15
new stories - click to show

Lidovky.cz

Description:

Aktuální zpravodajství z České republiky. Politika, černá kronika, počasí, zprávy z Prahy a Brna, doprava, školství, zdravotnictví.

URL:

http://www.lidovky.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

14.5 items/day

Šmarda: Vláda není sociálně citlivá. Kdyby byla, nemohla by uvalit vyšší DPH na kojeneckou vodu než na pornočasopisy

23:55
Poslední rok a půl stál Michal Šmarda v čele sociálních demokratů, kteří se při posledních sněmovních volbách do dolní komory Parlamentu nedostali. V sobotu na sjezdu strany svůj post obhájil a započal novou kapitolu na cestě k záchraně SOCDEM, jak se nyní strana jmenuje. „Tradice mohou být kotvou, ale nesmí to být okovy, které vás brzdí,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Vězni na vycházce ukradli auto, při policejní honičce s ním havarovali

21:16
Pražští policisté zadrželi v sobotu po pronásledování dva muže v kradeném vozidle. Ukázalo se, že jde o vězně, kteří byli na povolené vycházce. Oběma mužům nyní hrozí další trest.

Tornádo se po měsíci vrátilo do stejné obce na Svitavsku. Čechralo střechy

19:41
Lubnou u Poličky na Svitavsku zasáhlo v sobotu po měsíci opět slabé tornádo, potvrdil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vítr zasáhl obec přibližně kolem 12:30, trvalo asi deset sekund a poškodil tašky na čtyřech střechách, uvedl starosta Lubné Josef Chadima.

To Rusové, pamatujte. Ukrajinci si připomněli zkázu Kachovské přehrady

19:41
Pozornost kolemjdoucích v sobotu na Staroměstském náměstí v Praze upoutal happening, kterým chtěla organizace Hlas Ukrajiny vyjádřit svůj nesouhlas s názorem, že by za protržením Kachovské přehrady stála ukrajinská armáda. Za jednoznačného viníka označila Rusko.

Maxová chce vést kandidátku SOCDEM ve volbách do Evropského parlamentu

19:09
Europoslankyně Radka Maxová sjezdu Sociální demokracie oznámila, že má zájem vést kandidátku strany do Evropského parlamentu. Strana má podle ní kandidovat samostatně jak do europarlamentu, tak ve volbách do Poslanecké sněmovny. Maxová byla v roce 2019 zvolena za hnutí ANO, ale rozešla se s ním.

Na Hradě byl Dětský den. Nechyběly kolotoče, kočka Micka ani prezident

16:29
Venkovní areál Pražského hradu v sobotu z velké části patřil rodičům a dětem. Ti mohli navštívit Královskou zahradu a Horní Jelení příkop, kde se konal Dětský den. Návštěvníci se mohli svést na historicky vyhlížejících kolotočích nebo si vyzkoušet tradiční řemesla. Pomyslnou průvodkyni po areálu představovala prezidentská kočka Micka.

Před ruské velvyslanectví dorazili odpůrci a stoupenci Moskvy. A policie

15:57
Před ruské velvyslanectví v Praze v sobotu přišly dvě skupiny lidí. Jedna přišla podpořit Ukrajinu v boji proti ruské invazi, druhá tvrdí, že demonstruje proti rusofobii. Obě skupiny postávají daleko od sebe, na místě je množství policistů v uniformách i v civilu. Počet účastníků v obou skupinách byl před začátkem akce přibližně stejný, asi tři desítky lidí.

Měla pět premiérů. Teď hledá sociální demokracie cestu z propasti zpět

14:19
Sociální demokracie je připravena dát České republice naději, prohlásil na volebním sjezdu v Plzni předseda strany Michal Šmarda. Sociální demokracie dříve dominovala, momentálně je ale v politickém podpalubí. Ránu jí zasadil výsledek posledních voleb do Sněmovny, jen 4,65 procenta získaných hlasů nestačilo k zisku ani jednoho poslaneckého mandátu.

Hejno ryb uhynulo v rybníku v Pardubicích. Příčina znečištění vody není známa

13:47
Hasiči zasahují části Pardubic - Drozdicích, kde v místním rybníku uhynulo na 800 kilogramů ryb. Příčina neštěstí není známa. Hasiči rybník ředí čistou vodou.

Lidická tragédie je symbolem, který je stále aktuální, řekl prezident Pavel

13:15
V sobotu dopoledne proběhl v Lidicích pietní akt k 81. výročí vyhlazení obce nacisty. Vzpomínky se zúčastnilo několik stovek lidí včetně prezidenta Petra Pavla. Podle něj je lidická tragédie symbolem, který je stále aktuální. I dnes je po světě množství konfliktů, při nichž umírá civilní obyvatelstvo, upozornil.

Lesy v Česku ze čtyř pětin obnovuje člověk, příroda by to nestihla

12:12
V Česku se loni obnovilo přes 50 tisíc hektarů lesů, což je zhruba stejná rozloha jako v roce 2021. Z toho 39 970 hektarů vysadili lesníci a přirozeně se obnovilo 10 088 hektarů. Vysadilo se přes 225 milionů stromů, přes polovinu (141,5 milionu) tvořily listnáče, kterých se podle dat ministerstva zemědělství sází stále více. Cílem je vytvořit smíšené, druhově pestré lesy odolné vůči změnám klimat…

Dálnici u Olomouce uzavřela havárie kamionu, jeřáb překládá náklad

11:39
Až na pět hodin je uzavřena dálnice D35 u Olomouce na Ostravu. Ráno zde havaroval kamion a nyní probíhá překládka nákladu.

Na Litoměřicku narazilo auto do zdi, ve zdemolovaném autě zemřel řidič

10:35
V sobotu ráno vzlétl vrtulník k vážné havárii auta u Libochovan na Litoměřicku. Řidič narazil do zdi, bohužel na místě zemřel. Tragická nehoda zkomplikovala dopravu z Litoměřic na Ústí nad Labem, provoz je nyní řízen kyvadlově.

Litoměřice a Terezín spojila lodní linka, nabídne unikátní pohled na Ohři

8:59
Mezi Litoměřicemi a Terezínem začala jezdit roky plánovaná lodní linka. Cestující vozí menší loď s ponorem pouze 30 centimetrů a kapacitou 12 lidí, protože řeka je v úseku kolem Terezína pro velké lodě nesplavná. Linku provozuje společnost Autobusy Karlovy Vary, která v Litoměřicích zajišťuje MHD.

Na Beats for Love dorazí přes 480 umělců, festival rozzáří i nová obří scéna

7:55
Osmnáct pódií, přes 480 umělců z tuzemska i zahraničí, hvězdy světového formátu a bohatý mimohudební program. To vše čeká na návštěvníky devátého ročníku největšího festivalu elektronické a taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love, který odstartuje již 5. července v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes