15
new stories - click to show

Litoměřický deník

Description:

Informace a zprávy z Litoměřic a okolí

URL:

http://litomericky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

4.1 items/day

Školka v Čížkovicích se v létě dočká opravy. Dostane i novou fasádu

17:32
Během letošního léta se má kompletní opravy dočkat mateřská škola v Čížkovicích. Obec o tom informovala ve svém zpravodaji. Budovu mateřinky čeká zateplení a dostane také novou fasádu.

Teplé oblečení, zimní boty, sešity. Maminky se po uvolnění vydaly nakupovat

13:42
Obchody v celém Ústeckém kraji byly v úterý 19. ledna bez front, lidé chodili po otevření do papírnictví a obchodů s textilem a obuví průběžně během celého dne.

Litoměřičtí úředníci pomáhají seniorům s registrací na očkování proti covidu

12:26
Senioři starší osmdesáti let mají nyní možnost registrovat se na očkování proti nákaze covid-19. Řada z nich ale připravený elektronický postup nezvládne sama absolvovat nebo na to nemá ani potřebnou techniku. Právě jim aktuálně pomáhají úředníci litoměřické radnice.

Roky se na ni nesáhlo. Turistickou chatu na Lovoši čeká velká proměna

7:22
Noví nájemci plánují postavit čističku a vyřešit elektroinstalaci. Rádi by tu také nabízeli ubytování.

FOTO: Děti i dospělí řádili na zamrzlém rybníku v Brozanech nad Ohří

18.January
Zimní radovánky na ledu zřejmě nevydrží dlouho. Děti i s rodiči si v pondělí 18. ledna užívaly zamrzlý rybník v Brozanech nad Ohří na Litoměřicku.

Rentgenové pracoviště v Lovosicích ukončilo provoz. Pacienti musí do Litoměřic

18.January
Soukromé zdravotní zařízení Pneumo Medicef, které v Terezínské ulici v Lovosicích pečuje o pacienty se zdravotními obtížemi z oblasti plicní a interní medicíny a jehož součástí je i radiologické pracoviště, oznámilo, že od 1. ledna ukončilo provoz rentgenového pracoviště. To kromě výše uvedených pacientů sloužilo také ostatním lidem.

FOTO: Víkendová podvečerní vycházka za zapadajícím sluncem na hrad Košťálov

17.January
Druhá nejnavštěvovanější zřícenina v Českém středohoří - hrad Košťálov u Třebenic byla o víkendu v obležení návštěvníků, kteří v době koronavirové vyrazili na čerstvý vzduch.

Magická podívaná: Lidé vyrazili na dýmající vrch Boreč

17.January
Bájnou kouřící horu v Českém středohoří přišly obdivovat v neděli 17. ledna odpoledne stovky turistů.

FOTO: Sáňky, boby i snowboardy. Lyžařský areál u Tašova praskal ve švech

16.January
Zimních radovánek si užívali všichni, kteří dorazili v sobotu 16. ledna na lyžařskou pláň u Tašova na Ústecku. Přesto, že vleky nejezdily, na svahu bylo rušno a děti si to užívaly.

Telefonní budky na Litoměřicku definitivně končí. Pohřbily je mobily

16.January
Veřejné telefonní budky definitivně končí. Stát je na základě loňského rozhodnutí rady Českého telekomunikačního úřadu přestal od letošního roku dotovat. Operátor O2 je proto za takových podmínek neplánuje dál provozovat. A to ani v těch nejmenších obcích, kde byly veřejné automaty dříve jediným spojením se světem. Pohřbila je doba mobilních telefonů. Zájem o hovory z budek opadl na minimum.

Lůžka intenzivní péče pro pacienty s covidem docházejí. Někde už hlásí nulu

16.January
Horší situace než během listopadové vlny. Tak hodnotí odborníci současnou covidovou situaci z pohledu nemocniční péče. V řadě špitálů totiž nejsou žádná volná lůžka intenzivní péče, případně se jejich počet blíží nule. Od počátku epidemie loni na jaře prošlo nemocnicemi v Ústeckém kraji 4 825 pacientů s covidem.

Statek na dvorečku ve Vědomicích obývají dvě kravičky a miniponíci

16.January
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Když se řekne farma, většina lidí si představí rozlehlý statek někde na okraji vesnice se stády krav, koní, koz nebo ovcí doplněné hejnem slepic a kachen a dalším zvířecím osazenstvem. V případě vědomického Statku na dvorečku se však zaběhlé představy rázem rozplynou.

Deník se znovu vydá na přátelskou návštěvu. Tentokrát do Sulejovic

15.January
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Pojďte s námi na procházku po vesnicích, vesničkách i městech Litoměřicka a Roudnicka. Poznávejte s námi místní obyvatele a nahlédněte do životů jejich obcí. Právě připravujeme další díl!

Očkování proti covidu v první linii klape. První dávku dostaly tři tisíce lidí

15.January
První dávku vakcíny dostalo v kraji přes tři tisíce lidí. Do konce ledna by jich mělo být pět tisíc. V únoru tu má přibýt 20 tisíc dávek vakcíny výrobců Pfizer/BioNTech, v březnu 30 tisíc.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes