15
new stories - click to show

Kutnohorský deník

Description:

Moje Kutnohorsko - Kutnohorský deník (denik.cz)

URL:

http://kutnohorsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

5.4 items/day

Na Nymbursku zemřel při nehodě mladý chodec. Policisté pátrají po řidiči

3:37
V Kněžičkách na Nymbursku došlo ve středu 6. prosince večer k dopravní nehodě, při níž zemřel mladý chodec. Řidič, po němž pátrají policisté, mu neposkytl první pomoc a z místa nehody ujel.

Osmnáctiletý mladík pobodal v Týnci nad Labem muže. Hrozí mu i výjimečný trest

18:02
/VIDEO/ Teprve osmnáctiletý mladík v úterý 5. prosince napadl a pobodal v Týnci nad Labem devětačtyřicetiletého muže. Ten byl posléze letecky transportován do nemocnice. Ještě před tím si sám zavolal pomoc. Mladému agresorovi nyní hrozí dlouhé roky vězení, ve hře je i výjimečný trest.

Tip na víkend: Kutnohorský komorní orchestr zve na tradiční adventní koncerty

14:48
/TIP NA VÍKEND/ Kutnohorský komorní orchestr (KKO) letos opět zahraje v prostorách bývalého refektáře jezuitské koleje, sídle Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře. Adventní koncerty v sobotu 9. prosince budou již tradičně dva, první začne v 16 hodin, druhý v 19.00.

Čertovskou stezku v lesoparku zpestřila mikulášská nadílka a pekelná diskotéka

12:38
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Čertovská stezka s mikulášskou nadílkou byla připravena v sobotu 2. prosince v kouzelně zasněženém čáslavském lesoparku Vodranty. Na konci, kromě sladké odměny, proběhla „pekelná diskotéka“.

Tipy na vánoční dárky: Jaké jsou lístky na koncerty, festivaly, do divadla

11:33
Se začátkem adventu získala na naléhavosti otázka, čím obdarovat blízké na Vánoce. Nemusí to přitom být jen oblečení či elektronika, ale také dary na první pohled nehmotné. Milovníky kultury může potěšit voucher či vstupenka na divadelní představení, koncert nebo festival. Filmoví fanoušci zase pravděpodobně nepohrdnou předplatným své oblíbené streamovací platformy. S předstihem se dá pořídit i v…

S Mikulášem nadělovala v kostele Matky Boží Na Náměti i svatá Barbora

7:12
/FOTOGALERIE/ Setkání se svatým Mikulášem čekalo na malé i větší děti 5. prosince odpoledne po dětské mši v kutnohorském kostele Matky Boží Na Náměti.

V Praze a středních Čechách se změní jízdní řády. Přinášíme podrobný přehled

5.December
Nemilému zhoršení cestování vlakem se od konce týdne nevyhne část pasažérů v Praze i na některých tratích ve středních Čechách. Od neděle 10. prosince začnou platit nové jízdní řády, které přinášejí i změny, jež budou lidé proklínat.

Kolínský Velký dechový orchestr zahrál v kostele pro kutnohorskou Charitu

5.December
/FOTO, VIDEO/ Neobvyklý hudební zážitek připravila Oblastní charita Kutná Hora. Na svůj benefiční koncert v neděli 3. prosince pozvala do kutnohorského kostela sv. Jana Nepomuckého Velký dechový orchestr Kolín.

Kolem fotbalového giganta se strhla mela. Dino s úsměvem vyhověl všem fanouškům

5.December
/FOTOGALERIE, VIDEO/ „Fotbalový gigant, a to nejen svým vzrůstem a sportovními výkony, ale i velkým srdcem…“ Po těchto úvodních slovech moderátora Josefa Förstera vstoupil ve středu 29. listopadu bývalý reprezentační útočník Jan Koller na jeviště a usedl do tradičního křesla, připraveného již pro 34. hosta z cyklu pořadů, konaného pravidelně již šestým rokem ve Zruči nad Sázavou.

Na svátek sv. Barbory rozsvítili na Palackého náměstí v Kutné Hoře vánoční strom

5.December
/FOTO, VIDEO/ Vánoční strom se na Palackého náměstí v Kutné Hoře rozsvítil v pondělí 4. prosince. Samotnému rozsvícení tradičně předcházel bohatý kulturní program. Přítomné přišli pozdravit také zástupci města a vikář sedlecké farnosti Pavel Tobek.

Adventní odpoledne u malínské sokolovny navodilo příjemnou předvánoční náladu

4.December
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Adventní odpoledne s vánočním trhem, se soutěžemi pro děti a dospělé a s rozsvícením vánočního stromečku se konalo v sobotu 2. prosince na prostranství u sokolovny v Malíně. Již tak příjemnou atmosféru umocnilo vystoupení pěveckého sboru Palášek ze Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře a kulturní pásmo dětí z místní mateřské školy U Skřítků.

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

4.December
/SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 4. do 10. prosince na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Dělají dobré jméno klubu i městu. V Čáslavi vyhlásili nejlepší sportovce roku

4.December
/FOTOGALERIE/ Úspěšní sportovci Čáslavi převzali v pátek 1. prosince ocenění na slavnostním setkání v obřadní síni na radnici. „Je mi velkou ctí, že se potkávám s těmi, kteří svými výkony i vystupováním v duchu fair-play dělají jméno nejen svým domovským oddílům, ale i městu Čáslav,“ řekla na úvod místostarostka Renata Vaculíková.

Děti se chodily bát do pekla. V prosinci si navíc mohou prohlédnout betlém

4.December
/FOTO, VIDEO/ Jedni z posledních listopadových návštěvníků Pekla v Dominiku, strašidelného sklepa pro malé i velké v Domě dětí a mládeže v Kutné Hoře, byly děti z mateřinky na Dačického náměstí. Při té příležitosti si na podzimní dílničce vyrobily čertovské rohy, svítící plamínek a strávily krásné dopoledne.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes