15
new stories - click to show

Liberecký deník

Description:

Moje Liberecko - Liberecký deník (denik.cz)

URL:

http://liberecky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

4.8 items/day

Děti uprchlíků místa českým dětem ve školkách nezaberou. Přednost nemají

21:01
Válka na Ukrajině nadále rozděluje společnost. Prvotní vlna pomoci a solidarity opadla a množí se negativní reakce a poplašné zprávy. Třeba ty týkající se školek.

Z archivu Deníku: Jak si kapela Lunetic opět užila křik nadšených fanynek

21:01
/Z ARCHIVU DENÍKU/ V devadesátých letech vyprodávali haly, v roce 2012 na Lunetic přišla v Liberci stovka těch nejvěrnějších fanynek. Atmosférou se ale boy band vrátil na vrchol. Dívky a ženy ječely nadšením a po koncertě chtěly autogramy.

Módu, kosmetické trendy a pochoutky nabídl Gastroden na Králově Háji

17:46
Zimní tradice. Tak znělo téma 35. ročníku akce Gastroden, který ukázal v pátek 27. května praktické dovednosti žáků Střední školy gastronomie a služeb ve Dvorské ulici na Králově Háji v Liberci.

Liberec zaplavily barvy, hudba a tanec. Odstartoval festival Duhová bouře

12:18
/FOTO/ Multižánrový festival Hudební mládeže Duhová bouře už pojednatřicáté dorazil do města pod Ještědem a prozářil jeho ulice. Jeho cílem je vnést trochu zdravého, kulturního rozruchu do města, se kterým je neodmyslitelně spojen.

Lesní koupaliště žije, spolek začal se stavbou vysněného projektu

6:50
/FOTO/ Břehy a přilehlé louky zaplněné milovníky sluníčka, opodál parta lidí hrající volejbal na pískovém hřišti, slečny v kloboučku popíjející na terase u kiosku limonády a děti hrající si ve stínu stromů. Voda šplouchá všude kolem a v Lesním koupališti se cachtají malí i velcí a zdatní plavci zdolávají jeden metr nádrže za druhým.

O víkendu silničáři zcela uzavřou dálnici na Prahu. U Svijan neprojedete

26.May
Zbystřete při plánování víkendového výletu směrem ku Praze. Kvůli demolici mostu mezi Příšovicemi a Svijany bude úplně uzavřena dálnice D10 ve směru na Prahu. Uzávěra začne v sobotu 28. května v 17 hodin a potrvá do neděle 29. května 10 hodin.

Had, králík i úchvatný výhled. Okolí Dlaskova statku nabízí skryté zajímavosti

26.May
Město Turnov je označované za srdce Českého ráje. Kolem něj je spousta přírodních i kulturních zajímavostí. Známé jsou hrady a skalní města. Mezi památky lidové architektury se řadí Kopicův statek, u kterého jsou známé skalní reliéfy a Dlaskův statek. Nedaleko druhého jmenovaného se také skrývá pár skalních reliéfů a krásná vyhlídka na celý Turnov. O těch ale moc výletníků neví.

Pohádky i komedie. Filmaři si oblíbili Lemberk, perlu raně barokní architektury

26.May
Původně gotický hrad vystavěný ve 40. letech 13. století patří mezi oblíbená místa filmařů v Libereckém kraji.

Liberec voní kávou ze všech koutů. Šálek si dáte v kině, k buchtě i mezi květy

26.May
/FOTO/ Kávu velkou s bohatou pěnou, čerstvě namletou nebo ochucenou? Snad jakou si vzpomenete dostanete v Liberci, městě kavárnám zaslíbeném. Jsou jich u nás desítky a nové se neustále objevují. Některé nabídnou nejen skvělou kávu, ale i přidanou hodnotu. Pojďte ochutnat.

Řidiči na silnicích závodí. I proto je průtah Libercem nejrizikovější v kraji

26.May
/DATA/ Hodiny ukazovaly krátce před devátou večer, když se ozvala rána a zvuk mačkajících se plechů. Kousek od Dlouhého Mostu, na silnici I/35, právě havarovala dvě osobní auta. Na místě je pět zraněných lidí, z toho někteří vážně. Policie uzavírá silnici a odklání dopravu na několik hodin jinudy. V kalendáři je datum 2. května tohoto roku. A právě se stala další z mnoha nehod na jednom z nejrizi…

Bude to velké a pestré. Studentské oslavy rozproudí Vratislavice

25.May
Oslavu krás studentského života si budou moci vychutnat návštěvníci Zámeckého praku ve Vratislavicích nad Nisou. Proběhne zde v pátek 27. a v sobotu 28. května další ročník akce Majáles Liberec, který nebude po dvou letech ovlivněn proticovidovými opatřeními.

Motorkáři s policisty vyrazí na spanilou jízdu. Pojedou z Chrastavy do Sosnové

25.May
Společnou jízdou zájemců z řad motorkářů v doprovodu dopravních policistů odstartuje v pátek 27. května policejní preventivní akce Kolama dolů – učme se přežít.

Orientace v terénu a fyzická zdatnost. Děti předvedly v Tanvaldu své dovednosti

25.May
/FOTO/ Sedí doma, koukají do monitorů a mobilů, nesportují a vůbec netráví čas venku. Podobné věty zaznívají na adresu mladé generace. Že výjimka potvrzuje pravidlo, dokázali účastníci branně-vědomostního závodu Ještědská hlídka, který proběhl ve středu 25. května v areálu kempu Tanvaldská kotlina.

Liberec opravil dům na Perštýně. Bydlet v něm budou sociálně slabší rodiny

25.May
/FOTO/ O devět bytů pro sociálně slabší rodiny se nově rozšířila nabídka Liberce. Město nechalo zrekonstruovat dům v ulici Dr. Milady Horákové v blízkosti terminálu MHD a po roce stavebních prací má nyní připravené nové bydlení pro potřebné.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes