i bezpříznakové osoby, a očkování, díky němuž se podařilo snížit počty nakažených zdravotníků.

Nosí Kroměřížané respirátory? Deník vyrazil do ulic, podívejte se

25.February
V Česku začala platit povinnost nosit na vybraných místech s vyšší koncentrací osob – jako jsou obchodní domy – respirátor FFP2, nanoroušku nebo dvě přes sebe nasazené zdravotnické roušky. Výjimku mají děti do 15 let. Kroměřížané nařízení víceméně dodržují. V Deníkem navštívených supermarketech a obchodech se našlo jen malé procento těch, kteří přišli na nákupy jen v jedné zdravotnické roušce. ...

Žárové hroby a okraj sídliště jsou další archeologické nálezy při stavbě dálnice

25.February
Po krátké zimní přestávce, kdy mrazivé teploty na chvíli přerušily práce na záchranném archeologickém výzkumu na stavbě dálnice D55 v úseku Babice-Staré Město, již archeologové hlásí další nálezy. Informovala o tom mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Lucie Trubelíková.

Osud vzal čtyřem dětem tatínka. Zvedla se vlna solidarity

25.February
Třicetiletá zdravotní sestra zůstala s dětmi sama. Mladé rodině pomohla nemocnice zorganizováním sbírky. Přidaly se i kapely s benefičními koncerty.

Praktici ve Zlínském kraji se zapojili do očkování proti covidu

24.February
Ve Zlínském kraji se do očkování proti onemocnění COVID-19 zapojili praktičtí lékaři. Již 130 praktických lékařů obdrželo vakcíny, kterými naočkují do konce února 3 200 seniorů ve věku 80 a více let.

Od něžností k perverzi. "Slovácký" predátor z filmu V síti teď čelí obvinění

24.February
Kriminalisté z oddělení kybernetické kriminality ukončili v těchto dnech návrhem na podání obžaloby vyšetřování případu šíření pornografie a ohrožování výchovy dítěte, ze kterého viní jedenadvacetiletého mladíka z Uherskohradišťska. Ten během natáčení dokumentárního filmu V síti komunikoval s najatou herečkou vydávající se za dvanáctiletou dívku.

Sebevraždy kvůli pandemii? To budeme hodnotit až s odstupem, říká psychiatr

23.February
ROZHOVOR/ Již rok se musí lidé u nás i ve světě vyrovnávat s pandemií nemoci covid-19. Sledují zprávy o počtech nakažených i mrtvých. Téměř rok nechodí děti do školy. Rok musí lidé respektovat různá vládní nařízení, omezení a zákazy.

Kapacita intenzivních lůžek ve Zlínském kraji je téměř vyčerpaná

22.February
Nemocnice v mnoha regionech republiky bojují. Počet covid pozitivních pacientů stoupá, počet volných lůžek klesá. Situace na Zlínsku zatím není na hraně, zdejší lékaři a politici však varují, že se mění každým dnem. Očekávají nárůst počtu nakažených a apelují na zodpovědné chování jednotlivce.

Oprava zámku pozvedla prestiž města i sebevědomí Holešováků, myslí si starosta

22.February
/ROZHOVOR/ Cesta do křesla starosty druhého největšího města okresu Kroměříž byla trnitá. Rudolf Seifert si prošel dělnickou profesí v PAL Magneton v Kroměříži či hulínské Pilaně. Poté zakusil práci na kulturním odboru městského úřadu. Podílel se na tvorbě zpravodaje Holešovsko, který přetrval do dnešních dnů. V rozhovoru pro Deník starosta hodnotil například situaci kolem Strategické průmyslov...

Kameník Svak: Zachránil pomník Švehly, nyní by si troufl na obra Drásala

22.February
Původně chtěl studovat vysokou školu se zaměřením na tělovýchovu a sport. Napoprvé mu však „přijímačky“ nevyšly a poté přišlo zranění. Budoucnost, kterou si pro sebe představoval a plánoval, se mu rázem rozplynula před očima. Sport, převážně cyklistika a hokej mu tak nadále zůstala jen jako záliba. „Začal jsem si hledat práci. Kamarádi dělali v kamenické firmě . Nechal jsem se zlákat a šel to z...

Jak se žije v Holešově? Pojďte na návštěvu

22.February
Čím žijí města či vesničky, které obvykle jen projíždíme? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Oblíbený seriál Deníku vás provádí obcemi na Kroměřížsku. Přiblížíme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. Ve třetím díle se podíváme do Holešova.

Místo výsadby nového sadu se teď Holešov "dohaduje" s úřady

22.February
Holešov se pustil do obnovy zámecké zahrady. Česká inspekce životního prostředí však vystavila městu stopku. Hrozí, že město přijde nejenom o miliony korun.

Obchvat Otrokovic se zřejmě otevře dřív. Podívejte se, jak to tam teď vypadá

21.February
FOTOGALERIE/ Dokončení Jihovýchodního obchvatu Otrokovic už mnozí řidiči vyhlíží. A jak se zdá, možná se otevření obchvatu dočkají v dřívějším termínu, než bylo původně plánováno. Stavbu nezpomalila ani koronavirová pandemie. V současnosti pracují dělníci společnosti Eurovia, která je zhotovitelem zakázky, na stavbě protihlukových stěn. Na dvou třetinách vozovky je už také položena první vrstva...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes