Kutnohorský deník

Description:

Moje Kutnohorsko - Kutnohorský deník (denik.cz)

URL:

http://kutnohorsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

8.8 items/day

Recidivista nejen kradl, ale také ubližoval známým

20:38
Ublížení na zdraví, loupež, pokračující zločin krádeže za doby trvání nouzového stavu a porušování domovní svobody. To jsou trestné činy, ze kterých kriminalisté v Brandýse nad Labem obvinili 36letého recidivistu, který má v trestním rejstříku už přes deset záznamů. Naposledy byl z vězení, kde si odpykával trest za činy majetkového i násilného charakteru, propuštěn začátkem roku. Na svobodě pob...

Do voleb jde v kraji řada tváří známých z minulosti

19:31
Své bojovníky o přízeň voličů do zápasu, který vyvrcholí v rámci krajských voleb v říjnu, nyní šikují strany a hnutí, mající v úmyslu rozhodovat o budoucnosti středních Čech: díky obsazení postů v zastupitelstvu kraje - a ideálně i na hejtmanství. O pozicích volebních jedniček mají partaje vesměs jasno. Pořadí na dalších příčkách kandidátek nicméně některé teprve dolaďují.

Vypočtený „průměr“ středočeských mezd převýšil 34 tisíc

19:31
O patnáct stovek měsíčně více než ve stejném období loňského roku bral v prvním čtvrtletí „průměrný“ pracovník ve středních Čechách. Tvrdí to alespoň údaje Českého statistického úřadu pracující s veličinou označovanou jako průměrné hrubá měsíční mzda – což je přepočet mzdových prostředků na celé pracovní úvazky.

Koronavirus ustupuje, avšak aspoň jeden případ mají všechny okresy

18:24
Ke stovce sestoupil počet lidí, kteří ve středních Čechách aktuálně bojují s koronavirovou nákazou. Podle středečních údajů krajské hygienické stanice jich bylo 104. Nejvýraznější zastoupení má onemocnění Covid-19, jež nový typ koronaviru vyvolává, na Praze-západ: s 37 nakaženými – což představuje nemocnost 25,44 v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

Z ARCHIVU: Akademie završila další rok činnosti Domu dětí a mládeže v Kutné Hoře

17:17
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Děti, které pravidelně navštěvují kroužky v Domě dětí a mladeže v Kutné Hoře, jako již tradičně završili rok Akademií. Hlediště Tylova divadla zaplnili před jedenácti lety rodiče, prarodiče, ale i kamarádi učinkujících a měli se vskutku na co dívat.

OBRAZEM: Zdravotnická záchranná služba dostala dalších pět generátorů ozónu

16:10
Dalších pět generátorů ozónu dostala ve čtvrtek 4. června Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Přístroje pro dezinfekci vnitřních prostor sanitních vozů předali zástupci kutnohorského závodu společnosti Philip Morris ČR řediteli středočeské záchranné služby Otomaru Kušičkovi na základně v Kutné Hoře ve Vojtěšké ulici, využívány budou v rámci celého regionu. Celková hodnota daru je...

Mariánský sloup už stojí na Staroměstském náměstí. Přinese lepší časy?

13:57
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Stavba repliky mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze postoupila do finální fáze. Ve čtvrtek tým sochaře Petra Váni pomocí jeřábu a dalších těžké techniky umístil na jeho vrchol sochu Panny Marie. Práce však provázely komplikace, protože se dlouho nedařilo dostat sochu z podstavce u Týnského chrámu přímo na „Staromák“. Defintivně bude dílo hotové v polovině srpna.

Dálnici D7 uzavře bourání mostu u Brandýsku

11:44
Místo části dálnice D7 poblíž Prahy budou řidiči během víkendové noci nuceni využít dálnici D6. Ve čtvrtek na to upozornila Helena Frintová ze středočeského krajského úřadu. Chystá se totiž uzavírka, jež bude souviset s bouráním mostu nad dálnicí. V rámci rekonstrukce se na silnici III/00712 na Kladensku zbourá most na spojnici Brandýsku a Knovíze a na jeho místě vyroste most zcela nový.

Do středních Čech lákají návštěvníky známé osobnosti

10:38
/FOTOGALERIE/ Turisty, kteří budou ve Středočeském kraji utrácet v letní sezoně nakažené koronavirem, hledá Středočeská centrála cestovního ruchu i ve středních Čechách. Novinářům to ve středu řekla ředitelka této příspěvkové organizace kraje Zuzana Vojtová. Připomněla, že jestliže bude letošek výrazně orientován na domácí návštěvníky, je vedle Pražanů na místě vidět velký potenciál i v těch, k...

Hlasovat pro projekty vybírané občany je nejvyšší čas

9:31
Na odevzdání hlasů mají lidé už jen necelé dva týdny. Na to upozorňuje krajský úřad v souvislosti s participativním rozpočtem Středočeského kraje, v jehož rámci je na projekty navržené občany, obcemi i organizacemi určeno 50 milionů korun. Nyní tento záměr, označovaný jako projekt Můj kraj, dospěl do fáze finálního hlasování.

Hospody při koroně zely prázdnotou. Záchytky ale ne

8:25
Zatímco v mnoha oborech se svět teprve vrací do stavu před koronavirem, řada institucí fungovala za normálního provozu. Koronavirus způsobil i jistý paradox v tom ohledu, že zatímco hospody, restaurace a bary zely prázdnotou, na protialkoholních záchytných stanicích tomu tak nebylo; počty záchytů se příliš neliší ani v rámci meziměsíčního, ani meziročního srovnání.

Černé statistiky z období pandemie: jaké nemoci trápily oběti koronaviru?

6:14
Statistiky ukazují, že letos umírá více lidí ve věku nad 65 let než v předešlých letech. Nejedná se ale o žádný dramatický výkyv.

Středověký důl se otevřel veřejnosti, dezinfikovat musí i přilby

3.June
/FOTOGALERIE/ Od úterý 2. června má veřejnost opět možnost navštívit druhý prohlídkový okruh Českého muzea stříbra na Hrádku v Kutné Hoře, který zahrnuje i návštěvu turisty oblíbeného původního středověkého stříbrného dolu. Ten bývá v provozu každoročně od začátku dubna do konce listopadu, nyní se ale otevírá po pravidelné zimní odstávce určené na rekonstrukce a údržbu ještě prodloužené o dvoum...

Středočechům se bude v Praze od léta parkovat zase o něco komplikovaněji

3.June
Zóny placeného stání v metropoli se v létě začnou v souladu se záměrem městské části zavádět na území Prahy 10. Nově mají být zavedeny také v Letňanech a zřejmě i u železniční zastávky v Klánovicích. Rozšíření zón na další oblasti je pak v plánu v Praze 5, 6 a 9. Soubor návrhů na změny a rozšíření, vyplývající z požadavků městských částí, v pondělí schválili pražští radní. Naposledy začaly zóny...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes