Liberecká Drbna

Description:

Zprávy z Liberce a Libereckého kraje

URL:

http://www.libereckadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

9.7 items/day

Muž v centru Liberce nabízel drogy. Policie ho chytla a ještě složila o tomto případu báseň

16:28
Policisté byli v pondělí odpoledne přivoláni do centra Liberce, kde dvaatřicetiletý muž nabízel drogy. Policie u něj objevila hned 19 podezřelých sáčků.

Kruháč na Ostrém rohu v Jablonci bude od zítřka plně průjezdný

15:22
Už od zítřejšího dne bude plně průjezdný nově vybudovaný kruháč na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou. Výstavba trvala téměř půl roku a předcházela jí demolice domů. Okružní křižovatka zajistí na frekventovaném místě větší bezpečnost.

Nemocnice ruší plánované operace a utlumuje provoz ambulancí. Nakažených covidem rychle přibývá

13:42
Už 96 pacientů s potvrzeným onemocněním covid-19 leží k úternímu dni v liberecké nemocnici. Ta se proto s okamžitou platností rozhodla zrušit plánované operace a utlumit provoz ambulancí.

Osmkrát trestanému recidivistovi podala pomocnou ruku církev. Ve farnosti ukradl počítače i platební kartu

11:31
Pomoci mnohokrát trestanému třicetiletému muži se rozhodla církev v Liberci. Ta recidivistovi po dalším návratu z výkonu trestu poskytla práci a pár týdnů to skutečně vypadalo na napravení hříšníka. Nutkání rychlého přilepšení ale bylo silnější a muž je tak opět ve vazbě. Do farnosti se totiž vloupal a kradl tam.

Výtěžek ze speciální pivní edice posílá pivovar sestřičkám. Dostanou 45 tisíc korun

9:50
Částkou 45 tisíc korun přispěl Pivovar Svijany na účet České asociace sester „Pomáháme sestřičkám“. Šek na konci minulého týdne ve Svijanech převzala členka prezidia České asociace sester a předsedkyně asociace v regionu Mladá Boleslav Lucie Laurýnová. Suma odpovídá 4,5 tisícům prodaných dvoulitrových plechovek speciální edice PRVNÍ LINIE a o jejím příjemci rozhodlo hlasování veřejnosti na face...

Nový krystal si vyhlédli vandalové, jen pár dní po otevření rozbili skleněnou výplň kamenem

9:17
Nové přístavbě jabloneckého Muzea skla a bižuterie se zadařilo a před pár dny byl krystal vyhlášen mezi osmi vítězi soutěže Stavba roku 2020. Zároveň ale musela nová stavba již čelit prvním útokům vandalů.

Soud zamítl stížnost na neplatnost voleb v Libereckém kraji

7:38
Krajský soud v Liberci zamítl stížnost na neplatnost voleb v Libereckém kraji. Její podstatou se nezabýval, protože návrh podal člověk s bydlištěm mimo kraj, vyplývá z usnesení zveřejněném na úřední desce soudu. Pravomocným se stal verdikt vyvěšením na úřední desce, proti usnesení se nelze odvolat. Šlo o jedinou stížnost na krajské volby v Libereckém kraji. Hejtman Martin Půta (Starostové pro L...

Částečná uzavírka na průtahu městem. Tunel čeká podzimní údržba

7:05
Už ve čtvrtek dojde k částečné uzavírce tunelu na průtahu Libercem. Potrvá až do neděle a doprava bude svedena vždy do jednoho tubusu.

Roušky budou od středy s výjimkami povinné i venku a v autech

21:16
Nosit roušku bude od středy povinné i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Výjimku budou mít členové jedné rodiny nebo lidé při sportování. Novou povinnost dnes schválila vláda, informoval ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). O případném zavedení lockdownu se podle ministra Prymuly nebude diskutovat na vládě tento týden. Podle něj musí opatření prokázat ...

Se šesti pivy sedl na kolo, u přehrady se vyboural

19:05
Pít alkohol se před jízdou nevyplácí. A platí to i u cyklistů. Vyprávět by o tom mohl osmačtyřicetiletý cyklista, který havaroval u jablonecké přehrady.

Přibývá nakažených seniorů v domovech. S péčí o ně pomůže armáda

19.October
S péčí o seniory v domovech v Libereckém kraji pomůže armáda. Ve třech krajských zařízeních se koronavirem nakazilo zhruba 50 klientů a chybí také třetina pracovníků přímé péče. Největší problémy mají nyní v domovech v Jabloneckých Pasekách a také v Rokytnici nad Jizerou. Na pomoc by mělo v úterý dorazit 12 vojáků, šest pomůže v Pasekách a šest v Rokytnici, řekl náměstek libereckého hejtmana pr...

Nemocnice Liberec testuje nový přístroj na koronavirové testy a hledá dobrovolníky

19.October
Krajská nemocnice Liberec testuje na oddělení ARO nový přístroj Gene Expert, který by mohl umožnit ještě rychlejší analyzování vzorků u pacientů s podezřením na COVID-19.

Policisté pátrají po šestnáctileté Leoně z Broumova. Mohla by být na Jablonecku

19.October
Leona K. odjela z místa trvalého bydliště v Broumově do školy v Novém Městě nad Metují naposledy 8. října. Do školy už ale nedorazila. Pátrá po ni nejen policie, ale i rodina. Pohybovat by se mohla se svým přítelem na Jablonecku. Policie uvítá jakékoliv informace na lince 158.

V Liberci nutně potřebuje opravu šestnáct mostů a dvě lávky za celkem sto milionů

19.October
Ve stotisícovém Liberci nutně potřebuje opravu 18 ze 147 mostů a lávek ve vlastnictví města. Náklady na rekonstrukci 16 mostů a dvou lávek radnice podle náměstka primátora Jiřího Šolce (Starostové pro Liberecký kraj) odhaduje na bezmála 100 milionů korun bez daně.

Hejnická bazilika už je opět jako dřív. Skončila obnova zadní věže

19.October
Po náročné opravě za víc než 2,6 milionu korun se podařilo zachránit zadní věž hejnické baziliky. Tu poškodil loňský vítr.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes