15
new stories - click to show

manipulatori.cz

Description:

Hoaxy, manipulace a propaganda pod lupou

URL:

http://manipulatori.cz

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

2 items/day

HOAX: Vůdcem pirátské internacionály je muslim narozený ve Švýcarsku Guillaume Saouli

2:35
Na sociálních sítích znovu koluje (1, 2) letitý hoax. Ten si vymyslela známá dezinformátorka Nela Lisková. Text hoaxu:„Pirátská Internacionála byla založena v roce 2010 v The post HOAX: Vůdcem pirátské internacionály je muslim narozený ve Švýcarsku Guillaume Saouli appeared first on Manipulátoři.cz .

Facebook odstranil stránku dezinformátora Stephena Bannon a statisícovou skupinu antivaxerů

18:08
Největší sociální síť světa Facebook během uplynulého týdne odstranila několik stránek a skupin, které byly propojeny s bývalým poradcem prezidenta Trumpa Stephenem Bannonem. Odstraněny byly The post Facebook odstranil stránku dezinformátora Stephena Bannon a statisícovou skupinu antivaxerů appeared first on Manipulátoři.cz .

ROZBOR DEZINFORMAČNÍHO VIDEA: mRNA vakcína (Corona očkování zasahuje do DNA)

29.November
Na sociální sítí se masivně šíří video kanálu „kla.tv“, které varuje před vakcínami mRNA, která má zmezit propuknutí onemocnění COVID-19. Ačkoliv video se tváří jako The post ROZBOR DEZINFORMAČNÍHO VIDEA: mRNA vakcína (Corona očkování zasahuje do DNA) appeared first on Manipulátoři.cz .

HOAX: Německý soud potvrdil, že virus spalniček neexistuje

28.November
V poslední době jsme se již několikrát setkali s tvrzením, že virus spalniček nebyl vědecky prokázán. Prý o tom dokonce snad i rozhodl soud. Tento The post HOAX: Německý soud potvrdil, že virus spalniček neexistuje appeared first on Manipulátoři.cz .

Tomia Okamuru pobouřila móda, na které vydělával

28.November
Předseda SPD Tomio Okamura vydal status, který naráží na zvláštní módu mladých lidí. „Takový pokrok nechci,“ rezolutně odmítá Okamura lidi, kteří jsou v koláži oblečeni The post Tomia Okamuru pobouřila móda, na které vydělával appeared first on Manipulátoři.cz .

Skutečnost versus mýty (nejen) o vakcíně proti covid-19

27.November
Výzkum vakcín proti covid-19 a očkování jsou v posledních týdnech a měsících terčem intenzivní dezinformační kampaně. Dozvídáme se celou řadu nepravd a hoaxů, pravdivé informace The post Skutečnost versus mýty (nejen) o vakcíně proti covid-19 appeared first on Manipulátoři.cz .

Bude půl milionu žraloků zabito kvůli vakcíně na COVID-19?

27.November
Kvůli očekávané výrobě vakcín na koronavirus může být zabito kolem půl milionu žraloků. Jejich játra totiž produkují živočišný olej skvalen, který se při výrobě vakcín The post Bude půl milionu žraloků zabito kvůli vakcíně na COVID-19? appeared first on Manipulátoři.cz .

Rada ČT a manipulativní dominikán Romuald Štěpán Rob

26.November
Romuald Štěpán Rob (mediální poradce kardinála Duky) na Twitteru zareagoval na příspěvek Lukaše Molendy, v němž Molenda informoval o svém dopise biskupovi v souvislosti se situací kolem The post Rada ČT a manipulativní dominikán Romuald Štěpán Rob appeared first on Manipulátoři.cz .

HOAX: Očkování proti COVID-19 bude povinné

26.November
Na motivy dezinformačního snímku právníka Reinera Fuellmicha „Zločin proti lidskosti“, o kterém náš web již psal, se šíří další nesmysl. Je jím obrázek, který tvrdí, The post HOAX: Očkování proti COVID-19 bude povinné appeared first on Manipulátoři.cz .

Falešný argument Švédskem

25.November
Na sociálních sítích se rozšířila tabulka, která srovnává počty úmrtí na COVID-19 ve Švédsku a České republice. Česká republika bohužel Švédsko v počtu úmrtí předstihla. The post Falešný argument Švédskem appeared first on Manipulátoři.cz .
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes