15
new stories - click to show

Litoměřický deník

Description:

Informace a zprávy z Litoměřic a okolí

URL:

http://litomericky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

4.3 items/day

FOTO: Sedmáci z litoměřické Masarykovy školy vyrazili na lyže

16:16
Do krkonošské Pece pod Sněžkou vyrazili v polovině ledna na lyžařský výcvik žáci sedmých tříd Masarykovy základní školy v Litoměřicích.

V Žitenicích a v Pohořanech se podařilo obnovit jednotku dobrovolných hasičů

14:58
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Akceschopnou jednotku sboru dobrovolných hasičů mají od ledna v Žitenicích a Pohořanech. Do požárního poplachového plánu kraje je zařazena od 10. ledna s působností JPO V. Je tedy schopná zajistit výjezd do 10 minut od vyhlášení poplachu v dojezdové vzdálenosti 3,5 až 5 kilometrů.

Další rekord. Omikron překonal v Ústeckém kraji hranici 4 tisíc nakažených denně

12:26
Vůbec poprvé od startu epidemie koronaviru překročil počet nově nakažených za jeden den v Ústeckém kraji hranici 4 tisíc případů. Nový rekord ze středy 26. ledna je 4018 případů za den.

Diskotéky v devadesátkách byly na Litoměřicku snad v každé vesnici, vzpomíná DJ

7:14
V devadesátých letech minulého století patřily diskotéky k fenoménům doby. Ve městech i na vesnicích rostly v porevolučních letech jako houby po dešti. Dnes už ale zábava na tanečním parketu s barem po ruce tolik netáhne a pravidelné diskotéky můžeme na Litoměřicku nyní spočítat na prstech jedné ruky.

Nejvíce aut v kraji jezdí po dálnici od Nové vsi k Roudnici

21:10
Dálnice D8 v úseku mezi Novou Vsí a Roudnicí nad Labem patří v Ústeckém mezi nejzatíženější. Ukazuje to celostátní měření sčítání dopravy z roku 2020, které každých pět let realizuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Senioři z Litoměřic budou opět zdolávat La Manche, plavat budou v bazénu

26.January
Po roční covidové pauze, se na letošní únor opět chystá akce Spolku LiPen, Zdravého Města Litoměřice a litoměřického plaveckého bazénu Přeplav svůj La Manche s cílem rozhýbat lidi nad 50 let.

Tady kdysi hospodařil předek herečky Maciuchové. Luční mlýn opravují nadšenci

26.January
Blázni, říkalo okolí Veronice a Lubošovi Hodysovým, když se rozhodli koupit rozsáhlý komplex bývalého mlýna v Úštěku na Litoměřicku. Luční mlýn, který tvoří dvě budovy, dvě stodoly a také majestátní komín, je situovaný na východním okraji města a roky chátral. V prázdném objektu hledali útočiště bezdomovci a jeho dvůr sloužil lidem z okolí jako skládka. To se však s příchodem mladého manželskéh...

V roudnickém infocentru zájemce nově otestují na covid

25.January
Roudnické Informační a dopravní centrum Podřipska nabízí nově testování na covid-19. A to každý den i během víkendů a svátků.

Litoměřický Deutschklub šprechtí dál pro dobrou věc

25.January
Do šestého roku své činnosti vstoupil letos litoměřický Deutschklub, jehož členové „šprechtí“ pro dobrou věc. Loni se klubu podařilo vybrat 45,3 tisíc korun, kterými podpořil Azylový dům pro matky s dětmi a Domácí hospic Svatého Štěpána.

Dětí s postcovidovým syndromem přibývá i na severu Čech. Jeho následky děsí

25.January
Covid prodělala bez příznaků. Po třech týdnech ale devítiletou Klárku postihl syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi spojené s covid (PIMS-TS), s nímž byla umístěná na dětskou jednotku intenzivní péče nemocnice v Ústí nad Labem. Jedná se o závažné onemocnění, které je výraznou imunitní reakcí organismu. Projevuje se horečkami, bolestí břicha, zvracením a v řadě případů nastává postupné selhá...

Tady si náročné práce zdravotníků váží. ČEZ poslal dárkové balíčky s dobrotami

25.January
Do nemocnic Krajské zdravotní v Ústeckém kraji doputovalo dva tisíce dárkových balíčků. Jako poděkování je poslala Skupina ČEZ.

Rozvoj výstavby rodinných domů bude v Žitenicích pokračovat, vznikne i hřiště

25.January
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Stavební boom posledních let se nevyhnul ani Žitenicím a jejich místní části Pohořany, kde vyrostly desítky nových domů. Nová zástavba v podstatě obě vesnice spojila. A s dalšími lokalitami pro výstavbu rodinných domů počítá územní plán.

Roudnický masopust nabídne na konci února průvod masek, soutěže i hudbu

24.January
Tradiční oslavy masopustu se chystají v Roudnici nad Labem. Naplánované jsou na pátek 25. února od 13 hodin na Karlově a Husově náměstí.

Hejtman Schiller opět svou pozici ustál, návrh na jeho odvolání neprošel

24.January
Po deseti měsících se zastupitelé Ústeckého kraje zabývali odvoláním hejtmana Jana Schillera. Do programu jej chtěla zařadit pirátská zastupitelka Kateřina Stojanová. Se svým návrhem na zařazení tohoto bodu na program jednání neuspěla.

FOTO: Dobrovolní hasiči z Roudnice mají nové auto s vybavením

24.January
Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Roudnice nad Labem získala nový automobil. Vozový park rozšířila dodávka Ford Transit s potřebným zásahovým vybavením.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes