15
new stories - click to show

Lidovky.cz

Description:

Aktuální zpravodajství z České republiky. Politika, černá kronika, počasí, zprávy z Prahy a Brna, doprava, školství, zdravotnictví.

URL:

http://www.lidovky.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

18.3 items/day

Dosud neznámý příběh z tragédie na filozofické fakultě: odvážná studentka zachránila i přes zranění životy spolužáků

19:40
Jednou z dosud nepublikovaných okolností případu hromadné střelby na půdě filozofické fakulty UK přináší policejní dokument, kterým detektivové uzavřeli prověřování. Ukazuje duchapřítomnost a nezlomnou vůli postavit se vrahovi Davidu K., který se rozhodl vraždit na své domovské škole, kde studoval.

RegioJet před nehodou v Pardubicích jel moc rychle a minul dvě návěsti

19:07
Vlak RegioJetu jel před tragickou nehodou v Pardubicích rychleji, než připouštějí pravidla. Řekl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podle ředitele drážního odboru ministerstva dopravy Jindřicha Kušníra pak strojvedoucí chybně projel dvě návěsti, nikoliv pouze jednu. Při srážce vlaků předminulý týden zemřeli čtyři lidé a další tři desítky lidí se zranily.

STAN vybralo adepty na eurokomisaře, vládě navrhuje Nerudovou a Síkelu

19:07
Hnutí STAN navrhne vládě na eurokomisaře zvolenou europoslankyni Danuši Nerudovou a ministra průmyslu Jozefa Síkelu. Rozhodlo o tom širší vedení STAN, řekl Rakušan.

Česko ozáří obří měsíc. V pátek bude úplněk nejníž nad obzorem a bude se zdát větší

18:35
V noci na sobotu 22. června bude nejjižněji, tedy nejníže nad obzorem, položený úplněk v roce, který bude následovat 28 hodin po letním slunovratu a v té době se bude Měsíc nacházet prakticky na nejjižnějším bodu své dráhy. Díky optické iluzi se tak bude zdát mnohem větší, než když je vysoko na obloze. Podobný úkaz bude možné spatřit příští rok a poté až za 18 let.

Muž se zastal na pražském Andělu napadané ženy, útočník ho bodl

18:35
Potyčka mezi dvěma muži se strhla v pondělí odpoledne poblíž stanice metra Anděl a její přilehlé tramvajové zastávky. Konfliktu předcházela rozepře, která vyústila k napadení jednoho z nich. Okolnosti incidentu vyšetřují na místě policisté. Napadený muž utrpěl lehké zranění.

Černochová po výbuchu vyloučila sabotáž. Tragická událost, shodují se politici

18:35
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vyloučila po výbuchu blíže neurčené munice v Libavé sabotáž. Incident označila za tragickou událost, při níž zemřel jeden člověk. Blízkým mrtvého vojáka kondolovali politici, mezi nimi mimo jiné premiér Petr Fiala za ODS, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nebo šéf ANO Andrej Babiš.

„Jsme otevřeni nespokojencům z ODS.“ Motoristé po volebním úspěchu lákají stranické rebely, s kým už si plácli?

18:02
Novicka české pravice, strana Motoristé sobě, jež ve spojení s Přísahou zazářila v letošních eurovolbách, vrací dech někdejším matadorům ODS. Zejména těm, kteří s nostalgií vzpomínají na časy stranického otce zakladatele Václava Klause.

Ukrajinští uprchlíci snáz najdou práci načerno, vracet se nechtějí, říká výzkum

17:30
Téměř polovina ukrajinských uprchlíků si myslí, že je pro ně snazší najít práci načerno, říká výzkum Přírodovědecké fakulty UK. „Pět procent respondentů má zapojování se na neformálním trhu práce za normální. Dalších jednadvacet procent uvedlo, že s tím má zkušenosti,“ říká jeden z autorů výzkumu Josef Novotný. I přesto počet uprchlíků, kteří by se chtěli vrátit na Ukrajinu, klesá.

Zemřel nejstarší český mořeplavec. Cestu kolem světa mu zhatil střet s tankerem

15:51
Hned sedmnáctkrát přeplul Atlantik, pouze tisíc kilometrů mu scházelo, aby v důchodovém věku dokončil plavbu kolem světa. Oldřich Karásek patřil mezi nejznámější české mořeplavce. V neděli ve věku 91 let zemřel. „Včera do přístavu doplula jeho duše,“ uvedl Institut Paměti národa.

Podmínka pro soudce za sexuální nátlak neplatí, je třeba doplnit důkazy

15:51
Krajský soud v Ostravě zrušil osmnáctiměsíční podmíněný trest, který Okresní soud ve Frýdku-Místku udělil brněnskému soudci Karlu Knaiflovi za sexuální nátlak na nezletilou dívku. Nařídil doplnění důkazů a nové projednání kauzy. Případem se tak bude zabývat opět frýdecko-místecký okresní soud.

Ostravští studenti odhalili novou formuli. Postavili si ji i řídí sami

15:18
Nový závodní monopost formule předvedli studenti Fakulty strojní Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Projekt Formula student, ve kterém studenti technických univerzit soutěží při vývoji a konstrukci formulí i jejich následných závodech, funguje už devátým rokem.

Spor o prodej neprůstřelných vest. ČOI požaduje evropský certifikát, podle obchodníků je nemožné ho získat

15:18
Lidé, kteří si v Česku chtějí koupit ochranu proti postřelení či pobodání, můžou mít smůlu. Česká obchodní inspekce (ČOI) se v posledních dvou letech výrazněji zaměřila na toto zboží prodávané v obchodech se zbraněmi a střelivem. Přesněji na prověřování prodejců mimo jiné výše balistických plátů a podobných výrobků, které chrání životně důležité orgány před zásahem střelou. Problémem je spor mezi…

Oprava Barrandovského mostu se ještě víc protáhne, konzole jsou ve špatném stavu

14:46
Oprava Barrandovského mostu v Praze bude delší, než silničáři očekávali. Během prací na severním mostě se totiž objevil problém s kvalitou použitého betonu, zároveň dělníci zjistili i horší stav konzolí na okraji mostu. Přesné datum ukončení oprav zatím není dáno, stále ale platí, že rekonstrukce skončí letos.

Archeologové našli v trase D35 nejdelší pravěkou mohylu v Evropě, měří 190 metrů

14:45
Na místě budoucí dálnice z D35 z Hradce Králové do Jičína našli archeologové pozůstatky nejdelší pravěké mohyly v Evropě. Měří na délku 190 metrů. Podobné stavby v Evropě přitom mívají nejvýše mezi 100 až 160 metry. Mohyla se datuje do 4. tisíciletí před naším letopočtem.

Univerzita Karlova rozporuje závěry vyšetřování střelby. Podá stížnost

13:41
Karlova univerzita si bude stěžovat na závěry vyšetřování prosincové střelby na filozofické fakultě. Žádá řádné, úplné a pochybnosti nevzbuzující došetření všech souvislostí útoku i jemu předcházejících událostí. Podle svého vyjádření podá stížnost zatím jen stručně s ohledem na omezený čas i kvůli tomu, že fakultě dosud nebylo umožněno nahlédnout do vyšetřovacího spisu.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes