Liberecká Drbna

Popis:

Zprávy z Liberce a Libereckého kraje

URL:

http://www.libereckadrbna.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publikuje:

11,5 položek/den

Kuchyňské utěrky nejsou zárukou dokonalé hygieny

20:45
Kuchyňské papírové utěrky jsou na jedno použití, přitom na jejich výrobu je zapotřebí spousta energie i materiálu. Výrobci argumentují jejich větší hygieničností ve srovnání s látkovými hadříky. Spotřebitelský časopis dTest otestoval celkem 18 papírových utěrek v laboratoři a kromě jiného zjistil, že bakteriím se daří i na papíře.

FOTO, VIDEO: Jan Palach byl hrdina, znělo před libereckou radnicí. Uctít jeho památku přišly desítky lidí

20:10
Padesát let uběhlo od činu, ze kterého ještě dnes mrazí. Sebeobětování mladého Jana Palacha zasáhlo tehdy miliony lidí. Přestože dvacetiletý hoch po třech dnech od sebezapálení podlehl zraněním, jeho poselství přetrvává dodnes.

FOTO: Vůz spadl z třicetimetrového srázu, skončil zapíchnutý u řeky

16:42
Včera kolem poledne vyjížděly tři jednotky hasičů k havarovanému automobilu. Ten na cestě mezi Spálovem a Dolním Bozkovem sjel ze silnice a skončil pod strmým srázem na břehu Kamenice.

Překážíte s autem při odklízení sněhu? Dostanete nálepku, pak vás odtáhnou

16:07
Především na libereckých sídlištích je to v těchto dnech velmi časté. Množství nahrnutého sněhu ještě zúžilo už tak úzké cesty a zaparkování se mění v něco nerealizovatelného. Jenže popeláři i auta, která odklízí sníh, zkrátka musí projet, a tak špatně odstavené auto může nechat městská policie odtáhnout. Varovat bude město nově nálepkou.

Řidič nedaleko Poštovního náměstí přerazil závory a ujel. Pátrá po něm policie

13:12
Dopravní policisté šetří nehodu, která se stala v pondělí 14. ledna 2019 krátce před šestou hodinou večer v liberecké vesecké ulici, nedaleko Poštovního náměstí. Neznámý řidič tam přerazil dřevěné závory a ujel.

Obliba jižní Moravy z pohledu turistů každoročně stoupá. O kraj vína se zajímají i světová média

12:37
Výlet do České republiky už dávno pro zahraniční turisty neznamená jen prohlídku Prahy nebo Českého Krumlova. Objevovat neznámé vyjíždějí lidé stále častěji také na jižní Moravu. Není se čemu divit. Jižní Morava je krajem vína, vřelých a srdečných obyvatel, malebných kopečků osázených vinohrady a míst s jedinečnou atmosférou. Zásluhou náš kraj některá světová média zařazují mezi nejkrásnější mí...

Je dobojováno. Nová ferrata v Semilech opravdu vyroste

12:00
Autoři semilské ferratové cesty Vodní brána se radují. Podařilo se jim totiž vybrat dostatek financí na výstavbu další trasy.

VIDEO: Polskému kamionu plnému dřeva málem upadlo kolo. Viselo jen na polovině poškozených šroubů

11:24
Už jen silou vůle drželo kolo na úchytu návěsu kamionu, který v Novém Boru v pondělí zastavili policisté. Nelíbilo se jim, jak má zajištěný náklad dřeva, stav kola je ale překvapil ještě víc.

Pohřeb Jana Palacha očima svědků

10:49
Dnes je to přesně 50 let od doby, kdy se na Václavském náměstí v Praze polil benzinem a poté zapálil student Filozofické fakulty Jan Palach. S popáleninami třetího a čtvrtého stupně byl převezen sanitkou na kliniku popálenin Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Legerově ulici, kde po třech dnech zemřel.

Vyšší daňové příjmy umožní Libereckému kraji přidat na investice

10:13
Vyšší daňové příjmy za loňský rok umožní Libereckému kraji přidat další miliony na investice. Proti původnímu rozpočtu se podařilo získat navíc bezmála 354 milionů korun, z nich největší část, 224,5 milionu korun, půjde do komunikací. Konkrétně do údržby a rekonstrukcí krajských silnic druhé a třetí třídy a do projektové přípravy. Před rokem takto kraj z vyšších daní rozdělil téměř 416 milionů ...

Zabezpečovací práce v koňské farmě na Vysoké komplikuje počasí. Část zastřešení odvál vítr

8:31
Počasí komplikuje zabezpečovací práce v oblíbené koňské farmě Vysoká v Chrastavě, která loni částečně vyhořela. Část provizorního zastřešení v pondělí odvál silný vítr.

V Jablonci vzniká nový katalog ubytování, majitelé penzionů i hotelů se mohou přidat

7:56
Aktualizace turisty vyhledávaného katalogu je nabídkou zejména pro majitele penzionů, hotelů nebo apartmánů v Jablonci a okolí, kteří by zde chtěli být uvedeni.

Z kanceláře za volant traktoru. S odklízením sněhu pomáhá v Hejnicích i starosta

6:15
Že starosta sedí jen za počítačem ve vyhřáté kanceláři a s koncem pracovní doby se přesune domů? Tak to rozhodně neplatí v Hejnicích. Zdejší starosta Jaroslav Demčák se totiž lehce změní v silničáře, nebo jak sám říká „holku pro všechno.“

Týraný pes Marley našel nový domov

15.ledna
Dnes už roční labradorský retrívr Marley, kterého v březnu loňského roku brutálně týral 24letý muž z Prachatic, má novou rodinu.

FOTO, VIDEO: Prohlédněte si první záběry Liberce ve Spidermanovi, nechybí radnice ani divadlo

15.ledna
A je to tu... Po pár měsících se natěšení diváci dočkali alespoň traileru k novému velkofilmu o Spider-manovi: Far from home. I do upoutávky se dostalo hned několik záběrů z Liberce a hlavního města.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes