Literární.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Literární.cz

URL:

http://literarni.cz/

Katalog:

Kultura → Literatura

Publikuje:

2,1 položek/týden

Portrét Kiran Desai z pera Markéty Musilové

24.května
Do Prahy na letošní ročník mezinárodního Festivalu spisovatelů Praha 2018 přijíždí i držitelka Man Bookerovy ceny Kiran Desai. Spisovatelka je indického původu, avšak již 30 let žije v New Yorku. Přinášíme autorčin portrét z pera Markéty Musilové. .

O Philipu Rothovi

23.května
V tomto týdnu byli oznámeni letošní laureáti Man Bookerovy ceny a Ceny Franze Kafky. Držitelem obou z nich byl také americký spisovatel Philip Roth, který zemřel v úterý v noci ve věku 85 let. Příčinou byl selhání srdce. .

Portugalský spisovatel Helder Macedo v rozhovoru

22.května
S portugalským spisovatelem Helderem Macedo jsem se potkala v Lisabonu. Vzhledem k mému zájmu o portugalskou literaturu a autorovo dílo jsem jej požádala o rozhovor. .

Co víme o Severní Koreji z pohledu literatury

1.května
Severní Korea je v centru zpravodajské pozornosti. Dnes a denně sledujeme zprávy o této naprosto uzavřené zemi. Americký prezident Donald Trump a korejský diktátor Kim Čong-Un si vzájemně vášnivě vyhrožují. Pchjongjang hrozí jaderným útokem na ostrov Guam a Bílý dům neváhá upozornit, že je připraven se bránit. Také vztahy mezi Jižní Koreou a KLDR se začali radikálně měnit. .
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes