Liberecká Drbna

Popis:

Zprávy z Liberce a Libereckého kraje

URL:

http://www.libereckadrbna.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publikuje:

10,3 položek/den

Postupně chtěl firmu připravit až o sedmdesát tisíc korun

11:54
Celkem pětkrát se pokusil muž z Českolipska připravit svého zaměstnavatele o peníze. Tomu již došla trpělivost a s celým případem se obrátil na policii.

Opravy Liebiegovy hrobky pokračují

11:54
Restaurátorské práce na Liebiegově hrobce v liberecké Zahradě vzpomínek pokračují. Cílem oprav je renovace tympanonu, který byl poškozen pokročilou korozí kamenného materiálu. Restaurátoři se snaží co nejvíce zachovat původní vzhled památky.

V Mníšku dostal řidič smyk a napálil to do protijedoucího vozidla

10:10
V Mníšku se srazily dva osobní automobily. Na místě zasahuje Policie České republiky. Zranění účastníci byli převezeni do nemocnice.

Vandal řádil ve Velkých Hamrech, poničil téměř dvacet aut

9:35
Policie hledá svědky, kteří by pomohli odhalit pachatele. Ten v sobotu v noci poničil 18 vozů zaparkovaných v různých ulicích Velkých Hamrů.

Z kostela zmizely varhany, čeká je oprava za osm milionů

8:59
V kostele sv. Antonína v Liberci pokračuje rozsáhlá rekonstrukce, aktuálně se dotkla varhan z 19. století. Na podporu připravuje církev sbírku, kam bude moci přispět každý.

Kvůli vose naboural do stromu, test na drogy měl pozitivní

7:15
Havárii rozptýleného řidiče právě řeší policie České republiky. Ten naboural s čtyřčlennou posádkou vozu do stromu, s sebou vezl i ženu a dítě. Ti si z nehody odnesli lehká zranění. Řidič a další žena vyvázli bez zranění.

Druhý ročník Létofestu přiveze do Liberce dva dny té nejlepší československé hudby

19:51
Velkolepé show Kabátů nebo Chinaski se vším komfortem města a další koncertní vystoupení “Wanastowek”, Marka Ztraceného, No Name a mnoha dalších, bohatý doprovodný program, skvělé jídlo nebo ty nejlepší lokální kapely, to vše přiveze Létofest na liberecké letiště a do dalších sedmi měst v České republice. Oproti loňskému startovacímu ročníku nabídne tento rok plné dva dny nabité tou nejlepší če...

Neovládl své chování, na sousedy vytasil nůž

16:22
Že sousedské vztahy bývají komplikované, je dobře známá věc. Své o tom zjistil i osmadvacetiletý muž z Frýdlantu, kterému spolu s jeho rodinou svým cholerickým výstupem znepříjemnil večer jeden ze sousedů. K incidentu došlo ve středu 1. srpna na jednom z tamních sídlišť.

Sběrný dvůr je otevřen, požár provoz neomezil

14:35
Páteční požár skládky v Proseči nad Nisou provoz sběrného dvoru neomezil. Odpad sem tak můžete bez omezení odevzdat. Do budoucna by mělo překladiště z Proseče zmizet.

(NE)OBYČEJNÍ: Zajímalo mě, jak minulý režim ovlivňoval novinařinu, říká autorka dokumentu Klára Mališová

14:00
Pro většinu studentů znamená tvorba bakalářské práce nutné zlo, bez které se k závěrečným zkouškám nedostanou. Na poslední chvíli pak rychle dopisují poslední stránky. Studentka Klára Mališová se místo toho rozhodla zmapovat život novinářky Marty Bystrovové, která psala pětadvacet let pro deník Svobodné slovo, a to skrze dokumentární snímek Psali jsme mezi řádky.

Bezpečnostní pás: Podceňovaná nezbytnost, co zachraňuje životy

12:48
Každý, kdo usedne do vozidla, je ze zákona povinen se připoutat bezpečnostním pásem. Přesto se tomu tak často neděje a pásy jsou pro mnohé cestující pouze zbytečností, která je omezuje v pohodlné jízdě. Spousta dopravních nehod by však nemusela být tak fatální, kdyby lidé více mysleli na svou bezpečnost a těch pár vteřin svého času pásům věnovali.

Ještěd zahalil kouř. Na místě zasahuje několik jednotek hasičů

13.srpna
Nedalo hotelu Ještěd vzplanulo pravděpodobně roští. Na místo vyjelo 6 hasičských jednotek. Bližší informace připravujeme.

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenku na festival Hrady CZ na Bezdězu

13.srpna
Letošní festivalové léto uzavřou Hrady CZ na Bezdězu. Chcete se na tuto akci podívat? Vyhrajte vstupenky s Libereckou Drbnou. Pro sedm z vás máme celofestivalové vstupy. Hrady CZ na Bezdězu proběhnou od pátku 31. srpna do soboty 1. září.

Bezmoc ve veseckém domě. Město tam dočasně nastěhovalo nepřizpůsobivé, policie jezdí denně

13.srpna
„Už nevíme, na koho se obrátit, všichni mají strach,“ napsala do redakce obyvatelka domu v České ulici v Liberci. Jsou tu městské byty pro znevýhodněné občany. Jenže město sem v únoru nastěhovalo rodinu, které vyhořel dům. Měli tu být do konce března, ale jsou tu dál. Neplatí nájem, ani energie. Město čeká na soud.

Recidivista chtěl ukrást 53 tabulek čokolády

13.srpna
Nepoučitelného recidivistu zadržela ostraha poté, co chtěl ukrást dvacet pět čokolád. Ten den se mu ve stejné prodejně navíc už krást podařilo. O pár hodin dříve si odnesl čokolád hned dvacet osm.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes