15
new stories - click to show

LaCultura.cz

Description:

kulturní dění jinak

URL:

http://www.lacultura.cz

Catalog:

Kultura

Publishes:

4.9 items/week

Produkční a provozní management

12:39
Jsem člověk z praxe a vždy se obávám, zda odborná publikace napsána autory z akademického prostředí bude pro mě přínosem, či nikoliv. V případě publikace Produkční a provozní managment jsem nadmíru překvapený, o jakou kvalitní publikaci se jedná. Publikace míří… Celý článek ... “Produkční a provozní management”

Komplexní pojetí financí podniku

26.January
Grada vydává dlouhá léta skvělé knížky, které si kladou za cíl vzdělávat a pomáhat v rozvoji nejen lidem, ale i korporátním společnostem, které jsou nedílnou součástí našeho světa. Publikace Finance podniku: Komplexní pojetí se věnuje popisu finančních procesů uvnitř firmy.… Celý článek ... “Komplexní pojetí financí podniku”

Doktor z Varšavy

25.January
„Svět nemůže zůstat takový, jaký je. Musíme ho udělat lepším.“ – str. 345 – Treblinka… Tak lahodné slovo, a přesto po jeho vyslovení zůstává člověku hořkost v ústech. Treblinka byl nacistickým vyhlazovacím táborem za druhé světové války, který se nacházel… Celý článek ... “Doktor z Varšavy”

Recenze knihy Dívka v zeleném svetru

24.January
Hlavní předností románu „Dívka v zeleném svetru“ je jeho mrazivá autentičnost, autorka sama totiž tento příběh zažila jako malá židovská holčička. Během druhé světové války byla nucena spolu se svou rodinou a pár dalšími lidmi přežívat nějaký čas ve lvovské… Celý článek ... “Recenze knihy Dívka v zeleném svetru”

Poslední století koně, aneb nezapomenutelný příběh o krásném zvířeti

23.January
Dějiny koně a dějiny člověka jsou svázané neviditelným provazem. Koně vystupovali ve všem, co nějakým způsobem ovlivňoval člověk. Člověk a kůň bývali nesourodou dvojicí, kdy člověk řídil a kůň byl ten otrok, který plnil příkazy. Pracovali společně ve městech, na… Celý článek ... “Poslední století koně, aneb nezapomenutelný příběh o krásném zvířeti”

Recenze knihy Smolná vteřina

23.January
Ach jo. Osobně mě nový díl s názvem „Smolná vteřina“ jinak hodně povedené a čtivé krimi série o inspektoru Barbarottim dost zklamal. Pročpak si nedal autor záležet stejně jako u předchozích dílů? Chápu, že není každý den posvícení, ale přeci… Celý článek ... “Recenze knihy Smolná vteřina”

Recenze knihy Drobky v peřinách

20.January
V období adventu, v čase, kdy je vše tak nějak hezčí, kdy se na sebe i lidé umí usmívat, kdy máme pochopení pro nejrůznější „nepodárky“, se snažíme zpomalit všudypřítomný frmol, zvolnit tempo v práci a pokud možno i doma. Připravujeme… Celý článek ... “Recenze knihy Drobky v peřinách”

Recenze knihy Lastočka

18.January
„Ve válce lidé umírají, a zejména ti, kteří jsou bez viny.“ – str. 141 – K objevení spisovatelky Jitky Závodné jsem došla úplnou náhodou, přesně takovou, jak říkajíc, být ve správný čas na správném místě. A jsem za to neskutečně… Celý článek ... “Recenze knihy Lastočka”

Čtyři věci, které projdou jen v Mortal Kombat

14.January
Chcete-li natočit film s téměř nulovou uměleckou hodnotou, máme pro vás skvělý tip. Vytvořte ho na základě počítačové hry. Když budete mít štěstí, jeho hodnocení bude oscilovat mezi průměrem béčkové produkce (Doom, Max Payne), patrně se ale nedostanete z těžkého… Celý článek ... “Čtyři věci, které projdou jen v Mortal Kombat”

VENOM 1: REX

10.January
Postavu Venoma, parazitujícího symbionta známého ze světa Spidermana, jsem měl vždy rád. Do děje akce-vtip-láska-akce přinášel něco schizofrenního, díky čemuž byl komiks a Spidy více cool. Spojení Venoma s hostitelem je zvláštní v tom, že hostitel má částečnou kontrolu nad… Celý článek ... “VENOM 1: REX”

Odemykání dětského potenciálu

6.January
Výchova dětí je náročná disciplína, která klade na rodiče obrovské požadavky. Rodič musí především sám na sobě pracovat. Člověk v sobě nese mnoho křivd, naučeného chování z dětství. Je jen na rodičích, jak se se sebou poperou, aby vytvořili se… Celý článek ... “Odemykání dětského potenciálu”

Promrhané dny

5.January
Tomáš Kosačík známější jako Břicháč Tom prostě umí psát bestsellery. Jeho kuchařky se skvěle prodávají. Svůj úspěch postavil na tom, že zdokumentoval svou přeměnu z oplacaného týpka na vysportovaného frajera. Kuchařky dnes vydává kdekdo. Stačí dobře vypadat na přebalu a… Celý článek ... “Promrhané dny”

Začni vydělávat na tom, co tě baví

4.January
Nastartovat dlouho odkládaný projekt či podnikání do 30 dnů zní skutečně moc hezky. Kde však začít? Znáte to, v hlavě nosíte nápad po mnoha měsíců či let. Ne a ne ho realizovat. Objektivních či subjektivních důvodů může být bezpočet. Důležité… Celý článek ... “Začni vydělávat na tom, co tě baví”

Sapiens

4.January
Audiokniha Sapiens – Stručné dějiny lidstva je mimořádně zajímává kniha, která mě nutila k zamyšlení nad sebou a nad vlastní rasou. Dějiny Homo sapiens sapiens neboli člověk moudrý jsou dějiny genocidy. Genocidu nepáchali jen Němci na Židech, Turci na Arménech,… Celý článek ... “Sapiens”

Dvojitá výhra

3.January
Rozmohl se nám tady jeden nešvar. Pracujeme nonstop, zapomínáme žít, jsme nespokojení a obětujeme vztahy kvůli práci. Bortí se nám nejen vztahy s přáteli, v rodině, rozvádíme se. Pracujeme, nesportujeme, nejíme zdravě. Vzýváme Kult přepracovanosti. Stavíme na piedestal kariéru. Opravdu… Celý článek ... “Dvojitá výhra”
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes