15
new stories - click to show

Lidovky.cz

Description:

Aktuální zpravodajství z České republiky. Politika, černá kronika, počasí, zprávy z Prahy a Brna, doprava, školství, zdravotnictví.

URL:

http://www.lidovky.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

10 items/day

Strabag chce za stadion víc peněz a posun termínu, Hradec bude vyjednávat

11:53
Společnost Strabag začala licitovat o konečnou cenu i termín dokončení fotbalového stadionu v Hradci Králové. Firma již dodala radnici všechny podklady. Zakázka je vysoutěžena za 568 milionů korun bez daně, ale pravděpodobně se částka změní.

Odměny a platy za loňský rok: rekordmanem je kancléř Mynář a exšéf českých lesů

11:17
Před několika dny web Hlídač státu zveřejnil platy a odměny ministrů, vládních úředníků či ředitelů státních institucí za loňský rok. Redakce iDNES.cz přináší přehled rekordmanů v odměnách. Z něj vyplývá, že na nejvyšší odměny si v loňském roce přišel hradní kancléř Vratislav Mynář. Toho následoval bývalý ředitel státního podniku Lesy České republiky Josef Vojáček.

Kdo jsou čeští vojevůdci…

11:17
Bylo, či nebylo staré Rakousko „žalářem národů“? V posledních několika letech se objevovaly v denním tisku (Lidové noviny) i ve veřejném prostoru aktivity směřující k adoraci rakouského maršála Radeckého z Radče. V této svého druhu kampani se angažoval zejména Karel Schwarzenberg.

K zápisu do školy s nájemní smlouvou. Gazdík chce rodičům znemožnit „spádovou turistiku“

10:09
Základní školy se potýkají s tím, že rodiče na poslední chvíli mění dítěti trvalé bydliště. V místě ale reálně nebydlí. Za „správnou“ adresu na papíře pak zájemci o nástup do první třídy dostávají body navíc.

Na startu týdne až 26 stupňů. Úterý přinese déšť, teploty postupně klesnou

7:17
V následujícím týdnu čeká Česko proměnlivé počasí. V pondělí bude tepleji díky tlakové výši nad Polskem. Následující dny očekáváme deštivo a o víkendu přijde ochlazení. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Bič na ruské oligarchy. Novela zablokuje prokremelským firmám přístup ke státním zakázkám

5:35
Proti Rusku sice kvůli útoku na Ukrajinu míří drastické západní sankce, ty lze ale v praxi často obejít. Mimo jiné tak hrozí, že se firmy napojené na Kreml mohou dostat k českým státním zakázkám – ať už obcí, či úřadů.

Situace na nádraží se lepší, část uprchlíků odjela do Maďarska, řekl Hřib

14:29
Počet uprchlíků, kteří přebývají na pražském hlavním nádraží, se snižuje a situace se zlepšuje. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News to v neděli řekl pražský primátor Zdeněk Hřib. Je přesvědčen o tom, že situaci se podaří do konce května vyřešit. Podle primátora v sobotu z nádraží odjela skupina asi 80 lidí do Maďarska. Na místě bylo v sobotu ve 23:00 asi 260 lidí, v předchozích dn…

Mimoň chce ze Sberbank svých 15 milionů, k penězům se ale může dostat až za tři roky

22.May
Patnáct milionů korun má Mimoň na účtě u Sberbank, které Česká národní banka začátkem května odebrala bankovní licenci. Nyní se město přihlásilo k likvidátorovi pohledávky, aby své peníze dostalo zpátky.

Historik Šebek: Graubner otupí napětí. Morava ale z jeho jmenování není nadšená, je tam skutečně oblíbený

21.May
Jmenováním Jana Graubnera novým českým primasem a pražským arcibiskupem si vzal papež František oddechový čas. A vsadil na klidnou sílu, která nebude ani tweetovat, ani blogovat. „Tak razantně jako kardinál Dominik Duka do veřejného prostoru vstupovat nebude,“ říká církevní historik Jaroslav Šebek.

Na pochod Praha-Prčice vyrazilo přes 17 tisíc lidí. Zájemci se nemohli registrovat na startu

21.May
Na trasy pochodu Praha-Prčice se v sobotu po dvouleté covidové pauze vydalo 17,5 tisíce turistů. První z nich vyrazili na trať už před pátou hodinou ranní. Po poledni se začali vracet účastníci kratších tratí a cyklisté. Všichni se musí vrátit do dnešních 20 hodin.

V Rychlebských horách se potulují vlci. V českých lesích jich přibývá

21.May
Nejméně dva vlci se potulují v oblasti Rychlebských hor v severním cípu Olomouckého kraje, kde pohyb těchto šelem zaregistrovaly hlídky dobrovolníku i fotopasti. Zraněný vlk byl nedávno spatřen v obci Vlčice na Jesenicku.

Vážně chorých uprchlíků je moc, říkají lékaři. Ukrajinci nemají často podchycené běžné nemoci

21.May
Po nesmírně náročném pandemickém období číhá na české zdravotnictví další zásadní zkouška. V porovnání s původním očekáváním přichází do země více uprchlíků se závažnými zdravotními komplikacemi nebo chorobami. To pro nemocnice znamená větší nápor, pro pojišťovny vyšší náklady na péči a pro stát více starostí. Odborníkům navíc vadí potenciální zneužívání tuzemského systému ze strany některých běž…

Zemanův poradní tým jedná v Lánech o Ukrajině či EU, účastní se i Fiala

21.May
V Lánech jedná poradní tým prezidenta Miloše Zemana o zahraničních vztazích. Setkání se účastní i premiér Petr Fiala. Během několikahodinové schůzky proberou situaci na Ukrajině, české předsednictví EU nebo červnový summit NATO. Uvedl to mluvčí vlády Václav Smolka. Jednání mělo podle něj začít v 10 hodin.

Pomoc za miliardy: Česko je mezi pěti hlavními dodavateli zbraní Ukrajině. Lákalo to i podvodníky

21.May
Česko patří mezi pět největších dodavatelů vojenského materiálu na Ukrajinu. Do země bránící se ruské agresi z něj putovaly zbraně nebo technika za mnoho miliard korun, uvedl náměstek ministryně obrany Tomáš Kopečný. Upozornil přitom, že na dodávkách se snažili vydělat podvodníci, tomu ale zabránily kontroly ministerstva obrany.

Hasiči zasahovali u tisíce případů, silný vítr poškodil i tábor pro uprchlíky

21.May
Hasiči v Česku řešili večer a v noci kvůli bouřím přes tisícovku událostí, nejvíce jich bylo ve Středočeském kraji. Nejčastěji odstraňovali popadané stromy či uvolněné plechy, silný vítr však poškodil třeba i stanový tábor, ve kterém je v pražské Troji ubytovaná část uprchlíků z Ukrajiny. Nejsilnější poryv větru naměřili meteorologové na stanici Plzeň-Mikulka, kde foukalo rychlostí až 125 kilomet…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes