15
new stories - click to show

Mostecké Listy

Description:

On-line deník města Mostu

URL:

http://listy.mesto-most.cz/

Catalog:

Publishes:

3.5 items/week

Cestovatelská show plná vůní a barev v knihovně

20.November
Městská knihovna v Mostě zve na cestovatelskou show s prostým, ale zároveň mnoho slibujícím názvem: Thajsko. Koná se v pondělí 2. prosince od 17 hodin. Provází Kateřina a Miloš Motani.

Muzeum zve do srdce Afriky. Výstava, který zasáhne všechny vaše smysly

20.November
Od začátku tohoto měsíce je v mosteckém muzeu k vidění unikátní výstava. Kdo ji navštíví, ocitne se rázem uprostřed černého kontinentu.

Superliga malého fotbalu: z letošní derniéry v Příbrami se Most vrací se třemi body

20.November
V úterý 19. listopadu od sedmi hodin večer se Most postavil Příbrami na jejím hřišti v úplně posledním zápase podzimní části celostátní Superligy malého fotbalu. S tímto soupeřem má Most dlouhodobě jednoznačnou bilanci, za dosavadních osm vzájemných zápasů se Středočechy ještě nikdy neztratil ani bod. A přes mírné komplikace se na tomto faktu nic nezměnilo ani na devátý pokus.

Magistrát získal cenu za rovné příležitosti

20.November
Magistrát města Mostu získal ocenění za svou činnost zaměřenou na rovné příležitosti. V letošním 13. ročníku soutěže Úřad na cestě k rovnosti obdržel 3. místo v kategorii krajů a obcí II. a III. typu. Ocenění za magistrát převzala v Lichtenštejnském paláci v Praze na Kampě zástupkyně tajemníka magistrátu Miroslava Knížová.

Výzva: Nominujte nejlepší sportovce Mostu za rok 2019

20.November
Město Most jako každoročně touto dobou vyzývá vedení sportovních klubů a oddílů k nominování nejlepších sportovců za rok 2019. Návrhy na ocenění přijímá odbor školství, kultury a sportu mosteckého magistrátu do 1. prosince 2019. Oceněni budou sportovci v kategoriích: mládež jednotlivci (do 19 let), mládež kolektiv (do 19 let), dospělí jednotlivci, trenér, fair play a v kategorii celoživotní pří...

Stolní hokej: ve šprtcovém maratónu zahanbila dívka chlapce

19.November
Ve Středisku volného času v Mostě proběhl z pátku na sobotu (15. - 16. 11.) již 7. ročník populární akce 24 hodin stolního hokeje. Zatímco běžné turnaje v billiard-hockeyi šprtci nabídkou účastníkům maximálně sedm zápasů ve čtrnácti kolech, při „čtyřiadvacítce“ je vypsáno kol 38 a hraje se i celou noc. S náročným programem se tentokrát nejlépe vypořádala Valentina Grimmová (Real Draci 18. ZŠ Most), která turnaj zakončila s bilancí sedmnáct výher, čtyři remízy a sedm proher.

Oznámení o přerušení dodávky vody v ulicích Růžová, Rozmarýnová a U Parku

19.November
Severočeské vodovody a kanalizace oznamují, že z důvodu plánované odstávky na vodovodním zařízení dojde k přerušení dodávky pitné vody dne 2. prosince od 8 do 15 hodin v ulicích Růžová, Rozmarýnová a U Parku.

Adventní nálady v Meduze

19.November
Koncertní agentura MACEK MUSIC MANAGEMENT MOST při příležitosti padesáti let umělecké činnosti Petra Macka zve v rámci Festivalu krásné hudby - hudebních pondělků na mimořádný koncert "Adventní nálady ...z pastorel a koled do operetek". Koná se v pondělí 2. prosince od 18 hodin v kulturním domě Meduza v Mostě.

Město pořídilo mobilní pódium

19.November
Zbrusu nové pódium stojí nachystáno na mosteckém 1. náměstí. Město jej pořídilo hned z několika důvodů. Je větší a jeho rozměry více vyhovují požadavkům vystupujících a poskytuje i větší prostor, tudíž i komfort větším hudebním formacím či sborům a také audiotechnice. Pódium je navíc mobilní, takže se rychle skládá. Využíváno bude na všechny větší akce pořádané městem, jako jsou vánoční trhy, S...

Mobilní kluziště již v listopadu

18.November
Když to dovolí klimatické podmínky, bude provoz mobilního kluziště spuštěn již v listopadu. V loňské sezoně navštívilo ledovou plochu, umístěnou v parčíku mezi budovou magistrátu a hotelem Cascade, více než 10 tisíc bruslařů. Kdo neměl brusle vlastní, mohl si je půjčit, stejně tomu bude i letos. Jako ve dvou předchozích sezonách, budou kluziště v dopoledních hodinách navštěvovat děti z mateřský...

Divadelní festival nejen pro mladé nabídne i představení Dejvického divadla

18.November
Světlo divadelního světa spatřil v roce 2010, letos se v Mostě odehraje již 9. ročník (první byl nultý). Festival Young for young proběhne od 5. do 9. listopadu v činohře Městského divadla v Mostě a na loutkové a alternativní scéně Divadla rozmanitostí. Nabídne opravdu bohatý program s bonbónkem na konec...

Podzimní část Seniorligy ovládl tým Mosteckých pumpiček

18.November
Tuto neděli byla na hřišti 11. ZŠ Most dohrána podzimní část mostecké veteránské soutěže v malém fotbale hrané pod názvem Seniorliga Most. Na programu bylo hned šest utkání, kterým ještě předcházelo jedno střetnutí v rámci ligy mladých, tedy Mostecké ligy malé kopané.

Oznámení o přerušení dodávky vody v ulicích F. Halase a Báňská

18.November
Severočeské vodovody a kanalizace oznamují, že z důvodu plánované rekonstrukce vodovodu Most - Báňská dojde k přerušení dodávky pitné vody dne 25. listopadu od 8 do 16 hodin v ulicích Františka Halase (čp. 2962, 2963, 2585, 2581, 2961, 2582 a 2584) a Báňská (čp. 1635).

Adventní koncert 30. listopadu v kostele

18.November
Statutární město Most zve na koncert, který určitě navodí adventní náladu. Vystoupí na něm Zuzana Stirská a Fine Gospel Time.

Zkušenosti z Lisabonu pro mosteckou osmou základní školu

18.November
Národní institut dalšího vzdělávání (NIDV) poskytuje školám vzdělávání v nejrůznějších oblastech. S tímto institutem spolupracuje i ředitel 8. základní školy v Mostě. Díky této spolupráci se mohl spolu s dalšími jedenácti učiteli a řediteli škol z celé republiky zúčastnit vzdělávacího výjezdu do portugalského Lisabonu.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes