15
new stories - click to show

SFDB.cz magazin

Description:

databáze filmů, seriálů, osobností a magazín

URL:

https://magazin.sfdb.cz

Catalog:

Kultura → Film

Publishes:

6 items/month

Ronin: Nedoceněný thriller, který je plný skvělých hereckých výkonů, strhujícího děje i vynikajících akčních scén

2.June
Snímek s nevšedním názvem Ronin je filmem, na který se vzpomíná především z důvodu jeho propracovaných automobilových honiček. Podle mnohých snímek obsahuje jedny z nejnapínavějších a nejnebezpečnějších honiček, které kdy byly natočeny.

Bitva u Midway: Válečná klasika, které k dobrému filmu mnohé chybí, četným počítačovým efektům navzdory

26.May
Snímek Bitva u Midway z roku 2019 režiséra Rolanda Emmericha samozřejmě není prvním filmem o bitvě, která je považována za zlomový okamžik druhé světové války v Tichomoří. V roce 1976 Charlton Heston a Henry Fonda zazářili ve filmu, jehož název se liší jen odlišnou předložkou – Bitva o Midway.

Bez motivu: Detektivka se skvěle vybudovanou atmosférou, kde hlavním překvapením není odhalení vraha, ale motivu

19.May
Pravděpodobně nejstylovější adaptace románu Eda McBaina je afektovaná, i když mírně nedokonalá syntéza amerického a francouzského detektivního thrilleru, odehrávající se na sluncem zalité francouzské Riviéře. Film má skvělé herecké obsazení s nezapomenutelným výkonem Jeana-Louise Trintignanta.

Moře lásky: Zapomenutý klenot ze zaprášené poličky sklonku osmdesátých let

12.May
Snímek s názvem Moře lásky vypráví důmyslně vystavěný příběh, jehož napětí závisí na stejné otázce, jakou si kladly i filmy Osudová přitažlivost nebo Zubaté ostří. Co se stane, když se zamilujete do člověka, který je připraven vás zavraždit?

Zlo pod sluncem: Poirot v plavkách aneb polozapomenutá adaptace jednoho románu Agathy Christie

5.May
Nejkrásnější chvíle ve filmech natočených podle knih Agathy Christie obvykle přicházejí na konci, kdy si detektiv Hercule Poirot shromáždí všechny zúčastněné v obývacím pokoji a pohrává si s jejich komplexy viny, než všem odhalí, kdo je vrah. V závěrečné patnáctiminutovce snímku Zlo pod sluncem z roku 1982 jsou vynikající momenty.

Nepřítel pod ochranou: Stará dobrá špionážní jednohubka

28.April
Špionážní akční thriller z roku 2016 s názvem Nepřítel pod ochranou ocení všichni milovníci napětí a netriviálních konců. Ve filmu, v němž hlavní roli ztvárnil Denzel Washington, se totiž „ti dobří“ a „ti zlí“ míchají až do úplného závěru.

Charley Varrick: Zapomenutý klenot se skvělým Walterem Matthau, který stáří a nedostatek fyzičky vynahrazuje chytrostí a zkušen

21.April
Americký herec Walter Matthau se do povědomí českých diváků dostal především díky své roli ve filmovém muzikálu Hello, Dolly! a ve filmech, kde hrál ve dvojici s Jackem Lemmonem.

Smrtonosná zbraň: Jednička byla dokonalá, dvojka jedním z mála pokračování, které dosáhlo stejné úrovně, a ani trojka a čtyřka

14.April
Díky skvělému scénáři Shanea Blacka definoval snímek Smrtonosná zbraň na řadu let filmy o policejních parťácích. Díky akční zápletce s tajemstvím a fantastické chemii na plátně, o kterou se podělili Mel Gibson a Danny Glover, se Smrtonosná zbraň stala dostatečně velkým kasovním trhákem, aby dala vzniknout hned třem pokračováním.

Tenkrát v Hollywoodu: Film plný překvapení, přičemž o většině z nich jste pravděpodobně ani nevěděli

7.April
Čtyři roky starý celovečerní film Quentina Tarantina byl na jednu stranu pokračováním jeho série všeobecně oceňovaných děl, zároveň se ale neobešel bez určité kontroverze kvůli svému zobrazení Hollywoodu konce 60. let a několika historických postav.

Tlumočnice: Filmová lahůdka pro všechny, které fascinuje síla jazyka

31.March
Film Sydneyho Pollacka je napínavý a inteligentní thriller, v jehož centru stojí Nicole Kidmanová jako tlumočnice v OSN a Sean Penn jako agent tajné služby. Na rozdíl od podobných filmů naštěstí neskončí jako milenci, mají příliš mnoho práce s tím, aby zůstali naživu.

Hazardní hráč: Excelentní Paul Newman jako šampión v biliáru, který bojuje s osudem, závistí i se sebou samým

24.March
Existuje jen hrstka filmových postav, které jsou natolik reálné, že je diváci označují za „prubířské kameny“. Rychlý Eddie Felson je jednou z nich.

Policejní kordon: Pocta akčním filmům 70. let a Clint Eastwood, který zde rozhodně nepůsobí jako Harry Callahan

17.March
Snímek Policejní kordon, známý též pod názvem Železný stisk, je klasický film Clinta Eastwooda. Vypráví dramatický příběh s velkou energií a velkým stylem a v 70.

Údolí stínů: Válečný snímek, který vás dokonale přenese do války ve Vietnamu

10.March
Před 14. listopadem 1965 se americká armáda nikdy nesetkala se severovietnamským nepřítelem ve velké bitvě.

Wind River: Mrazivá atmosféra, silné emoce, luxusní přestřelka i výborné herecké výkony

3.March
Možná Taylora Sheridana neznáte jménem, ale pravděpodobně znáte jeho práci, především seriálový hit Yellowstone, na kterém se jako režisér a scénárista podílel. Sheridan je ale podepsán i pod několika dalšími vysoce hodnocenými filmy a seriály, jako je Sicario: Nájemný vrah nebo Starosta Kingstownu.

Oklamaný: Dechberoucí příběh budovy internátní školy od občanské války až po Beyoncé

24.February
Drama režisérky Sofie Coppolové z období občanské války se může pochlubit především skvělým hereckým obsazením. Hlavní čtveřice, v podání Kirsten Dunstové, Elle Fanningové, Nicole Kidmanové a Colina Farrella, je velmi působivá a přesvědčivá.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes