15
new stories - click to show

SFDB.cz magazin

Description:

databáze filmů, seriálů, osobností a magazín

URL:

https://magazin.sfdb.cz

Catalog:

Kultura → Film

Publishes:

7 items/week

Nevinné lži: která slavná jména jsou pod tímto projektem podepsána?

10:57
Občas lžeme všichni, někdo použije pouze malou lež, i ta ale může ublížit a způsobit řadu problémů. Nevinné lži je cyklus jednotlivých filmů, které se zaobírají běžnými lidskými problémy, ale i většími společenskými tématy. Cyklus má dvě série, přičemž ta první obsahuje osm samostatných filmů a druhá pět.

Alois Švehlík jako Heinrich von Mattoni na obrazovkách zazářil. Původně si ale roli měl zahrát někdo jiný

24.November
Dvanáctidílný historický životopisný seriál České televize z roku 2016 se znovu objeví na našich obrazovkách. Děj mapuje soukromý i pracovní život zakladatele dodnes oblíbené a slavné značky minerálních vod, Heinricha von Mattoniho, od dětství až po stáří. Byznysmen, který si šel vždy tvrdě za svým, sváděl během svého života několik bojů.

Žhavé výstřely: TOP GUN naruby. Víte, že v tomto filmu se poprvé potkali Charlie Sheen, Jon Cryer a Ryan Stiles, herci později

23.November
Příběh, který začíná na prérii a také tam i končí. Kapitán letecké základny se vydává za svým starým přítelem do prérie, kam se vydal po tom, co nechce dál zůstávat u letectva. Kapitán ho najde u indiánů.

Pohádka pro Emu: Tatínka Emy mohl hrát Michal Suchánek

22.November
Hlavním hrdinou je Petr Miller, který žije v Anglii a netuší, že má někde malou dcerku. Jeho pracovní život naruší až zpráva, která přichází z Česka. Malé Emě zemře maminka, která jej uvede jako člověka, jehož mají kontaktovat.

Kate a Leopold: Co všechno se musel Hugh Jackman před natáčením filmu naučit?

21.November
Tento krásný příběh lásky se odehrává ve dvou časových úsecích. Jedním z nich je 19. století, odkud je krásný a velmi bohatý muž, nemá rád však zvyklosti té doby a také nechce poslouchat názory svého otce.

Romantická komedie Arthur: Ve filmu se objevil i kostým superhrdiny. Víte, kterého?

20.November
Romantická komedie, která vznikla v roce 2011 v USA, představuje bohatého a vlivného muže Arthura Bacha, jehož ztvárnil fešák Russel Brand. Arthur má vždy vše, po čem touží a v podstatě nic ho netrápí, protože všechny problémy, co ho potkají, vyřeší penězi nebo mu pomůže jeho hodná chůva Hobsonová. Potká ho však něco, co nikdy nečekal.

Kameňák: Koho Zdeněk Troška obsadil do filmu při návštěvě samoobsluhy?

19.November
Režisér tohoto filmu chtěl především pobavit diváky, kteří prahli po nějaké pěkné komedii, co by vynahradila splíny dnešního dne. A to se povedlo, film je plný skvělé zábavy v podání jednak vtipů, ale také dobrých hereckých výkonů. Téma Modrého pramene je v podstatě to nejdůležitější z celého filmu.

Deník princezny 2: Všimli jste si, že královnu Claris namluvily dvě různé dabérky?

18.November
Deník princezny 2: Královské povinnosti je druhým – a zároveň posledním pokračováním úspěšného rodinného filmu. Jistě si vzpomenete na dívku jménem Mia, kterou na škole nikdo neměl rád, měla husté kudrnaté vlasy i obočí, neuměla se chovat a ani oblékat. To se ale změnilo s tím, když se objevila její babička, královna Claris.

Vrchní, prchni je oblíbeným filmem již 40 let

17.November
Tento film z roku 1980 se snad nikdy neokouká. V hlavní roli se zde představil Josef Abrhám, který měl finanční potíže a nedokázal náležitě uživit svoji rodinu. Proto se rozhodl stát falešným číšníkem a tajně kasíroval v restauracích hosty.

Oscarové příběhy, které by měl znát každý

16.November
Máte rádi velké příběhy, které si kdykoliv můžete připomenout skrze filmové plátno? Oscarové snímky jsou ty, které si budete pamatovat snad navždy. Získali sošky, což je pro mnoho z tvůrců to největší ocenění, lidé chodí na filmy do kina, milují je a debatují o nich.

Blade: Proč byla premiéra tohoto filmu opožděna o půl roku?

15.November
Napůl upír, napůl smrtelný muž se stává ochráncem smrtelné rasy, zatímco zabíjí zlé upíry. Komu by tento popis nic neříkal? Blade je dnes již kultovní film, který uchvátil mnoho lidí po celém světě.

Harry Potter a kámen mudrců: Jak probíhal konkurz na Harryho Pottera

14.November
Legendární čaroděj Harry Potter a jeho úplně první film Harry Potter a kámen mudrců se stal legendárním po celém světě. Příběh pojednává o čaroději, který vlastně ani neví, jaké jsou jeho možnosti a co ho čeká. Dostane se do čarodějnické školy, kde se seznámí se svými nejlepšími kamarády, Ronem a Hermionou, kteří jej provází úplně celou ságou, v níž bojují proti temnému čaroději jménem Voldemort.

12 opic: Proč hrál Bruce Willis zadarmo?

13.November
V budoucím světě zničeném chorobami je odsouzený poslán zpět v čase, aby shromáždil informace o člověkem způsobeném viru, který zničil většinu lidské populace na planetě. V hlavních rolích se objevili Bruce Willis, Madeleine Stowe, Brad Pitt a Christopher Plummer. Režie je ujal Terry Gilliam.

Zakázané ovoce: Proč hlavní roli nedostala Sandra Bullock?

12.November
Kariérní bankovní lupič uteče z vězení, aby provedl pořádnou loupež, která mu přinese dostatek peněz do konce života. To mu ale překazí federální agentka Karen Sisco, kterou unese. Nebo unesla ona jeho?

Nezvratný osud 3: kde se natáčelo a co všechno na herce čekalo?

11.November
Studentčina předzvěst smrtící jízdy na horské dráze jí a pár dalším šťastlivcům zachrání život. Ale zachrání je i před samotnou smrtí, která hledá ty, jenž unikli svému osudu? V hlavních rolích se objevili Mary Elizabeth Winstead, Ryan Merriman, Kris Lemche, režie se ujal James Wang.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes