Kutnohorský deník

Popis:

Moje Kutnohorsko - Kutnohorský deník (denik.cz)

URL:

http://kutnohorsky.denik.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

3,2 položek/den

Sucho a horko se podepisuje na městské zeleni. Z horka začínají stromy opadávat

9:09
Kutná Hora – Dlouhotrvající sucho a horko městskou zeleň vyloženě decimuje; o tom se nedá nijak pochybovat. Že je situace vážná, co se týká sucha, dokládají také výzkumníci z webu intersucho.cz, který se problematice věnuje.

Na derniéru Kutnohorských pověstí dorazily desítky lidí

15:47
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Léto je v Kutné Hoře spjaté s řadou večerních a nočních prohlídek. Jednou takovou je i prohlídka města při svitu svíček nazvaná Tajemné kutnohorské pověsti ožívají. Ta se ve čtvrtek 16. srpna v pozdních večerních hodinách konala letos naposledy. Dorazily na ni desítky lidí.

Cestování na kole by mohlo být brzy snazší

17.srpna
Kutná Hora – Rádi byste vyrazili do práce, nebo třeba jen tak do města, případně se chystáte někam jet vlakem, ale nechce se vám vytahovat auto a nechávat ho někde celý den někde stát? Řešením bude možná cestování na jízdním kole. Vedení města totiž připravuje pro své obyvatele možnosti, jak mohou svá kola v případě potřeby zaparkovat.

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

17.srpna
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 16. srpna 2018.

V průmyslové škole se řešily přípravy výstavy Prvorepublikové reminescence

17.srpna
Kutná Hora – Ve čtvrtek 16. srpna 2018 se konala v ředitelně kutnohorské střední průmyslové školy schůzka k připravované výstavě s názvem Prvorepublikové reminiscence, která se bude konat v budově školy.

Volné dny si děti užívají na příměstském táboře na kutnohorské plovárně

16.srpna
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Příměstské tábory jsou oblíbené u dětí i rodičů. Děti sem ráno přivedou a odpoledne se zase vrací všichni společně domů. Pořádají se na různých místech. Jeden takový tábor mají i na kutnohorské plovárně.

Řidiče v souvislosti s Veteran Rallye čekají dopravní omezení

16.srpna
Kutná Hora – Veterány opět po roce zamíří do Kutné Hory. Veteran Rallye se tu uskuteční o víkendu 18. a 19. srpna. V souvislosti s konáním události policie přináší doporučení a preventivní rady občanům nejen z Kutnohorska.

Do kutnohorských ulic byly instalovány další kameny zmizelých

16.srpna
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Do kutnohorských ulic bylo ve středu 15. srpna instalováno dalších 22 Stolpersteine neboli kamenů zmizelých na památku obětí holocaustu.

Plán pro nadjezd na srpen: chodníky, odvodnění, izolace

16.srpna
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Aktuálně jsou dokončené železobetonové římsky na nosné konstrukci. Na srpen je v plánu provést na mostovce izolační souvrství, v podhledu mostní konstrukce zkompletovat potrubí pro odvodnění mostu a výstavba monolitických chodníků a konstrukčních vrstev vozovky na předpolích mostu.

Soundtrack má do Poděbrad přilákat 60 tisíc návštěvníků

16.srpna
Poděbrady /MAPA/ – Čechomor, Eric Serra, hudba ze Svěrákových filmů v podání Ondřeje Soukupa a řada dalších hudebních vystoupení doplněných o filmové projekce nebo například vizuální projekce na poděbradský zámek. Nabitý program druhého ročníku festivalu filmové hudby a multimédií jsme už v minulých dnech představili. Dnes přinášíme další zajímavosti včetně dopravních omezení a rozmístění jedno...

Do Kutné Hory zavítali filmaři

15.srpna
Kutná Hora - Do Kutné Hory se opět vrátili filmaři, zůstanou tu do pátku 17. srpna. Tentokrát se zde v anglicko-německé koprodukci natáčí pohádka Sněhurka.

VIDEO, FOTO: Čáslavský rybník Jirsák vysychá

15.srpna
Čáslav - Téměř vyschlý rybník se zbytkem zelené vody plné sinic, bez ryb, bez života. Přítok a odtok vody nulový, silný zápach bahna a tlející biomasy. To je situace na čáslavském rybníku Jirsák.

Soundtrack Poděbrady umožní zažít peklo i světovou premiéru

15.srpna
Střední Čechy – Uskuteční se potřetí, ale předchází ho pověst, jako by se konal již odjakživa. Soundtrack Poděbrady. Sklonek prázdnin bude v lázeňském městě opět patřit mezinárodnímu festivalu filmové hudby a multimédií, nabízejícího pestrou paletu zážitků pro uši i oči.

Město hledá nájemce do bufetu na Klimešce

15.srpna
Kutná Hora - V pondělí 13. srpna skončila lhůta, dokdy se mohli přihlásit zájemci do výběrového řízení za účelem provozování gastronomických služeb v budově sportovní haly Klimeška. Jde o bufet v přízemí, stolky před bufetem a takzvanou „snídárnu“ v prvním patře. Navržená částka za pronájem ale přitom není malá: 39 tisíc korun měsíčně.

Dobrovolní hasiči uspořádali Svatovavřinecké sousedské posezení

14.srpna
Zehuby /FOTOGALERIE/ - Dobrovolní hasiči ze Zehub a Kamenných Mostů pravidelně každé prázdniny pořádají společné posezení pro všechny hasiče a obyvatele obcí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes