Liberecký deník

Popis:

Moje Liberecko - Liberecký deník (denik.cz)

URL:

http://liberecky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publikuje:

4,2 položek/den

Zpívání koled s Deníkem spojí ve středu lidi v celé zemi. Zapojí se i Liberecko

11:14
Liberecký kraj – Když před osmi lety přišel Deník s nápadem připomenout tradiční české koledy a rozezpívat náměstí, nikdo netušil, že se během let rozroste v akci, která na různých místech, ale v jeden den a ve stejný čas, spojí tisíce lidí v jeden obrovský sbor.

Pivovarník Vávra: Stále se chci dostat na výstav, který zde byl za Clam-Gallasů

10:05
Frýdlant /ROZHOVOR/ – Další rok provozu má za sebou zámecký pivovar ve Frýdlantu. V rozhovoru pro Týdeník Liberecko popisuje pivovarník Marek Vávra, jaký byl letošní rok.

FOTO: Liberečtí laboratorní specialisté cvičili své protějšky v Iráku

8:56
Liberec – Jednotka laboratorních specialistů chemického vojska (jLSChV) složená z příslušníků střediska speciálního určení z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany působila 3 týdny v listopadu v Centrální chemické laboratoři v Bagdádu, kde úspěšně plnila úkoly spočívající ve výcviku personálu chemické laboratoře iráckého chemického vojska z řad vojáků i civilních zaměstnanců.

Zpověď Jana Šolce. Havlův poradce vzpomíná v knize na Liberec

21:44
Liberec – Jedinečná kniha vychází k 80. narozeninám Jana Šolce. Filozofa, učitele, politika, poradce i osobního přítele Václava Havla. Vydalo ji nakladatelství 555 a v pátek ji autor pokřtil v krajské knihovně za přítomnosti desítek přátel i svých bývalých studentů.

TUL vyhlašuje další ročník soutěže pro děti. Jmenuje se KyberRobot

18:16
Liberec – Už 12. ročník kreativní soutěže malých výukových robotů „KyberRobot 2019“ vyhlašuje Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Technické univerzity v Liberci. Soutěž proběhne v sobotu 26. ledna 2019. „Určena je pro žáky základních a středních škol. Účast v soutěži je bezplatná, termín uzávěrky přihlášek je neděle 20. ledna 2019,“ upozorňuje proděkan fakulty Miloš Hernych.

FOTO: V Liberci vyrostly barikády. Opět se tu usadili filmaři

17:07
Liberec – Nad Libercem opět zavlály vlajky s hákovým křížem a ulice střežili nacističtí vojáci. Do města opět dorazil další filmový štáb. Tentokrát se jedná o prestižní společnost BBC, která si zdejší lokace vyhlídla pro připravovaný televizní seriál World on Fire.

Cestující se do Hodkovic a Mladé Boleslavi dostanou novými autobusy

10.prosince
Liberec – Cestující z Liberce do Mladé Boleslavi budou mít větší pohodlí. ČSAD Liberec představila v sobotu dva nové autobusy značky VDL Futura. Oba vozy budou již v průběhu prosince jezdit převážně na trase č. 540 360 Liberec – Hodkovice nad Mohelkou – Mladá Boleslav.

Ve Stráži chtějí nový obecní dům. Má se tam přestěhovat knihovna a úřad

10.prosince
Stráž nad Nisou – Nový obecní dům s multifunkčním sálem pro pořádání plesů a dalších společenských událostí by v následujících letech rádi vybudovali ve Stráži nad Nisou. Deníku to řekla tamní starostka Dana Kysilková. V obci, která se v roce 1990 oddělila od sousedního Liberce, dosud podobný prostor schází.

FOTO: Vánoční ozdoby z Poniklé na seznam UNESCO? Zkusí to zas

9.prosince
Poniklá – Z dětství je zná téměř každý. Hvězdy, košíčky, andělé, ale třeba i letadélka z drobných perliček. Vánoční ozdoby z časů našich babiček. V Poniklé na Semilsku se z foukaných perlí vyrábějí více než sto let.

Turnovští hasiči dostali od města termokameru. Stála přes 150 tisíc korun

9.prosince
Turnov – Turnovští hasiči mají od minulého týdne k dispozici termokameru. Velká pomůcka při vyhledávání skrytých ohnisek požáru, orientaci v zakouřených prostorách nebo při pátrání po pohřešovaných lidech stála město přes 150 tisíc.

V Kryštofově Údolí mají nejen betlém. K vidění je i Andělův kabát

9.prosince
Kryštofovo Údolí – Panenky z porcelánu, méďové s korálkovýma očima, plechové nádobíčko, staré mašinky, ale především desítky betlémů. Na to vše láká muzeum v Kryštofově Údolí.

Lávky přes Nisu jsou zavřené už půl roku, hotovo má být příští týden

8.prosince
Liberec – Je to půl roku, co se kvůli rekonstrukci zavřely dvě lávky přes Nisu u krajského úřadu. Práce začaly 8. června, a ač měly skončit začátkem července, stále hotovo není.

Pohyb chodců na vytíženém přechodu u Chicago Grillu začali regulovat strážníci

8.prosince
Liberec – Denně tudy procházejí tisíce lidí. Přechod v Lipové ulici, který spojuje terminál městské dopravy Fügnerova s oblastí Perštýna, ale není vybaven semafory. Ulice je přitom frekventovaná a tvoří jednu z hlavních dopravních tepen Liberce. Během špiček tak neustálé dávání přednosti chodcům způsobuje kolony automobilů, které leckdy dosahují až do horního centra města.

Na Frýdlantsku se nesmí do lesa. Lesní porost poškodila nedávná vichřice

8.prosince
Frýdlantsko – Na území Albrechtic u Frýdlantu, Dětřichova, Kristiánova a Heřmanic platí zákaz vstupu do lesa. Důvodem jsou poškozené lesní porosty po extrémně silném větru na konci listopadu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes