15
new stories - click to show

Kutnohorský deník

Description:

Moje Kutnohorsko - Kutnohorský deník (denik.cz)

URL:

http://kutnohorsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

6.7 items/day

PODÍVEJTE SE: Stavba obchvatu Církvice pokračuje, činí se tam také archeologové

6:42
Archeologický výzkum na stavbě silničního obchvatu Církvice přináší velmi zajímavé objevy. Dosud se podařilo nalézt například hroby ze starší doby bronzové (hroby skrčenců), ale i z mladší doby železné (keltské sídliště) či kostrový hrob bojovníka s mečem.

Horko lákalo k návštěvě plovárny. Navštívili jsme tu kutnohorskou

17:46
/FOTOGALERIE/ Horké brzké odpoledne pondělí 26. července přímo vybízelo k osvěžení u vody. Nejinak tomu bylo na kutnohorské plovárně, kterou jsme navštívili s redakčním objektivem.

Entomolog Jiří Hulcr: Zachránit se můžeme jen tím, že budeme sázet zdravé lesy

16:42
/ROZHOVOR/ Lesní entomolog Jiří Hulcr (42) pochází z Horní Kamenice na Kladensku. Trvale žije s rodinou ve Spojených státech, kde se na floridské univerzitě věnuje studiu kůrovců včetně lýkožrouta smrkového. Ve svém věku je již profesorem a ve světě uznávanou kapacitou. Vlastní dokonce nejrozsáhlejší sbírku kůrovců na světě, ve které jich má okolo 160 tisíc z celého světa, z nich dokáže izolova...

OBRAZEM: O tábor v Sudějově je zájem. Některé děti nevynechají žádný turnus

14:31
Druhý turnus příměstského tábora odstartoval v pondělí 26. července v Sudějově u Uhlířských Janovic. Pořadatelem je Spolek Pramínek, který pořádá tábory pro děti již od roku 2013. Organizátoři se nezalekli nejistoty často měnících se opatření kvůli nemoci covid a pomyslnou odměnou jim je obrovský zájem děti o pobyt na táboře.

Služební byty jsou stále výborným benefitem, některá města už ale žádné nemají

26.July
O služební byty, které jsou přímo spojeny s výkonem profese v daném městě, je trvale velký zájem. Byty městské radnice přidělují svým strážníkům, učitelům, policistům či lékařům. Snaží se je tím ve městě a v profesi udržet.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

26.July
/SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 26. července do 1. srpna na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Babiš podal žalobu na Černošice. Chce zastavit řízení ke střetu zájmů

26.July
Premiér Andrej Babiš (ANO) podal žalobu na městský úřad v Černošicích. Důvodem je řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které s ním tamní radnice vede kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila mluvčí Krajského soudu v Praze Hana Černá. Žalobu na ochranu před nezákonným zásahem podal předseda vlády v polovině května, požaduje v ní zastaven...

Dálnice D11 u Prahy zůstává zavřená, nepodařilo se odklidit vybouraný materiál

26.July
Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodaří zprovoznit před ranní dopravní špičkou. Silničáři v průběhu noci nestihli odklidit vybouraný materiál. Sdělila to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz by měl být podle ní obnoven během dnešního dne. Původně měly práce skončit v neděli ráno, zkomplikovalo je al...

Akce Koupák zpestřila léto v Uhlířských Janovicích

25.July
/FOTOGALERIE/ Festival Koupák 2021 se konal v sobotu 24. července na koupališti v Uhlířských Janovicích. Program na podiu, které bylo umístěno nad vodní hladinou, zahájila skupina Čiperkové, jež potěšila zejména to nejmenší obecenstvo.

Hospodaření kraje i jeho organizací ukážou klikací rozpočty

25.July
Roky slibovaný „rozklikávací“ rozpočet Středočeského kraje se zanedlouho stane skutečností. Jde o aplikaci, která zájemcům z řad veřejnosti umožní detailně nahlédnout do hospodaření veřejného sektoru.

Integrovaná doprava zdražuje nejen jízdné, ale i pokuty pro cestující

25.July
Zdražení jízdného v Pražské integrované dopravě, které přijde od srpna (a napodobí je i tarif již utlumované Středočeské integrované dopravy), není jediné navýšení. Cestující mohou zaplatit i víc peněz na pokutách.

Uzavírku dálnice citelně prodloužil nečekaný nález elektrického kabelu

25.July
Téměř ještě na celou neděli se neplánovaně protáhla omezení dopravy na dálnici D11 mezi dálničními kilometry 0 a 8 (od Prahy po Jirny na Praze-východ), zajišťující významné spojení Prahy s Hradcem Králové – tedy včetně oblastí na Nymbursku a Kolínsku.

OBRAZEM: O party jako hrom se ve Zručském dvoře postarala kapela Tři sestry

25.July
V sobotu 24. července se ve Zruči nad Sázavou sešli fanoušci legendy naší hudební scény, skupiny Tři sestry. Hudební program rozjela kapela Pirates Of The Pubs.

Hrozby typu syfilis zůstávají i v době koronaviru. Zájemci mohou jít na test

25.July
Syfilis, žloutenka a virus HIV, který způsobuje onemocnění AIDS. Takové jsou tradiční strašáky, které v poslední době tak trochu strašit přestaly. Neprávem; stále představují ohrožení – byť je pravdou, že i jejich šíření může trochu přibrzdit uplatňování současných protiepidemických opatření.

OBRAZEM: Pouť u sv. Anny v Sudějově letos opět doprovázelo krásné počasí

24.July
Řada atrakcí, kolotoče, houpačky, autodráha, nafukovací skluzavka, lavice a stánky s drobnými předměty, tvořivé dílničky a pestré občerstvení. Taková byla tradiční pouť u sv. Anny v Sudějově.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes