Kultura21.cz

Description:

Průvodce kulturou 21. století. Od vážné hudby přes metal, výtvarné umění, divadlo, až po film a knihy.

URL:

http://www.kultura21.cz

Catalog:

Kultura

Publishes:

2 items/day

Kniha Turbulence ukazuje různé perspektivy

9:31
Nakladatelství Akropolis přichází s novinkou nazvanou Turbulence - od úspěšného britského spisovatele Davida Szalaye, který již za svá díla získal řadu ocenění a právem se řadí mezi uznávané britské autory.

Dokonalá detektivka? Dokonalé ticho!

3.June
V dubnu vydalo nakladatelství kniha Zlín další dokonalou knihu britské autorky Helen Fieldsové, tentokráte s názvem Dokonalé ticho. Pojďte se začíst do policejního vyšetřování, kterému nechybí spád, napětí a kde policisté musí vynaložit veškeré úsilí, aby zastavili zlo, jenž právě řádí.

NADACE E-MOC-E PŘEDSTAVÍ REKORDNÍCH 55 UMĚLCŮ: Veřejnost může navštívit virtuální galerii a hodnotit vystavující autory

2.June
Malíři, fotografové, hudebníci a básníci budou již počtrnácté prezentovat svojí tvorbu veřejnosti díky nadaci E-MOC-E. Ta dnes spustila internetovou galerii umění www.e-moc-e.cz a umožní tak veřejnosti, aby si bezpečně prohlédla umělecká díla a zároveň mohla interaktivně bodovat jednotlivé příspěvky. Do letošního ročníku poslalo práce rekordních 55 umělců.

Metalové okénko květen

2.June
Květen stále ve znamení korona krize, nicméně v metalovém světě znamená květen záplavu videoklipů. A že stojí za to!

Svět je plný festivalů, slavte je s dětmi také

2.June
V nakladatelství Portál vyšla krásná encyklopedie o různých svátcích, festivalech a oslavách nazvaná Svět plný svátků.

Zavítejte na návštěvu Za pověstmi Šumavy

1.June
V dubnu vydalo nakladatelství CPress knihu Ondřeje Fibicha plnou příběhů a zkazek Za pověstmi Šumavy. Pokud v tomto kraji bydlíte nebo jste okouzleni přírodou, pojďte odhalit historii a ústní lidovou tvořivost.

Festival Audio Zoo se nevzdává a oznamuje na konec června vícedenní rooftop festival

1.June
První vlaštovkou letošního festivalového léta je Audio Zoo Rooftop Festival, který navazuje na plánovaný první ročník pražského festivalu Audio Zoo. Dvoudenní Rooftop festival se uskuteční na pražském Výstavišti na střeše jednoho z Křižíkových pavilonů v pátek a sobotu 26. a 27. června.

Přivítejte na zahradě živočichy s otevřenou náručí

31.May
Zahrada plná života je útlá novinka, která vyšla v nakladatelství Grada. Zjistěte díky ní, jak přilákat do zahrady užitečné živočichy i vy!

Do kin míří filmový portrét Mira Žbirky

29.May
Miro Žbirka, kterému všichni říkají prostě Meky. Jeho jméno a hity znají všichni, Žbirku samotného a jeho skutečný život zná ale málokdo. Přitom se podobá skvělé písni, má strhující příběh, tempo, emoce a překvapení. Energický filmový portrét Meky představuje populárního zpěváka z těsné blízkosti, zcela otevřeně a upřímně a v nečekaných souvislostech i s humorem. Film natočil Šimon Šafránek, kt...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes