15
new stories - click to show

Lupa.cz

Description:

Lupa.cz - server o českém Internetu

URL:

http://www.lupa.cz/clanky/

Catalog:

Tech

Publishes:

4.9 items/day

Aplikace Max odhalila ceny předplatného pro Českou republiku

14:19
Od 21. května v České republice skončí streamovací aplikace HBO Max, kterou nahradí nová služba Max. Nejdražší tarif bude stát 299 Kč měsíčně.

Apple na příkaz cenzorního úřadu stáhl WhatsApp a Threads z čínského AppStore

11:04
Aplikace WhatsApp a Threads v Číně zmizely z obchodu AppStore. Odstranila je společnost Apple na základě příkazu čínského úřadu pro dohled nad internetem, který se odvolává na obavy o národní bezpečnost. „Jsme povinni dodržovat zákony v zemích, kde působíme, i když s nimi nesouhlasíme,“ uvedl mluvčí Applu.

Pavol Rusnák (SatoshiLabs): Nechtěli jsme vyrábět hardware, ale pro kryptoměny bezpečnější řešení není

6:44
Zakladatelé kryptoměnové peněženky Trezor teď vyvíjejí vlastní bezpečnostní čip, který bude kompletně open source a auditovatelný.

Tchaj-wan v ČR otevře tři čipová centra, miliardový fond Amazonu v Česku, nový humanoid od Boston Dynamics

6:44
Bývalí manažeři AVG spustili největší fond. Český následovník Beat Saberu. Applu padá podíl. Generování videa lidí z obrázku. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.

V síti českého Vodafonu stále běží přes tisíc Nokií 3310 a přes sto kusů Siemensu C35i

18.April
V síti českého Vodafonu stále běží několik zajímavých historických modelů mobilních telefonů. Síť v současné době registruje 120 aktivních přístrojů Siemens C35i, které přišly na trh v roce 2000. Dále jde o 1300 dříve vysoce populárních telefonů Nokia 3310 ze stejného roku. A hlásí se i jeden funkční kus modelu Ericsson 1018s z roku 1999.

Český Vodafone za stovky milionů chystá přechod na plnohodnotné nové jádro mobilní sítě 5G

18.April
Český Vodafone se připravuje na přechod na nové jádro 5G sítě, takzvaný core. Půjde o standalone jádro, které v budoucnu nahradí současné non-standalone využívající prvky ze 4G. Podle informací Lupy jde o akci za řádově nižší stovky milionů korun.

Vysílací rada vyšetřuje propagaci ivermektinu v internetové televizi

18.April
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání otevřela případ internetové televize Natura. V jejím vysílání se objevila propagace ivermektinu, užívání veterinárních léků a dalších problematických přípravků.

Vodafone v Česku rozšíří IT byznys a managed služby, investuje 750 milionů

18.April
Vodafone chce v České republice posílit v IT byznysu a managed službách. Do oblasti v následujících čtyřech letech (aktuálně mu startuje nový fiskál) investuje 750 milionů korun. Přijme na to 70 nových zaměstnanců. Operátor tím rozšíří značku Vodafone Business.

Velké online služby by měly nabídnout obsah zdarma a bez cílené reklamy, říkají evropští ochránci soukromí

18.April
Velké online platformy nemohou uživatele nutit k volbě výhradně mezi tím, že dají souhlas s cílením reklamy nebo budou platit předplatné. Měly by jim dát i alternativu, která bude umožňovat používání služby zdarma a bez cílené reklamy. Shodl se na tom Evropský sbor pro ochranu osobních údajů (EDPB).

Vláda schválila regulaci trhu s kryptoměnami, zákon teď posoudí poslanci

18.April
Do parlamentu míří zákon nastavující pravidla regulace trhu s kryptoměnami. Vládou schválený zákon o digitálních financích připravilo ministerstvo financí v souvislosti s očekávaným nabytím účinnosti evropského nařízení označovaného zkratkou MiCA. Jde o zatím nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy.

Nová metrika rychlosti webů INP: jak zlepšit uživatelskou zkušenost a třeba i zvýšit konverze

18.April
Znáte to, kliknete na element ve stránce, ale ta zamrzne a nic se neděje. Častá situace, kterou obvykle způsobuje pomalý JavaScript. Nyní je pro provozovatele webů snadnější tyto situace měřit, odhalovat i optimalizovat.

Manažerské změny v ČT. Nové vedení dostane ostravské studio i digitální divize

18.April
Půl roku po nástupu Jana Součka na pozici generálního ředitele České televize pokračuje obměna jeho nejbližších spolupracovníků.

Ministerstvo vybírá nového radního pro ČTÚ

17.April
Ministerstvo průmyslu a obchodu vypsalo výběrové řízení na člena Rady Českého telekomunikačního úřadu. Vybraný uchazeč nahradí od konce června stávajícího radního Lukáše Zeleného, kterému mandát po pěti letech končí.

Rada České televize odložila volbu nového předsedy a místopředsedy

17.April
Rada České televize měla na dubnovém zasedání hlasovat o novém předsedovi a místopředsedovi. Rozhodnutí ale kvůli mimořádným okolnostem odsunula na září.

Také vnitro chce zakazovat dodavatele do kritické infrastruktury. Dřímají v ní rizikové kamery z Číny

17.April
Ministerstvo tak trochu leze do zelí NÚKIBu a také chce ukazovat prstem na nebezpečné dodavatele. Trhu se to velmi nelíbí. A co bezpečnostní kamery z Číny?
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes