15
new stories - click to show

LaCultura.cz

Description:

kulturní dění jinak

URL:

http://www.lacultura.cz

Catalog:

Kultura

Publishes:

2.3 items/day

KOUZELNÉ POHÁDKY NA DOBROU NOC, VE KTERÝCH TO VONÍ BYLINKAMI

17:36
Byla jednou jedna babička a ta měla sedm vnoučat: čtyři holčičky a tři kluky. Kromě nich však měla také velké tajemství. Nikdo totiž netušil, že je kouzelná! V přírodě vždy dokázala najít neviditelné, tajuplné a čarovné věci, o kterých jiní… Celý článek ... “KOUZELNÉ POHÁDKY NA DOBROU NOC, VE KTERÝCH TO VONÍ BYLINKAMI”

Inspirace Baťa

11:49
„Inspirace Baťa“ je fascinující audiokniha, která nás zavádí do světa legendárního českého podnikatele Tomáše Baťi a jeho inovativních podnikatelských metod. Autorka Gabriela Končitíková nám přináší podrobný pohled na život, na filozofii a na práci tohoto výjimečného průkopníka obuvnického průmyslu, který… Celý článek ... “Inspirace Baťa”

Štvanec

11:49
Audiokniha „Štvanec“, napsaná Martinem Benkovičem a namluvená Rudem Kainem, nabízí poutavý příběh zasazený do alternativního světa, kde magie není jenom věcí fantazie, ale součástí každodenního života. Hlavní hrdina Ajriš, pracující jako vyhazovač v klubu, nečekaně čelí mocnému mágovi, což odstartuje… Celý článek ... “Štvanec”

Císařovna kostí

26.February
Druhý díl třídílné série „Tonoucí císařství“ nese název „Císařovna kostí“. Děj této epické fantasy šmrncnuté Dálným východem, se odehrává v říši, která je momentálně zmítaná beznadějí, protože vladař Shiyen, ač velice obávaný, zemřel. Na trůn usedá jeho dcera Lin Sukaj,… Celý článek ... “Císařovna kostí”

Kontaktní rodičovství pro tatínky

26.February
Kontaktní rodičovství se stává stále důležitějším tématem v dnešním světě, kde rodiče hledají způsoby, jak budovat silné a láskyplné vztahy se svými dětmi. Carsten Vonnoh v knize „Na tátovi záleží“ podává komplexní pohled na roli otce v rodině a nabízí… Celý článek ... “Kontaktní rodičovství pro tatínky”

Černá tma zapomnění

26.February
Ponořte se do temných a tajemných koutů mysli Lairda Barrona s audioknihou „Černá tma zapomnění“, kterou zasvěceně přednáší talentovaný Jiří Vyorálek. Tato mystická a atmosférická audiokniha nás zavádí do světa, kde se střetávají hranice mezi realitou a neznámým, mezi světem,… Celý článek ... “Černá tma zapomnění”

Pokoj pro hosty

25.February
Americká spisovatelka Andrea Bartz napsala thriller s názvem Pokoj pro hosty. Kelly a Mike jsou mladý pár, který plánuje společnou budoucnost, ale jelikož na světě řádí epidemie covid a jsou všemožná omezení a zákazy, tráví spolu mnohem víc času. A… Celý článek ... “Pokoj pro hosty”

Venom: Smrtonosný ochránce

25.February
„Venom: Smrtonosný ochránce“ je napínavým a akčním románem, který přináší osvěžující a návykovou adaptaci populárního grafického románu od Davida Michelineho, Marka Bacleyho a Rona Lima. James R. Tuck vytvořil živou a poutavou příběhovou linii, která přivádí fanoušky do světa Marvelova… Celý článek ... “Venom: Smrtonosný ochránce”

Vězeň na útěku

24.February
Fascinující svět za vysokými zdmi nepropustných věznic obehnaných ostnatým drátem, zůstává pro mnohé z nás, naštěstí, španělskou vesnicí a můžeme se jen dohadovat, co vše může v tomto prostředí uvězněným vytanout na mysl. Pocházím z Opavy, města, které se „pyšní“… Celý článek ... “Vězeň na útěku”

Princ

24.February
Princ je název prozatím posledního dílu série Clifton Forge. Za poskytnutí recenzní knihy děkuji Nakladatelství Beta. Ve čtvrtém dílu této povedené romanticko-dramatické série poznáváme blíž Scarlett a Luka. Scarlett je Preslyina sestra a Luke policista. Shodou okolností se jednoho dne… Celý článek ... “Princ”

Můj bratr

24.February
Nejdříve bych chtěla moc poděkovat společnosti Albatros Media za poskytnutí této knihy k recenzi. Karin Smirnoff je pro mě neznámá autorka a anotace knihy Můj bratr mě zaujala natolik, že jsem toužila si tento příběh přečíst. Poznáváme v něm Janu,… Celý článek ... “Můj bratr”

Toulky Skandinávií

23.February
„Toulky Skandinávií“ představují fascinující a dobrodružný průvodce nejkrásnějšími treky po úchvatných zemích severní Evropy. Autor Honan Cam nás provází působivou krajinou Švédska, Dánska, Norska, Finska, Islandu, Grónska a Faerských ostrovů, přinášející nejen nezapomenutelné přírodní scenérie. Jeho vyprávění je jako pozvání… Celý článek ... “Toulky Skandinávií”

Transgenerační přenos: trauma a odolnost

23.February
Grada uvedla v roce 2023 na trh významnou publikaci v oboru psychologie zaměřenou na způsoby a podoby přenosu životních zkušeností, zvláště těch traumatických, do dalších generací. Kniha nese název „Transgenerační přenos : trauma a odolnost“ a autory jsou Marek Preiss… Celý článek ... “Transgenerační přenos: trauma a odolnost”

Princezna

23.February
Třetí díl ze série Clifton Forge nese název Princezna. Tentokrát se autorka Devney Perry zaměřila ve svém příběhu na Presley Marksovou. Recepční v autoservisu, který patří členům bývalého motorkářského klubu. Prožívá obrovské zklamání, protože ve svatební den její snoubenec nepřišel… Celý článek ... “Princezna”

Kvůli reportáži předstírala šílenství a nechala se zavřít do blázince. Dokáže přežít a dostat se zpátky na svobodu?

22.February
Když Růžin otec zemře, z jejího života se stane peklo. Nový matčin manžel ničí celou rodinu a ani po rozvodu se jejich situace nevylepší. Jednoho dne při čtení novin Růža narazí na článek, který ji rozčílí a pohorší, a tak… Celý článek ... “Kvůli reportáži předstírala šílenství a nechala se zavřít do blázince. Dokáže přežít a dostat se zpátky na svobodu?”
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes