15
new stories - click to show

Lidovky.cz

Description:

Aktuální zpravodajství z České republiky. Politika, černá kronika, počasí, zprávy z Prahy a Brna, doprava, školství, zdravotnictví.

URL:

http://www.lidovky.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

19 items/day

Komerční připojištění je zpět ve hře, podobně systém fungoval už v 19. století. Jak ozdravit krvácející zdravotnictví?

5:22
Pokud šlo někdy očekávat, že politické strany půjdou do voleb s precizním programem zaměřeným na zdravotnictví, je to právě v letošních sněmovních „covidových“ volbách. Krvácející nemocnice i vyleptané rezervy zdravotních pojišťoven znamenají nutnost nalézt plán k ozdravení sektoru, který by měl sám péči poskytovat. Proto se Lidovky.cz zeptaly stran, zda se na jednacím stole může opět objevit o...

Mladým se nechce očkovat, děsí epidemiology. Motivací v budoucnu může být cestování i návštěvy akcí

5:22
Očkovaných proti nákaze koronavirem přibývá, prostor pro vakcínu se navíc otevírá čím dál mladším lidem. Jenže právě oni podle zjištění webu Lidovky.cz nával v čekárnách na injekci nechystají. Opadl strach, opadlo nadšení.

Orlík bez vody odkrývá mrtvoly. Tělo se může zabořit do bahna, ani plyny s ním nehnou, říká kriminalista

5:22
Oblíbená dovolenková oblast má i temnou stránku. Z orlické přehrady policie vyloví každý rok několik nebožtíků. V posledních letech jde hlavně o sebevrahy, v minulosti to často byly oběti vrahů.

Jak bude o víkendu: konečně dorazí letní počasí, teploty vyskočí i nad hranici 25 stupňů

5:22
Počasí o nadcházejícím víkendu potěší každého, kdo se chystá na výlet, chalupu či třeba pracovat na zahradě. Obloha bude z velké části slunečná a v neděli se teploty dostanou i nad hranici 25 stupňů.

Kultura se od 10. května dočká rozvolnění, otevřou se muzea a památky ve všech krajích

22:52
Od pondělí 10. května se otevřou muzea, galerie a památky i ve zbylých krajích České republiky, kde dosud nebyly přístupné veřejnosti. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger. První výraznější rozvolňování v kultuře by podle něj mohlo nastat od 24. května.

‚Mé daňové přiznání je v pořádku,‘ říká Arenberger a odmítá tvrzení, že nepřiznal milionové příjmy

18:58
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) odmítl tvrzení, že v jeho daňových přiznáních chybí milionové příjmy. Na dotaz tak reagoval na článek zpravodajského webu Seznam Zprávy, podle kterého nevykázal milionové příjmy za testování léků v klinických studiích. Vysvětlení podle serveru iDnes žádá po ministrovi, který nastoupil začátkem dubna, také premiér Andrej Babiš (ANO).

Konec rotační výuky pro děti chce Babiš od poloviny května, jde podle něj o prioritu

17:52
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby od poloviny května chodili všichni žáci do škol bez střídání tříd po týdnu. Při sněmovních interpelacích ministerský předseda řekl, že jde o absolutní prioritu.

Černochová: Ředitel Vojenského zpravodajství potvrdil debatu o cestě, ne o výměně Vrbětic za Sputnik

17:20
Ředitel Vojenského zpravodajství (VZ) Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce debatovalo o cestě vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy, ale nepotvrdil, že by předmětem byla možná výměna informací o kauze Vrbětice za vakcínu proti covidu-19 Sputnik V. Na tiskové konferenci po zasedání sněmovní komise pro kontrolu činnosti VZ to řekla její místopředsedkyně Jana Černochová (ODS).

Šéf dozorového žalobce potvrdil, že prověřování Vrbětic má jedinou verzi. Tu s agenty GRU

15:42
Prověřování výbuchů skladů ve Vrběticích se soustřeďuje pouze na verzi o podílu agentů ruské vojenské tajné služby GRU, sdělil Jan Sladký, šéf Krajského státního zastupitelství v Brně, jehož zlínská pobočka případ dozoruje. Pro zahájení trestního stíhání je podle něj u této verze „mimořádně klíčové“ poskytnutí právní pomoci ze zahraničí.

Anonym vyhrožoval útokem na mateřskou školu, policie přijala opatření a po pachateli pátrá

15:09
Anonym ve čtvrtek vyhrožoval útokem na neurčenou mateřskou školu. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) přijali preventivní opatření a snaží se vypátrat autora výhrůžky. Kriminalisté to uvedli na Twitteru.

PŘEHLEDNĚ: Pro plavky i na masáž. Od pondělí otvírají obchody a služby, cokoliv půjde koupit i bez internetu

15:09
Aktivuje se další z balíků rozvolnění. Po těch, kdo trpěli pod neostříhanou kšticí, mohou od pondělí ukončit půst také jedinci, kteří neradi nakupují po internetu. V celé zemi budou panovat stejné, rovné podmínky. Otevírají všechny obchody. Lidovky.cz sestavily přehled pravidel, podle nichž bude Česká republika od pondělí žít.

‚Nechutná kampaň.‘ Dění kolem Hamáčka může podle krajských šéfů ČSSD poškodit, dál mu ale věří

14:36
Dění kolem případu Vrbětice a zrušené cesty předsedy ČSSD, vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy mohou sociální demokracii podle některých předsedů jejích krajských organizací před podzimními volbami do Sněmovny poškodit.

Babiš nesouhlasí s postupem Benešové v kauze Vrbětice. K podání kárné žaloby na Zemana není možné přistoupit, říká

14:36
Premiér Andrej Babiš nesouhlasí s postupem ministryně spravedlnosti Marie Benešové, která oznámila záměr podat kárnou žalobu na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana kvůli jeho vystupování v kauze Vrbětice. O případu už s Benešovou jednal.

Na Pražském hradě obnovili bezpečnostní kontroly všech návštěvníků. Důvodem je prý situace v Evropě

14:03
Na Pražském hradě byly obnoveny plošné bezpečnostní kontroly návštěvníků. Důvodem je podle policie bezpečnostní situace v Evropě a ve světě. Ve čtvrtek to řekl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Kontroly na Hradě trvaly od léta 2016 do letošních Velikonoc, kdy byly zrušeny v souvislosti se znovuotevíráním Hradu po zmírnění protipandemických opatřeních.

Otevřete zahrádky a sportoviště nejpozději 17. května, vyzvala Hospodářská komora vládu

14:03
Hospodářská komora (HK) vyzvala vládu, aby rozhodla o otevření zahrádek restaurací a sportovišť nejpozději do 17. května. Zároveň by měla stanovit termín otevření ubytovacích zařízení. Dále žádá, aby kabinet umožnil školám pořádat výlety a školy v přírodě. Podnikatelé se potýkají kvůli protiepidemickým nařízením s velkými problémy, někteří činnost ukončili, další to zvažují.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes