Liberecká Drbna

Popis:

Zprávy z Liberce a Libereckého kraje

URL:

http://www.libereckadrbna.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publikuje:

11,2 položek/den

Tramvaje mezi Liďáky a Rybníčkem nepojedou. Do konce prázdnin je nahradí autobusy

13:59
Tramvajovou dopravu v Liberci čeká výluka. Už v sobotu nahradí tramvaje mezi centrem města a Lidovými sady autobusy. Ve dvou místech se totiž budou rekonstruovat koleje. Výluka by pak měla skončit v pondělí 3. září.

FOTO: Řidič přehlédl červenou a vjel pod tramvaj. On i spolujezdkyně se zranili

13:59
Ke srážce osobního auta s tramvají došlo v úterý dvě hodiny po poledni v Liberecké ulici v Jablonci nad Nisou. Auto tam tramvaji vjelo do cesty. Oba lidé z auta skončili v nemocnici, v tramvaji se nikdo nezranil.

Brigádníků je dostatek, přesto studenti práci najdou

12:14
Ačkoli se před začátkem letní sezony firmy obávaly nedostatku brigádníků, v Libereckém kraji se podle všeho s tímto problémem ve většině případů nepotýkají.

Z letadla nad Ještědem upadlo padesátimetrové lano. Aeroklub nálezci nabízí vyhlídkový let

11:04
Někde nad sjezdovkou Bucharka odpadlo z letadla libereckého aeroklubu lano pro vlečení kluzáků. A členové klubu ho nyní hledají a o pomoc prosí i veřejnost. Nálezci dokonce věnují vyhlídkový let nad Ještědem.

Chlapec zameškal přes čtyři sta hodin ve škole, případ řeší policie

9:53
Chlapec z Vesce nechodil do školy téměř čtyři měsíce. Na jeho docházku a výchovu měla dohlížet babička, ta ovšem péči o hocha výrazně zanedbala. Dopustila se tak ohrožování mravní výchovy.

Proběhněte si ikonická místa lyžařské legendy v létě! Jizerská 50 RUN se blíží

9:53
Jizerská 50 je klasikou, na kterou každoročně vyrazí tisíce běžkařů. Nyní však máte možnost zdolat Jizerskou 50 v létě po svých. Nejdelší trasa kopíruje svou zimní předlohu, která vede přes nejhezčí scenérie Jizerských hor. Jak to vypadá bez sněhové pokrývky na Jizerce? A co Smědava, Hřebínek, či Olivetská hora? Jizerská 50 RUN startuje 25. srpna a nabízí zcela jedinečný sportovní zážitek.

Od srpna mohou lidé do bazénu, zahrada ovšem zůstane uzavřená

8:09
Do jabloneckého bazénu se vrátí život. Úklidové práce jsou v plném proudu a za dva týdny se ve vodě smočí první plavci. Tato rekonstrukce není zdaleka poslední, v budoucnu se bude plavecký bazén dále modernizovat.

Seniorka nechala v bankomatu pět tisíc. Za deset minut byly peníze pryč

6:27
Pětasedmdesátiletá seniorka vybírala minulý pátek z bankomatu v jabloneckém Mšeně. Jenže pět tisíc korun přístroji nechala a odešla. Když se za pár minut vrátila, už byly peníze nenávratně pryč.

Za neúspěšné krádeže okurek, tlačenky a plavek si může jít sednout za mříže až na tři roky

18:02
Hrozba pobytu ve věznici nyní visí nad ženou, která opakovaně kradla v Liberci. Při svých činech byla pokaždé přistižena, přesto jí to od krádeží neodradilo.

V Turnově odhalují dinosaura a rýžují drahé kameny

15:10
Během letních prázdnin mohou rodiny s dětmi zamířit do turnovského Muzea Českého ráje, kde se každé úterý koná Den s mineralogem. Aktivity ve venkovním areálu před Kamenářský domem lákají děti i dospělé.

Mladík založil devět lesních požárů. Při tom posledním ho chytili

14:36
Od května do července založil třiadvacetiletý muž celkem devět požárů na Českolipsku. Ten poslední, 14. července, se mu stal osudným, nedaleko Dubové hory ho přistihl správce lesa. Žhář se pak ke všem požárům přiznal.

Měli ho mučit, jeho tělo se nikdy nenašlo. Soud je osvobodil

17.července
Krajský soud v Liberci dnes zprostil viny muže obžalované z 15 let staré vraždy Martina Říhy odsouzeného za vytunelování kampeličky. Jejich vinu se nepodařilo jednoznačně prokázat, řekla předsedkyně senátu Eva Drahotová. Státní zástupce žádal pro tři ze čtyř mužů třináctileté tresty.

Řidič jel velmi pomalu, v krvi mu naměřili přes dvě promile

17.července
Podezřelé vozidlo zastavila policejní hlídka nedaleko Čtveřína. Muž na sebe upozornil nápadně pomalou jízdou. Ukázalo se, že u sebe nemá většinu dokladů, a navíc je silně podnapilý.

Dvacátý ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami proběhne 4. srpna na zámku Zahrádky

17.července
Na tiskovou konferenci ke koncertu „Noc s hvězdami“ dorazili zpěváci Josef Laufer a Jarek Šimek, moderátoři Vlasta Vébr, Slávek Boura a Markéta Mayerová nebo člen skupiny Angels Marek Černoch.

Tygry opustil Jánošík, kádr je ale stoprocentní, tvrdí trenér Filip Pešán

17.července
Bílí Tygři se v pondělí pustili s vervou do přípravy. Pod vedením Filipa Pešána se připravují na další sezonu. Trenér a sportovní manažer, který dovedl Tygry i k prvnímu titulu extraligového mistra, vede svůj tým pevnou rukou. Aktuálně čelí jeden z nejmladších extraligových trenérů hned několika změnám ve svém týmu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes