15
new stories - click to show

Liberecký deník

Description:

Moje Liberecko - Liberecký deník (denik.cz)

URL:

http://liberecky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

2.5 items/day

Policisté hlídkují u českých hranic. Na mušce mají nelegální migraci

12:55
V Libereckém kraji hlídkují u hranic s Německem a Polskem čeští policisté. Spolu s přeshraničními kolegy se zaměřili zejména na odhalování nezákonné tranzitní migrace – pohyb osob, které neoprávněně vstupují na území státu, aby se přesunuly do jiné cílové země.

Klienti Zásilkovny by náhradu za uvízlou zásilku v Liberci měli dostat do října

27.September
Většina zákazníků logistické společnosti Zásilkovna dostala odškodnění za uvízlou zásilku v libereckém přepravním depu. Zbývající by ho měli obdržet nejpozději v říjnu. Zadržených zásilek je zhruba 13 tisíc, jsou v hodnotě jednotek milionů korun, informoval mluvčí Zásilkovny Kamil Chalupa.

Objev konstrukce! Den architektury zavzpomíná na Ještěd a ukáže skleněný dům

27.September
Tento týden začíná 13. ročník festivalu Den architektury. Největší architektonický festival u nás nabídne od pátku 29. září do čtvrtka 5. října na více jak 450 zdarma přístupných akcí po celé České republice i na Slovensku. Pestrý festivalový program se uskuteční i v Libereckém kraji a pozve opět na exkurze do běžně nepřístupných budov, architektonické procházky s poutavým výkladem, přednášky neb…

Myslivecké slavnosti zaplní zámek Sychrov. Akce je určena pro širokou veřejnost

26.September
Krajské myslivecké slavnosti na zámku Sychrov nabídnou v sobotu 30. září zajímavý program pro širokou veřejnost, včetně dětí, a to při příležitosti 100. výročí Českomoravské myslivecké jednoty. Tato akce má za cíl ukázat veřejnosti krásy a bohatost myslivosti, která je v mnoha ohledech zde na severu jedinečná.

VIDEO: Na Frýdlantsku se narodila vlčata. Fotopasti odhalily sedm přírůstků

26.September
Vlčí smečka, která se pohybuje v lesích na hranicích Frýdlantského výběžku a Polska, se během letošního jara rozrostla o sedm mláďat. Šelmy v této oblasti prokazatelně žijí od roku 2018.

Pozor na uzavírky. Dopravu omezí opravy na sídlišti Kunratická i oslavy divadla

26.September
Na řidiče a chodce čeká v Liberci od tohoto týdne několik dopravních omezení. Téměř celý čtvrtek bude uzavřeno náměstí Dr. E. Beneše.

„Trenér mě osahával v rozkroku.“ Unikátní výstava přibližuje sexuální násilí

26.September
/FOTO, VIDEO/ Pár roztrhaných silonek, odhozené plavecké brýle či školní taška. Pro některé na první pohled obyčejné předměty, pro jiné však připomínka traumatické události. Nezisková organizace proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí zahájila v Liberci výstavu s názvem Obyčejné předměty, neobyčejná bolest.

Liberecké divadlo vyhlíží udílení Cen Thálie. Podívejte se, jak trofej vzniká

25.September
Herečka libereckého Divadlo F. X. Šaldy Karolína Baranová bude letos usilovat o Cenu Thálie. Vyhlášení divadelních cen, které uděluje Herecká asociace, se uskuteční v sobotu 30. září a i letos vítězové převezmou skleněnou trofej vyrobenou v Libereckém kraji.

Liberecká hokejistka s handicapem vybojovala v Americe bronz

25.September
Je jí třiadvacet a už dobyla Ameriku. Liberečanka Anna Špringlová vybojovala pro svůj hokejový tým ve světovém mistrovství, které se konalo na přelomu srpna a září v Green Bay v americkém Wisconsinu bronz.

Charitativní běh kolem přehrady podpořil Amelii. Vybralo se přes 30 tisíc korun

25.September
Charitativní běh na podporu onkologicky nemocných a jejich rodin na Liberecku se uskutečnil v sobotu 23. září a jeho trasa vedla kolem první jablonecké přehrady. Zapojit se mohl každý, protože nešlo o rychlost, ale o podporu dobré věci a zážitek.

Otevřené laboratoře i módní přehlídka. Kolébka nanovláken slavila sedmdesátiny

24.September
Otevřené laboratoře, ateliéry, jedinečné přednášky, setkání absolventů a přátel Technické univerzity v Liberci (TUL), křest almanachu Fakulty strojní TUL i koncerty kapel nabídly oslavy sedmdesátých narozeniny liberecké univerzity, které naplno vypukly v sobotu 23. září.

FOTO: Vůně, křupavost i chuť. Frýdlantská Okurkiáda zná své vítěze

23.September
Osmý ročník frýdlantské soutěže o nejlepší doma naložené okurky vyhrála Kateřina Sojáková. Rozhodla o tom v pátek 22. září porota složená ze starosty Frýdlantu Dana Ramzera, místostarosty Jiřího Stodůlky, tajemnice Městského úřadu Frýdlant Veroniky Bubeníčkové a matrikářky Ivany Sitzberger.

Inspirace k zajímavým výletům. Liberecký kraj potěšil prvňáčky malovanou mapou

23.September
Pro některé studenty je další školní rok pokračováním ve studiu, ale pro prvňáčky začátkem něčeho nového. Aby byl začátek tou nejlepší motivací, rozhodli se v Libereckém kraji potěšit právě zdejší prvňáčky pěkným dárkem, kouzelnou malovanou mapou, která spojuje všechny krásné pohádky Libereckého kraje dohromady.

Vzpomínka na 50. a 60. léta? Libercem křižoval historický autobus Škoda

23.September
/FOTO, VIDEO/ Pod Ještěd dorazila v pátek 22. září vzácná návštěva. Z nádvoří Technického muzea v Liberci vyrážel do provozu historický autobus Škoda 706 RO a zájemci si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak se cestovalo na linkách městské dopravy v padesátých a šedesátých letech minulého století.

VIDEO: Hřib skvrnitý jen tak nenajdete. Na Liberecku ale vzácnější houba roste

22.September
Liberecký mykolog Petr Lukáš vás vezme na další výpravu za zajímavými houbami, které lze v regionu najít. Tentokrát se zaměřil na hřib skvrnitý, v rámci České republiky vzácnější druh.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes