15
new stories - click to show

Benešov

URL:

https://www.benesov-city.cz

Catalog:

Publishes:

7.7 items/week

Meteorologové rozšířili výstrahu před vedry

15:26
Meteorologové varují před extrémními teplotami, které zasáhnou několik regionů České republiky. V pondělí odpoledne bude výstraha platit v Praze a částech Středočeského, Ústeckého, Jihomoravského, Zlínského a Olomouckého kraje.

Práce v ulici Jana Nohy skončily a ulice je průjezdná

12.July
V pátek 12. července byly dokončeny práce a související dopravní uzavírka skončila. Ulice Jana Nohy a Ke Stadionu jsou nyní průjezdné. Upozorňujeme řidiče na změnu přednosti v jízdě. Hlavní silnicí je nyní ulice Jana Nohy a část ulice Ke Stadionu směrem ke kruhovému objezdu, nikoliv celá ulice Ke Stadionu až k nájezdu na I/3.

Triatlon Konopiště | Kvůli špatné kvalitě vody je zrušena plavecká část, závodit se bude v režimu duatlonu

12.July
TRIATLON se letos kvůli špatné kvalitě vody mění na DUATLON. Organizátoři k tomuto kroku přistoupili po pečlivém zvažování, konzultacích a rozboru vody. Výsledky nevyšly dobře, a tak z obavy, že by aktuální stav vody mohl závodníkům, kterých bude zítra startovat více než 660, zdravotně uškodit, ruší plaveckou část, a závodníci tak budou soutěžit v běhu a jízdě na kole.

Ulice Tyršova bude v krátkém úseku částečně uzavřena, průjezd bude možný

12.July
V dnech od 15. do 31. července 2024 dojde k částečné uzavírce ulice Tyršova, a to pravé poloviny vozovky s přilehlým chodníkem ve směru od ul. Vnoučkova na náměstí (na úrovni prodejny O2). Po dobu částečné uzavírky bude v tomto úseku dočasně zakázáno zastavení vozidel.

Napadané kaštany na Klášterce čeká pravidelný odvoz a likvidace spadaného listí

11.July
V parku Klášterka se nachází vzrostlé kaštany, které jsou bohužel napadeny škůdcem – klíněnkou jírovcovou. Napadené listy předčasně zasychají a opadávají, což výrazně oslabuje stromy a snižuje jejich schopnost fotosyntézy. Při dlouhodobém napadení může dojít k odumření stromů.

Benešov City Live 2024 odstartoval nezapomenutelným večerem s Jitkou Zelenkovou

11.July
Ve středu 10. července zažil Benešov nádherný letní večer, který odstartoval letošní ročník festivalu Benešov City Live. Na Masarykovo náměstí zavítalo několik stovek diváků a všichni přítomní si užili vystoupení jedinečné zpěvačky se sametovým hlasem, Jitky Zelenkové. Prohlédněte si galerii fotek a přijměte pozvání na další festivalové akce!

Triatlon Konopiště bude opět s velkou účastí, novinkami a zajímavým doprovodným programem

9.July
V sobotu 13. července se uskuteční 4. ročník akce TRIATLON KONOPIŠTĚ, jenž navazuje na triatlonovou historii v tomto krásném místě z let 1984-2008. Letos to bude 40 let od prvního triatlonu v Konopišti. Místní závod patřil k prvním závodům v České republice.

Léto v Benešově: Kam se dojít vykoupat?

9.July
Benešov nabízí několik míst, kde si můžete horké letní dny zpříjemnit koupáním. Ať už preferujete přírodní koupaliště, venkovní bazén nebo krytý bazén s relaxační zónou, Benešov má co nabídnout.

Letní speciál Zpravodaje města Benešov

9.July
Připravili jsme pro vás letní dvojčíslo, které je plné zajímavého čtení a novinek z našeho města. Navíc si ho můžete přečíst i v chytré elektronické verzi!

Benešov City Live 2024: Hudba, filmy a tradiční posvícení pod širým nebem

8.July
Od středy 10. července po dobu sedmi prázdninových týdnů si budou obyvatelé i návštěvníci Benešova užívat bohatý kulturní program přímo na Masarykově náměstí. Kulturní a informační centrum Benešov (KIC) připravilo celkem 15 koncertů živé hudby, 7 filmových představení a tradiční Benešovské posvícení. Na všechny akce je vstup zdarma.

Lezecká stěna Sladovka je dokončena a v průběhu prázdnin se otevře pro veřejnost

8.July
Po otevření skateparku jde o letošní druhé významné rozšíření možností sportovního vyžití ve volnočasovém areálu Sladovka. Hasičská věž s lezeckou stěnou je součástí Městského atletického stadionu a 15. července se otevře pro veřejnost.

Krajinářská architektka Martina Havlová o veřejné zeleni v Benešově i mimo něj

8.July
Městskou zeleň udržují Technické služby Benešov (TS), kterým však s ohledem na velké množství spravovaných ploch nezbývá příliš prostoru pro zkoumání nových řešení, která by mohla stávající procesy zefektivnit. Benešov proto nově na projektové bázi konzultuje současnou správu veřejné zeleně s krajinářskou architektkou Martinou Havlovou, která do problematiky přináší nový vhled.

Dopravní výchova pro veřejnost: prázdniny na dopravním hřišti

4.July
Městská policie Benešov organizuje speciální akci zaměřenou na dopravní výchovu pro veřejnost. Během prázdnin budou mít obyvatelé Benešova a okolí příležitost zúčastnit se bezplatných lekcí dopravní výchovy, které se konají na Dětském dopravním hřišti na Sladovce. Cílem těchto lekcí je zvýšit povědomí o bezpečnosti na silnicích a zlepšit praktické dovednosti účastníků při jízdě na kole.

MHD – Dočasná změna z důvodu rekonstrukce vodovodní přípojky Neumannova

4.July
Vážení cestující, z důvodu rekonstrukce vodovodní přípojky v ulici Neumannova dojde v termínu od 8. července do 19. července ke změně trasy linek MHD 1 a MHD 4. Autobusy pojedou oklikou ulicí Hrubínova. Všechny zastávky v lokalitě budou obslouženy jako v trvalém stavu.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes