15
new stories - click to show

Lidovky.cz

Description:

Zajímavosti a kuriozity z celého světa. Reportáže, poradny odborníků, zábava pro volný čas.

URL:

http://relax.lidovky.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

5.4 items/day

PĚŠKY SAMA DO ISTANBULU: Achillovka stávkuje. Já nasazuju ponožky a sandále jako správná Češka

13:38
Já to říkám neustále. Člověk si může plánovat co chce, ale stejně to tak nebude. Naštěstí mám velkou schopnost přizpůsobovat se.

Podprsenky i kalhotky pro všechny tvary. Spodní prádlo českých designérek se objevilo i v britském Vogue

11:25
Alžběta Žáková (29) a Anna Bolha (30) jsou sestry, které před dvěma lety založily vlastní značku spodního prádla. Kalhotky a podprsenky z jemného bambusového úpletu dnes šijí švadleny v Brně a přišívají k nim cedulky Corpus Lingerie. Tak se jmenuje české prádlo, které je určeno pro všechny postavy – se špíčky, bez prsou nebo s kůží samá piha.

Přibalte si raději sadu roušek, zábavu v noci ale nečekejte. Na co se připravit, když vyrážíte do Chorvatska

5:58
S opadající pandemií se chorvatské pláže opět začínají zaplňovat. „Chorvati letos doufají v půl milionu českých turistů,“ řekl LN český konzul v Záhřebu Pavel Duchoň.

Rakouský Muttereralm. Traily nad Innsbruckem pro všechny

5:58
Rakouský Muttereralm je menší lyžařské středisko nad Innsbruckem, v létě se však promění v mekku innsbruckého bikingu, což podtrhuje i tím, že je už takřka pravidelným dějištěm velkolepé bikové akce Crankworx. Kola můžete doplnit pěšími výlety do hor kolem jezera Panoramasee nebo si dát dlouhý sjezd na horských kárách.

Obezita pravděpodobně urychluje stárnutí mozku, ukázala mezinárodní studie s českou účastí

15.June
Obezita zřejmě urychluje stárnutí mozku a zhoršuje průběh psychických nemocí, ukázala mezinárodní studie vědců, do které se zapojil i Národní ústav duševního zdraví (NUDZ).

Přehledné informace o dovolené v Chorvatsku. Kdy potřebujete test a jak je to s návratem domů?

15.June
Každoročně nejoblíbenější destinací Čechů pro dovolenou u moře je Chorvatsko. A nejinak tomu bude podle odhadů i letos.

Pacienti se vzácnými chorobami v pandemii trpěli. Na očkování přitom čekali déle než učitelé, říká Anna Arellanesová

15.June
Zakladatelka a předsedkyně České asociace pro vzácná onemocnění Anna Arellanesová o životě pacientů se vzácným onemocněním, o pátrání po správné diagnóze i o tom, co těžké chvíle přinášejí pozitivního.

Rakouský Mölltal nabízí vše. Dopoledne na lyžích a odpoledne na kole

15.June
Rakouští sousedé nedávno povolili pandemické opratě, a tak jsme oprášili lyže a s negativním antigenním testem vyrazili rovnou na Mölltalský ledovec, který nám nabídnul několik upravovaných tratí s pěkně utaženým ranním manšestrem. Lyžovačku jsme tentokrát doplnili i výletem na nedaleký Ankogel, cyklistikou i procházkou v soutěsce Groppensteinschlucht.

Prastará technika barvení látky má místo i v moderním světě. Jak poznáte pravý modrotisk od napodobenin?

15.June
Naučit se správně tisknout metodou modrotisku, která je od roku 2018 zapsaná na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO, prý zabere minimálně šest let. Namíchat správný poměr barev v indigové lázni pak dalších deset. O tom, jak se daří modrotisku v jedné ze dvou posledních dílen u nás, jsem se jela podívat do Strážnice na Moravě.

Se šalvějí, zázvorem nebo s oregánem. Plněná vejce na tři způsoby s bylinkami

15.June
Plněná vejce jsou také nedílnou součástí studeného pohoštění. Ale ruku na srdce – nechtělo by to po letech stále stejných náplní nějakou obměnu? Ne, že bych proti nesmrtelné kombinaci žloutek+kremžská+cibulka+tatarka měla nějaké výhrady, ale… přesvědčte se sami. Podstatnou součástí receptů jsou samozřejmě bylinky. Uvedené recepty jsou na jedno vejce (tedy dvě poloviny) – případný rozpočet pro v...

Letecké muzeum Točná převzalo vzácnou stíhačku Hawker Hurricane. Létali v ní českoslovenští piloti RAF

14.June
Pražské Letecké muzeum Točná získalo do svých sbírek britský stíhací letoun Hawker Hurricane Mk.IV, na kterém za druhé světové války létali českoslovenští piloti. Zrekonstruovaný stroj vyrobený na přelomu let 1942 a 1943 přiletěl do Česka v pondělí vpodvečer z Belgie, potvrdil Michal Masař z leteckého muzea. Hurricane je v denním zbarvení, které měla verze Mk.IIc českého leteckého esa Karla Kut...

Za krize jsme zavedli volné pátky, pak ale bylo těžké některé lidi dostat v tyto dny zpět, říká Šlachta z Bosche

14.June
Firma Bosch překonala loňský lockdown i díky tomu, že zaměstnanci byli ochotni si přechodně snížit platy. Nyní už covid problémem není – na rozdíl od chystané emisní normy Euro 7. Pokud bude nastavena nešťastně, může vytlačit z trhu spalovací motor už za čtyři roky, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz reprezentant společností skupiny Bosch v Česku a na Slovensku Milan Šlachta.

Pomáhá navzdory handicapu. Laureátem Ceny Olgy Havlové je Marek Navrátil, koordinátor tříkrálové sbírky

14.June
Laureátem Ceny Olgy Havlové, kterou vyhlašuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV), se dnes stal Marek Navrátil, koordinátor tříkrálové sbírky. Cenu získal za své rozsáhlé dobročinné aktivity, kterým se v neziskovém sektoru věnuje již 25 let, a to navzdory svému handicapu, jímž je vada růstu.

Kyselá jarní delikatesa. Upečte si rebarborový koláč podle Jana Punčocháře

14.June
Vrstva tvarohu v rebarborovém koláči nebo štrúdlu jim přidá na chuti, nejsou díky ní tak „hladové“, a navíc má i ryze praktický dopad: u citlivějších strávníků pomáhá třeba právě tvaroh zmírňovat účinky jinak trochu problematické kyseliny šťavelové, kterou řapíky rebarbory hlavně v závěru sezony obsahují.

Noví zájemci jsou vždy vítáni. Jak je to s dárcovstvím krve a kde si ji nechat odebrat?

14.June
Čtrnáctý červen je den dárců krve. V Česku jich máme naštěstí dostatek, navzdory občasným poplašným novinovým zprávám. Noví dárci jsou i tak stále potřeba.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes