Kutnohorský deník

Popis:

Moje Kutnohorsko - Kutnohorský deník (denik.cz)

URL:

http://kutnohorsky.denik.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

10,1 položek/den

Sestra řekla, že půjdeme z Terezína domů. Tak jsme šly. Příběh Alžběty Dostálové

7:17
/PŘÍBĚHY 20. STOLETÍ/ Dne 22. června 1942 bylo z Loštic deportováno do terezínského ghetta 59 lidí - většinou byli zavražděni ve vyhlazovacích táborech. Alžběta Dostálová je ze smíšeného manželství a její vzpomínky přibližují Příběhy 20. století.

Zažívací potíže může způsobit lepek. Vážnější jsou ale střevní záněty

5:58
Ještě před několika lety znal idiopatické střevní záněty málokdo. Dnes patří Crohnova choroba a ulcerózní kolitida ke stále častějším diagnózám. Ženy v plodném věku mohou mít problémy s početím, u malých dětí dochází k podvýživě a k opoždění vývoje, ale všechny bez výjimky omezují v jejich osobním životě.

Válečné hrdiny připomíná otisk londýnské zdi

18:03
Střední Čechy – Hrdinství parašutistů, kteří v období druhé světové války seskakovali na Němci okupované území takzvaného protektorátu, nově ve středních Čechách připomíná kus Anglie. Doslova. Ve vestibulu horního zámku v Panenských Břežanech, kde funguje Památník národního útlaku a odboje, byl odhalen otisk cihlové zdi stojící poblíž centra Londýna.

V Horních Počernicích hoří sklad s pyrotechnikou, jsou v něm tlakové láhve

16:43
V pražských Horních Počernicích hoří sklad s pyrotechnikou. Uvnitř haly jsou i tlakové lahve, hasiči proto objekt evakuovali a vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Hasiči to uvedli na svém Twitteru.

Kutnohorská nemocnice zřejmě přijde o oddělení chirurgie

14:01
Kutná Hora - Nemocnice v Kutné Hoře plánuje od 1. ledna příštího roku zrušit akutní chirurgický provoz. Zachována by měla být jen lůžka následná péče, tedy ta, která přijmou pacienty po plánovaných operacích. Omezení by se mělo dotknout také chirurgické ambulance, která je současné době otevřena nonstop.

OBRAZEM: Počasí dál trápilo řidiče

12:41
Kutnohorsko - Počasí na Kutnohorsku znovu potrápilo řidiče. Po intenzivním sněžení ve středu 12. prosince odpoledne spadly teploty pod bod mrazu a na mnoha silnicích okresu se vytvořila souvislá vrstva sněhu, někde dokonce ledovka.

Silnice má rychle zlepšit čtyřmiliardový úvěr

9:58
Střední Čechy - Utratit čtyři miliardy korun získaných z úvěru se v příštích dvou letech chystá vedení Středočeského kraje. Vzhledem k tomu, že se jedná především o úhradu rozsáhlých oprav silnic, jsou pro nejen politici tvořící a podporující vládnoucí koalici, ale záměr je příznivě přijímán i v řadách opozice. A s vracením peněz nemá být problém, až kraj získá peníze z dotací.

V jediném dni celníci zabavili sedm automatů

9:58
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Sedmička je často označována za šťastné číslo. Pokud to má platit, je třeba zdůraznit, že kliku měli jen středočeští celníci. Provozovatelé výherních automatů nikoli. Právě sedm kousků hracích beden jim celníci zabavili v jediném dni.

Zábava dcerek světových superboháčů. Startuje finále koňského parkuru v Praze

13.prosince
/INFOGRAFIKA/ Sportovní událost roku. I tak se dá označit akce, která se koná od čtvrtka do neděle v Praze. Česká metropole během ní přivítá řadu hvězd. Na finále světového seriálu parkurových závodů spolu s nejlepšími jezdci zamíří i nejlepší koně planety.

Jak se bavili Nomádi? Archeologové objevili stolní hru starou čtyři tisíciletí

13.prosince
Skalní přístřešek na území dnešního Ázerbájdžánu skrýval jednu z nejstarších stolních her na světě. Schéma tvořené malými otvory vytesanými do podlahy podle týmu archeologů napovídá, jakým způsobem se bavili nomádští pastevci před zhruba čtyřmi tisíci lety. Mladší verze stejné hry přitom vědci našli i v jiných částech Blízkého východu.

Legie všechno prohrála, přesto má první body

12.prosince
Střední Čechy - Druhá futsalová liga o víkendu uzavřela jedenáctým kolem svou polovinu. Nováček z Příbrami sice všechna svá utkání na hřišti prohrál, přesto v minulém týdnu mohl oslavit první bodový zisk.

Vyškolili nové instruktory vzdělávacího programu Hasík

12.prosince
Kutnohorsko - Noví instruktoři hasičů ze Středočeského, Plzeňského a Libereckého kraje úspěšně absolvovali společný kurz vzdělávacího programu HASÍK CZ - Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Celkem se kurzu účastnilo 22 osob z řad hasičských záchranných sborů (HZS) krajů a sborů dobrovolných hasičů.

Projekt Ježíškova vnoučata splnil přání seniorům ve Zruči nad Sázavou

12.prosince
Zruč nad Sázavou - O předvánoční překvapení se v Domově seniorů CENTRIN ve Zruči nad Sázavou postaral Pepino Matura. Seniorům na akordeon hrál hlavně na přání.

Snem středočeské hejtmanky jsou nová záchranářská cvičiště

12.prosince
Střední Čechy /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Pokračovat v práci i po narození miminka - a usilovat o to, aby v kraji zanechala trvalou památku na své působení. Takové jsou plány, které Deníku představila středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes