15
new stories - click to show

Kultura21.cz

Description:

Průvodce kulturou 21. století. Od vážné hudby přes metal, výtvarné umění, divadlo, až po film a knihy.

URL:

http://www.kultura21.cz

Catalog:

Kultura

Publishes:

4.6 items/day

V Etiopii se ve mně zrodila ta pravá vášeň pro fotografování

7:08
„Focení lidí mě naplňuje a věřím, že skrze objektiv dokážeme vytvořit zvláštní propojení,“ přiznává známá fotografka Monika Navrátilová, jejíž fotografie zdobí titulní stránky časopisů, občas se objevují také na billboardech, v knihách nebo v reklamních kampaních spojených s českými osobnostmi a sama patří k lidem, pro které je jejich profese také koníčkem.

Nový český film Pohani uctí památku tragicky zesnulé ukrajinské autorky Anny Jablonské

7:08
Když si v roce 2011 přiletěla význačná ukrajinská autorka Anna Jablonská převzít hlavní cenu za divadelní inscenaci Pohani, v Moskvě na letišti Domodědovo tragicky zahynula při teroristickém útoku. Vrcholem její kariéry je označována právě divadelní hra Pohani, kterou se režisérka Olga Dabrowská rozhodla zfilmovat. Jemně satirické existenciální drama diváci uvidí v českých kinech od 13. října.

Voskovec s Werichem ve skvělém představení V+W na Dramoxu

7:08
Nahlédněte do života géniů Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Dramox a Divadlo Na Zábradlí uvádějí představení Korespondence V+W, které se v červnu po 13 letech a 200 reprízách rozloučilo s diváky. Od premiéry v roce 2010 v brněnské Redutě ji někteří diváci viděli i dvacetkrát. Teď si ji můžete neomezeně užít na Dramoxu. Dva géniové a strhující výpověď o jejich přátelství, tvorbě i svobodě v nelehké…

Trienále Dům umění II nabídne zajímavý doprovodný program

7:08
Diskuzi o současné umělecké scéně, komentované prohlídky výstav Zlínský salon a Obsese nebo site-specific inscenaci nabídne návštěvníkům doprovodný program k trienále Dům umění II, které pořádá Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Růžena Lysenková hrála hodně v televizi, ale velké role měla hlavně v divadle

28.September
Pamětníci a milovníci divadla si mohli všimnout, že letos 6. září to bylo deset let, co odešla ve věku 94 let vynikající herečka Růžena Lysenková. Naposledy si zahrála v roce 1997, a to v televizním filmu Čas jeřabin. A i když se objevila v řadě inscenací a seriálů, (komu by se nevybavila její postava pošťačky v Chalupářích), velké a nádherné role jí dopřávalo hlavně divadlo.

Jazz Dock Orchestra vydává své první album – živou nahrávku přímo z Jazz Docku

28.September
Album Tonight je první nahrávkou domovského bigbandu oblíbeného pražského jazzového klubu Jazz Dock, který zde již od ledna 2018 vystupuje pravidelně každé třetí pondělí v měsíci. Přináší živou nahrávku ze dvou letošních koncertů, které se odehrály u příležitosti pátého výročí založení Jazz Dock Orchestra. Album přináší skladby dvou jeho členů, saxofonisty a leadera orchestru Andyho Schofielda a …

Nenechte si ujít 33. ročník Podzimního knižního veletrhu

28.September
33. Podzimní knižní veletrh bude už příští týden – v pátek a v sobotu 6. a 7. října 2023 v Kulturním domě Ostrov a v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Jaká je Kriminálka v knižní podobě?

28.September
Kriminálka je název knihy, kterou vydalo nakladatelství Radioservis a vychází ze stejnojmenného rozhlasového pořadu a podcastu Miroslava Vaňury.

Kuchařka pro milovníky rýže i zahraniční kuchyně

28.September
Nakladatelství Esence přineslo na český trh skvělou knihu Rýže – Recepty z celého světa. Pojďte do ní nahlédnout!

Nová dětská knížka je přímo stvořená k pokreslení či upatlání. Potěší (nejen) malé uličníky

27.September
Knižní novinka s názvem Frank a želvička kromě napínavého příběhu a krásných ilustrací přímo vybízí k zapojení fantazie a vlastní kreativitě. Na rozdíl od jiných knih je u ní totiž vyloženě žádoucí, aby ji děti vlastnoručně pokreslily nebo upatlaly vším, co jim zrovna přijde pod ruku. Z každé knihy se tak hravě stane naprostý originál. Autorem poutavého příběhu je Lukáš Bohata, za ilustracemi vyt…
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes