15
new stories - click to show

www.kudyznudy.cz

Description:

Akce Výstavy

URL:

http://www.kudyznudy.cz

Catalog:

Kultura → Výstavy

Publishes:

9.8 items/week

Vernisáž Festivalu Neviditelného filmu

15:30
Pragovka Gallery srdečně zve na otevření výstavy Festival neviditelného filmu, za kterou stojí kurátorky Lea Petříková a Maro Hajrapetjan. Vernisáž výstavy proběhne 2. 3. 2021 v 18:00, sledujte ji s námi online na facebooku Pragovka Gallery. Výstava potrvá do 13. 4. 2021.

Nejde-neexistuje: online výstava ve Zlíně

23.February
Nadace Tomáše Bati připravila pro dobu probíhající pandemie on-line výstavu Nejde-neexistuje, která přináší pohledem dvaceti zlínských fotografů pohled na dění v tehdejším baťovském světě.

Ekologická úzkost

21.February
Pragovka Gallery srdečně zve na další Korzo na Pragovce z pásma Ekologická úzkost I. Korzo proběhne online ve čtvrtek 25. 2. 2021 od 18:00.

Hravá radnice

18.February

Žižka před branami

18.February
Ddotyková výstava k výročí 600 let od vstupu husitských vojsk do Poličky plná válečné zbroje, dámských gotických šatů, hravých aktivit i vyrábění.

Dějiny sklářství: Vysočina, Jižní Čechy, Dolní Rakousko

17.February
Expozice umístěná v prostorách malebného šlechtického sídla v posázavském městě Ledeč nad Sázavou je zaměřena na představení dějin sklářství v uvedených regionech, oblastech se společnými kořeny sklářské tradice.

Současná sklářská tvorba: Vysočina, Jižní Čechy, Dolní Rakousko

17.February
Výstava představuje autorskou tvorbu současných sklářských výtvarníků, design sklářských provozů i práce studentů středních odborných škol. Místně se zaměřuje na oblast tří krajů – Vysočiny, jižních Čech a Dolního Rakouska.

Má vlast cestami proměn v Berouně

17.February
Putovní výstava přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Jde o předběžný termín zahájení a ukončení výstavy!

Jiří Černický v Galerii Luxfer

17.February
Výstava Jiřího Černického představí videoprojekty, vztahující se k reflexi politické minulosti a její současné aktualizaci.

Milan Mikuláštík v Galerii Luxfer

17.February
Milan Mikuláštík (*1975) je na umělecké scéně aktivní v mnoha oblastech. Jako člen skupiny MINA a Guma Guar se aktivistickým způsobem vyjadřoval k aktuálním problémům veřejného prostoru a mediální reality.

Výstava Přátelé vystavují

17.February
Výstava představí 3 výtvarníky, kteří se dlouhodobě pohybují na výtvarné scéně. Rakovnický rodák Miroslav Pangrác si na výstavu přizval své dva přátele – Janu Heřmanovou a Milana Pokorného.

Výročí v Poličce aneb oživili jsme 2838 m

17.February
V muzeu připravili drobnou výstavku pro každého, komu už procházky přírodou připadají pořád stejné. Pomocí drobných panelů s různými výročími, která se slaví v letošním roce, doufají, že zpříjemní 2838 metrů cyklostezky mezi Poličkou a nedalekou Modřecí.

Nájemníci času jako historiografické a castanedovské téma

17.February
Dvojice rozhovorů nad tématem kulturně historického prostoru, v němž se pohybujeme, relevantností jeho obrazu a jeho záměrnou či mimovolnou manipulací.

Lea Petříková a Maro Hajrapetjan - Festival neviditelného filmu

16.February
Pragovka Gallery zve na výstavu Festival neviditelného filmu, za kterou stojí kurátorky Lea Petříková a Maro Hajrapetjan.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes