MAITREA

Popis:

MAITREA | Inspirace srdcem

URL:

http://www.maitrea.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

3 položek/měsíc

Změň svou budoucnost!

18.července
Tatjana Micić se zapsala do povědomí hlavně jako astroložka. Poznala však, že pouhé nahlédnutí do problémů klienta nestačí, proto se rozhodla spojit indickou astrologii s astropsychologíí a technikou mentální léčby.

Guru s lopatou

27.června
Před čtvrt stoletím začal v Nepálu stavět ášram. Dnes dává jídlo a vzdělání sto dvaceti dětem z chudých rodin. Místo meditačního polštáře třímá v ruce lopatu a od svítání medituje při práci. Odpověď na otázku „Co je jóga?“ nenašel ve cvičení ásan, ale ve vztahu k sobě a k bohu. Setkání se Swámím Ramchandra Dasem v kopcích na úpatí Káthmándú bylo prosté, inspirativní a z hlediska vnímání jógy vý...

Naslouchejme ženským hlasům

7.června
Mary Diggin Ph.D je expertkou na mytologie, certifikovanou trenérkou Mezinárodního institutu pro výzkum imaginace a průvodkyní Hlubinné imaginace.

Na cestě za úlevou

24.května
Anna Nandrážiová se zabývá seberozvojem, psychoterapií, holistikou a spiritualitou od roku 2003. Díky studiu a zkušenostem s osobní transformací se její pracovní zaměření postupně změnilo na současnou profesi průvodce v osobním rozvoji, terapeuta a kouče.

Šamanismus každodenního života

22.května
Veronika Živa je tanečnice, lektorka, organizátorka a zakladatelka projektu Dansea. Sešla se se mnou, abychom si popovídaly o knize, kterou nakladatelství Maitrea právě vydalo, a která se bude zanedlouho i křtít. Jak mi Veronika prozradila, autor Ya'Acov Darling Khan rozhodně nemá rád strnulé oficiality, můžeme se tedy těšit na nevšední zážitkový večer.

Posbírej své střípky!

20.dubna
Sešli jsme se s terapeutem, kreativcem a manažerem v jedné osobě, Hynkem Nekužou, abychom si ku příležitosti jeho seminářů v Maitrei popovídali o jeho práci. Má dar vidění a cítění, se kterým se narodil, a díky kterému může pomáhat ostatním. "Nejdřív musíme zbořit (to staré a nefunkční), abychom mohli tvořit", říká.

Báječný efekt improvizace

14.února
Martin Vasquez nevyznává přístup 'škola hrou', ale 'hra je školou'. "Skrze hru se můžeme ohromně moc naučit a dozvědět sami o sobě, o svém okolí a světě, jak funguje. Rozhodně mnohem víc, než ve škole na hodině zeměpisu či dějepisu. (smích)", říká.

Lucidní snění ve vás probudí chuť do života

22.ledna
Věděli jste, že ve spánku můžete posunout své sportovní výkony, vyléčit emocionální zranění nebo navštívit neuvěřitelná místa? Metoda lucidního snění vycházející z tibetské tradice jógy snů vám otevře nové možnosti. Jedním z populárních učitelů současnosti je Charlie Morley, který se do Prahy se svým workshopem na toto téma letos vrací už po čtvrté.

Vztahy jsou naše zrcadlo

15.prosince
„Vztah není jen procházka růžovým sadem, je hlavně o práci na sobě,“ říkají po necelých pěti letech soužití Radka a Taran. Na základě vlastní cesty, nezdarů v lásce i životního poznání pomáhají lidem najít klíč k harmonickému partnerství. Jednou z jejich zastávek bude zkraje nového roku i Praha.

Šťávička aneb proč sytit sama sebe?

29.listopadu
„Odkud brát energii? Kde najít svůj zdroj? Rozhodně ne v něčem nebo v někom venku. Je to životní síla, se kterou když jsme v propojení, víme kam v životě dál směřovat. Zdroj může být v těle vnímán jako takový koktejl, kterým sama sebe sytím. Takové perpetuum mobile.“ Povídaly jsme si s usměvavou a úžasně vnímavou lektorkou Jindřiškou Jindrovou (Nadiya).

Všechno je vědomím

24.října
Sešli jsme se u příležitosti chystaného vydání jeho knihy “Život je krásný.” James A. Cusumano, spolumajitel Chateau Mcely, spisovatel, vystudovaný chemik, hudebník a filmový producent. A muž, který přistupuje k životu vědomě, s pokoru i s radostí. Prostě inspirující životní příběh! Přesvědčte se s námi.

Když stojíš na křižovatce, poslechni své srdce

29.června
S Monikou Sičovou, zakladatelkou cvičení Mohendžodára – tantra jógy pro ženy jsme se sešly u příležitosti jejich chystaných seminářů Vigian Bhairava Tantry v Maitrei. S nakladatelstvím Maitrea take spolupracuje na vydání knihy Mohendžodáro. Je to veselá, sympatická žena, se kterou vám povídání velmi rychle uteče.

Jsem žena velkých paradoxů

22.června
Hana Havlíčková působí nenápadným dojmem, přesto má za sebou zajímavý životní osud. Od dětských knih, přes divadlo Semafor až po nakladatelství MAITREA. Tím vším se jako červená niť prolíná její aktivní zájem o kraniosakrální terapii.

Jak vypadá opravdový muž?

15.června
Vede mužské kruhy, píše knihy, pořádá duchovní semináře. Sedmdesátiletý Američan Robert Masters po boku své ženy podle svých slov vstupuje do poslední blažené fáze života. Z vlastní zkušenosti muže učí, aby plakali a svou vnitřní sílu našli v transparentnosti k ženám i sobě samým.

3 knihy, které na dovolené nesmí chybět

8.června
Taky máte dovolenou spojenou s pohodou, relaxem a čtením knížek? Vybrali jsme pro vás tři osvědčené tipy. První dva jsou o práci s tělem, třetí je o snovém světě – kdy jindy si dovolit snít než na dovolené. Krásné letní dny a příjemné čtení!
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes