15
new stories - click to show

LaCultura.cz

Description:

kulturní dění jinak

URL:

http://www.lacultura.cz

Catalog:

Kultura

Publishes:

3.5 items/week

Cirkulární ekonomie a ekonomika 2

19.March
Dvacátá léta jednadvacátého století jsou plná překotných změn, necyklických krizí stejně jako před sto lety. Svět nejdříve ohromila pandemie čínského viru. Západní svět se ponořil do lockdownů. Svět se změnil. Osiřely nejen kanceláře, ulice, ale i školy, restaurace, sportoviště a… Celý článek ... “Cirkulární ekonomie a ekonomika 2”

Aleksandra: ukrajinská rodinná sága

19.March
„Opět přišla doba síly. Rusové bojují s Ukrajinci. S bratry. Doba naděje byla nahrazena dobou strachu. Doba se vrátila zpět.“ – citace z knihy, str. 8 – Od tohoto románu z produkce nakladatelství Garamond jsem hodně očekávala, ale bohužel moje… Celý článek ... “Aleksandra: ukrajinská rodinná sága”

Ty chladné oči

16.March
Scarlett Wilková je česká autorka a na svém kontě má již 4 knihy. Já jsem díky Albatrosmedia měla možnost přečíst si reading copy knihy Ty chladné oči a tímto moc děkuji! Knížka vychází 16.3.2023 a rovnou vám prozradím, že ji… Celý článek ... “Ty chladné oči”

Tvá dubnová lež: Romantická manga série odehrávající se za zvuků vážné hudby

14.March
Láska, traumata i talent, to všechno se střetává ve slavné jedenáctidílné japonské komiksové sérii. V řadě, která se odehrává v prostředí škol i koncertních síní, ve které zní hudba tak, až to rozechvívá stránky. V manze, která byla natolik úspěšná,… Celý článek ... “Tvá dubnová lež: Romantická manga série odehrávající se za zvuků vážné hudby”

Deník Věrky Kohnové

14.March
Knih s tématem 2. světové války je mnoho. Některé jsou kvalitní, některé jen narychlo sepsané pro prodej….Díky Albatrosmedia se mi do rukou dostala kniha Deník Věrky Kohnové, kterou napsala Jana Poncarová ve spolupráci s Jiřím Sankotem. Měla jsem vysoká očekávání,… Celý článek ... “Deník Věrky Kohnové”

Ti nejhorší vyprávějí svůj příběh

9.March
Tak tohle byla silná káva. Ač kniha poprvé vyšla už před více než 20 lety, teprve nyní se do rukou čtenářů dostává díky nakladatelství CPress české vydání tohoto knižního bestselleru uznávaného kriminologa Christophera Berry-Deea. Dee si získal důvěru těch největších… Celý článek ... “Ti nejhorší vyprávějí svůj příběh”

Tichá bolest

6.March
Spisovatelka Táňa Keleová-Vasilková napsala již 41 knih. Přiznám se, že jsem od autorky dosud nic nečetla a když jsem dostala nabídku od nakladatelství Rosier se zasláním recenzní knihy, nadšeně jsem přijala. Milena je úplně běžná žena, která miluje malé dětičky… Celý článek ... “Tichá bolest”

Ženy ze zámku Lafayette

6.March
Stephanie Dray je americká autorka historických románů a já jsem od ní přečetla knihu s názvem Ženy ze zámku Lafayette. Příběh vypráví o třech ženách ze tří různých časových období, která jsou spjatá se zámkem ve Francii, který skutečně existuje.… Celý článek ... “Ženy ze zámku Lafayette”

Co se vlastně stalo v Amityville a Enfieldu?

4.March
Kde jsou ty časy, kdy jsme se děsili u Stephena Kinga. Po vydání Démonologů Geralda Brittla se duchařská literatura dostala na úplně jiný level. Historky inspirované skutečnou událostí táhnou a čerpáme-li navíc z příběhů, které byly zfilmovány, čtenářský úspěch je… Celý článek ... “Co se vlastně stalo v Amityville a Enfieldu?”

Úterní poledne

3.March
Když se mi ozval spisovatel Tomáš Král s nabídkou knihy Úterní poledne, chvilku jsem váhala. Podle anotace jsem si říkala, že to bude náročné čtení a nevím, jestli jsem ta pravá cílová skupina. Autor mi však napsal, že pokud čtu… Celý článek ... “Úterní poledne”

Avengers 8: Do nitra Phoenix

2.March
Do nitra Phoenix uchvátí čtenáře kresbou. Je prostě fantastická. Líbí se mi barvy, hra se stíny, krásně znázorněné detaily svalů. O barvě, kresbě můžu psát jen v superlativech. Což neplatí o scénáři. Scénář značně oproti kresbě pokulhává, což je pro… Celý článek ... “Avengers 8: Do nitra Phoenix”

Zahradničení na balkóně? Žádný problém

1.March
Poslední dobou přibývá lidí, kteří jeví zájem o drobné zahradničení – trocha bylinek v truhlíku za oknem, nějaké to rajče na balkóně, domácí zelenina zažívá návrat ruku v ruce s úbytkem kvality v obchodech a růstem cen. Možná tedy i… Celý článek ... “Zahradničení na balkóně? Žádný problém”

Vždycky přijde noc

28.February
Willy Vlautin je pro mě naprosto neznámý autor a jsem moc ráda, že se mi do rukou dostala jeho kniha Vždycky přijde noc. Lynette je třicetiletá žena, která žije se svojí egoistickou vyhořelou matkou a postiženým dospělým bratrem, který je… Celý článek ... “Vždycky přijde noc”

Najdeš je?

28.February
Nakladatelství CPRESS vydalo další zajímavou knihu pro hravé čtenáře. Publikace Mazané schovávačky pro chytré děti představuje soubor více než osmdesát hledání rozdílů a hádanek se zvířaty. Brožovaný sešit formátu A4 nabízí celostránkovou kresbu s úkolem hledání rozdílů. Zadání je uvedeno… Celý článek ... “Najdeš je?”

PEVNOST III/2023

27.February
FILM & SERIÁL Tématem prvních šesti stran se asi nemohlo stát nic jiného než dobrodružná kultovní záležitost Dungeons & Dragons, neboť do kin míří celovečerák s podtitulem Čest zlodějů (80 %). Filmoví recenzenti jsou vůbec tentokrát v udílení hodnocení poněkud… Celý článek ... “PEVNOST III/2023”
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes