15
new stories - click to show

Lupa.cz

Description:

Lupa.cz - server o českém Internetu

URL:

http://www.lupa.cz/clanky/

Catalog:

Tech

Publishes:

5 items/day

Začíná šestý ročník festivalu kreativity Maker Faire

8:27
Silnou mezinárodní účast hlásí kreativní festival Maker Faire Prague, který dnes a zítra hostí Křižíkovy pavilony na pražském Výstavišti. K vidění bude přes 130 makerských projektů využívajících celou škálu disciplín a technologií, od 3D tisku, elektroniky, robotiky až po umělecké instalace a experimentální design.

ČT1 odvysílá původně webový seriál Pět let

9.June
Desetidílný seriál Pět let, který Česká televize původně natočila jenom pro internetové iVysílání, se kvůli mimořádné popularitě objeví v tradičním programu. Stanice ČT1 ho uvede v sobotu 10. 6. a v neděli 11. 6. v podobě dvoudílné minisérie.

Economia: Spotlight má lepší výsledky než DVTV

9.June
Internetový pořad Spotlight, který moderují Světlana Witowská a Linda Bartošová, má podle vydavatelství Economia výjimečnou sledovanost. Celkově už jejich rozhovory nasbíraly přes šest milionů přehrání. Pořad měl premiéru na Aktuálně.cz v druhé polovině února.

Eva Krumpová (Český statistický úřad): K třídění dat používáme strojové učení a chystáme Portál respondenta

9.June
Jak probíhá a jak je zabezpečeno sčítání volebních výsledků? A jak statistický úřad digitalizuje svou práci? Na dotazy Michala Bláhy z Hlídače státu odpovídá první místopředsedkyně Českého statistického úřadu.

Qerko experimentálně umožňuje v restauracích platit bitcoinem

8.June
Platební služba Qerko, která umožňuje v restauracích platit přímo od stolu přes QR kód, spustila zajímavý experiment. Nejnovější verze její aplikace umožňuje útratu zaplatit bitcoinem přes lightning network protokol. V testovacím provozu se snaží od komunity získat zpětnou vazbu a případné připomínky. Funkce je v aplikaci standardně skrytá, ale zájemci ji mohou snadno odemknout (tady je návod).

Zveřejněno. Přečtěte si vítězný projekt Jana Součka

8.June
Rada České televize oficiálně zveřejnila projekty všech letošních kandidátů na generálního ředitele.

TV Prima mění ředitele zpravodajství

8.June
Ředitelem zpravodajství a publicistiky skupiny Prima se stane od 13. června Martin Švehlák. Přichází z bulharské společnosti bTV Media Group, kde od prosince 2019 působil jako generální ředitel.

Jak na datovku: zvědavého záškodníka pomohla odhalit DIA

8.June
Digitální a informační agentura je poslední šancí pro ty, kteří potřebují zjistit, kdo svým přihlášením způsobil doručení určitého dokumentu. To se hodí pro právnické osoby s více oprávněnými uživateli.

Co chce nový šéf ČT? Odvážný program, digitální projekty i prověrku smlouvy s Voyem

7.June
Rada České televize rozhodla, že generálním ředitelem veřejnoprávní televize bude Jan Souček. Jeho mandát začne 1. října 2023, kdy po dvanácti letech nahradí Petra Dvořáka. Nabízíme hlavní body jeho programu.

FT: EU zvažuje povinný zákaz technologií Huawei a dalších firem v 5G sítích

7.June
Evropská komise (EK) není spokojená s tím, že řada členských států ještě neomezila technologie tzv. rizikových dodavatelů v mobilních 5G sítích. Podle eurokomisaře Thierryho Bretona to ohrožuje kolektivní bezpečnost EU. Komise proto zvažuje zavedení celoevropského zákazu vysoce rizikových dodavatelů, napsal deník Financial Times.

Vodafone natáčel bez dovolení reklamu v Národní galerii, tím prý poškodil její dobrou pověst

7.June
Mobilní operátor Vodafone je ve sporu s Národní galerií. Ta ho obvinila, že nedovoleným natáčením reklamního spotu v jejích prostorách poškodil dobrou pověst této kulturní instituce. Operátor se brání tím, že závěr spotu je umělecká nadsázka a zobrazení části výstavy Květinová unie je nepodstatným vedlejším užitím díla, které autorský zákon bez předchozího souhlasu dovoluje.

AI rozevře nůžky mezi dobrými a špatnými vývojáři. V Netclubu debatovali Michal Pěchouček, Honza Sládek a Jan Macek

7.June
Nahradí AI vývojáře? Jak může zlepšit nebo zautomatizovat vývoj aplikací a softwaru? Bude možné, aby si s pomocí velkých jazykových modelů napsal kód v podstatě kdokoli? Uvnitř: AUDIO a VIDEO.

Americký regulátor už zase hýbe kurzem bitcoinu. O co jde v žalobách na burzy Binance a Coinbase?

7.June
Nejvyšší autorita v USA v oblasti dohledu nad cennými papíry a burzami poslala k soudu kryptoměnové burzy Binance a Coinbase.

Sledujte s námi: Živá reportáž z volby generálního ředitele České televize

7.June
Ve středu 7. června od 9:00 hod. začne zasedání Rady České televize s jediným bodem. Rozhodne o tom, kdo povede veřejnoprávní televizi od 1. října 2023 do 30. září 2029.

Skylink a FreeSat přidávají do nabídky Nova Lady a Arena Sport 2

6.June
V satelitní nabídce Skylinku se objevily dva nové programy. Pro všechny zákazníky je dostupná ženská stanice Nova Lady, která je v tarifu Digital. Zákazníci s tarifem Smart a vyšším mohou sledovat také slovenský program Arena Sport 2.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes