Magazín Legalizace

Description:

První magazín pro konopnou kulturu.

URL:

http://www.magazin-legalizace.cz

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

8.4 items/week

V České republice se uskuteční první klinické výzkumy konopí jako léku

1:36
V průběhu již pátého ročníku konference Konopí a věda, která se konala 17. dubna v brněnské Fakultní nemocnici u sv. Anny a na které přednášel mimo jiné Lumír Hanuš nebo MUDr. Radovan Hřib, bylo oznámeno, že místní Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA-ICRC) zahájí první ryze české klinické studie zabývající se působením konopné léčby na pacienty.

Jaké je skutečné riziko vzniku závislosti na konopí?

16.June
K legalizaci konopí pomalu dochází po celém světě. Mnozí si proto kladou otázku, zda si můžeme na konopí vypěstovat závislost? Debaty na toto téma se odehrávají nejen v médiích, ale i v parlamentech a na sociálních sítích.

Příběhy pacientů, kterým se podařilo nahradit opiáty konopím

14.June
Čtyřiatřicetiletá matka dvou dětí z městečka Mt. Holly v americkém státě Severní Karolína trpěla chronickými bolestmi po většinu svého života. Vedoucí baru Lisa Sheldonová (která kvůli zákazu konopí ve svém domovském státě musí v tomto článku vystupovat pod falešným jménem) trpí fibromyalgií a také následky z dávné autonehody. Léky jako aspirin nebo ibuprofen už jí příliš nepomáhaly.

Flashback 53: Držet linku

14.June
Pokud snad holdujete nikotinu a přepadla vás chuť na žváro na peróně otevřeného vlakového nástupiště v Německu, jsou některá tato prostranství vybavena zónami vymezenými bílou čarou, kde je možno dýmit za zoologizujícího pohledu okolních spolucestujících.

Dr. Carl Hart: „Proč by se lidé nemohli rozhodovat sami?“

14.June
Známý americký profesor psychologie a spisovatel rozebírá mýty obestírající drogové závislosti a vysvětluje, proč je k drogám potřeba zaujmout racionální přístup.

Státní zástupce pro město Filadelfie prohlásil, že nebude stíhat řidiče kvůli konopí

12.June
Okresní prokurátor filadelfského okresu Larry Krasner při pondělním jednání o podobě nových zákonů prohlásil, že občany obviněné za řízení pod vlivem konopí stíhat nehodlá.

Laco Déczi: Já měl vždycky štěstí

12.June
Přijíždí do Česka rok co rok na pravidelné jarní a podzimní turné. Potkat se s ním ovšem není vůbec jednoduché, každý den vystupuje v jiném koutě republiky a jeho koncerty jsou často předem vyprodané. Po domluvě s jeho manažerem nasedáme na vlak směr Olomouc, abychom se potkali v dostatečném předstihu před vystoupením a umělec měl čas si náležitě odpočinout. Laco Déczi je ve skvělé formě nejen ...

Soutěž 53: S Legalizací a Sweet Seeds

11.June
Španělskou semennou banku Sweet Seeds, která je partnerem dnešní soutěže, jistě není třeba dlouze představovat. Patří mezi průkopníky ve feminizaci semen a každou sezónu pravidelně přichází s náloží novinek. V posledních letech stojí za pozornost zejména jejich odrůdy s extra rychlou dobou květu z rodiny F1 Fast Version®, které jsou ke sklizni připraveny už 6–7 týdnů po přepnutí fotoperiody na ...

Psychedelika: Sociální revoluce? Soutěž o vstupenky

10.June
Zveme vás na promítání dokumentárního filmu s debatou o tom, zda mohou psychedelika sloužit jako facilitátor sociálních změn. Mohou být nástrojem pozitivní reformy či spíše revoluce? Může současná „psychedelická renesance“ znamenat i novou éru hippies? Patří tyto látky do rukou kontrakultury či se mohou stát nástrojem většinové společnosti?

Toxicita terpenů: Běžný efekt nebo vzácná výjimka?

7.June
Spousta lidí si to neuvědomuje, ale terpeny se po dlouhá léta využívají k průmyslové výrobě terpentýnu. Je všeobecně známo, že polknutí nebo dlouhodobá inhalace tohoto rozpouštědla může mít neblahé zdravotní následky. Proto vyvstává otázka – mají terpeny, které se přirozeně vyskytují i v konopí, toxický vliv na lidský organismus?
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes