15
new stories - click to show

Marketing Journal

Description:

zajímavosti moderního marketingu

URL:

http://www.m-journal.cz

Catalog:

Ekonomika → Marketing a PR

Publishes:

7.7 items/week

AI influencerky ohrožují živobytí těch reálných. Ty z platformy Fanvue konkurují i modelkám z OnlyFans

1:39
Již nějakou dobu se na poli sociálních sítí setkáváme s novým termínem. Jde o virtuální influencery, tedy o AI generované postavy které propagují vaše produkty stejně dobře jako slavné osobnosti z masa a kostí. Právě ti se nyní bojí o své peníze.

Vítězství v soutěži kamenných obchodů Visa Czech Top Shop 2023 patří prodejně kosmetiky Nobilis Tilia ve Vlčí Hoře

21.February
Cenu za architektonické řešení prodejny si odnesla společnost Lidl za citlivé řešení přestavby historických prostor původní banky pro prodejnu v ulici Na Příkopě v Praze. Mezi trojici nejlepších kamenných obchodů patří mimo vítěze, severočeské prodejny přírodní kosmetiky Nobilis Tilia, i pražská třípatrová prodejna Rock Point a první oficiální český obchod LEGO z OC Westfield Chodov.

Kotek opět slyší volání Bauhasu. Značka se snaží etablovat akustický branding

20.February
Když řekneme: „Já, já, jupí, jupí, jej,“ dost možná si vybavíte konkrétní hobby market. Ten další se snaží zavrtat do hlav podobným způsobem. A opět mu u toho asistuje Vojta Kotek jako hlavní postava (i režisér spotu) a také prodavač v podání Zdeňka Charváta.

EU zahájila formální vyšetřování TikToku. Bude zkoumat ochranu dětských uživatelů i algoritmy stimulující závislostní chování

20.February
Zákon o digitálních službách platí pár dnů a už tu je vyšetřování jedné z největších sociálních sítí. Už loni dostal TikTok od EU pokutu ve výši 8,5 miliardy korun za porušování zákonů při zpracování osobních údajů dětí. Nyní se vyšetřovatelé zaměří na jeho celé fungování.

Trump uvedl edici zlatých tenisek a okamžitě ji vyprodal. V zásobě má další zvláštní merch

19.February
1000 kusů zlatých kecek za v přepočtu bezmála 9500 korun se vyprodalo za pár hodin. Jsou to ale další řady o polovinu levnějších tenisek, které mohou Donaldovi Trumpovi výrazně finančně pomoci. Skutečně to potřebuje. Není náhoda, že uspíšený vstup na trh přišel den poté, co mu soud nařídil zaplatit pokutu 350 milionů dolarů.

Je tu gamechanger? AI video nástroj Sora od OpenAI přináší dosud neviděnou kvalitu

16.February
Už i OpenAI má svůj „text-to-video“ nástroj. Sora umí vytvářet až minutová FullHD videa na základě textového zadání, dokáže v nich udržet konzistenci a generovat přesvědčivé postavy, které vyjadřují živé emoce.

Adidas odbourává v nové kampani tlak ve sportu s pomocí svých největších hvězd

16.February
Adidas povolal Lionela Messiho, Patricka Mahomese, celý tým All Blacks a desítky dalších sportovců, aby ukázal i amatérským sportovcům, jak se při sportu nenervovat a užít si ho.

ChatGPT si nově zapamatuje, co mu poručíte

15.February
I v průběhu samotných konverzací budete moct říct ChatGPT, co si má zapamatovat. Příště už pak bude držet v paměti kontext a vaše preference.

Studie: Nejlepší recept na prokliky? Buďte v nadpisech negativní a vymezte se vůči druhým

14.February
Přidání jediného negativního slova do nadpisu článku zvýší míru prokliku o 2,3 procenta. Proč nás negativita tolik láká a dá se tomuto trendu do budoucna vyvarovat?

WWF využívá Google kalendář k připomenutí zvířat, které brzy čeká vyhynutí

13.February
Vědci z univerzit v Kodani a Cambridge umí u několika živočišných druhů předpovědět přesné datum vyhynutí. Kampaň Světového fondu na ochranu přírody dává možnost si tato data přidat rovnou do Google kalendáře. Uopozorňuje tím na mnohem širší vymírání druhů živočišných druhů, které Zemi hrozí.

TOP 10 reklam Super Bowlu 2024

12.February
Finále play off NFL vyhráli Kansas City Chiefs nad San Fracisco 49ers v poměru 25:22 v prodloužení... To (pro nás) nejdůležitější se ale odehrálo o reklamních pauzách. Podívejte se na náš výběr 10 nejlepších reklam Super Bowlu.

Bard se přejmenoval na Gemini. Placená verze Gemini Advanced překonává ChatGPT-4

9.February
Zapomeňte na Barda, teď je tu Gemini. Nově uvedená placená verze Gemini Advanced překonává ve většině kategoriích Chat-GPT-4 a nabízí k tomu 2TB úložiště. Má ale jednu velkou nevýhodu.

Upoutávka na Super Bowl z říše snů. Parodie vlastního memu od Victorie a Davida Beckhamových získala desítky milionů zhlédnutí

9.February
David a Victoria Beckhamovi si ze sebe umí udělat legraci. V upoutávce na jejich reklamu pro Uber Eats, která bude mít premiéru během Super Bowlu, parodují virální scénu z dokumentu, který o Davidovi natočil Netflix.

Jak využít rozšířenou realitu (AR) pro své kampaně

7.February
U jakého reklamního formátu tráví lidé nejvíce času? Dle zkušeností Vojtěch Lamberta dokážou kampaně na Facebooku a Instagramu s AR filtry přikovat lidi k obrazovce na 2x delší čas (22 vteřin) než TV spoty. Zjistěte, v čem je jejich kouzlo a jak můžete jako marketéři augmentovanou realitu využít.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes