15
new stories - click to show

Lidovky.cz

Description:

Zajímavosti a kuriozity z celého světa. Reportáže, poradny odborníků, zábava pro volný čas.

URL:

http://relax.lidovky.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3.1 items/day

Bílá strážkyně hradu Veveří: Malá kaple ukrývala po staletí skutečný umělecký klenot

6:02
Nevelký, obtočený kamennou zídkou, s krásnými výhledy do okolí: to je bílý gotický kostelík Nanebevzetí Panny Marie u hradu Veveří. Malá stavba s pevnými základy jako by byla symbolem dlouhověkosti tohoto světa.

Fixace na přirození. Syn prezidenta Bidena Hunter přišel s odůvodněním svých nahých selfies

12:50
Syn současného prezidenta Spojených států Joea Bidena vzbudil pozornost obsahem svého notebooku. Nachází se na něm nebývalé množství fotek, jejichž hlavním opakujícím se motivem je právě více či méně (ne)oblečený Hunter Biden.

Poznejte rakouské zámky na Moravském poli. Z Mikulova jste tu za hodinu

12:50
Nedaleko hranic s jižní Moravou se u našich rakouských sousedů rozprostírá úrodná rovina Moravského pole (Marchfeld) a v parcích se ukrývají skvostná zámecká sídla.

Loni mluvil o odstranění tetování Putina, teď ho má Polunin třikrát

10.August
Ruský tanečník baletu Sergej Polunin (32) pocházející z ukrajinského Chersonu na sociálních sítích zveřejnil novou fotku se svým tetováním. Loni prohlašoval, že si nechává z hrudi odstranit obrázek Vladimíra Putina pro své čisté já. Nyní ukázal na ramenou vytetované dva nové portréty ruského prezidenta.

Pes je nový člověk. Majitelé už nejsou „panička“ či „páníček“, ale mamka s taťkou

10.August
Zapomeňte na Ťapky a Punti. Dnes tu máme Rozárky, Terezy, Oldy a Františky. Psí jména v průběhu let doznala velkých změn, stejně jako vztah majitelů k jejich čtyřnohým partnerům. Polidšťování mazlíků dospělo do téměř obludných rozměrů.

Salcburk: klenot v srdci Evropy. Na své si zde přijdou milovníci hudby, architektury, ale i rodiny s dětmi

9.August
Město na řece Salici nejvíc proslavil hudební skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Město s bohatou historií, prostoupené duchem tradic, jehož podobu vytvářejí vzácné klenoty architektury, je dnes moderní kulturní metropolí. A nejen to. Nabízí i spoustu zábavy a vyžití.

Stát přidá 599 korun na megawatthodinu. Konkrétní podmínky úsporného tarifu představí vláda v srpnu

9.August
Rostoucí ceny za plyn, elektřinu nebo teplo neúměrně zatěžují rodinné rozpočty, vláda se proto rozhodla novelizovat energetický zákon. Tzv. úsporný tarif má fungovat jako dotace pro dodavatele, kteří následně sníží lidem částky ve vyúčtování. Novelu už podepsal prezident Miloš Zeman, ale její konkrétní podmínky má vláda projednat až koncem srpna.

Přišel okamžik zlomu, kdy výhled počasí dává zelenou. Držte nám palce, píše Marek Holeček

9.August
Jako první Čech v historii získal hlavní cenu prestižního ocenění Zlatý cepín za prvovýstup alpským stylem jihozápadní stěnou jedenácté nejvyšší hory světa - Gašebrum I. Je jedním z nejúspěšnějších českých horolezců současnosti. Marek Mára Holeček se právě v těchto dnech vydává na další expedici K1 (Masherbrum) s Radoslavem Grohem a Tomášem Petrečkem. Zkusí to tou nejtěžší a zatím nezdolanou cest…

Móda je toxická, ale bez ní to také nejde, říká mladý talentovaný návrhář Tomáš Němec

9.August
Tomáš Němec (25) patří mezi velké naděje české módy. Letos v dubnu se na tom shodli porotci soutěže Van Graaf Junior Talent, ve které zvítězil. O módním světě přitom designér nemá přehnané iluze. „Móda je toxická, ale bez ní to také nejde. Je to umění, kultura a krásná věc,“ myslí si návrhář, který studiem oděvní tvorby sází na svou jedinou kartu.

O krizové dávky musíte požádat. Žádost stačí podat jednou a na výplatu dávky má žadatel nárok až tři měsíce zpětně

8.August
Aktuální úroveň inflace překračuje jarní odhady ekonomů. Stát se proto rozhodl svým občanům pomocí sérií speciálních dávek, které jim mají situaci alespoň částečně ulehčit. Patří mezi ně jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě a přídavek na bydlení.

Angličtina s Lidovkami - tentokrát o lesních požárech. Přečtěte si článek, pomůžeme vám se slovíčky

8.August
Server Lidovky.cz přináší ve spolupráci s Englishka.cz netradiční letní kurz. Ocení jej všichni čtenáři, kteří sice ovládají základy angličtiny, ale chtějí se v ní „rozečíst“. Každý den vydáváme jednu zprávu z médií na aktuální téma se zvýrazněnými slovíčky, jejichž překlad najdete v doprovodném slovníčku. Na konci článku se naučíte víc o důležité gramatice uvnitř textu.

Češka vyhrála soutěž krásy v Africe. Všichni si na mě chtěli sáhnout, říká

8.August
Sarah Horáková (18) odletěla do Afriky reprezentovat Česko na světovou soutěž krásy. Když první vicemiss České republiky 2021 přiletěla do Tanzanie, dozvěděla se, že je finále přesunuto na listopad 2022. V zemi ovšem zůstala a vyhrála doprovodnou soutěž.

Vhodné k dušení, ale lépe uděláte, když maso upečete. Jak na perličku podle Jana Punčocháře?

8.August
Připravit nadívanou perličku není těžší než upéct kuře, na stůl ale ponesete docela jinou dobrotu: v porovnání s masem kurů má maso perliček chuťové i aromatické vlastnosti podobné divokým druhům.

Čerstvá zelenina a správně zvolená zálivka. Díky nim docílíte u salátu té nejlepší chuti

7.August
Francouzi si salát dávají po hlavním chodu, Američané naopak jako předkrm (s tím, že se tak nejlíp rozproudí žaludeční šťávy), jinde se jí spolu s hlavním jídlem a všude na světě často i jenom tak coby samostatný hlavní chod. Salátů, příležitostí i zvyklostí, kdy a jak si na nich pochutnat, je zkrátka nepřeberné množství, pokaždé ale platí, že dobrý salát dělají dobré suroviny a hlavně použitá zá…

Bez spojení „buď laska“ se zde neobejdete. Zakladatel Baru, který neexistuje představil svou novou restauraci

7.August
Podnikatel a zakladatel slavných brněnských barů Jan Vlachynský o tom, jak se ve Vranově nad Dyjí vaří ukrajinská kuchyně, jak se z Brna stala meka české gastronomie a co se naučil v továrně na ryby na Aljašce.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes