15
new stories - click to show

Liberecká Drbna

Description:

Zprávy z Liberce a Libereckého kraje

URL:

http://www.libereckadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

8.4 items/day

Prvního prosince je Světový den boje proti AIDS. V Liberci bude osvětová tramvaj

12:37
Světový den boje proti AIDS připadá na 1. prosince. Tento den budou v několika městech ČR včetně Liberce připraveny osvětové tramvaje. Zájemci mohou přispět zakoupením stužky, nechat si zodpovědět své dotazy od odborníků a také se nechat otestovat.

Liberecká zážitkovka Adrop.cz slaví 17. Vánoce. Které ze 700 zážitků právě frčí?

10:41
Když jdete centrem Liberce kolem radnice, možná narazíte na reklamu na Adrop. Jde o tradiční libereckou firmu, která úspěšně reprezentuje náš kraj po celé České i Slovenské republice. Zjistěte víc o jejím příběhu a zážitcích, které se těší největší oblibě. Třeba některý i sami vyzkoušíte.

Nedal přednost a došlo ke srážce. Náraz odhodil auto na dům

9:28
K dopravní nehodě došlo v neděli odpoledne na křižovatce ulic Želivského a Ivana Olbrachta v Jablonci nad Nisou. Pětasedmdesátiletý řidič tam nedal přednost autu jedoucímu po hlavní ulici, kde došlo ke srážce.

Místo vyhořelých Slunečních lázní v Jablonci bude příští rok provizorní zázemí

6:57
Na místě vyhořelých Slunečních lázní u přehrady v Jablonci nad Nisou bude na příští letní sezonu jen provizorní zázemí pro návštěvníky s toaletami a pojízdným občerstvením, radnice na služby vypíše veřejnou soutěž. O případné výstavbě nového objektu se teprve bude jednat.

V České Lípě připravují rozsáhlé úpravy domu s pečovatelskou službou

21:44
V České Lípě připravují rozsáhlé úpravy domu s pečovatelskou službou (DPS). Byty nejsou bezbariérové, problémem jsou hlavně koupelny. Radnice hledá projektanta, který připraví kompletní projektovou dokumentaci úprav.

Vítkovská ulice v Chrastavě bude konečně průjezdná. Stavbaři položí na jaře poslední vrstvu asfaltu

18:27
Po dlouhém čekání se obyvatelé Vítkovské ulice, ale i všichni ostatní řidiči mířící touto ulicí do Vítkova nebo Václavic u Chrastavy, dočkají konce uzavírky. Minulý týden byl položen asfalt v dolní části ulice a od 1. prosince bude silnice opět průjezdná. Čeká ji však ještě pokládka další vrstvy asfaltu.

Špatně seřízené semafory, neukáznění řidiči. Liberečáci hodnotí modernizovanou křižovatku u viaduktu

18:27
Liberec nechal v minulých týdnech zmodernizovat křižovatku u viaduktu za devatenáct milionů korun tak, aby byla propustnější. Přibylo zde několik pruhů, kolony jsou ale ve špičce stále dlouhé. Co je příčinou? Podle zkušeností řidičů za to mohou špatně seřízené semafory i neukázněnost těch, kteří do křižovatky vjíždí i ve chvíli, kdy nemohou projet a ucpávají jí. Podle města by od 5. prosince mělo…

Lyžaři na silnicích jsou považováni za chodce. Někdy zabírají celý jízdní pruh

16:31
Nastávající zima určitě nepotěší každého, sportovce a příznivce zimních sportů však určitě ano. Brzy vyrazí na zasněžené plochy lyžaři, kteří se často pohybují i na pozemních komunikacích. Platí pro ně ale stejná pravidla, jako pro chodce. Policie apeluje, aby zvážili cestu, po níž se pohybují a silnicím se pokud možno z bezpečnostních důvodů vyhnuli.

Budova Skloexportu v Liberci jde znovu do aukce, stát slevil na 67 milionů

15:52
Nevyužívaná budova Skloexportu v Liberci jde znovu do elektronické aukce. Druhé kolo se uskuteční od 20. do 21. prosince, vyvolávací cenu snížil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) o 15 procent na 67,070.900 korun. Nižší je i povinná jistina, kterou musí zájemci složit, ta se snížila z osmi milionů v prvním kole na 6,8 milionu korun. Potenciální kupci ji musí složit nejpozděj…

Tento týden se budou teploty v Libereckém kraji pohybovat nad nulou. Místy může slabě mrholit či sněžit

13:56
Žádné velké mrazy nás v prvním prosincovém týdnu nečekají. Na území Libereckého kraje se teploty přes den budou pohybovat nad nulou, slabé mrholení může ve vyšších polohách přejít ve sněžení. Ani noční mrazy nebudou nijak velké, naměříme teploty lehce pod nulou.

Tepelné čerpadlo je možné v bytových domech kombinovat s fotovoltaikou

28.November
Situace na trhu s energiemi je i nadále nejistá, a tak by lidé měli myslet na budoucnost. Větší osamostatnění přináší kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaické elektrárny. Obě zařízení je možné využít najednou, k dispozici je navíc státní dotace. Lidé si tak zajistí větší energetickou soběstačnost s návratností do několika let.

Internetových podvodů neustále přibývá. Policie zveřejnila komunikaci ženy s podvodníkem

28.November
Policisté průběžně varují před nejrůznějšími internetovými podvody. Zatímco loni jich v Libereckém kraji evidovali 624, letos už tohle číslo dávno překročili a odhadují, že za celý letošek jich bude přes tisíc. V rámci upozorňování na podvodníky se nyní rozhodli zveřejnit konverzaci mezi podvodníky a ženou, která se rozhodla přes bazar prodat dětskou bundu.

Stát bude zakládat datové schránky podnikatelům, kteří ji zatím nemají

28.November
Řada podnikatelů se stále vyhýbala založení datové schránky. OSVČ a nepodnikajícím právním osobám však po novém roce stát jednu takovou vytvoří automaticky. A to v termínu od 1. ledna do 31. března. O novou datovku není třeba žádat. Ministerstvo vnitra ČR ji založí automaticky a přihlašovací údaje pošle poštou.

Zájem o adventní zámecké trhy na Sychrově byl obdobný jako v době před covidem

28.November
Zájem o adventní trhy, které se konaly během uplynulého víkendu na zámku Sychrov na Liberecku, byl obdobný jako v době před covidem. Návštěvnost za sobotu a neděli byla kolem 10 000 lidí. Trhy se konaly po dvouleté pauze, novinkou byly ukázky zpracování ovčí vlny.

Tygři nestačili na Budějovice. Motoru podlehli 1:4

27.November
České Budějovice předvedly proti Liberci soustředěný výkon a připsaly si tři body. Tygři sice zkraje druhé třetiny odpověděli brankou na úvodní Vráblíkův gól, vedení ale Motoru vrátil při své premiéře na budějovickém ledě Daniel Gazda. A když se v 51. minutě trefil další obránce Jan Štencel, nebylo o vítězi pochyb, zvlášť když krátce poté zvýšil na konečných 4:1 Dzierkals.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes