15
new stories - click to show

Lidovky.cz

URL:

http://cestovani.lidovky.cz

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

4.9 items/week

MEXICKÉ PODIVNOSTI: Proč se očekávaná kocovina při konzumaci mezcalu jednoduše nekoná

25.November
Mezcal a s ním i jedna z jeho odnoží, tequila, byly nápoji dlouho považovanými za obyčejné pálenky. Dlouhotrvající výzkumy institutu Mezcal Pro Culture v americkém Chicagu však ukázaly, že právě mezcal je tím nejlepším alkoholickým nápojem pro lidský organismus.

Mladí Američané se kvůli covidu o sebe nebojí, strach mají o své blízké, říká Češka

24.November
Zuzana Augustová je aktuálně na půlročním výměnném pobytu ve Spojených státech ve městě Saint Paul v Minnesotě. „Mám pocit, že lidé tu všechna opatření dodržují opravdu důsledně a nikdo se je nesnaží obcházet. Všichni si uvědomují, že to dělají hlavně pro sebe a pro svoje vlastní dobro. Ve frontách všichni stojí dost daleko od sebe a všichni mají pečlivě nasazené roušky,“ říká v rozhovoru pro s...

Jedno z nejlepších kanadských ledových vín pochází z ‚moravského‘ vinohradu v Quebecu

20.November
Před časem jsme na jednom známém internetovém vyhledávači narazili na zmínku o unikátní české vesnici, která se ukrývá v lesích v kanadském Quebecu.

O práci přišlo v Peru kvůli covidu skoro sedm milionů lidí. S optimismem očekáváme lepší zítřky, říká Čech

19.November
Robert Werner žije a pracuje s rodinou v jihoamerickém Peru. „Z profesního a ekonomického hlediska samozřejmě i na mne jako majitele cestovní kanceláře dolehla všechna negativa, co si jen člověk dokáže představit. Peruánská vláda ale seriózní firmy nenechala padnout až na samé dno, léta jsme poctivě platili daně a ve chvíli nejtěžší se nám to vrátilo,“ říká o situaci způsobené pandemií covidu.

Za jistotou sněhu do rakouského Ischglu. Lanovky se spustí už v polovině prosince

18.November
Už se těšíte, jak vám pod lyžemi zakřupe čerstvě upravený manšestr, nebo naopak na pořádnou freeride jízdu v prašanu? V rakouském středisku Ischgl v si mohou milovníci zimních sportů užít oboje. Od 17. prosince, kdy startuje letošní sezona, toho však na ně čeká mnohem víc. Vedle sjezdovek, které vedou až za tyrolské hranice do švýcarského střediska Samnaun, jsou tu vyhlášené běžecké trasy, gurm...

MEXICKÉ PODIVNOSTI: Jak mezcal léčí. Agáve je všemocná

18.November
Mezcal probouzí ducha, stimuluje představivost, zmírňuje bolest z neopětované lásky a dělá svět krásnějším. A navíc je nesmírně zdraví prospěšný. Nevěříte? Čtěte dál!

ŠPANĚLSKO A KORONAVIRUS: Další lockdown? V zemi probíhají násilné demonstrace, lidé jsou agresivnější

16.November
Minulý týden byly tématem číslo jedna i ve Španělsku volby nového amerického prezidenta. To ale bohužel nic nemění na tom, že se situace ohledně covidu příliš nelepší. Centrální vláda vyhlásila nouzový stav a parlament schválil jeho prodloužení až do 9. května 2021 s tím, že po 4 měsících, tedy 9. března, rozhodnou premiéři regionálních vlád o jeho případném ukončení podle epidemiologické situa...

Rakousko zpřísnilo opatření i kvůli teroristickému útoku, připadá mi to celé trochu propojené, říká Češka

14.November
Magdalena Doležalová do Rakouska emigrovala před skoro čtyřiceti lety. Od té doby žije ve Vídni. „Politiku sleduji a myslím, že situace pod kontrolou není. Protože i v době pandemie jsou zde i jinak nemocní či dokonce postižení, kteří zrovna potřebují lékařskou pomoc. Lidé vnímají ohrožení koronavirem individuálně, někdo je přehnaně ustrašený a někdo si zas myslí, že může cokoli, asi jako všude...

NOMÁDI: Klinická smrt kostela přišla v 7:40 ráno a trvala pět vteřin. Výlet do Pohoří na Šumavě

13.November
Není to pohoří dramatických vrcholů a divokých propastí. Přesto jsou Novohradské hory půvabné, plné nevšedních výhledů a zároveň trochu skryté před masovou turistikou. A ty příběhy.

NOMÁDI: České Mitsubishi postavilo auto, za kterým se lidé otáčejí. Expediční speciál na pick-upu L200

13.November
Moderní auta jsou nudná, zaměnitelná, svázaná předpisy tak, že se z nich vytratila individualita. Takové hlasy zaznívají na adresu produkce automobilek. Ale pro expediční speciály to neplatí a Mitsubishi L200 Rock Proof Evo 2 je toho důkazem.

MEXICKÉ PODIVNOSTI: Co mají společného mexická pesos a aztécký Sluneční kámen?

11.November
Sluneční kámen, obří 24tunový monolit o průměru 3,5 metru, nalezený před 230 lety pod dlažbou u Metropolitní katedrály v Mexico City. Známe ho taky jako „Aztécký kalendář“, jak je nesprávně nazýván, anžto prostě a jednoduše nesloužil k měření času.

Francouzi jsou nespokojeni s postupem vlády. Probíhají tady pravidelné protesty a stávky, říká Češka

10.November
Michaela Hábová se do Francie přestěhovala v rámci programu Erasmus, studuje na univerzitě v Bordeaux. „Situace je hodně proměnlivá. Jsou tu pravidelné protesty a stávky. Člověk to sledovat prostě musí. Jak jsem v kontaktu s Francouzi, tak vím, že si život koronavirem nějak zásadně nenechají omezit. Možná více dbají na dezinfekci rukou,“ říká.

Kalokairi. Řecký ostrov, který ve skutečnosti (ne)existuje

6.November
Na prahu zimy, kdy je jasné, že se léto 2020 definitivně stalo obráceným listem letošní turisticky ne příliš vydařené sezóny, vás z podzimní letargie spolehlivě vytrhnou sny o ostrovu věčného léta. Že nic takového neexistuje? Ne tak úplně.

MEXICKÉ PODIVNOSTI: Nejslavnější svátek online. Dušičky a uzavřené hřbitovy po celé zemi

4.November
Mexické Dušičky byly letos jiné. Ostatně stejně jako je celý svět poslední měsíce postavený trochu na hlavu. Hřbitovy po celém Mexiku totiž zůstaly neprodyšně zavřené a Mexičané tak přišli o svůj nejslavnější svátek. A tak se Dušičky, ač je to s podivem, přesunuly do online prostoru. Lidé vzpomínali na své blízké po zoomových konferencích a stejný osud postihl i řadu kulturních aktivit spojenýc...

Švédsko situaci zvládá. Roušky jsou jen doporučené, platí pouze zákaz akcí nad 50 osob, líčí Čech

3.November
Marcel Jurek žije a pracuje ve Švédsku, které současnou pandemickou situaci zvládá, již skoro rok. „Lidé se mají možnost vrátit do kanceláří nebo i nadále pracovat z domova. Veškerá nařízení která známe z Čech, jako roušky, hygiena rukou a sociální distanc, jsou tady celou dobu nařízené jen jako doporučení,“ říká.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes