15
new stories - click to show

Liberecká Drbna

Description:

Zprávy z Liberce a Libereckého kraje

URL:

http://www.libereckadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

9 items/day

Žena odešla z drogerie v centru Liberce bez zaplacení, hrozí jí vězení až na tři roky

7:05
Liberečtí policisté obvinili ženu, která měla ve středu odcizit kosmetiku z drogerie v centru Liberce. Za krádež jí v případě odsouzení hrozí trest až na tři léta.

Tragická nehoda na bývalém letišti v Hradčanech. Srážku motorky s autem nepřežil člověk, tři zranění

22:59
Policie vyšetřuje smrtelnou nehodu, ke které došlo v sobotu po osmnácté hodině na ploše bývalého letiště v Hradčanech na Českolipsku. Srazilo se tam auto s motocyklem, jeden člověk srážku nepřežil, další tři se zranili.

Regály Potravinové banky v Liberci jsou plnější než jindy, chybí ale třeba mléko

19:44
Regály Potravinové banky Libereckého kraje jsou před jarním kolem potravinové sbírky plnější než jindy. Zásoby by bez sbírky vydržely zhruba na měsíc, řekl ředitel Josef Vlček. Pomáhají podle něj dodávky čerstvých potravin ze supermarketů, třeba trvanlivého mléka ale měli dnes na skladě jen posledních pár krabic a doufají, že v sobotu zásoby díky dárcům doplní. Loni získala liberecká banka v jarn…

Slovan po infarktovém závěru padl v Budějovicích 2:3

18:09
Slovan Liberec utrpěl na půdě Budějovic porážku 3:2, díky které se domácí Dynamo vydrápalo z poslední příčky tabulky. Naopak nový majitel Slovanu Ondřej Kania zažil první a zároveň velmi hořkou porážku.

Policie zadržela muže, který minulý víkend v Železném brodě ukradl notebook z auta

15:29
Železnobrodským policistům se podařilo zadržet pachatele, který minulou sobotu ukradl z automobilu zaparkovaném v Železném brodě notebook v hodnotě 15 000 korun.

Klíšťata nejen v přírodě. Jak se chránit před nemocemi, které přenášejí?

12:15
Příchod jara kromě kvetoucí přírody znamená také nárůst klíšťat, která mohou přenášet závažné nemoci. Klíšťata se vyskytují nejen v přírodě, ale také v parcích či lesoparcích. Správná prevence či ochrana je tak důležitá.

Dražba bývalé vesecké pošty se příští týden konat nebude. Do aukce se nikdo nepřihlásil

10:39
Aukce bývalé pobočky České pošty ve Vesci na Liberecku se příští týden konat nebude. Do aukce se nikdo nepřihlásil a cena se navzdory nezájmu nezmění.

Vandalové na Českolipsku poničili dětské hřiště

13.April
Českolipští policisté hledají svědky vandalismu, který se odehrál minulý víkend. Vandalové tu na dětském hřišti v obci Provodín poničili vybavení.

Reakce ODS. Kvůli podezření z korupce strana vyloučila Židka i Syrovátka

12.April
Dosavadní náměstek libereckého primátora Petr Židek a podnikatel a šéf Syner Group Petr Syrovátko už nejsou členy ODS. V pátečních večerních hodinách o tom rozhodla výkonná rada strany, která jim ukončila členství. Reaguje tak na korupční kauzu, která se v Liberci v těchto dnech řeší, a právě Židek a Syrovátko v ní figurují.

Liberec bavily karibské tance. Tančily desítky milovníků salsy

12.April
Závěr letošní plesové sezony patřil karibským rytmům. Ve vratislavických Desítkách si večer plný salsy, vystoupení tanečníků, hudebníků i bubeníků užily desítky příznivců karibských rytmů.

Desetina středoškoláků v kraji nemá chuť k životu, ukázal výzkum

12.April
Desetina středoškoláků v Libereckém kraji nemá chuť k životu, podobný podíl je těch, kteří někdy uvažovali o sebevraždě nebo se o ni dokonce pokusili. Jenom kolem 17 procent dotázaných se běžně cítí v pohodě a mají dobrou náladu. Ukázalo to dotazníkové šetření libereckého Občanského sdružení Tulipan v rámci projektu Bloom together zaměřeného na pomoc dospívajícím, kteří se potýkají s duševními pr…

Opilý muž zapomněl, že není v práci. Z domu vyšel na obhlídku jen ve spodním prádle

12.April
Alkohol hrál v hlavní roli případu, který ve středu řešili jablonečtí strážníci. Před domem v Liberecké ulici se před pátou hodinou ranní pohyboval muž jen ve spodním prádle.

Komplikace pro opravu bazénu. Radnice zrušila výsledek tendru, musí prověřit námitky

12.April
Liberečtí radní v pátek zrušili výsledek tendru na opravu městského bazénu za tři čtvrtě miliardy korun. Důvodem je, že musí radnice prověřit námitky, které dostala vůči vítěznému uchazeči, informoval primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj). Pro Liberec jde o jednu z největších zakázek v jeho novodobé historii. Dnešní rozhodnutí radních podle primátora nesouvisí s korupční kauz…

Obviněným korupční kauze je i šéf Syner Group Syrovátko. Jsem přesvědčený, že jde o nedorozumění, řekl

12.April
V korupční kauze spojené s libereckou radnicí je obviněný i předseda představenstva liberecké stavební, developerské a investiční společnosti Syner Group a prezident hokejového klubu Bílí Tygři Liberec Petr Syrovátko. Usnesení o zahájení trestního stíhání si převzal v pátek, vinu ale odmítá, vyplývá z jeho prohlášení. V případu rozděleném na tři části je tak obviněných osm lidí, dva z nich soud v…

Výrobkem roku Libereckého kraje se letos bude pyšnit deset lokáních dobrot

12.April
Rekordních 123 výrobků přihlásili lokální výrobci do boje o titul Výrobek roku Libereckého kraje. Označení nakonec získalo deset z přihlášených výrobků, které se budou moci takto označovat na trhu.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes