15
new stories - click to show

Kutnohorský deník

Description:

Moje Kutnohorsko - Kutnohorský deník (denik.cz)

URL:

http://kutnohorsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7.7 items/day

Kraj hledal architekta pracujícího zadarmo. Jen pár hodin

11:25
Začínajícího architekta nebo designéra – třeba i studenta, který se jím teprve stane – jenž je ochoten podělit se o svůj tvůrčí talent zadarmo, začal v pondělí 15. srpna hledat Středočeský kraj. Na facebooku na to upozornila hejtmanka Petra Pecková (STAN). S tím, že kraj pátral po člověku, který má nejen dobré nápady, ale také dobré srdce. Jen pár hodin po zveřejnění výzvy se na sociální síti ozv…

Podívejte se: Desítky papoušků i exotických opeřenců obsadily botanickou zahradu

17:10
Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Klub Přátel exotického ptactva společně uspořádaly už 83. výstavu exotického ptactva.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

16:05
/SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 15. do 22. srpna na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Nezaměstnanost ve středních Čechách: Počet uchazečů v červenci mírně vzrostl

15:00
Nezaměstnanost se ve středních Čechách v průběhu července nepatrně zvýšila. Během uplynulého měsíce počet uchazečů o zaměstnání registrovaných úřady práce stoupl o 1388 a zastavil se na hodnotě 25 160 osob. Je ale viditelně nižší než v loňském covidovém létě. Před 12 měsíci počet evidovaných nezaměstnaných dosahoval 28 990. Předloni v červenci dokonce 29 302.

Foto: Opatření proti povodním už stála miliardy. A staví se dál

15.August
Povodňovou katastrofu před dvaceti lety, která v roce 2002 přinesla zkázu i smrt, si v těchto dnech připomínají mnohé obce i města zvláště podél Vltavy a Labe, ale třeba i u Berounky nebo Sázavy. Co se od té doby změnilo, aby se podobná katastrofa neopakovala? Mnohé, ujišťuje mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. „Ochrana před povodněmi za 20 let od roku 2002 významně pokročila,“ konstatoval.

Velká obnova Karlštejna finišuje, přinese nové prohlídkové trasy i expozice

15.August
/FOTOGALERIE/ Zbrusu nové návštěvnické centrum, nové expozice a víceúčelový sál, který má sloužit především pro vzdělávací programy pro děti, přednášky i kulturní akce. To je výsledek obří rekonstrukce, která se aktuálně dokončuje na hradě Karlštejn. Stála zhruba 150 milionů korun.

Obrazem: V Kutné Hoře se konal další sraz aut

15.August
V sobotu 13. srpna uspořádala kutnohorská skupina "Kutnohorská tuňáková" svůj druhý sraz aut. Na parkoviště u Tesca se sjelo několik desítek aut. Ve večerních hodinách se uskutečnila spanilá jízda do Ovčár, kde sraz pokračoval.

U Chebu havaroval letecký unikát z Prahy. Pilotovat ho mohli jen tři lidé

14.August
Tragédie, která v neděli odpoledne předčasně ukončila letecký den v Chebu, přičemž 58letý zkušený pilot zříceného historického stroje zemřel a jedna žena na zemi utrpěla lehčí zranění, těžce dolehla na letiště s muzejní expozicí v Praze-Točné.

Porody v době socialismu: Nějak to vydržet a hlavně nebýt za „hysterku“

14.August
/FOTOGALERIE/ Socialistický režim sice naoko oslavoval mateřskou roli žen, ve skutečnosti však budoucí matky stavěl do role neinformovaných a ne zcela svéprávných bytostí, o nichž rozhoduje neotřesitelná autorita lékaře.

Video: Ratajský zámek byl svědkem Miráklu v Andalusii. Herci zapojili i diváky

14.August
Další představení odehrál v sobotu 13. srpna divadelní spolek Uhlíř na nádvoří zámku v Ratajích nad Sázavou. Toto prostředí není divadelníkům z Uhlířských Janovic neznámé, v minulých letech zde odehráli úspěšné představení hry Sira Arthura C. Doylea Pes baskervillský. Tentokrát šlo o komedii Mirákl v Andalusii, která je zároveň režijním debutem Jany Jirsové ml.

Video, foto: Na Kutnohorské kocábce se slavily dvoje padesátiny

14.August
Již 39. ročníků má za sebou festival country, bluegrassové, trampské a folkové muziky Kutnohorská kocábka. Pro ten letošní připravili pořadatelé skutečně bohatý hudební program. A to včetně oslav dvou narozenin. Shodou okolností se obou případech jednalo o padesát let na hudební scéně.

Tlakové galoše. Kapela s netradičním názvem zahrála v Sázavě tradiční hity

14.August
/VIDEO, FOTOGALERIE/ V sobotu vystoupila v sázavském tábořišti u Hrocha příbramská kapela Tlakové galoše. Ta nahradila původně naplánovaný koncert skupiny Krausberry, který musel být bohužel pro nemoc zrušen.

Jak předejít požárům jako v Českém Švýcarsku? Pomoci mohou pastvy divokých koní

14.August
Podle vědců může být přírodní pastva divokých koní, zubrů a praturů, jaká je například v Milovicích, účinnou prevencí proti šíření požárů, jakých jsme byli v posledních týdnech svědky v Českém Švýcarsku.

Podívejte se: Rockový večer zařídily kapely Benefit a Markýz John

14.August
Rockové léto v Nových Dvorech u Kutné Hory pokračovalo v sobotu 13. srpna. Zahrály zde kapely Markýz John a Benefit. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

Bývalý ředitel pražské zoo Petr Fejk: O povodních 2002 se mi dodnes zdají sny

14.August
/ROZHOVOR/ Jedním z velkých symbolů tragických povodní z roku 2002, od kterých uplynulo přesně 20 let, se stala pražská zoo. Snad celá republika s napětím sledovala televizní záběry překotného úsilí jejích pracovníků o záchranu zvířecích obyvatel. Symbolem toho všehobyl lachtan Gaston, který odplaval živý po Labi do Drážďan, ale později podlehl následkům vyčerpání. Celkem však kvůli velké vodě uh…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes