Literární noviny

Popis:

Komentáře - Měsíčník pro kritické myšlení. Literární noviny vychází každý druhý čtvrtek v měsíci.

URL:

http://www.literarky.cz

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

6 položek/měsíc

Glosa Karlovy Vary: Kde začíná a končí filmové umění?

10:30
Rozhodně si myslím, že každoroční pořádání Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech má smysl.

Otevřený dopis: Pane redaktore lidovek Gibiši…

10:30
Četl jsem váš článek ze dne 7.7.2018 na lidovkách.cz o výsledcích vyšetřování Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Jste zdatný manipulátor, to se musí uznat. Nějak jste posunul, samozřejmě „nevědomky“ výsledek předběžné zprávy OPCW… (viz článek ZDE )

Fejeton: Proč opero, proč?

8.července
Předesílám, že po většinu života jsem, co se hudebních žánrů týče, umisťovala operu až na poslední místo oblíbenosti. Výjimkou bylo dětství a rané mládí. Jo, a také bych vyjmula Janáčkovy opery, jenomže ty se právě v časech mého dětství nedávaly. Pamětníci vědí, proč.

James Petras: Uprchlickou krizi si na sebe Západ upletl sám

6.července
Americké války v Afghánistánu a Iráku vyhnaly z domovů miliony lidí, zničily jejich životy a zbavily je jejich normálního a bezpečného života. Oběti těchto válek měly dvě možnosti: buď bojovat, nebo utíkat.

Západobalkánské zápisky: Cyril a Metoděj z pohledu dneška

5.července
Soluň, město odkud pocházeli Cyril a Metoděj, byla tehdy po Cařihradu druhým největším městem Byzantské říše. Odtud věrozvěstové Cyril a Metoděj doputovali na Velkou Moravu a dodnes zůstává tajemstvím, zda jižní Slované byli již osvícení a znalí písma. A jak se dnes žije v pravoslavných arcibiskupstvích na Balkáně?

Radim Valenčík: Nenechejte si napsat diplomovou práci!

4.července
Čestné prohlášení: O tom, že pasáže v mé diplomce jsou opsané, nemám tušení. Nepsal jsem ji, ani nečetl.

Zbyněk Fiala: Příležitost pro levici

3.července
Velkou záhadou české politiky je fakt, že to musel být až oligarcha, kdo dal dohromady výrazně levicovou vládu. Přesněji, mluvíme o vládě, která se hlásí o důvěru parlamentu programovým prohlášením s výrazně levicovými prvky.

Svoboda slova

3.července

Jsme šťastný národ?!

2.července
Dříve jsem si myslel, že národ je tvořen jednotlivci, rodinami, rody, kteří mají přibližně totožné, nebo nepříliš rozdílné preference. Nicméně uznávají určité symboly, které mají v jejich vědomí a nevědomí vyvolávat pocit sounáležitosti s daným uspořádáním společnosti.

Fejeton: Češi milují bazuku

1.července
V posledních letech čtu převážně detektivky, či spíš kriminálky. Jen pro ujasnění, z velké literatury jak minulosti tak současnosti by byl nesrovnatelně kratší seznam toho, co jsem nečetla, než přečteného, mnohého i vícekrát.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes