15
new stories - click to show

Liberecký deník

Description:

Moje Liberecko - Liberecký deník (denik.cz)

URL:

http://liberecky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

5.8 items/day

Radek Fencl zdolal Dakar. Tragicky zemřel pod koly kamionu

17:44
/VZPOMÍNKA/ Fenomén jabloneckého Liazu a „dakarský“ jezdec Radek Fencl zahynul před 20 lety při autohavárii u České Lípy.

V Liberci někdo pohazuje návnady na psy se špendlíky. Pátrá po něm policie

16:39
Před nebezpečnými návnadami, které někdo pohazuje v prostoru panelového sídliště v ulicích Hvězdná, Oblačná a Skalní nedaleko centra Liberce, varují pejskaře kriminalisté.

U Liberce za tunelem narazilo auto do svodidel. Jeden člověk se zranil

14:24
K dopravní nehodě osobního auta došlo v pátek 26. února před půl jedenáctou dopoledne na silnici 35 u Liberce.

Z archivu Deníku: Jak jezdci na prknech křtili ještědské Pláně

13:17
/Z ARCHIVU DENÍKU/ Skvělé výkony jezdců, téměř jarní počasí s azurovým nebem a hřejícím sluncem. Tak v roce 2011 vypadal křest nového snowparku na Pláních.

Letošní vlhká zima na sucho v kraji nestačí

10:00
Sever Čech prožívá po dlouhých letech ladovskou zimu. Spokojeni by mohli být sedláci. Zdá se, že půda v regionu bude pro potřeby zemědělství konečně zase nasycená vodou. Jenže podle meteorologů tomu tak vůbec není.

Koronavir ochromil celé město, říká starosta Českého Dubu Jiří Miler

6:46
/ROZHOVOR/ Na návštěvě Českého Dubu Deník vyzpovídal Jiřího Milera, který je starostou už 14 let. V rozhovoru jsme řešili, jak se město vypořádalo s pandemií a bavili jsme se také o plánované výstavbě několika desítek nových domů na "českodubské Ořechovce."

Děti budou mít nové prostory. Nevyužitý internát využije Jedličkův ústav

25.February
Žáci libereckého Jedličkova ústavu se díky dohodě kraje a města dočkají nových prostor v Zeyerově ulici. Budova, která sloužila jako internát, je nyní nevyužitá.

Praktici na Liberecku už očkují. Kraj jim zatím poslal stovky dávek mimo systém

25.February
Praktičtí lékaři jsou připraveni pomoci s očkováním proti covidu-19. Původně se měli do systému zapojit už 1. března. Podle vyjádření ministra zdravotnictví Jan Blatného se s jejich zapojením počítá až v dalších měsících letošního roku. Resort nyní pracuje na metodice, která by jejich fungování definovala. Kromě informací chybí praktikům také vakcíny, kterými by mohli očkovat.

FOTO: Technická univerzita reaguje na covid. Spustí nový bakalářský program

25.February
Nejen vývojem nanoroušek se Technická univerzita v Liberci (TUL) zapojuje do boje s pandemií koronaviru.

Osud bývalé Textilany je smutný příběh, říká starosta Nového Města pod Smrkem

25.February
/ROZHOVOR/ Deník při návštěvě Nového města pod Smrkem vyzpovídal starostu Miroslava Kratochvíla. V rozhovoru jsme řešili smutný osud areálu bývalé Textilany, který býval dominantou města a dnes z něj zbyla jen hromada cihel a suti. Starosta města popsal, jak se jim podařilo vyrovnat s pandemií koronaviru nebo jak se snaží řešit zadluženost místních občanů, která je jednou z nejvyšších v zemi.

Sociální sítě dělají z lidí otroky informační laviny, říká terapeut Matěj Krejčí

24.February
/ROZHOVOR/ Matěj Krejčí z Liberce působí jako terapeut a konzultant osobního rozvoje. I jeho zasáhla protipandemická opatření, musel uzavřít praxi a částečně se přesunout do on-line prostředí. Klienti se na něj nejčastěji obracejí kvůli určení vlastního směřování a zvládání svých negativních pocitů.

Sladké potěšení pro zdravotníky. Děti, rodiče i pedagogové napekli pro nemocnice

24.February
Ve školní družině železnobrodské Základní školy Pelechovská se vychovatelky s dětmi dohodly, že podpoří sestřičky a doktory z nemocnic, kteří se starají o covidové pacienty. Jedno odpoledne tak upekly spoustu muffinů, ozdobily čokoládovou polevou a cukrovým posypem a zapíchli do nich papírová srdíčka, která děti samy vyrobily.

Senioři dál čekají. Do menších obcí zatím vakcína vůbec nedorazila

24.February
Očkování první várkou vakcíny proti covidu mají za sebou senioři 36 z 50 oslovených domů s pečovatelskou službou (DPS) v Libereckém kraji.

Dárci byli štědří. Tříkrálová sbírka v Libereckém kraji dopadla dobře

24.February
Tříkrálová sbírka letošního roku je u konce a vzhledem k aktuální epidemiologické situaci dopadla překvapivě dobře.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes