15
new stories - click to show

Lékaři bez hranic

URL:

http://www.lekari-bez-hranic.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

2.1 items/week

Pořád byla šance ji zachránit

16.January
Lékařka Adžmal* se svým týmem musí udělat všechno proto, aby zachránila život zraněné matce v afghánském městě Laškárgáh. Jeli 100 kilometrů, aby se dostali k nám do nemocnice. Zatoulaná střela trefila ženu do břicha. Byla těhotná. Když dorazili, stav nastávající matky byl kritický. Jmenuji se Adžmal, jsem lékařka a pracuji pro Lékaře bez hranic v Afghánistánu. Přístup ke zdravotní péči je vždy...

Ani jeden porod neprobíhal normálně. Byly to samé porodnické katastrofy

12.January
Komplikované případy mimoděložního těhotenství, prasklé dělohy či mrtvé plody. I tohle musel řešit gynekolog Ondřej Šimetka.

Polské úřady brání Lékařům bez hranic v přístupu k lidem na útěku. Týmy proto region opouští

10.January
Lidé na útěku se ale stále schovávají v zalesněném pohraničním regionu za teplot, které se pohybují pod bodem mrazu, a to bez přístupu k lékařské či humanitární pomoci.

Lékaři bez hranic zachraňují životy již 50 let. Jejich práce je ale stále plná výzev

20.December
Pod vlajkou organizace se 22. prosince 1971 spojili lékaři i novináři. Tím dali vzniknout dvěma hlavním pilířům své práce – léčit, ale také přinášet svědectví.

Tisíce úmrtí na prahu Evropy nejsou náhoda

17.December
Před pouhým měsícem našel náš tým z lodi Geo Barents na spodní palubě přeplněného dřevěného člunu těla deseti lidí, kteří se zřejmě udusili výpary z benzínu, když se snažili uprchnout z Libye.

Sýrie: Letecký útok v Idlíbu si vyžádal patnáct obětí. Bylo mezi nimi i jedenáct dětí

14.December
Severozápadní Sýrie / Praha,14. prosince 2021 – Zdravotnické týmy v nemocnici v guvernorátu Idlíb podporované Lékaři bez hranic přijaly uplynulou sobotu patnáct obětí leteckého útoku. Mezi zraněnými bylo i jedenáct dětí. Dva lidé k pondělku 13.12. zemřeli. Lékaři bez hranic v regionu podporují celkem osm nemocnic a jsou připraveni dle potřeby svou pomoc rozšířit.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes