15
new stories - click to show

Kulturio.cz

Description:

Společnost a kultura

URL:

https://kulturio.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

6.3 items/week

Film: Vřískot (2022). Slušná porce řemesla i nadhledu

24.January
Pouštět se do klasiky je ožehavé. Ovšem pouštět se do klasiky v hororovém žánru je téměř sebevražda. The post Film: Vřískot (2022). Slušná porce řemesla i nadhledu appeared first on Kulturio.cz .

Temnoty, nebo neony? Prahu čekají opojné osmdesátkové vize Carpenter Brut

22.January
Agresivní beaty, neonový synthwave a brakové osmdesátkové horory. The post Temnoty, nebo neony? Prahu čekají opojné osmdesátkové vize Carpenter Brut appeared first on Kulturio.cz .

Lucie v opeře 2022

22.January
Podzim 2022 bude pro fanoušky skupiny Lucie vrcholem hudební sezóny! Lucie vyráží na odložené halové turné po České republice s novým programem! The post Lucie v opeře 2022 appeared first on Kulturio.cz .

Yak films – mladí talenti, kteří vytvořili z tance moderní umělecké dílo

20.January
Slovo „yak“ je v rapové kultuře slangovým označením pro koňak. Organizace YAK films se sice v rapové kultuře pohybuje, ale s koňakem to nemá nic společného. The post Yak films – mladí talenti, kteří vytvořili z tance moderní umělecké dílo appeared first on Kulturio.cz .

Film: Hranice odvahy (2020). Pohádka z drsných časů

20.January
Některé dětské filmy by měla řada dospělých vidět povinně. Mnoho vážných věcí viděno dětskýma očima vypadá totiž jasněji. The post Film: Hranice odvahy (2020). Pohádka z drsných časů appeared first on Kulturio.cz .

Rozhovor s Richardem Vaculou: „Kinu Odboj stačí naslouchat a moc jej nenaštvat, má už své roky…“

20.January
V době pandemie, kdy veškerá kultura skomírala a prostory se spíše zavíraly, než otevíraly, vznikl v Opavě jedinečný prostor – kino Odboj. The post Rozhovor s Richardem Vaculou: „Kinu Odboj stačí naslouchat a moc jej nenaštvat, má už své roky…“ appeared first on Kulturio.cz .

Shakespearovské filmové adaptace

19.January
William Shakespeare - nepřekonatelný král dramatické tvorby, mistr slova a nejvýraznější osobnost světové literatury. The post Shakespearovské filmové adaptace appeared first on Kulturio.cz .

Šílenství Black Friday

17.January
Black Friday nebo také Černý pátek. Někomu by se mohlo zdát, že se Černý pátek slaví každého půl roku... The post Šílenství Black Friday appeared first on Kulturio.cz .

Nejlepší filmy roku 2021

17.January
S koncem roku 2021 přichází i tradiční bilancování a hodnocení toho, co se za posledních 12 měsíců ve filmovém světě zrodilo. The post Nejlepší filmy roku 2021 appeared first on Kulturio.cz .

Les Twins – dvojčata, která ovládla taneční svět

12.January
Neexistuje tanečník či tanečnice, kteří by neznali dvojici Les Twins, bratry Laurenta a Larryho Bourgeoisovy. The post Les Twins – dvojčata, která ovládla taneční svět appeared first on Kulturio.cz .

Film: Šťastný nový rok 2. Dobro došli (2021). Pokus o Sex ve městě po česku

11.January
Čtveřice českých žen vyráží za dobrodružstvím do Chorvatska: blondýna, černovláska, hnědovláska a zrzka. The post Film: Šťastný nový rok 2. Dobro došli (2021). Pokus o Sex ve městě po česku appeared first on Kulturio.cz .

Film: Nejhorší člověk na světě (2021). Tragikomická generační výpověď

11.January
Norský snímek Joachima Triera chce být nápaditým a neotřelým pohledem na generační problémy... The post Film: Nejhorší člověk na světě (2021). Tragikomická generační výpověď appeared first on Kulturio.cz .
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes