Lidovky.cz

Description:

Aktuální zpravodajství z celého světa.

URL:

http://www.lidovky.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

13.4 items/day

‚Eskalace napětí.‘ Rusko vyjádřilo hluboké znepokojení z účasti žoldnéřů v bojích o Karabach

20:34
Rusko vyjádřilo znepokojení ohledně zpráv o účasti žoldnéřů z Libye a Sýrie v bojích v Náhorním Karabachu, kde proti sobě již čtvrtým dnem intenzivně bojují arménská a ázerbájdžánská vojska. Podle něj mohou nájemní vojáci destabilizovat celý region. S odvoláním na prohlášení ruského ministerstva zahraničí o tom ve středu informovala agentura TASS. Moskva prohlášením nepřímo kritizovala Ankaru z...

Dvě čárky pozitivní, jedna negativní, výsledek za pár minut. Přichází nový covid test podobný těhotenskému

19:14
Vznikl velmi laciný a hlavně rychlý test na koronavirus. Kvůli jeho vývoji se spojily mezinárodní organizace s nadacemi Billa Gatese. Od novinky si máme slibovat radikální zvýšení globálního testování. Nejprve půjde do rozvojových zemí, objednávky však odeslaly i země Západu.

Nejpotetovanější Francouz coby učitel vyděsil dítě ve školce. Vedení ho vyhodilo

18:34
Sylvain Helaine není obyčejný učitel. Rozhodně ho nelze přehlédnout. Je totiž potetovaný od hlavy až k patě, a to včetně obličeje, očních víček, pater v ústech a jazyku. Teď ale se svým „koníčkem“ narazil. Vyhodili ho z mateřské školy, kde dělal učitele. Rodiče si totiž stěžovali na jeho vzhled. Podle BBC z něj jedno z dětí mělo noční můry.

Trump a Biden jako národní hanba? ‚Nejhorší debata‘ stvrdila propastné příkopy

18:34
První z prezidentských televizních debat v USA byla plná invektiv, osobních útoků i nepravdivých výroků. Agresivní tón udával Donald Trump, jeho vyzyvatel Joseph Biden si ale nenechal nic líbit.

Cichanouská ohlásila vytvoření ‚stínové vlády‘ Běloruska. Chce ukázat, že není sama

17:15
Čelná představitelka běloruské opozice a kandidátka na prezidentku v srpnových volbách Svjatlana Cichanouská ohlásila z litevského exilu vytvoření „stínové vlády“. Jejími prvními členy jsou zmocněnci pro lidská práva a hospodářské reformy. Informovala o tom ve středu s odvoláním na prohlášení Cichanouské na sociálních sítích agentura Interfax.

Vlivný předseda PiS Jaroslaw Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, oznámil Morawiecki

16:36
Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem vlády. Zastávat bude funkci vicepremiéra, oznámil ve středu premiér Mateusz Morawiecki. V letech 2006-2007 už Kaczyński stál v čele vlády.

Jourová na kritice maďarské demokracie trvá. Připustila však, že problémy týkající se boje s korupcí jsou i v Česku

15:15
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová trvá na svém výroku, že maďarský premiér Viktor Orbán vytváří v zemi nemocnou demokracii. Po středečním zveřejnění zprávy o stavu právního státu v sedmadvacítce zemí Evropské unie to řekla českým novinářům v Bruselu.

Rakousko vyšetřuje čtyři zástupce úřadu v Ischglu. Chtějí zjistit, zda nemohli covid zvládnout lépe

15:15
Rakouské úřady vyšetřují čtyři osoby v souvislosti s nedodržováním omezení v ohnisku koronavirové nákazy v tyrolském horském středisku Ischgl. Agentuře APA to ve středu sdělilo státní zastupitelství v Innsbrucku.

Vývoj v Polsku a Maďarsku vzbuzuje vážné obavy, uvádí Evropská komise. Problémy vidí i u dalších zemí

13:58
Některé především postkomunistické země Evropské unie mají vážné nedostatky v dodržování principů právního státu. Uvedla to Evropská komise ve svém prvním ročním hodnocení vlády práva v sedmadvacítce členských zemí. Nejvážnější výhrady dala najevo k situaci v Maďarsku a v Polsku, s nimiž dlouhodobě vede řízení kvůli porušování evropských hodnot. Rezervy v boji proti korupci nebo v pluralitě méd...

Půl milionu žraloků může být zabito kvůli vakcíně na covid. Játra dravce obsahují účinnou látku

13:19
Kvůli očekávané výrobě vakcín na koronavirus může být zabito kolem půl milionu žraloků. Jejich játra totiž produkují živočišný olej skvalen, který se při výrobě vakcín používá. Napsal to britský server Sky News. Tato látka se kromě toho už teď přidává do vakcín na chřipku či do kosmetiky.

Nouzový stav na Slovensku v souvislosti s koronavirem začne platit ve čtvrtek, trvat zatím bude 45 dní

12:42
Nouzový stav na Slovensku v souvislosti s koronavirem začne platit ve čtvrtek, prozatím bude trvat 45 dnů, uvedl premiér Matovič k rozhodnutí vlády.

Evropská komise ve zhodnocení stavu demokracie kritizuje nedostatky při stíhání korupce v Česku

11:30
Evropská komise ve svém prvním hodnocení stavu demokracie a právního státu v členských zemích vyjadřuje mimo jiné znepokojení nad nedostatečným stíháním korupce v České republice, na Slovensku a v dalších čtyřech zemích převážně z východní části Evropské unie. Informovala o tom v předstihu agentura Reuters. V poledne má zprávu oficiálně představit místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová.

Před pandemií bylo 29 milionu Američanů bez zdravotního pojištění, častěji se jedná o muže

11:30
Počet Američanů v produktivním věku, tedy mezi 18 a 64 lety, bez zdravotního pojištění před pandemií covidu-19 výrazně vzrostl. V loňském roce se počet osob bez pojištění zvýšil o 2,5 milionu na 28,8 milionu, uvedlo americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Bez pojištění jsou častěji muži a hispánci.

Boje o Náhorní Karabach dále pokračují. Obě válčící strany ignorují výzvy Rady bezpečnosti OSN

10:20
Boje u Náhorního Karabachu a okolí mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami pokračují čtvrtým dnem, nehledě na výzvu Rady bezpečnosti OSN k okamžitému příměří a obnovení jednání bez předběžných podmínek. Arménské ministerstvo obrany informovalo o ázerbájdžánských náletech na severu Karabachu.

Rétorická rvačka a zmatek, hodnotí média první předvolební duel Trumpa s Bidenem

8:36
Jako chaotickou rétorickou pranici, která neměla přílišnou informační hodnotu, komentují americká i zahraniční média první televizní střet amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho volebním vyzyvatelem Joem Bidenem, který se odehrál v noci na středu SELČ. Podle agentury AP byla od počátku patrná nevraživost mezi oběma kandidáty, na podrobnější debaty o rozdílných politických plánech ovšem kvů...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes