15
new stories - click to show

Kroměřížský deník

URL:

http://kromerizsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

3.7 items/day

Jídlo a pití na podzimní Florii: Kolik stojí a jaký je výběr? Podívejte se

20:17
Tisíce zahrádkářů se od čtvrtečního rána sjíždí do Kroměříže na podzimní výstavu Floria. A jelikož při dlouhém nakupování nejednomu vyhládne, nechybí na výstavišti kromě široké nabídky rostlin, keřů a květin, ani bohatý výběr dobrého jídla a pití. Jaká je tamní nabídka? A kolik zaplatíte za pivo, langoš či teplý oběd? Deník se zaměřil na ceny občerstvení a níže přináší jejich přehled.

VIDEO: Věžky na Kroměřížsku obsadili zahrádkáři. Odstartovala tradiční výstava

17:27
Davy zahrádkářů a kutilů od čtvrtečního rána obsadily Věžky na Kroměřížsku, kde začala podzimní prodejní výstava Zahrada Věžky. V areálu tamního zámeckého parku potrvá až do konce týdne.

VIDEO: Do Kroměříže míří davy lidí. Začala Floria Podzim, v hlavní roli bonsaje

17:27
Oblíbená zahrádkářská výstava Floria Podzim odstartovala ve čtvrtek na Výstavišti Kroměříž. Akce pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabízí kromě širokého sortimentu pro dům a zahradu také unikátní expozici desítek bonsají s názvem Čas – největší umělec. Akce potrvá až do konce týdne, denně od 9 do 16 hodin.

VIDEO: Souboj Slavií: Rekordní návštěva i spálená klobása namísto dýmovnice

8:48
Opravdový svátek si ve středu užili fotbaloví příznivci v Kroměříži. Domácí Hanáci tam v utkání 3. kola MOL Cupu přivítali pražskou Slavii. Utkání, ve kterém se spolu oba celky střetly snad vůbec poprvé, nabídlo nejen fotbalový zážitek, ale také historickou návštěvu 4197 diváků, za kterou by se nestyděly ani prvoligové kluby. Kromě dění na hřišti, zaujal přítomné fanoušky úsměvným momentem také z…

Podzimní Floria je za dveřmi, co nabídne? V hlavní roli budou letos bonsaje

27.September
Mílovými kroky se přiblížila tradiční zahrádkářská výstava Floria Podzim. Uskuteční se od čtvrtka 28. září do neděle 1. října na kroměřížském Výstavišti, přístupná bude denně od 9 do 16 hodin. O tom, co letos návštěvníkům nabídne, jaký bude doprovodný program a jakou květinovou expozici si tentokrát připravili aranžéři, hovořil v rozhovoru pro Deník ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný. Ohlé…

Dvě expozice, burčák a dušičkový sortiment. Ve čtvrtek začíná Zahrada Věžky

27.September
Na příjezd tisíců zahradníků a zahrádkářů se v těchto dnech připravují ve Věžkách na Kroměřížsku, kde ve čtvrtek odstartuje tradiční prodejní výstava Zahrada Věžky. V areálu tamního zámeckého parku potrvá až do konce týdne.

Zlínská zoo začne příští rok stavbu záchranného centra pro lvy

27.September
Příští rok zlínské zoo bude ve znamení budování druhé etapy Karibuni. Stavba záchranného centra pro lvy by měla být zahájena už na začátku roku 2024, nabídne zázemí pro zhruba deset zvířat a zaujme plochu půl hektaru.

Souboj Slavií. Do Kroměříže přijede Slavia Praha, policisté chystají opatření

26.September
Pomyslným svátkem pro všechny fotbalové příznivce bude středeční duel 3. kola MOL Cupu, ve kterém domácí SK Hanácká Slavia Kroměříž přivítá na Stadionu Jožky Silného pražskou Slavii.

Otrokovice po 18 letech zvyšují poplatek za odpad. Zvažují to také v Kroměříži

26.September
Poplatek za odpad se v Otrokovicích po 18 letech zvýší, rozhodli o tom tamní zastupitelé. Namísto současných 480 korun zaplatí lidé od příštího roku 720 korun. Hlouběji do kapsy budou muset od nového roku sáhnout také obyvatelé Uherského Hradiště. Zvýšení poplatku zvažují i v Kroměříži. Radnice argumentují rostoucími náklady.

Tragická nehoda v Malenovicích. Řidič zemřel po čelní srážce s náklaďákem

26.September
Vážná dopravní nehoda uzavřela na celé dopoledne silnici ve Zlíně - Malenovicích ve směru na Salaš. Při nehodě, která se stala krátce po 8 hodině ráno zemřel řidič osobního automobilu po čelním střetu s protijedoucím nákladním automobilem.

Byty, sportovní hala i přístav. TOP 5 staveb, které se otevřou na Kroměřížsku

26.September
Čilý stavební ruch panující na Kroměřížsku nejspíš neustane ani v příštích letech. Deník se proto podíval na očekávané stavby v regionu, které se připravují nebo se už staví. Nechybí mezi nimi nové byty, sportovní hala či přístavba v nemocnici. V přehledu se také dočtete, kdy budou stavby hotové, kdo do nich investoval nebo co v nich najdete, až poprvé otevřou své dveře.

VIDEO: Nablýskaná tuningová a sportovní auta obsadila Výstaviště Kroměříž

23.September
Nablýskaná auta a kamiony, burácení motorů a vůně benzinu. Tak to v sobotu vypadalo na unikátní přehlídce desítek vytuněných a sportovních vozů a kamionů na Výstavišti Kroměříž. Bohatý program je připraven také na neděli.

VIDEO: Kroměříží projel průvod kočárů a koňských povozů. Takto to vypadalo

23.September
Kroměříž o víkendu hostí Mezinárodní soutěž tradičních zápřeží, jejíž součástí byl i sobotní průvod kočárů a dalších koňských povozů centrem města. Průvod odstartoval ve čtvrt na dvě odpoledne na Pionýrské louce a za doprovodu policistů a velkého zájmu kolemjdoucích projel postupně přes Kojetínskou, Riegrovo náměstí a Vodní až po Vejvanovského ulici.

Oprava silničního průtahu Kroměříží? Za dva roky, slibují představitelé kraje

22.September
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Opravu silničního průtahu městem přislíbili v uplynulých dnech představitelé Zlínského kraje na své návštěvě v Kroměříži. Krajští radní v čele s hejtmanem zároveň podpořili záměr města na stavbu domova se zvláštním režimem v lokalitě Račín.

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb. Dominovali ti ze Slovácka

22.September
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Pracovník roku v sociálních službách Zlínského kraje 2023 se ve čtvrtek 21. září uskutečnilo v Baťově vile ve Zlíně. Ocenění od představitelů Zlínského kraje převzalo celkem sedm žen a jeden muž, kteří se dlouhodobě a příkladně věnují práci v sociální oblasti.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes