15
new stories - click to show

SFDB.cz magazin

Description:

databáze filmů, seriálů, osobností a magazín

URL:

https://magazin.sfdb.cz

Catalog:

Kultura → Film

Publishes:

7 items/week

Den patriotů: Snímek inspirovaný tragédií na bostonském maratonu v roce 2013

8:34
Většina z nás zná z americké historie především Den nezávislosti, který se slaví 4. července, nicméně Američané slaví v souvislosti se svou historií ještě jeden svátek: Den patriotů.

Poslední Mohykán: Milostná romance na pozadí skutečné události

5.December
Pro většinu z nás sice navždy zůstanou nejlepšími snímky o Indiánech filmy s Vinnetouem, ale na začátku 90. let vzbudil i u českých diváků velký ohlas snímek s názvem Poslední Mohykán s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli.

Jack Reacher: Poslední výstřel aneb Tom Cruise dokazuje, že na výšce nezáleží

4.December
Jack Reacher je hrdinou série románů plných akce a napětí, jejichž autorem je britský spisovatel Lee Child. V jeho knihách je Jack Reacher bývalým důstojníkem americké vojenské policie, který nyní tráví čas cestováním po celých Spojených státech a pomáhá lidem.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana: Animovaný film, díky kterému se děti přiučí i několik informací z dějepisu

3.December
Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana je počítačově animovaný sci-fi snímek z roku 2014 založený na postavách, které se již dříve objevily v populárním animovaném televizním seriálu společnosti DreamWorks Animation. Jde o snímek, který je určen nejen pro dětské diváky, ale i jejich rodiče.

Mlčení jehňátek: Jak vznikl vrah přezdívaný Buffalo Bill a co si o filmu původně myslel Anthony Hopkins?

2.December
Mlčení jehňátek režiséra Jonathana Demmeho je adaptací stejnojmenného kriminálního románu Thomase Harrise. Třicet let starý snímek je dodnes jedním z nejoceňovanějších psychologických dramat všech dob.

Skrytá čísla: Příběh tří geniálních matematiček, které na půdě NASA nezastavila ani rasová diskriminace

1.December
Skrytá čísla, působivý a inspirativní snímek o třech afroamerických ženách, které umožnily NASA vyslat člověka do vesmíru, vzbudil po svém uvedení před pěti lety zaslouženou pozornost i pozitivní ohlas ze strany diváků i kritiků. Film natočený podle skutečných událostí sleduje tři geniální ženy „počítače“ v NASA v 60.

Jsem božská: V čem byl tento na první pohled jednoduchý snímek „revoluční“?

29.November
Když se před třemi lety v kinech objevila americká romantická komedie s názvem Jsem božská, nevzbudila příliš velký zájem u diváků, ani u kritiků. Naopak většina kritiků snímek odsoudila jako příliš jednoduchý, naivní a přihlouplý.

Špionáž: Zajímavá zápletka i uznávaní herci, přesto filmu něco chybí

28.November
Thriller Špionáž režiséra Roberta Luketica sice svým názvem vzbuzuje dojem ambiciózního zajímavého snímku, leč výsledek očekávání příliš nenaplňuje. Elegantní prostředí firemních kanceláří a miliardářských sídel je sice dobře zachyceno, ale příběh ambiciózního mladého technika, který je najat, aby špehoval úhlavního konkurenta svého šéfa, nikdy nevytvoří napětí na život a na smrt, které by divá...

Robin Hood: Král zbojníků aneb role, která se Kevinu Costnerovi příliš nepovedla

27.November
Robin Hood je jednou z nejznámějších postav, které představují jakéhosi lidového hrdinu, který chudým dává a bohatým bere. Legendární zbojník, který podle legendy žil v sherwoodském lese v době vlády krále Richarda Lví Srdce, se stal námětem i pro mnoho filmových zpracování.

Sicilský klan: Když se spojí Gabin, Delon, Ventura a Morricone, nemůže vzniknout špatný film

26.November
Sicilský klan je jedním z nejlepších a dodnes nejoblíbenějších francouzských kriminálních thrillerů 60. let.

Komando: Kolik nepřátel Arnold Schwarzenegger zabil a při které scéně mu musel pomoci jeřáb?

25.November
V polovině osmdesátých let byl Arnold Schwarzenegger jednou z nejobsazovanějších hvězd akčních filmů. Po Terminátorovi do této kategorie v roce 1985 přibyl kulkami nabitý snímek Komando, jehož ústřední postavou je vysloužilý voják speciální jednotky, který je nedobrovolně donucen vrátit se do akce, když je unesena jeho dcera.

Angel Heart: Dodnes mnohými nedoceněný herecký koncert Roberta De Nira a Mickey Rourka

24.November
Ve snímku Angel Heart z roku 1987 Mickey Rourke ztvárnil svou pravděpodobně vůbec nejlepší roli po boku vždy skvělého Roberta De Nira. Strhující psychologický horor s prvky tajemna sleduje Rourkeova soukromého detektiva Harryho Angela, kterého si najme Louis Cyphre v podání De Nira, aby vypátral pohřešovaného slavného zpěváka.

V domě aneb někdy je lepší nevědět, co se v jeho zdech ukrývá

23.November
Můj dům, můj hrad. Domov je na jednu stranu bezpečným místem, kde se můžeme zbavit starostí všedního dne, ale zároveň i místem, kde jsme nejzranitelnější.

Černá kniha: Výjimečné válečné drama, ve kterém je hranice mezi dobrem a zlem mnohem tenčí než obvykle

22.November
Občas se objeví film, který sice na jednu stranu zůstává pevně zakořeněn v konvencích žánru, ale na stranu druhou si zároveň pohrává s diváckými předsudky a očekáváními. Obvykle jsou to pokusy neohrabané a samoúčelné.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes