15
new stories - click to show

KupníSíla.cz

Description:

Je vaše kupní síla nízká, nebo vysoká v kontextu České republiky, Evropské unie a světa? Co přesně lze koupit za průměrnou, běžnou a minimální mzdu?

URL:

http://kupnisila.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3.5 items/week

Košík (Kaufland), Rohlík, Tesco: cena za dovoz potravin

0:26
Dávejte pozor, abyste nepřepláceli za samotné produkty. A pokud převádíte na peníze také svůj čas, v některých případech musíme připočíst čekání.

Nové brněnské byty vznikají v šesti lokalitách. Za kolik?

4.May
Vybraní zájemci mají uhradit členský poplatek, zřejmě mezi 200 000 a 700 000 Kč. Následně budou splácet zbylé náklady, které pravděpodobně celkově nepřesáhnou 60 000 Kč/m².

Poruchy imunity a koagulace, anemie a krvácení invalidů

3.May
Jak slabý musí být obranný mechanismus lidského organismu, aby postižený občan dostával od státu pravidelnou pojistnou dávku?

Kalkulačka a výpočet alimentů (výživného) na děti

21.April
Ministerstvo spravedlnosti doporučuje, aby odloučený rodič přispíval podle svého čistého příjmu, přičemž starší potomek pochopitelně vyžaduje větší výdaje.

Sirotčí důchod 2021: aktuální pravidla a kalkulačka

21.April
Zákonodárci zmírnili podmínky pro pojistné plnění, na které mají právo některé osiřelé děti – i když třeba už chodí na vysokou školu.

Odstupné vám v roce 2021 spočítá kalkulačka

21.April
Zaměstnavatel má za svého kmenového zaměstnance morální zodpovědnost, takže na rozloučenou přidává finanční „padák", aby výpověď příliš nebolela.

Přídavky na děti 2021: kalkulačka, formulář

14.April
Chudá domácnost dostane na každého nezaopatřeného potomka 500 až 1 000 Kč měsíčně, záleží na její ekonomické aktivitě a jeho věku.

Podpora v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci 2021: kalkulačka

14.April
Propuštěný zaměstnanec nebo končící živnostník dostane další šanci, zvláště pokud chce najít lepší uplatnění. Maximální podpora v nezaměstnanosti dosahuje 20 075 Kč, při rekvalifikaci stoupáme až na 22 498 Kč měsíčně.

Porodné neboli výbavička pro mimino v roce 2021 (kalkulačka)

14.April
Životní náklady rostou, ale základní sociální dávka zůstává stejná jako vloni. Vystačí na levný kočárek, postýlku a první plenky.

Příspěvek na živobytí 2021: kalkulačka, podmínky, diskuse

14.April
Osamělý smolař dostane od státu jenom 2 490 Kč/měsíc. Větší chudé domácnosti letos pobírají podstatně vyšší příspěvek, zvláště když strádají nezaslouženě a snaží se.

Volební preference politických stran v dubnu 2021: střídání!

12.April
ANO ztrácí, v opozici naopak rostou jeho konkurenti. Sociologické průzkumy ovšem závisejí nejenom na respondentech, ale také na výzkumných agenturách a jejich pracovních metodách.

Effectero a další podvody: recenze nejen pro chlapy

9.April
Šarlatáni opět útočí na slábnoucí muže, kterým nabízejí falešný životabudič. Jako obvykle se chlubí vymyšlenými pochvalnými recenzemi, ale tentokrát zašli ještě dál.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes