15
new stories - click to show

Bohumín

Description:

Město Bohumín - Zpravodajství

URL:

http://www.mesto-bohumin.cz

Catalog:

Publishes:

3.3 items/day

Pozor na náledí a silné sněžení, varovali meteorologové

23.January
O víkendu pozor na náledí a silné sněžení v Moravskoslezském kraji. Český hydrometeorologický ústav vydal nová upozornění. Zvlněná studená fronta přechází přes území České republiky zvolna k východu.

Pořádat hudební produkce město nezakazuje, je ale třeba dodržet při jejich organizaci platnou legislativu

22.January
Zdravím všechny, celkem mě trápí že není kam zajít a poslechnout si nějakou hudbu nebo si zatancovat zjednodušeně řečeno. Stále provozujeme trapné pivní slavnosti a nebo dětský den, proto dávám tenhle dotaz, jsem zvědavý na odpověď, protože už sháním petici a půjdu na městský úřad.

Bohumín hlásí o 25 narozených dětí více než v předchozím roce

21.January
Vloni na svět přišlo 186 nových Bohumíňáčků, 94 holčiček a 92 chlapečků. Podle statistik zdejší evidence obyvatel to je o 25 miminek více než v roce předchozím. Nejoblíbenějšími jmény se u bohumínských rodičů stala jména Eliška, Sofie, Viktorie a Matyáš, Tobiáš a Jakub.

Moravskoslezští hasiči zasahovali ráno u deseti nehod kvůli počasí

21.January
U deseti nehod osobních automobilů, s největší pravděpodobností kvůli kluzké vozovce, zasahovaly jednotky hasičů (HZS MSK) dnes ráno mezi šestou a devátou hodinou. K nehodě došlo také v bohumínské části Vrbice.

Dotace v sociální oblasti

21.January
Město Bohumín poskytuje individuální dotace, kterými podporuje naplňovat jeden z úkolů obce v samostatné působnosti, kterým je péče o vytváření podmínek pro rozvoj sociální péče a pro uspokojování potřeb svých občanů v souladu s místními předpoklady a zvyklostmi.

S hlídáním dětí pomáhají mikrojesličky centra rodiny Bobeš

21.January
Centrum rodiny Bobeš nabízí nepravidelné hlídání nejmenších dětí ve vlastních mikrojesličkách v zázemí herny v Nerudově ulici. Mikrojesle jsou pro děti ve věku od 6 měsíců do 3 let (respektive 4. narozenin).

Svateb bylo v Bohumíně o třetinu méně

20.January
V meziročním srovnání skoro o třetinu méně svateb vloni evidovala matrika bohumínské radnice. Zatímco v roce 2019 proběhlo na území Bohumína 143 obřadů, vloni to bylo jen 91.

Městský úřad Bohumín nebude vynucovat zákaz vstupu s legálně drženou zbraní

19.January
Brzy vejde v platnost novela zákona o zbraních. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem bude zajištěné bezpečné uložení střelné zbraně v budovách Městského úřadu Bohumín? Nebo je umožněn vstup do všech budov MěÚ Bohumín všem lidem, kteří u sebe skrytě nosí legálně drženou zbraň dle zákona bez omezení?

Závazná stanoviska

19.January
Městský úřad Bohumín odbor životního prostředí a služeb jako obecní úřad s rozšířenou působností dle ustanovení § 11 odst. 3) zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší (dále jen „zákon o ochraně ovzduší“) vydává závazná stanoviska k územnímu a stavebnímu
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes