15
new stories - click to show

Společnost česko-kubánského přátelství

Description:

je dobrovolné sdružení občanů České republiky, jehož cílem je rozvíjet přátelství a solidaritu s kubánským lidem a napomáhat šíření objektivních informací o dění na Kubě a jejím mezinárodním postavení.

URL:

https://www.kubadnes.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3 items/month

Zpráva Kuby o blokádě 2022

25.October
Aktualizovaná zpráva Kuby o rezoluci 75/289 Valného shromáždění Organizace spojených národů s názvem „Nezbytnost ukončení ekonomického, obchodního a finančního embarga uvaleného Spojenými státy americkými vůči Kubě“ (srpen 2021 – únor 2022).

BESEDA s VELVYSLANCEM KUBY 22.10.2022

23.October
Společnost Česko-kubánského přátelství uspořádala v budově ÚV KSČM v Praze setkání s velvyslancem Kuby Danilem F. Alonsem Mederosem. Zúčastnila jsem se velmi zajímavé dvouapulhodinové besedy za územně organizačni složku Teplice. Setkání řidila předsedkyně SČKP Tereza Čechová Humpolcová. Nechyběla manželka velvyslance Tamara Acosta a konzulka Vanesa Ortega. Profesionálně jako vždy tlumočila Eva Má…

Žádost o dary - hurikán Ian

4.October
Společnost česko-kubánského přátelství vás žádá o pomoc pro Kubu. Jak jste za jisté zaznamenali, tak Kubu zasáhl hurikán Ian, který hrozivě zdevastoval velkou část jejího území. Ničivé následky hurikánu Ian, který zasáhl západní provincie Kuby a hlavní město Havana při rychlostech větru až 200 km/h, jsou těžkou ranou pro postižené lidi a instituce.

Den s Kubou 2022

28.September
Ve čtvrtek 15. září proběhl na Teplicku pravidelný každoroční DEN S KUBOU. Opět jsme v našem regionu přivítali velvyslance Danilo Alonso Mederose a jeho manželku Tamaru Acostu. Doprovázela je konzulka Vanesa Ortega. Nemohla chybět tlumočnice Eva Mánková.

Plavba lodi po Vltavě 2022

28.September
Společnost Česko-kubánskeho přátelství ve spolupráci s Kubánskou ambasádou a Martiánskou asociací Kubánců v ČR dnes uspořádala plavbu lodí po Vltavě k 69. výročí útoku na kasárna Moncada.

Valná hromada SČKP

30.May
V sobotu 28.5. 2022 proběhla valná hromada Společnosti česko-kubanskeho přátelství za přítomnosti Kubánského velvyslance a konzulky.

Hold bývalému kubánskému ministru zahraničí Ricardo Alarconovi

17.May
Kuba (a nejen Kuba) vzdala hold bývalému kubánskému ministru zahraničí Ricardo Alarconovi, jenž zemřel v Havaně v neděli 1. května ve věku 84 let.

Informace z besedy s velvyslancem Kubánské republiky v ČR

2.December
Dne 30. listopadu 2021 uspořádala Společnost česko-kubánského přátelství setkání a besedu s mimořádným a zplnomocněným velvyslancem Kubánské republiky v ČR Danielem Alonsem. Této besedy se zúčastnilo 30 účastníků, resp. 26, přičemž v předsednictvu zasedli mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Kubánské republik, tlumočnice, nová konzulární úřednice velvyslanectví Kubánské republiky v ČR a předsedky…

Kubánská vakcína může zachránit miliony životů

29.November
https://www.portside.org/2021-11-24/cubas-vaccine-could-end-saving-millions-lives Portside 24. listopadu 2021 Autor: Branko Marcetic datum zdroje: 22. listopadu 2021 (Jacobin) Velká část tiskového zpravodajství o Kubě se minulý týden soustředila na protivládní protesty, které se nakonec neuskutečnily. Méně se už věnovala něčemu, co má potenciálně větší globální význam: jejímu vakcinačnímu tažení.…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes